"Gimi i puros": Meta dhe Berisha lidera me vizion e karakter të fortë, shqiptarët i duan se janë sprovuar

6 Gusht 2022, 09:45Politika TEMA

"Gimi i puros": Meta dhe Berisha lidera me vizion e karakter të

Për nënkryetarin e Partisë së Lirisë, Agim Nesho qytetarët shqiptarë kërkojnë një lider të dedikuar dhe me karakter të fortë e me vizion.

Në një intervistë për Ora News, Nesho tha se Meta dhe Berisha kanë një karakter të fortë, janë të pandryshuar dhe janë lidera të tranzicionit.

Ai shtoi se shumë afera i kanë kaluar vijat e kuqe, sidomos ajo e incineratorëve që është një aferë e madhe ku është shpërdoruar dhe vjedhur para publike

"Qytetarët shqiptarë kërkojnë një lider të dedikuar dhe me karakter të fortë e me vizion. Kur shqiptarët janë të pashpresë do t’ju kthehet liderave të tranzicionit që janë sprovuar në krye të vendi dhe në opozitë. 

Kanë një karakter të pandryshuar dhe populli kërkon që të drejtojnë një lëvizje opozitare që t’i numërohen votat dhe të njihet vullneti i popullit. Këta janë liderat që ekzistojnë sot në Shqipëri. Vetë klima politike e ka vështirësuar shumë lindjen e liderave të rinj sepse duhet të sprovohen. Për opozitën këto alternativa janë figurat e duhurat.

Sa për denoncimin e aferave të korrupsioni të në vend të kësaj qeveri, që është një çështje shumë e rëndësishme për të gjithë, sepse ka mosllogaridhënie dhe një prepotencë nga ana e qeverisë. 

Këto afera që në shumë raste i kanë kaluar vijat e kuqe, sidomos ajo e incineratorëve që është një aferë e madhe ku është shpërdoruar dhe vjedhur para publike në mënyrë të pastër. Këto afera duhen marrë dhe duhen çuar deri në fund nga opozita. Partia e Lirisë do të sjellë një angazhim të gjerë të spektrit politik dhe kthimin e demokracisë direkte te populli", tha ai.

Paria e Lirisë ka shpallur atë që quan si frontin kundër korrupsionit dhe shpëtimin e vendit nga regjimi i Ramës.

91 Komente

 1. k
  k

  Të qifte afrika grate e shpise more degjenerate i ndyrë .

  1. M
   Mira

   Kur njeriu merr iniciativen te beje komente duhet t'i permbaje emocinet e rastit dhe t'i therrase logjikes historike: Agim Nesho, i biri i sekretarit me servil qe ka pasur diktatori Enver Hoxha ne partine e tij, doemos qe do t'u puthe duart dy perbindeshave te diteve tona: Doktor Mortjes se Vicidolit dhe hajdutit te florinjve te Kerrabes.

   1. E
    Edi Hasanaj

    Mira! Me caktuan vullnetar per ne veri 2 vjet 1987. Sapo isha martuar. Mqse ishte "me deshire" doja te ankohesha te sekretar i pare i Partise Vlore Gaqo Nesho. 1 here ne jave kishte pritje. Nuk munda per 2 muajt Korrik Gusht, shmangesh nga takimi me popullin... Na thoshnin: Eshte ne Tirane, eshte ne terren, eshte ne komitetin qendror etj. Ne 20 Gusht u paraqita ne shkolle. E ke emerimin ne Fushe Arrez - me thane. Qe mos te perjashtohesha nga aresimi shkova zemerthyer. Gruaja me femijen 3 muajsh me percolli ne lot. Prap me ish komunista do drejtohet Partia Demokratike?

    1. A
     Agim Nesho

     Po pse zotrote ku deshe te conte Partia ty ne Dubai??

