"Vampirë të medias dhe politikës që ushqehen me fatkeqësi": Taulant Balla akuzon gazetën Telegraf për shpifje ndaj tij 

4 Gusht 2022, 12:29Politika TEMA

 

 "Vampirë të medias dhe politikës që ushqehen me
Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka hedhur poshtë si shpifje të neveritshme sulmet e gazetës Telegraf rreth aludimeve për lidhjet e tij fisnore me policin që është autor i tragjedisë. 

Në një postim në twiter Balla i quan ata që qëndrojnë pas sulmeve si “vampirë mediatik e më pas politikë” të cilët ushqehen me fatkeqësitë e të tjerëve. 

“Si ka mundësi që këta lloj vampirësh mediatikë dhe nga mbrapa politikë arrijnë të shpifin&sajojnë deri në këtë pikë. Asnjë lidhje me këtë individ që duhet të marrë dënim shembullor” dhe më pas jep linkun e gazetës Telegraf e cila pretendonte se polici është “nip” i taulant Ballës. 
 

27 Komente

 1. k
  km

  Ka ngaterruar emrin ,eshte nip i nje prej banaleve.

  1. r
   robi

   Po cfare pret nga monstra Olsi Curri nje hunderr i neveritur fotokopje e perbindeshit Ervis Martinaj qe jareni i dalte shpirti nga goja se e ka si bythe

   1. A
    Anonim

    E vertet fotoja e perbindeshit sali dobici ne shpin e Ervis martinajt,

   2. F
    Fjala ime

    U kthye nga Amerika Arben Kraja me ate vajzen e BKH-se? Besoj e kane marre porosine: njesoj si Paska Milo ne ambasaden amerikane qe e thirren dhe i thane, pas grushtit te shtetit te 14 shtatorit 1998 te Sali Berishes: Mos arrestoni Sali Berishen! E, pra o popull shqiptar i vuajtur; kush e mbron krimin ne Shqiperi; flasin dokumentat dhe fjalet e te gjalleve sot, prandaj ikni nga Shqiperia si bera une se aty nuk jetohet ne mes te gjarperinjeve. Do tu hane dhe kockat vampiret me ne krye dobiçin e Sheqeres dhe bariun e Cepanit. Eshte koha e tyre tani sepse kane krijuar shtet paralel në Shqiperi. Nuk e besoni akoma? Rrini e merrni ere atyre qe veshen xhaketat e qelbura te krimit te baballareve te tyre qe ju bashkuan nazi-fashizmit.

    1. M
     Martin

     Shqiperia u perket shpellareve, Amerika qytetareve!

     1. L
      Lasgushi

      Nuk e kuptoj,pse pronaret e gazetes TELEGRAF I kundervien Edi Rames,Taulant Balles dhe gjithe qeverise qe su ka dhene leje ndertimi Por lavderojne Damian Gjiknurin.Sic duket si socialisti me I " ndershem"

    2. M
     Monika

     Gazeta "Telegraf", qe dhe seline e ka te fshehur, paguhet ne te zeze me florinjte e vjedhur nga agjenti i Sigurimit te Shtetit Komunist Ilir Kerraba.

     1. G
      Genti

      O Taulant i harrove bëmat e tua të zgjefhjeve Elbasan! Kur me kryeprokuronin (KP)Kreshnik Ajazi vellain e te cilit e vute deputet pa asnje te dhene dhe si kompesim KP thirri te gjithe krye bashkiaket dhe ju hapi dosje dhe ju kerkoi voten për ty qe ti vidhnin ! Harrove qe je manipulator e kryemashtrues kur vrave Dr Pjerinin! Si ka mundesi qe more 23000 vote mo Tao Bao! Por je ordiner o Bao!

