Një pastor, që lavdëron një “non grata” të korruptuar si Sali Berisha: Goditjet që po merr, të fisnikërojnë

3 Gusht 2022, 17:56Politika TEMA

Një pastor, që lavdëron një “non grata” të

Pastori Akil Pano, në tryezën e organizuar nga Sali Berisha ku si qendër diskutimi ishte familja, vlerësoi Berishën, duke thënë se goditjet që ai ka marrë së fundmi, e fisnikërojnë atë.

“Me lejoni t’i uroj doktorit jetë të gjatë dhe sa më aktive në politikë, dhe diçka që kisha të fortë në zemrën time ta thoja për ju, plagët në çfarë do lloj moshe e fisnikërojnë më shumë burrin, është njerëzore të afeksionohesh me historinë e plagëve të goditjeve dhe përbaltjeve sesa në historinë e ashtuquajtura të sukseseve në sferat e tjera që disa individë pretendojnë se e kanë.  

Isha shumë i gëzuar që mora ftesë nga ju për të qenë pjesë e kësaj tryeze ku trajtohet tema më e madhe, kjo është tema e jetës.

Një familje e harruar, e tjetërsuar e lënë në harresë për mbi 30 vite tranzicion në Shqipëri, është atentat që i bëhet jetës.

Jam shumë i gëzuar në dimensionin që po përjetoj sot dhe shpresoj që kjo të jetë reale dhe jam i predispozuar që ta besoj këtë gjë se një burrë shteti si Berisha nuk ka më çfarë të humbi në jetën e vet.

Gjithçka që ai ka, gjithë pronësia e vetë intelektuale. Sot është një investim për të ndërtuar atë që fatkeqësisht të gjithë së bashku nuk ishim në gjendje që ta ndërtonim.

Besoj që njerëzit e së mirës, që besojnë tek disa vlera duhet të bëhen bashkë, të qëndrojnë bashkë”, tha ai.

Tani pastori ka gjithë të drejtën të jetë mbështetës i një personi të shpallur zyrtarisht nga SHBA, si i korruptuar familjarisht.

Por ndoshta duhet të kuptojë se publikisht ai nuk përfaqëson veç veten e tij, por edhe besimtarët që përfaqëson, të cilët besojnë vlera të tjera nga ato që përfaqëson Sali Berisha.

Aq më tepër pastaj, kur një të korruptuari i thotë burrë fisnik.

T'i thoshte që të pendohej, do kishte kuptim, por jo ta lavdërojë për diçka që shkon kundër vlerave të krishtera!

 

91 Komente

 1. L
  Llazi usa

  Ore bythe qiri mutit c’fare te duhet me politiken ty ore shkerdhat, turp te keshe.

  1. k
   k

   “ Shën berisha”protektori i hajdutëve ,korruptuarve dhe kriminelëve.

   1. S
    Shen Saliu

    Ah mor pastor-lepires! Po si more ja dhe dhe ti shpirtin shejtanit! Harram te qift besimi, or sharlatan

   2. I
    I edukuari Shqiperi

    Ca fjalori! Eshte mbush Amerika me plehra!

    1. k
     korçari

     Pastori poltikan duhet te heqe uniformen e fese dhe pastaj te rradhitet krah Salehut, Mulit ,Palokes dhe gjithe Paloqeve te tjere...

    2. B
     Bira lencit

     Pse dhe pastoret hane mut aty ku ju nevoitet, nje nder keta dhe pederasti pano

     1. N
      Na myten

      E nxorri koken dhe delja e Saliut qe u bë bari.