     1. A
      Agim Nesho-fytyre qe te ngjall neveri

      Pse cfare ka te shkoje ti sherbeje atdheut aty ku kishte nevoje? Kishte nevoje per mesues ne Fushe-Arrez, atje te shkoje, ku eshte problemi ketu? A paguante shteti cdo gje qe kishte lidhje me arsimimin tend? Cdo gje ishte falas apo jo, paguante shteti. Edhe ti duhet ti sherbeje shtetit atje ku kishte nevoje dhe po ashtu do paguheshe prej tij. C'a dreqin na cani bythen me ankesa karagjoze dhe te pallogjikshme. A e dini ju torrollake se psh sot e kesaj dite ne Greqi ata qe dalin mesues e kane me detyrim qe 5 vjet te punojne si mesimdhenes ne ishujt e larget!! E kane me DETYRIM, ose perndryshe i hiqet e drejta e licenses se mesuesise. Mbasi ti sherbejne shtetit 5 vjet, pastaj mund te bejne kerkese per tu punesuar ne nje vend tjeter!

      1. A
       Ambadadori Lesho

       Edi kokra e mashtrusit ne 77 edhe ndoshta po jo ne 87

      2. x
       xheJ. eN. Bi.

       ????????????????.. ???????????????????????? është pragmatist.Hëngri babai i tij dhe rrojti si dhe sa deshi.Tani e ka rradhën djali dhe nga 90- ta ka rrojtur si ka dashur.Ambasador ,n/kryetar ,me dy furça siguroi jetën. E ç'përfituam ne ???????????????????????????????????????? ?

       1. F
        Fjala ime

        Mira, me duket se e ke njohur Gaqon; ishte njeriu me servil, me idiot, por dhe i paperfillshem fare per njerezit. Perfitonte nga baxhanaku, ndersa ku kerma, Agimi eshte psikopat. Por keta e kane Shqiperine ne dore se kane ndertuar shtetin paralel me Sali Sheqeren, ndersa Arben Krajen kur e pyeten ne VOA per Saliun , ndryshoi drejtim pergjigjes. Demokracia eshte shtet ligjor dhe po nuk sherbeu prokuroria dhe gjykata ne sherbim te demokracise, ajo kthehet ne anarshi. Shqiperia e ka keq shume me kete dhe nuk i dihet fundi. Shqiptaret hallexhij duhej ta benin nje demarsh demokratik per te drejten e tyre: te protestonin dhe bllokonin prokurorine , po ashtu dhe ne shtepine tyre qe te mos te dilnin prokuroret dhe gjykatesit fare nje muaj. Avokatet qafederra duhen braktisur se jane ata me te poshterit qe bashkepunojne me prokuroret dhe gjykatest; kane marre mesime tek plepat dhe ata jane te njome akoma. S'i kam pare e degjuar qe te protestojne per jeten e tyre para drejtesise, protestojne per therrime qe s'kane per ti perfituar shume sa te rrojne kermat qe i shohim dhe dime te gjithe, bashke me ata bastarde shqiptare qe u vene prapa.

        1. s
         shqipo

         Z.Agim Nuk e mendoja kurre qe qenia njerzore te degjenerohet kaq shume duke shkruajtur keto fjale per Berishen dhe Meten. Nuk e di se me c'fare paturpesie dhe ipokrizie mundet te shkruhen per publikun fjale te tilla. Agim je figure politike e vjeter dhe e mbaruar ,ben mire te shkruash ndonje liber me idiotesite e tua dhe te gezosh pensionin. Mos helmo publikun me fjale te tilla sepse ka dhe njerez naive qe i marrin seriozisht pershkrimet e tua. NQS ju drejtohesh atyre tregon qe je mashtrues dhe manipolator. Ose ndryshe mbylle gojen dhe reflekto me vehten duke u bere nje here ne jeten tende i sinqerte.

        2. P
         Peti pe verteti

         O ...k.....si ky bythqiri kam une dhe ti ne rracen tone...vari leshte legenave...

         1. L
          L

          Opederaste jane provu per vrases se kane akuzu vete njeri tjetrin

          1. B
           Babushi

           Edhe India, Pakistani e Bangladeshi.