      1. a
       alphade

       Me nje telefonate te ndonje politikani amerikan Paskali paskish dhjere ne po- ture ! Sa naive po tregohet KY Milo !!! Sala ka paguar me dhjetra lobiste Ame- rimane per ta mbrojtur ne ato dite te veshtira te 97-tes ! Dhe amerikanet se kane per gje nese i jep nje shuk me para t’i dalin ne mbrojtje jo Sales por edhe Bin La Denit terrorist, ashtu si vete Sali Mortja ! Por deklarata e Milos me duket nje Justi- fikim vulgar se gjoja e mori ne telefon nje bythe senatori dhe I tha: “Mos e prelini Sali Vicidolin !? Kete “kantolete” e kemi degjuar edhe na Majko, nje Kalama 30 vjecar qe u zgjodh per te drejtuar qeverine e asaj kohe !! Kjo na ben te gjithve njerez KOTI …!

       1. E
        Edi_fan

        E tmerrshme. Vdes fëmija e sufllaqexhinjtë merren me Saliun? O shqiptarë të dhjerë. Shiteni për 50 mije lek në muaj.

        1. S
         Sali_fan

         E tmerrshme. Vriten 26 burra, gra e fëmije sufllaqexhinjtë harrojne Sali gerdallen O MALOKE të dhjerë. Shiteni për 50 mije lek në muaj.

         1. S
          Sufllaqe per te gjithe

          Per ate ja dhame voten Rames. Ama ai na doli me mut se Sala.

        2. L
         Librazhdi

         Taulant Plehu

         1. S
          Sheqere Berisha

          Shkoni e shifeni ne Patok te lokali i Ervisit ,foton e Sali Sheqere Berisha e keni 3 metra te lart me gjeresi 2 metra ,ja pra lidhjet e familjes kriminale te lidhur me krimin

          1. i
           ilir

           Derrkuci Cufo.

           1. M
            Mbetjet toksike te sigurimit po vrasin

            Keto e te tjera vrasje me efekt ngarkimin me emocion negativ shperthyes te nje kategorie militantesh i ben sigurimi i shtetit mbeturinat e tij!!! Keshtu perdhunuan e vrane femije ne Peshkopi ,digjen femije ne Shijak e zhduket femije ne Kukes!!! Po ndihmojne rrotacionin,thone sigurimsit!!!! A iu shofte fara!!!! Pse ardhjen e salise e nanos quani rrotacion???? Ju vrafte zoti me te gjithe ata qe duan te perfitojne!!! Mjere femija dhe familja e qytetaret e trembur e te dhjere te ketij vendi qe nuk moren vesh nje herr se kush e per cfare luhet ne kete vend!!! Sigurimi po ju ben gjemen. Te lidhur me trafikante dhe agjentura po shkaterrojne paqen mireqenien besimin tek ky vend,tek e nesermja e TIJ!!!!

            1. s
             shqiptar

             Nuk e ke keq o analist gjenial,bile jo vetem sigurimi i shtetit por dhe vete Enver Hoxha eshte pare naten duke dale si guerrils e vrare ithtaret e Pd-S-: A keni materie ne kapitene o qole a skeni me i riu i oficerave te sigurimit eshte 65-7o vjec dhe sngrene dot breket e tyre e jo me fantazite qe hedh ti ne eter.Spiunet e armiqte e ketij kombi jane kryetaret e partive qe hane mut gjithe diten ne kete vend te qelbur

            2. P
             Pilurioti

             Pronari i gazetës "Telegraf" është skarparlli dhe mik i ngushtë i spiunit Ilir Meta. Meta e financon atë gazetë. Hajde tani, gëzuar kusarët dhe shpifësit e kombit!

             1. s
              sss

              Ajo eshte nje gazete e ndyre qe nuk shet asnje kopje per be ....

             2. Çekiçi

              Sa lek ka paguar per telegrafin Sali matufi dhe Ilir spiuni Zoti i marroft faqezezet

              1. L
               Lab

               Doktor Balla/lol

               1. k
                koli

                Ky dhe shalet e motres kane bere shume para...