      1. Nuk kam ndonje gje me ata qe nuk duan, nuk e pelqejn apo akuzojn Ramen dhe qeverin e tij per korrupsion, qeverisje jo te mire etj etj. Ne shume aspekte e mendoj njesoj madje. Por, te shash Edi Ramen dhe ne te njejten kohe te lavderosh Sali Berishen, nuk eshte se ben sens. Prandaj dhe Edi Rama mund te rrij aty sa t'i doj trapi. Sepse 1. perballe ka vetem njerez te konsumuar me shume se vete ai, dhe 2. sepse mes nesh ka nje numer mjaft te madh njerezish qe duan te ringjallin keta njerez te konsumuar. Pastor, prandaj eshte shume mire qe jemi qenie te vdekshme, se ndryshe do rrinit aty perjete, bashke me idet tuaja!

       1. B
        Bureto

        Çudia me e madhe qe me kane pare syte dhe degjuar veshte eshte se si nje klerik solidarizohet me te keqen. Sikur ky xhest te shfaqej vetem me nje prezence fizike, hajde se po e mirekuptojme, por te shprehesh me superlativa per te keqen qe sot per sot në Shqiperi perfaqesohet nga monstra Sali Berisha, eshte më shume se e çuditshme. Eshte njëlloj sikur kleriket, në vend të Engjejve t'i bejne hosana Djallit. Per pastorin ne fjale, ndjej meshire! Nuk di në e mban mend ende thenien e Jezu Krishtit: "Fali Zot se nuk dine ç'bejne!!"

        1. b
         besimtari

         pastori e njeh shume mire Biblen dhe e di shume mire c,po ben.Fjalet e Jezuit nuk pershtaten ne kete rast per pastorin berishian

         1. U
          Un

          Pse nuk e fusin ne burg ? Ngelet duke llap cdo dite. Shikojeni kete karaxhozin tuaj se si e shkerdhej ketewpopull. Ky karazhoz u be shkak qe njerzit u kthyen nga Berisha. Sepse ne kohen e tij njerzit kane jetuar me mire Ky eshte fakt qe pranohet nga te gjithe.

         2. i
          i revoltuar

          Or ti sfinks, cfare do te thote shprehja "nuk ben sens"!? Jo po nuk ben patate! Njerez me koeficent te ulet inteligjence, qe as gjuhen e nenes nuk dini te flisni ....

         3. C
          Cudi

          jam besimtar i Krishtere, praktikant si rralle here ky eshte nje rast kur te ben cudi qe nje pastor: 1. Perfshihet ne tryeza ku diskutohen ceshtje politike, direkt ose indirekt. 2. Kur keto Tryeza jane haptazi per perdorim politik 3. me e renda akoma kur keto tryeza organizohen nga nje person i cili ka nevoje per falje nga Zoti per te gjithe ato te keqija qe i ka shkaktuar ketij vendi dhe shume e shume shqiptareve dhe qe vendet demokratike nga te cilet ky pastor per kishen e tij merr te gjitha donacionet e kane shpallur organizatorin e tryezes "Non gratta" per korrupsion, vjedhje, prishje te rendit demokratik. Pastaj te tjera krime i dime te gjithe. Kam njohur shume pastore e prifterinj, njerez te nderuar, ne Shqiperi dhe jashte, por ju garantoj qe ky nuk eshte pastor dhe me vjen keq per bashkesine qe ky ndjek e drejton, per ato njerez qe i shkojne pas pa ditur qe i drejton nje zullumqar qe vetem me Zotin nuk ka lidhje. Turp!!!

          1. a
           arrifi

           Me vjen keq per Ju Pater. Ju po mbroni nje Satana .Fale AT se nuk di ç'thote.

           1. T
            Ti duhesh te jesh Past-Zi

            Sumqim pastor.

            1. L
             Lanabregesi

             Qen,jo pastor,njeriu i zotit predikon paqen,ky mut muti predikon nje kriminel si Saliu!

             1. T
              Titi

              Na çudite o Kile...mund ta pelqesh politikisht Berishen e kuptoj , por ne mbrojtje te familjes! Berisha s'ka lene nene, moter e femije pa marre neper goje...apo ka vlera meqe ka mbrojtur me çdo mundesi pushteti femijet e tij edhe kur kane qene oer burg!

