“Do punoj shumë ngushtë me Berishën”, Meta: Do nxisim qytetarët të protestojnë çdo ditë, javët në vijim do të habiteni

5 Gusht 2022, 11:42Politika TEMA

“Do punoj shumë ngushtë me Berishën”, Meta: Do nxisim

Ilir Meta në një konferencë për mediat u shpreh se do të jetë në krah të Sali Berishës, ndonëse ende nuk ka një vendim nga gjykata e Apelit për kontrollin e PD-së. Meta tha se njeh vetëm një Parti Demokratike dhe ajo drejtohet nga Sali Berisha.

“Ka vetëm një Parti Demokratike dhe vetëm një. Është një parti me shumë kontribute. Do bashkëpunojmë shumë ngushtë me PD. Që është një vetëm një. Që është si populli opozitar. Koha e përgjumjes për hatër të PD ka mbaruar. 7 Korriku ishte një tregues i qartë i këtij zgjimi të vlerave më të mira të PD si parti e vlerave. Do punojmë shumë ngushtë me PD. Por edhe me PS për reformën territoriale”, tha Meta.

Meta tha gjithashtu se do të nxisin qytetarët për protesta.

“Ne jemi në protestë çdo ditë, çdo orë, çdo sekond dhe jemi në një aksion të ballafaqimit të përditshëm kudo dhe i nxisim të gjithë qytetarët të reagojnë në mënyrë paqësore, demokratike ndaj kësaj qeverisje që ka program shpopullimin e Shqipërisë, vjedhjen dhe grabitjen e pasurive natyrore dhe gjithashtu largimin e përzënien e të gjithë të rinjve, forcave krijuese që kërkojnë një Shqipëri europiane, një Shqipëri ku shteti të mos i shtypë por të jetë në shërbim të tyre. Ky është program ynë dhe për këtë do të bashkëpunojmë me të gjithë qytetarët shqiptarë e forcat politike që e kanë seriozisht. Javët në vijim do të habiteni me këto çështje duke nisur nga arbitrazhet. Do të bëjmë se s’bën të mundur ligjin për referendum. Do ta bëjmë këtë gjë patjetër”, tha Meta.

27 Komente

 1. m
  mu--muja e lirise

  Shporru o spiun i sigurimit. Kush e di sa veta te ndershem ke marre ne qafe padrejtesisht. Shikoje damaret e duareve qe te jane fryer nga thithja e gjakut te popullit. Ti e berisha jeni monster per popullin shqipetar.

  1. k
   k

   O fshatar injorant hajdut i korruptuar, dorëzo gjënë e vjedhur.

  2. J
   Jari

   Likeeee, tu afrua laku, s ke nga vete o Flori, te 7 penxheret do të zëri Vjeshta o Agush Spiuni, ike, të ësht bë gati qelia në Koplik.

   1. x
    xhoxhi

    Ti surt bajgë mos na çaj trapin po na shpjego dosjen që ke bërë punën e spiunit.Si ske turp kur je për në burg dhe na thua do shporim këtë qeveri.Jo or jo duhet të shporesh ti.Tani të vjen edhe nga USA siç i erdhi edhe mikut tënt Berishkës.Mos u mërzit se nuk do vonojë.Do ngre popullin thotë.E dëgjove dje si thërisnin?Shporubi politika që ketsj.Ilir ti nuk je trim por njeri me të meta mendore dhe do ta shikosh Çepanin sa do të kushtojë.Njeri i pistë që nuk gjej fjalë të të ofendoj...

    1. Como

     O plera kush hu vin mbrapa jini te falimentuar o te degjeneruar.

     1. F
      Futja kot

      O hajdut, tani qe dole dhe spiun, e permbys me siguri.

      1. r
       robi

       Ik mor hunderr mjeran, ecje mbreme ne bulevard me ted bibilushin ne krah duke pare endrra ne diell se po vjen populli pas teje. Je figure e urryer mbare kombetare. Krijove sektin naziskin te leshelise qe vuri ministra dhe drejtore superhajdute dhe te korruptuar dhe brenda minutash leshelija u kthye ne Lirie. Nuk te vjen njeri prapa do ngelesh me Agim turren e Durresit apo Agim Leshkon e Tiranes me pantallona te zberthyera perpara dhe me Brisida shurreufullen qe ti ve breket ne koke, megjithese tani eshte pa breke fare se do beje nje femije tek particka e Likes. jeni te mbaruar , i shkofshi prapa kejdi dhembcakalles se leshtlikes.

       1. c
        ce

        Te keshilloj te marresh ne shtab ne krah te brisit pa preke dhe Lefter hunderr maliq kokexhufken , kejdi dhembcakallen dhe klevis krricin e faro pace pilafit me dy gishta lart hipur mbi furgonin e policise duke bere garipin para mjeraneve te partickes se likes.