           1. n
            nirvana

            edhe Kina

           2. S
            Spak

            Likja spiun!Djali i Gaqo Neshos! Andi Nip i Hysniut! Tosi djali i Todit! Saliu spiun dhe tradhetar,hajdut dhe vrases! Urime SPAK! URIME Rama! Urime Shqiperi!

            1. N
             NYNY

             Spaku, nuk e ke bërë mirë lidhjen. Gimi dhe Andi janë djem tezesh, kushërinj të parë, të çupave të Hysniut. Dmth Gaqua dhe Mehdiu idhin baxhanakë. Prandaj djemtë janë Demokratë dhe antikomunistë të kl. parë.

             1. V
              Vlonjati 12

              Ky trapi dhe Andi nuk jane djem tezesh . Gim purua eshte djali i Gaqos dhe Tana Neshos . Tana ishte motra e Vito Kapos dhe Andi plehra e ka gjyshe Viton , keshtu qe beje vet llogarine se ç’jane . Mgja ke nje te drejte : te dy jane njeri me qelbesire nga tjetri

            2. K
             Kurveleshi

             Ketij ja ka lene amanet baba, sh. Hisni Kaposhi, te zevendesoje Hysni Milloshin kur ti duhet Sales. Pse baba, do thonit ju? Se Hisnija i punonte te dy motrat dhe ki eshte produkt kaposhes.

             1. s
              shijaku

              kur thua afrika, e ke fjalet edhe per kafshet, apo vetem njerezit ?

              1. F
               F-22 Raptor

               Hahahaha, me lot!

              2. R
               Roberto

               Hahahahhahaha e forte kjo. Po aq larg vajte mo?? Deri ne Afrike???? Kemi ketu plot shqiptare qe te cajne piten.Hahhahahaaaaaa

              3. z
               zef

               ketij zagari duhet mi shkerdhy vajzat dhe fisin,robqir

               1. S
                Salih

                Z. Zef, ke plotesisht tè drejte...eshte e çuditshme se si fytyra shkerllatash si ky leshua e gjejne njeri tjetrin dhe mundohem tè zhgerhyen ne fekalet e tyre si krimba...

               2. x
                xx

                Nesho: nje mocal,nje uje i ndenjur.Nje fytyre palaco qe duket sikur del nga thaset e grisur dhe te qelbur.Vizioniste thote . E degjuat?. Cfare do dhe pret kjo mbeturine pasi hengri andej ketej??? Pret nga Meta ndonje KOCKE???

                1. P
                 Pellumbi

                 U rrit ne bllok. Perfitoi pushtet, deri ne OKB shkoi. Donte karriere nga PS tani ne 70 vjec. Fare llum.

                2. L
                 Llesh

                 Ja dhe nje bajge tjeter qe kerkon tu bej moral shqipetareve..... Kaq shume bajga paska Shqiperia ????????????

                 1. 1
                  19

                  Ky kurva qe ri me pampersa .mis ja vini re se ka henger corben e prishur dhe ska ku te shkoje .

                  1. Z
                   Zeni

                   Kete gimin e kurves po e zura do ja pres veshet, ta qifsha kurven bashke me spijunun meta monik