              1. T
               Taulant

               O pastor a i ke ra ndonjehere me dor?

               1. 1
                1

                P0 shkojme poshte e me poshte.Filluan dhe prifterinjte te meren me politike.O prift meru me punet e zotit dhe lerua politiken politikaneve,se do harosh e do kthesh liturgjine ne miting partiak

                1. S
                 Shoqja Pandora

                 Ec petpara Kryeminister! Mbaje koken lart! Vetem te ty i kemi syte! Le te lehin plerat kolaboracioniste dhe fashiste! Sic i varem ne litar ne 45 do ua tregojm qefin!!! Patriotet shqiptare edi rama dhe belinda balluku do ua tregojne vendin gjithe ketyre plerave! Sa tu kemi ju ne ball mutin te na han bashibozuket. Dje i kalbem ne burg sot do i rrjepim gjithcka ! Te vazhdoje turizmi e ti shtypim keta pjellat te petsekutuat si flutra acka! Koha eshte e jona koha eshte e bijve te partise!!!! Te mos ndalemi para ca presioneve te ndyra qe na bejne palacot!!! Turizminfo lulezoje dhe shqiperia do lulezoje

                 1. R
                  Rajmond vonjati.

                  Kap ndonje fushe tjeter shoqja Pandora, se ironine nuk e levron dot pa ate mikun brenda. Kur te vraret jane nen 26 persona ne kushte qetesie dhe nen 4 persona ne kushte proteste, fajin e ka Rama. Qelibari i mutit Sahale Ram Brrrrrfiiiiiiissssha eshte maja e gropes.

                  1. R
                   Rajmond vonjati.

                   Kap ndonje fushe tjeter shoqja Pandora, se ironine nuk e levron dot pa ate mikun brenda. Kur te vraret jane nen 26 persona ne kushte qetesie dhe nen 4 persona ne kushte proteste, fajin e ka Rama. Qelibari i mutit Sahale Ram Brrrrrfiiiiiiissssha eshte maja e gropes.

                   1. D
                    Dakord

                    Mos e merr mundimin ti pergjigjesh pandores se ajo eshte tritan shehu e kete nuk e bind dot apo jo??

                   2. R
                    Rajmond vonjati.

                    Kap ndonje fushe tjeter shoqja Pandora, se ironine nuk e levron dot pa ate mikun brenda. Kur te vraret jane nen 26 persona ne kushte qetesie dhe nen 4 persona ne kushte proteste, fajin e ka Rama. Qelibari i mutit Sahale Ram Brrrrrfiiiiiiissssha eshte maja e gropes.

                   3. S
                    Semi

                    Nukneshte detyra e Pastorin te percaktoje kush eshte I korruptuar apo jo...po e ngaterron punen o Mero......e ftuan vajti. Berishes I shkojne pas minimumi 40% e njerezve....do I pushkatoni te gjithe?

                    1. P
                     Plazhisti

                     Po ky pastori e di historine e familjes se Saliut? Si pastor qe eshte cfare mendimi ka per incestin?

                     1. J
                      Josif

                      Pastor,e paske humbur fsre.Po Perendia te thote "mos na shtjer ne ngasje,po shpetona nga I ligu"Ty te paska pushtuar shpirtin satanai.

                     2. D
                      Drini

                      O kilen, o bariu i popullit, keshtu te meson ty dhjera e re? Me fal dhjata e re

                      1. Z
                       Zina(Zeqina) sallaksja zhulsja

                       Kam pasur respekt per kete pastor! Po sot me kete qe lexoj jam çuditur???? Po a ka burre me goje ndyre se Saliu o pastor??? Perveç qe eshte vrases? Ne Gerdec dge 4 te vrare ne bulevard? Apo ti si pastor ja fale keto vrasje??? TURP Zoti te ndjefte pastor! Kerko falje per keto qe ke thene ose do ndeshkohesh!

                       1. S
                        Sul Korriku

                        Ky e dashka Salen me shume se Liria !