        1. S
         Shqiptar

         Dihet qe do bashkpunosh se te ka ne dor dosjen e sigurimit te shtetit o KUSAR dhe SPIUN i ndyr

         1. X
          XHA SULOJA

          Po cfare pune do besh ti bashke me tutorin tende,qe e ke pike te dobët te futi ne biruca ne 92-in,te bene marifetet,te nxorën kete dosjen e sotme,përpara,te trodhen,dhe tani,si trim qe je,o puth kryqin,o kalo kanalin.Ti je spiun,je hajdut,je vrses me pushtet,je nder njerëzit me te korruptuar te Ballkanit.Mos bej si trim,se shpejt do ti tredhin koqet,bashke me tutorin,Amerikanet,do tju shohim,ju hale si do katandisen,ju qe ju duket vetja Mic Sokola

          1. P
           Partia e Lirise

           Puno forte me berishen se te gjatin do merni o hajduter te te gjithe pasurise se popullit Shqiptar.Mis i gezofshit ti dhe femijet tuaj o ndyresira.

           1. Z
            Zefi

            Mos harro monen me femijet te qifsha fisin, gruqire

            1. d
             demir zykoja

             Ke gjithe te drejtat e tua prej spiuni qe te bashkepunosh me ate qe te futi ne vallen Serbe,por jo dhe per shume kohe qe te dy do vrisni veten se jeni loqe nga trute

             1. d
              demir zykoja

              Ke gjithe te drejtat e tua prej spiuni qe te bashkepunosh me ate qe te futi ne vallen Serbe,por jo dhe per shume kohe qe te dy do vrisni veten se jeni loqe nga trute

              1. K
               Kosovari

               Vemje per mbijetesë.fundi esht afer

               1. S
                Sul Korriku

                O shoku SPIUN, shko disinfekto nje here dosjen e qelbur, dil ne fund te rreshtit dhe pastaj mendo per protestat.

                1. T
                 Tedi

                 ti o Kokloqe Cepani dhe dordoleci i vucidolit jeni vetem te vdekur e te pakallur. Shume shpejt do e marresh pergjigjen dhe ti nga DASH

                 1. T
                  Tedi

                  ti o Kokloqe Cepani dhe dordoleci i vucidolit jeni vetem te vdekur e te pakallur. Shume shpejt do e marresh pergjigjen dhe ti nga DASH

                  1. g
                   grigor

                   Non gratat spiunet e kriminelet vetem shpellaret dhe maloket i perkrahin.

                   1. D
                    Dridhe Like, se na fike

                    Jo protesta por s'ka p.... m.... që të shpëton ty o Like. (Përveç Edi Ramës)

                    1. a
                     altin isufi

                     Po cfare i kemi keta politikane mo amani???Nuk e dine keta qe 30 vjet shqiptaret i kane mbajtur ne shpine keta horra???Rikthehet plaku 80 vjec, do e beje Shqiperine lile thote, jam konservator po ashtu, do zhduk korrupsionin dhe vrasjet thote. Vjen tjetri dhe thote ja hajdutet dhe do vendosim ligjin e referendumit.I gjati vjedh,por thote eshte Saliu dhe Iliri, hajde merri vesh keta mostra

                     1. S
                      Spiuni I.M

                      Haaaa spiuni I.M kerkone te karvoje vemendjen e dosjes me protesta po kush te vjen ty o i mjere o spiune i sigurimit as ti me pseudonimin Bualli e as Berrisha me pseudonimin Penicilina nuk do genjeni as Shqiptarin me te humbur

                      1. V
                       Vjosa

                       Ti duhet të ishe në në burge që me vidion e Dritan Priftit more hajdut e kriminel. Ti dhe Saliu keni bashkepunuar gjithmon kundra shqiperis dhe shqiptareve, ju bashke me familjet tuaja jeni armiqte e ketij vendi.

                       1. S
                        Skraparliu

                        Kesaj i thone dy kambere ne nje dere njeri pjerthe tjetri mere here !!!!!

                        1. r
                         raul

                         Po kush vjen pas teje o mjeran. Po harrojne shqiptaret qe le zyren e shtetit dhe shkove me vrap per ndihme tek zyra e te papunit Sali Shehu dhe i vure duart ne fyt rojes se shkrete dhe ulerije i shfytyruar si i cmendur diten per diell. A ka president ne bote, as ne Etiopi, As ne Cad, as ne Sierra Leone as ne Fixhi qe te kete bere kete akt te pashembullt ne historine boterore. Dhe kujton ti se shqiptaret hane bar dhe mund te sjelli ne pushtet perseri Agush Habib Burgiben me hanxhar ne dore dhe cfurk ne doren tjeter. Tani ngrefu si gjel gaduf dhe ca kohe sa te futesh ne kllapen e shtetit. Ora e drejtesise po afron si per ty ashtu dhe per perbindeshim e Vicidolit. Videoja e te ndjerit Dritan Prifti ta ka futur koken 7 pash nen dhe o vemje e politikes o hunderr i neveritur , shiko cfare monstrash ke rreth vetes.

                         1. v
                          vang

                          ASGJE qe ben ti o surrugato bashke me shokun tend nuk na habisin se dy here e keni djegur Shqiperine por nje gje na ben cudi:::: Kush qe ai bir kurve qe e vuri Krajen ne krye te SPPAK,.

                          1. K
                           Kokeqenispiunimetaj

                           Ju lidh bataku dhe balta ku mblidhen zhabat e gjarprijte qe kakarisni dite nate dhe nxirrni nga goja vetem vrere dhe qe helmoni gjithe pellgun rreth e qark.

                           Lini një Përgjigje