                   1. V
                    Vlora

                    Po te ishte gjalle Gaqua do te te kishte bere lanet

                    1. A
                     Aresyetim

                     Nese nuk duhet te flase per morale, politike, ideologji, antikorrupsion etj. eshte pikerishte ky tipi Gim P. I ngarkuar me veset morale me negative te nje njeriu, nese mund te quhet I tille. Nisur jeten qe Kur ishte student si I perkthelur, prej te jatit dhe nenes, me lidhje me Kapot, (Hysni), ishte student qe luante tenis me R.Aliaj, Megjithate mbaroi inxhinierine "shkelqyeshem"( 1981) filloi pune ne Diplomaci, pra kishte lindur per diplomat, me tej kuptohet jete ne Ambasada, vuajtje me puro wiski, etj. Pra, qe atehere dhe me vone, konsolidoi keto vetite qe shkaterrojne jeten, si servile, hipokrite, mendjemadh, gjasme " intelektuale I madh", arrogant, etj. duke I showeruar keto me gjera dhe shakara idiotike si puro, wiski, e tralala. Heren e fundit ambasadore ne US u konstatua si I korruptuar dhe e sollen Pako postale ne Shqiperi. Kredibilitet komunist I Familjes nga vjen kishte mbaruar. Se Bashku me kushuririn e vete, Andi keta e kuptuan qe kredibilteti qe kishte krijuar H.Kapo por edhe Vito, pas viteve 2000 nuk funksiononin me. Kjo I beri qe te hidhen ne prehrin e spiuneve dhe te korruptuareve me te medhenje qe njeh Shqiperia: SB, dhe IM. Sigurishte Nongrates nuk mund ti iknen nga Dora pinjollet e kesaj familje, pasi ai kishte arritur te ishte mjeku I Familjes Kapo per nje kohe te gjate. Pra z. Gjim Puro, sot eshte ne tave e SB, dhe hedhe vallen e tij e te te bashkepunetorit te tij te ngushte IM.

                     1. D
                      Djali Gaqo Nesho sekretari ppsh

                      Haaa djali Gaqo Nesho nipi Alqi Kondo nipi Vito Kapo dhe djalev teze me komunistin e lodhur Andi Bushati ky komuniste me 10 breza diktatoresh bashke me spiunin Meta e kriminelin Berrisha do na sjelli demokraci puuuu puu race qenesh race spiunrsh

                      1. G
                       Gjiprenga

                       Po,ky është lajm! - Djali i Gaqos, -Nipi i Kapos, -Kushëri i Bushatit, Punëtor i kasapit! Mirë është që populli i thjeshtë t’i njohë me detaje,deri tek fijet lidhëse më të imta,të gjithë politikanët,pushtetarët,duke filluar nga presidenca,qeveria,parlamenti,gjykatat,mediat,bashkitë.

                      2. t
                       topi bores

                       o spiun,ky pler qe ne kohen e babit dhe mamit te tij ka qern spiun i lindur.sa per te qen te vertet po i kujtoj nje histori,si spiuonove ne polici kur u gris fletrufeja ne bulevardin e beratit,po ballafaqimi me personin qe e akuzove se e grisi te kujtohet,vec nje gje po te them mos hajde ne bereat se do te degjenerojme.kelysh i lindur, sera jote eshte llumi i ketij vendi.fatkeqesi qe ky vende pjell shume si ju

                       1. T
                        Taruba

                        Edhe ne Vlore do e degjenerojme se na sigmoid edhe neve.

                        1. X
                         XY

                         Ouuu, ne ne Korce do e pallojme se na braktisi mbesken mo, ky mut komunisti.

                        2. H
                         Himarioti

                         Ky Nesho, është një mizë qenefi që, nuk jeton dot pa qenefët Berisha dhe Meta.

                         1. Q
                          Qy qy qy qy

                          Shqipria eshte e mbushur me bythlepirsa si puna e ketij nashoraqis qe u sherbejne hajduteve dhe jo shoqerise civile dhe popullit.

                          1. G
                           GIMI I PUROS

                           Eshte shume e turpshme qe ky pinjoll i byroisteve, ka qene ambasador jone ne SHBA. Mua me vjen ndot kur e shof kete njeri qe ne pamje duket si pianec dhe kerkon ndonje kacidhe nga Meta per te pire. Gjithmone keta persona e kane marre ne qaf Shqiperine e shqiptaret ne keto 30 vjet, qe ngjiten si muti pas kepuces si sahan lepires, pa karakter dhe dallkauk, y rrace e ndyre.

                           1. A
                            Andi

                            KA NEVOJE PER PSIKIATER GIM NESHO.

                            1. S
                             Sahanlepires pushteti

                             O nesho o maskara o future e ndyr o bassaret Ju maskarej që mbeshtesni kta politikan qelbesira ju jeni te degjenuruar

                             1. M
                              Mali

                              Nesho biri i numenklatures komuniste te tregoje kur dhe ku e ka gelltitur lugen e çorbes?! Spiyn dhe lari. Mali

                              1. F
                               Fadili

                               Ka shume te ligj por te pashem dhe simpatike qe shfaqen ne Tv. Ky eshte dhe i lik dhe antipatik. Nje koqe kandari i neveritshem. Gjuha e tij eshte shkretetire!