                        1. I
                         I.M

                         Ku qendron ndryshimi mes Panos pastor dhe Panos, psh, mjek si Muli?! Te dy mbeshtetes te zjarrte te Sali kriminelit! Truri dhe morali qe gezon personi nuk kane te bejne me profesionin. Sic ka mjeke si Sali krimineli dhe Mul budallai apo Tritan pacavurja ka dhe pastor si Pano.

                         1. I
                          I degjeneruar

                          Shkoni ne kishe po deshet te degjone kete karragjozin keshtu te ka mesuar Jésus te rrespektosh krimin korrupsionin vrasesin djale kurrve

                          1. J
                           Jari

                           Nuk mund ta kuptoj dot se c'pune ka nje njeri i zotit ne nje takim politik ?!! Aq me shume kur drejtuesi i partise politike,eshte nje person i shpallur nongrata per korrupsion domethenes dhe pengim te drejtesise nga SHBA !! Zoti te falte o pastor Akil Pano.

                           1. T
                            Trotski

                            O Pastor Leshi O Kokrra e Legenit O edepsez .Si nuk ke Marre te quash Burre Fisnik Minuesin e Demokracise,Kryekorruptuarin Antishqiptarin,Vrasesin Serial...Po nuk vjen KURRE ne Pushtet Sali Kerma ,Vllai i Karaxhicit.

                            1. H
                             Haka Tekizoti

                             E ka një hall edhe ky përderisa dashuron nongratên. Ka shumë mundësi të jenë vëllezër shpirtërorë . Familja nongrata qenka familje fisnike sipas pastorit. Megjithatë këtë mendim kanë të drejtë ta kenë të gjithë idiotët, kandidatët për non grata dhe trushplarët.

                             1. F
                              Fjala ime

                              Paska ikur, ky, çojeni nepavionin 17-te bashke me bashkepuntorin e al-kaides Tritan Shehu.

                              1. E
                               Era

                               Akil Pano,kock të madhe do të ket premtuar krimineli Sali,që përdhos kishën duke bërë fisnik,një monstër.

                               1. i
                                i paska bo edhe ky gojore Janulles more c'vete

                                Parazit i peshtire filogrek i qelbeur jeni pjes e Bandes ju te gjithe . Po kur te shpallet Ilyer Mutaj Non Gratta - ke me dal dhe shpall Hero o degjenerate oa Atdhe . Ptu por skeni faj ju por ky mut Shtet qe s'ju shkerdhen qylafet e Fetareve dhe hudhu ne Lane ,parazitat e mutit qe fusni hundet edhe ne politike mir njerzit qe i qitet trute dhe i vrisni ne fshehtesi

                                1. I
                                 I KRISHTERI

                                 Pastor, e qelbe, jo vetëm fenë që pretendon se predikon, por edhe mbiemrin e nderuar që mban. Me këtë që bëre dhe ato që the në takikin me Djallin, nuk ka lumë dhe det që të pastron, o Pastor… Keqardhje për cehtësinë që të karakterizon!…

                                 1. T
                                  Tomorri

                                  Uaaa,cudi shqiptare,edhe pastori Akil muti I bashkohet Sali kriminelit,te besosh predikimet e ketij eshte sikur te besosh genjeshtrat e Saliut.

                                  1. i
                                   ish Gazetar në disa TV që nga 2005

                                   Pastori PLEHRË i ekranit Klan TV, i programeve të Fevzos dhe Çanit, pra i sahanlëpirësve të Sali Berishës. Shqiptarët kudo ndodhen e dinë prej 2 dekadash kush është Klan TV, pronari dhe zagaret e Tij që punojnë për Sali Berishën e familjen e Tij biologjike e politike, si dhe Ilir Metën. Populli e di fort mirë kush është Media sot në Shqipëri, kush janë padronët e saj dhe nga kush komandohen. 99% e tyre janë totalisht të Berishës dhe Metës dhe bandave të tyre "biznesmenë" (Lista me emrat dhe se si u bënë të pasur e pronar Mediash, pritet në Shtator të dali nga Institucion prestigjoz Perëndimor)