                1. i
                 intelektuali

                 O pushta fosile te Edvinit dhe fansa fantike te Enverit: Taulant Balla ishte bilbili i Enverit qe ka dale edhe ne foto, ky supermafioz socialist qe kelthet: "Kapni Hajdutin!" kur ishte pronari i fabrikes se kokaines ne Xibrake qe kishte emeruar si administrator Ermal Hoxhen, nipin fodull dhe arrogant te Enverit qe Edi Rama e shpetoi me finte enveriste nga burgu kur gjermanet e kapen me presh ne dore, kur ky Taulan Balla nga Librazhdi i vuri patllaken ne koke Komisarit te Policise ne Fushkruje qe nuk pranoi te asgjesonte raportin per krimet e deputetit socialist kriminel Rahja dhe qe kete Komisar Policie Edi Rama e perndoqi dhe e mallkoi me liber shpie si Dritan Zaganin qe guxoi te tregonte me gisht Saje Qorrin si narkobaron te droges, njashtu sic mallkoi edhe Presidentin amerikan Donald Trump me porosi nga mentori i tij mafioz, George Soros qe kishte investuar 400 meleon dollaro per kulcedren Hillary Clinton. KY ESHTE TAULANTI, BILBILI I ENVERIT PER TE CILIN FLET TELEGRAFI

                 1. L
                  Liri Berisha

                  Ç'do te thote fjala "intelektuali"? "Intelektual" eshte nje fjale e huazuar nga viçidollishtja e vjeter qe ne shqip perkthehet: Njeri me tru ne fundeshpine i cili perdoret si kamxhik per te rrahur kundershtaret e bosit te egersirave.

                  1. i
                   intelektuali

                   Liri Berisha nga Vuci-Dol-Beogradi i Vucicit, Millosheviqit dhe Titos: Vici-Doll vjen nga fjala "Vuci-Doll" qe ne serbisht perkthehet si "Gryka e Ujkut" emera sllave qe i gjen edhe ne Kosove edhe ne Serbi dhe ne rajon, Korabi, Novosela, Zagoria, Vucitren etj e vertetojne me se miri kete teze te hershme te intelektualit, por tema e debatit nuk eshte leksikologjia gjuhesore krahasuese, por fare tjeter dhe ajo nuk ka te beje se nga vjen emeri i intelektualit, por nga e ka mare katunari nga Librazhdi Taulant Balla guximin qe te akuzoje median e lire kombetare kur para do kohe po kjo media kombetare ja zbathi breket si pronar i fabrikes se kokaines ne Xibrake ku gjermanet kapen me presh ne duar Ermal Hoxhen si administrator te fabrikes qe Edi Rama 4e shpetoi nga burgu me finte enveriste dhe Taulant Balla vazhdoi avazin e vjeter si Bos droge duke i vene patllaken tek koka Komisarit te gjore te policise ne Fushkruje sepse donte te zbatonte ligjin dhe nuk pranoi te griste kallezimin e goces se perdhunuar nga Rahjat e krimit qe jane deputete socialiste te Krujes dhe prandaj Edi Rama perseri i shpetoi edhe bedelin e tij bilbil te Enverit, Taulant Balla, por edhe duke mallkuar jo kriminelin Rahja, por Komisarin e Policise te Fushkrujes, njashtu sic veproi me Dritan Zaganin qe i tregoi me gisht Saje Qorrin si minister narkobaron te droges, KJO ESHTE TEMA E DEBATIT QE NUK KA TE BEJE FARE ME FILLOLLOGJI LLAFOQYLI prandaj: Mos e vertit llafin si kurvat bythen ne bordello.

                  2. M
                   Maringleni i Taulantit

                   Te lumte goja o intelektual, Taulant Balla eshte nje pleh burre qe se ka sojin kund. Vetem zoti nuk harron dhe nuk te fal.

                  3. A
                   Andi dhe Mehdi Bushati.

                   "Pilurioti", ja ke futur kot. Pronari i gazetes "Telegraf" eshte AGIM ÇIRAKU,djali i vogel i Xhule ÇIRAKUT. Xhulja ka qene zv minister i brendeshem farefis u afert i Hosni Mubarak Kapos si dhe probatin i monstres Mehdi Bushati, pra nuk eshte skraparlli.

                   Lini një Përgjigje