                               1. l
                                luzati

                                imagjinoni se cfare lloj ambasadori ka pefaqesuar SHqiperine ky debin noterik

                                1. P
                                 Pickaxhiu

                                 O Nesho me mire fut nje tampon ne formen e loqes ne goje se nck...in

                                 1. s
                                  spata

                                  Epiteti idjot lepires te shkonme shume .

                                  1. s
                                   shelegura

                                   More shok ku i gjejne keto fytyra te shpifura nga koha e diktatures vetem komentet tregojne urejtjen e ketyre dallkaukeve .

                                   1. L
                                    Lako

                                    Duhet parë mirë kuleta e këtij këlyshi të il-sa ( pisa) se nuk ka arsye të jetë kaq i përkushtuar me këta të dy "shpëtimtarë "të Shqipërisë

                                    1. A
                                     Anisa

                                     Prinderit tan punuan gjith jeten kan qen dhe komunista pse ta fshehim por te ndershem ne kulm se ishin mesuar te punonin qe 13 vjec dhe dolen ne pension me 160 mij lek qe punuan 50 vjet dhe me ty sali karaxhicin dhe ilir milloshevicin hengret buk si spiuna si plehra duke qen se e kini ne karakter si ato bucet e rrugeve qe shkoni me kedo per lek kjo kategori e felliqt qe per 31 vite tallin bythen me shqiptaret dhe e di pse ndodh se asnjeher populli nuk behet bashk tju shporr juve far e keqe pa perjashtim te gjith nga te 3 partit e dhjera qe drejtojn vendin duke lefur si zagar bashkie dhe populli qe ju shkin pas fares se keqe , ju naten takoheni bashk diten dilni ne konferenca shtypi , nuk ka zot me se dominon djalli, ju jini si ato grupet satanike qe mbaheni ne pushtet me ritet tuaja satanike , ju nuk dilni kurr te thoni cfar ndodh me vrasjet kriminale se jan bandat tuaja nga vis martinaj i flakti sali karaxhicit kur erdh binladeni saliu e coj ne mamurras tek fuft vrases e perdhunues kriminela ,e tek monika baxhella ku ne kurbin takonte ded ndrecen nje hajdut i regjur pa shkoll, sot qe po flasim kryetare bashkis se kurbinit majlinda cara kryetarja ka ven nen kryetare kryetaren e gruas se partis pylli liris (pl) zonja kryetare ben pallate me caren qe ka mbajt djalin e sali karaxhicit dhe ky trinom ka 31 vite qe behet ,nqse ju zhdukeni ateher zhduken dhe grupet kriminale nga shqiperia se nuk kan mbeshtetje ,sa per ilir skrapardhiun kufoma e partis pylli liris ka ven dod docin per te mar gotullen se do te bej resort po erdh ne pushtet, neper shkolla drejtoresh qe vete ne miting te lul bashes dhe punon me kryetaren majlinda caren Leze Rika spiune dhe pa moral keto jan pislliqet tuaja ku dilni diten dhe hani dark naten ,ju bet shpopullimin e shqiperis kastile ju jini plehrat dhe jashtqitja e vendit ton ku populli nuk ka sy te shikoj tju shporr.

                                     1. D
                                      Dakord

                                      Po pse a nuk u beme bashke ne 21 janar ne?? Na qelluan me arme kriminelet:( :(

                                     2. A
                                      Ari

                                      Si mund te jete njeriu kaq IDJO??! !

                                      1. P
                                       Partia e liris

                                       Po je duan mor te qifdha ropt komunist i dhier. Ata jane kriminela mir servil qe ske kene bythe pa lepire.

                                       1. P
                                        Partia e lirise

                                        Perse nuk me botohen komente? Duhet futur ndonje emal apo çfar?

                                        1. A
                                         Aliu

                                         Sa i pacipe!!!