                                   1. T
                                    Tironci

                                    Iku per lesh dhe Akil Pano , kisha rrespekt per kte njeri , tanime skam dhe nuk do kem kurr me rrespekt se i uroji jet te mbar ne politik njeriut qe dogji tre her shqiperin , atij qe hapi depot dhe dha urdher per bombardimin e Vlores , i uroj atij qe vrau 30 njerez ne gerdec dhe 4 njerez ne bulevard dhe kriminelet i ruajti tek zyra tij duke perçudnuar drejtesin , turp te kesh Akil Pano se ku e ke hallin tend nuk e di , hall te madh duhet te kesh , se budalla nuk je , por te mbrosh te urosh e bekosh kryekriminelin e shqiptarve qe e shkaterroj kte vend me keq se pushtimi osman dhe qe ka veshur qindra nena me te zeza , turp te kesh Akil Pano .

                                    1. V
                                     Vjosa

                                     Po çfare mender pastori je ,ti me keto që thua je nje maskara. Kush e shkaterroi Shqiperin, kush e shkaterroi familjen shqiptare, kush i vodhi kush i vrau, kush e dogji Shqiperin, e di ti biçim pastori? Ai apo ata që s'kane lene gje pa u bere shqiptareve janë sali Karaxhiçi dhe like floriri.

                                     1. T
                                      Tropoja

                                      Pastor i nderuar e nje figure shume e rendesishme per te krishteret je frymezues i enderres se çdo shqiptari te krijoj te mbroje te edukoje familjen e vet sidomos ne keto kohe te veshtira te ç'nderimit te familjes dhe mbare kombit shqipetar ne na duhet fryma jote dhe predikimi yt ne çdo lloj aktiviteti ku familja dhe shoqeria duhet te jene ne qender te vemendjes.Levduar krishti dhe u prefte ne paqe Engjelli vogel

                                      1. p
                                       pastori qe te qi ejo pederast si Akil bythshkerdhy

                                       Cfare neverie ,eshte komplek kokrra e bythqirit

                                       1. B
                                        Besimtari serioz

                                        Fjala pastor vjen nga latinishtia që do të thotë bari. Po me sa shoh unë ky nuk qenka bari , po një ujk me zile që shqyen bariun me gjithë tufë.Ti bësh elozhe këtij farë politikani që nuk ka lënë gjë pa i bërë këtij populli , është miopi totale , është sikur vjen nga hëna . Hajde ti besojnë fetarët këtij bariu të çmendur.

                                        1. C
                                         Cfar po fisnikeron Kryekurva e Kombit mor kurv

                                         Cfar po fisnikeron Kryekrimineli i Shqiperise more i pyfytre ? Po fisnikeron Krimin,Tradhetine,shkaterrimin e Shqiperise , vjedhjen e Miljardave ktij Shteti ,apo Kufomen e Injorances qe eshte vet ? Ptuuuuuuuu ta shkedhfte dreqi cte permban pragu .Paske ngren edhe ti mer klysh i Zi , nji lug nga Corba e Gjaprit Grek ne Kishe . Zoti ju pafte te gjhitheve bashke ne nji Hale ju fundoste sa me pare

                                         1. S
                                          Sigurimsi

                                          Kush e ka bërë pastor këtë militant të sali kërmës , ky nuk duhet të lejohet të futet në kishë , se do infektojë gjithë beaimtarët. Ky është një sinonim i mulit , spiunit të Prizrenit.

                                          1. B
                                           Broçkullat e Panos!

                                           Kush ia dha Panos licencën për ta bërë zyrtar sektin e tij fetar këtu në Shqipëri? Saliu apo Rama? Pano dihet që është pede. Me një analizë ADN atësie e vërteton që fëmijët nuk i ka të tijët.

