VIDEO/ Altin Goxhaj drejton protestuesit drejt përplasjes me Policinë

4 Gusht 2022, 19:37Politika TEMA

VIDEO/ Altin Goxhaj drejton protestuesit drejt përplasjes me Policinë

Këtë të enjte ishte paralajmëruar një protestë qytetare për atë që ndodhi në Himarë.

Por, siç u pa, në krye të protestës kanë dalë aktivistët e PD dhe LSI.

Ata kërkonin dorëheqjen e Ramës, ndërsa Altin Goxhaj ka drejtuar protestuesit nga policët, duke shkaktuar edhe tensione.

Goxhaj bëri thirrje për grumbullimin e tyre në sheshin pas Ministrisë së Brendshme, por protestuesit hasën në rezistencën e kordonit të policisë, që ishte vendosur aty për ruajtjen e godinës.

Me sa duket, qëllimi i protestës ka qenë pikërisht tensionimi i situatës, për të treguar se Policia është “kriminale”.  17 Komente

 1. H
  Haa debilat

  do te beje non grata avokat i popullit ndaje duhet pune

  1. k
   k

   Degjeneratat duan pushtetin me forcë. Të detyrojnë të mbështesësh Ramën edhe nëse Nuk e don.

  2. K
   KASEM

   PO FUSNI NJE KASTRAVEC NE GOJE E NE B YTHE KETIJ TRAPIT ALTIN SE DO NA BEHET EDHE AVOKAT I POPULLIT KY TRAP

   1. F
    Fjala ime

    Po Altini kerkonte te behej avokat i popullit! Kuje o Shqiperi me ke jeton, me bastardet. Keta duan preshin ne bythe te gjithe si Tritan Shehut qe ja futen bashkeqytetaret e Murrizit. Apo eshte fshatar Murrizi, se nuk e di?

    1. T
     Toni M.

     N'dizni qiri per engjellen e vogel qe s'eshte me prane familjes o popull pa n'djeja njerzore.... larg politikes.

     1. T
      Titi

      Protest e turpit. Prindrit e vogelushes duhet te bejne denoncim ne prokurori pse ca zuska e zuzare bejne politike me fatkeqesine e saj. Na e peshtiren me kete protest qe e shfrytezojne per interesa partiake.

      1. K
       Koli

       Po ikni mor Shkerdhata,se nuk behet politike me nje Vajze 7 vjece.Nuk ndodh ne asnje vend te botes te besh mitingje se i do bytha Krimineleve Sali dhe Like.Or Altin Goxhaj,or Pederas me emer,po ik mor Legen mashkull,nuk hap dot TV se vetem surrati jot dhe Cim Pekes,del ne TV.Ne Itali,jo me larg,jane vra Gabimisht nga Policia,shkon ne Burg Polici,dhe kaq.As mitingje,as ngushellime sa per sy dhe faqe.Te te vije ne shtepi per ngushellim Vrasesi i Janarit,Gerdecit,eshte njesoj tja fusesh vetes .

       1. Çekiçi

        Policija nuk është kriminale Kriminale janë bandat famkeqe te Sali Karagjiqit dhe te Ilir spiunt qe po udhëhiqen nga keta kriminel dhe spiun te deshmuar per ta kthy Shqiperinë në vitin 1997

        1. P
         Pilurioti

         Kjo është protesta e degjenerimit të politikës dhe shoqërisë tonë. Ky Altini është një mashtrues klasik, një pecet e qyrrosur e xhepit të Berishës.

         1. Durrsaku

          Po policia hante mut qe nuk vepronte ndaj mender bythqirit qe hiqet si avokat e qe ne fakt eshte i i biri i spiunit te sigurimit kryetarit te deges ne ministri Enver Pederast Goxhajt

          1. B
           Bisha NANO

           EDI RAMA MUND TE KETE SHUME TE KEQIJA, POR VRASES SI BERISHA DHE META, NUK ESHTE… DERI SA TE „ZGJOHET“ DREJTESIA KY VEND KESHTU DO SHKOJ, SI SOPATA PA BISHT….

           1. E
            EMIGRANTI

            Pse qeveria nuk ha shkerdheu nenen ketij Altini?

            1. D
             Dani USA

             A thua se ndiejne ndo pak dhemshuri grupit te talibanve qe drejtohen nga kryetari goxhaj?

             1. e
              emigranti

              per mua fajin e ka prindi , babai vajzes ai duhet dali dhe te thote ndaloni protesten nuk me pelqen protesta per vdekjen e vajzes time po me duket se dhe ai qenka servil spiun

              1. A
               Alniku

               Ku ka mbërritur shoqëria jonë të dali në protestë për kriminelët e politikës Turp

               1. l
                like metaj

                Koli. Altini nuk është mashkull por tranversist.

                1. d
                 dyshuesi

                 Kemi kaq shume liri fjale , liri proteste sa nuk dime se ç'ta bejme tere kete liri dhe siç e shini e perdorim vend e pa vend . Edhe kaq shume liri sikur nuk shkon. Po pevatesia e atije qe i ka rene halli ? Apo ç'do justifikim eshte i mire mjaft qe merret pushteti sipas formules "qellimi justifukon mjetin"

                 Lini një Përgjigje