                                         1. l
                                          lina

                                          nuk i duammmm kriminelet ne kte vend posht saliu posht meta

                                          1. a
                                           arta

                                           po ku kan vizion kriminelet

                                           1. Z
                                            Zefi

                                            Edhe kur mendon qe nje idiot i tille ka qene ambasador.

                                            1. L
                                             Lida

                                             Se cka nje pamje prej debili ky letyra. Ne konference shtypi e shikonte Ilir Floririn si nje femije me pamjen e nje servili te pervuajtur.

                                             1. P
                                              Populli

                                              "Inxhinier" qe nuk beri asnje dite inxhinieri!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! "Diplomat" qe doli nga shkolle inxhinierie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ish antar i KQBRPSH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Djalë Blloku, me kuç e me maç!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Cfare e con kete njeri ne krahet e dy fytyrave me te urrejtura ne Shqiperi dhe ne SHBA?

                                              1. D
                                               Dakord

                                               A dosje o zoteri.

                                              2. D
                                               Demokrati AL

                                               Për që çenke spijun si NON GRATA-t tjerë po shihet dhe po dihet. Per që je shpitshitur, karrierist e profiter po tregon vet. Për që ke bashkëpunuar me agjente të huaj kundë Shqipërisë sa ishe në shërbime diplomaike flitej dhe tash po bindem dhe po besoji fortë. Për që je kundër shteti dhe demokracisë po nga ngazhimi ytë po shihet për çdo ditë. Për që je argat i kriminelëve si ata S. Berisha e I. Meta po deklarohesh hapur.. Epo po pres momentin kur të informohem se kur do të dërgojnë në vendin ku duhet të jesh. Për si njeri me gjitha këto mëkate nuk e meriton lirinë.

                                               1. K
                                                Komunisti i vjeter i bllokut

                                                Mos u merzisni:Mizat zakonisht mblidhen pas mutit.Duhet te nxitoje dhe Kushua i tij,Andushka se keta po e mbarojne mushmollen Salmeta.Ka plas keq ngrenia kete sezon veror nga non gratat dhe spiunet.Hot!

                                                1. t
                                                 tironci

                                                 daniela nesho ish gruaja e tij, mbeti ne cdo qeveri neper ambasada ne Amerike, cfare ben, vetem tund zinxhiret aty e i lepihet e serviloset grave te titullareve te ambasades, djali i studjoi po ne Amerike, i kane siguruar edhe femijet keta

                                                 1. c
                                                  ceni, boston

                                                  Daniela me mamane e Olta Xhaxhkes dhe me me nje gjykatese tjeter qe spo me kujtohet emri, benin biresimin ( shitjen) e femijeve rome tek te huajt ne vitet 90-95 dhe i kane shpetuar burgut qe ju pregatiti Berisha vetem se e moren socialistet pushtetin mbas 97. Kjo fare keqe vegjeton gjithandej, juve si popull legen qe jeni votoni Meten, Gimin, Saliun dhe Aliun perseri. Mire e keni sepse keni nga 50 vjet qe hani bar si popull...kurse keta, pari tallin koqet me juve. Nuk e kam me ty o tironc me kupto. E kam me popullin dele shqiptar.Francezet i prene koken mbretit kur e mbushi kupen e juve doni te ricikloni plehra.

                                                 2. m
                                                  mirel

                                                  Gimçja po na kërkon te behet këlysh i Like floririt dhe Sali kriminelit…. por eshte i coniar, tashme eshte veçse zagar i ngordhur e pa dhembe ne goje.

                                                  1. g
                                                   gavroshi

                                                   Shikoni se cfar plerash ka patur diplomacia shqipetare.... Keta na kane lene mbrapa por Zoti perse nuk i mer.

                                                   1. L
                                                    Lani

                                                    Budalla i gjorë!

                                                    1. M
                                                     Me thone sali berisha mue o budallenj

                                                     Cfare mut burri... Gjithe plehrat e bllokut na hiqen dhjerokrat dhe ky popull budalla,na i pranon dhe i shkon mbrapa... Keta muter duhet te terhiqedhin zvarre neper Tirane... Por ky popull koqe terhoqi zvarre burrin prej betoni dhe i la keta plehra te na mashtrojne me spiunin ilir meta

                                                     1. D
                                                      Dakord

                                                      Pash zotin cili popull i shkon mbrapa ketyre mo????!!!! Po nje turme prej 5000 llumrash ka mo. Edhe shtepia me e paster do fshire e lare perdite se nxjerr lloshra e jo me shqiperia. Nuk kane popull nga pas keta, kane vetem banda dhe llum. Fundi i tyre eshte i qarte.

                                                      1. M
                                                       Mo

                                                       Ke harruar te vesh edhe ca “mo” - te tjer mo!

                                                     2. S
                                                      Saliu/Iliri

                                                      Mos ja Vini re. Është në kërkim të ndonjë kocke.

                                                      1. N
                                                       Nick

                                                       Kot i bini ne çafe ktij boles se bota ka plot bole si puna e tij po nuk i nxjerr kush neper televizione e gazeta.

                                                       1. M
                                                        Muhameti

                                                        Dhe ta mendosh qe ky Gimcja ftohej si analist i pavarur ne Tv e pavarura ne emisionet e E. Vasili, Ylli kolonjes dhe Qim pekes.

                                                        1. A
                                                         Arben

                                                         A do zhduke ndonjehere kjo fare e keqe nga territori qe ende mban emrin shqiptar!?! Zoti na ndihmofte! Se vete nuund ta peeballojme kete te keqe! Amen!

                                                         1. ?
                                                          ????????????????????????

                                                          ti qenke burre palace . imagjinoje na lavderon hajdutat me te poshter edhe me kriminelat ne europe ..ik ore hale

                                                          1. B
                                                           Blerti

                                                           Nese ti thua qe Berisha ka vizin je komplet super rrot k...

                                                           1. S
                                                            Sali Non Grata

                                                            Je burri i i ndyte nga rraca e Neshove ,pastaj vjen Andi Bushati

                                                            1. c
                                                             ceni, boston

                                                             Shqiptaret nuk mund te udhehiqen apo te presin keshilla nga djemte komuniste te bllokut si ky langoja , as nga ish komunisti Sali Rumpalla dhe as nga ish kallzuesi i shokeve dhe pionieri i Enverit i quajtur Ilir Meta. Keta monstra qe nuk po ju ndahen ketij populli per 30 vjet meritojne te shkojne perfundimisht tek kazani i plehrave.

                                                             1. H
                                                              Hoxha

                                                              O monster! Per c'fare vizioni flet? Per kioskezimin e Lanes,Parkut Rinia,sheshit para muzeut,tek universiteti, apo torten me rastin e 100 vjetorit,etj,etj qe nuk po k rendis sepse lista eshte shume e gjate!

                                                              1. L
                                                               Lexuesi21

                                                               E pa besueshme llogjika e njerezve...!!!!!!!! Analizo historine pa asnje compleks politik dhe shiko qendrimin e politikaneve shqipetare ne pergjithesi, te gjithe jane ne te njenjten kenete por Berisha dhe Meta jane ne krye te maskarallekut , harbuterine e haduterise ne kete vend pa perjashtuar te tjeret dhe ky zoteria thote se jane " me karakter te forte...!!!!!!!!" O...o ky vend cfare dallkaukesh ka, domosdo dhe politikanet nga ky mocal do te dalin ....!!!

                                                               1. L
                                                                Lepenica

                                                                Tash që Like floriri (sikurse e ka pagëzuar Sali Viçidoli) mori te partia e lirisë Gim Puron , shpëtoi demokracia,liria se ky Gim këllira ka eksperiencën e bllokut , zot na ruaj por kur akoma ky këllira që i bën lavde dy fatkeqësive më të medha të këtij kombi,vrasësve,hajdutve,tradhëtarëve, e spiunëve të ish sigurimit me emrin Sali

                                                                1. V
                                                                 VISI

                                                                 PO KY IBIRIMUTIT MEGJITHMEND EKA ISH ABASADOR SI PUNA E KETI KAN PERFAQSUAR SHQIPERINE ZHAPIKU MUTIT TE QIFSHA GRUAN DHE ÇA TE MBAN OBORRI SHTEPIS JU KLYSHET E KOMUNIZMIT DONI PUSHTET SE JENI MESUAR QE NE ATE KOHE ME PRIVILEGJE O ROBQIR

                                                                 1. J
                                                                  Juliano

                                                                  Ti je rritur edukuar, të hash bukën të përmbysësh kupën,,, haram vitet që hëngre në amerikë o plakaruq i shpifur.

                                                                  1. s
                                                                   serveti

                                                                   Partia e Like spiunit do eci perpara me keta kerma te komunizmit....

                                                                   1. N
                                                                    Nje cun nga "Familje e mire"

                                                                    Or ti djale!Shume justifikime po ben per nje post qe more ne nje parti te marre fund.Keta te dy ,per te cilet shprehesh ti,e kane te forte karakterin,por karakteri i tyre nuk e ka kaluar origjinen e boshtit numerik,pra ka ngelur negativ. Sa per vizionin e Sales,pjesa e mencur e popullit nuk e harron,kur ai si kryeminister fillonte dhe e mbaronte mbledhjen e qeverise(qe paturpesisht e transmetonin ne Tv publik shqiptar)me arroret,pjeshket e sheget.

                                                                    1. M
                                                                     Mondi

                                                                     Nje here e kane degjuar ne nje video ne you tube dhe mu duk komplet Rr… K…! Keshtu qe sme cudit fare rreshtimi ne anen e Rr… te K…!

                                                                     1. J
                                                                      Jorgo Dardhari fl usa

                                                                      Ndyresire politike — ptuuuuuuuu nevojtore;????????????

                                                                      1. J
                                                                       Jorgo Dardhari fl usa

                                                                       Ndyresire politike — ptuuuuuuuu nevojtore;????????????

                                                                       1. C
                                                                        Colorado

                                                                        Qe te Hysniu , kryespiuni qe pushkatoi gjeneralet , dhe I gjith fis spiunesh UDB ,

                                                                        1. X
                                                                         Xan,Xen,Xun

                                                                         Të lumtë goja,por këlyshi Andi tash 30 vjet po na çan bythën më shumë se gjyshi Hisniu.

                                                                        2. V
                                                                         Viçidol Çepani.

                                                                         Lutem z.Mero mos n'dy gazetën me fytyra të tipit këllire,madein bllok si Gim purua i Gaqit të neshos se babai , mamaja e soj i tij Alla Hisni e Bushat boll më ju q..në nënën shqiptarve në diktaturë,edhe tash shqiptarët Keta pjella të bllokut dhe ish besnikë të Hisniut e Gaqit si Saliu e Likja do të dëgjojnë. Mos z.Mero,mos ju vrisni shqiptarve ëndrrën për demokraci,këta janë vetë diktatura,këta janë vetë tradhëtia,këta janë vetë spiunët e ish sig.në diktaturë,këta janë vetë vrasja,destabilizimi,vjedhja, krimi,tradhëtia,e marrja peng e demokracisë në emër të privilegjeve e krimeve që të parët e tyre i kanë shkaktuar këtij kombi,Shqipëria nuk ka më nevojë të dëgjojë pasardhës të ish byrosë politike apo ish sekretarët të PPSH e djem komisarësh nga të cilët Enveri në fjalimin e lamtumirës tha po jua lë Shqipërinë mal me komisarë të cilët tash 30 vjet po tërheqin Shqipërinë zvarrë,braktisni këta vampirë ,e mos shkruani çka thotë Gimi këllirë.

                                                                         1. V
                                                                          Visi

                                                                          KY ESHTE NJE FISQIR KOKE LOQE TRUT IKA NE BYTHE

                                                                          1. A
                                                                           Ai

                                                                           Ky Gim palla nuk besoj se nuk e ka kuptuar se Amerika iu ka prere bileten e daljes Doktorit the peshngritesit, por etja per karriere i ka zene syte si gjithmone.

                                                                           Lini një Përgjigje