                                           1. G
                                            GEZUAR BAFTAJAR

                                            Isha ca dite ne SHQIPERI dhe jo se u cudita se i njoh bashkeatedhetaret e mi por nga shtypi shqipetar qe e ndjek dhe nga raportet e ndekometareve qe thonin se Shqperia ka bere hapja pas ne lirine e shtypit me ishte tiposur se ishte e vertete por kur pashe qe te. gjithe ishin ne lufte te hapur me qeverine dhe qe vetem SALEH KRIMINELI E ILIRPRESIDHJERI ishin 24 ore non stop ne ekrane e gazeta ahere mu kujtua gjigandi Gjergj FISHTA me shprehjen lapidare :SHQIPERI TE KAM DHJERE.........

                                            1. G
                                             GEZUAR BAFTAJAR

                                             Isha ca dite ne SHQIPERI dhe jo se u cudita se i njoh bashkeatedhetaret e mi por nga shtypi shqipetar qe e ndjek dhe nga raportet e ndekometareve qe thonin se Shqperia ka bere hapja pas ne lirine e shtypit me ishte tiposur se ishte e vertete por kur pashe qe te. gjithe ishin ne lufte te hapur me qeverine dhe qe vetem SALEH KRIMINELI E ILIRPRESIDHJERI ishin 24 ore non stop ne ekrane e gazeta ahere mu kujtua gjigandi Gjergj FISHTA me shprehjen lapidare :SHQIPERI TE KAM DHJERE.........

                                             1. G
                                              GEZUAR BAFTAJAR

                                              Isha ca dite ne SHQIPERI dhe jo se u cudita se i njoh bashkeatedhetaret e mi por nga shtypi shqipetar qe e ndjek dhe nga raportet e ndekometareve qe thonin se Shqperia ka bere hapja pas ne lirine e shtypit me ishte tiposur se ishte e vertete por kur pashe qe te. gjithe ishin ne lufte te hapur me qeverine dhe qe vetem SALEH KRIMINELI E ILIRPRESIDHJERI ishin 24 ore non stop ne ekrane e gazeta ahere mu kujtua gjigandi Gjergj FISHTA me shprehjen lapidare :SHQIPERI TE KAM DHJERE.........

                                              1. G
                                               GEZUAR BAFTAJAR

                                               Isha ca dite ne SHQIPERI dhe jo se u cudita se i njoh bashkeatedhetaret e mi por nga shtypi shqipetar qe e ndjek dhe nga raportet e ndekometareve qe thonin se Shqperia ka bere hapja pas ne lirine e shtypit me ishte tiposur se ishte e vertete por kur pashe qe te. gjithe ishin ne lufte te hapur me qeverine dhe qe vetem SALEH KRIMINELI E ILIRPRESIDHJERI ishin 24 ore non stop ne ekrane e gazeta ahere mu kujtua gjigandi Gjergj FISHTA me shprehjen lapidare :SHQIPERI TE KAM DHJERE.........

                                               1. G
                                                GEZUAR BAFTAJAR

                                                Isha ca dite ne SHQIPERI dhe jo se u cudita se i njoh bashkeatedhetaret e mi por nga shtypi shqipetar qe e ndjek dhe nga raportet e ndekometareve qe thonin se Shqperia ka bere hapja pas ne lirine e shtypit me ishte tiposur se ishte e vertete por kur pashe qe te. gjithe ishin ne lufte te hapur me qeverine dhe qe vetem SALEH KRIMINELI E ILIRPRESIDHJERI ishin 24 ore non stop ne ekrane e gazeta ahere mu kujtua gjigandi Gjergj FISHTA me shprehjen lapidare :SHQIPERI TE KAM DHJERE.........

                                                1. G
                                                 GEZUAR BAFTAJAR

                                                 Isha ca dite ne SHQIPERI dhe jo se u cudita se i njoh bashkeatedhetaret e mi por nga shtypi shqipetar qe e ndjek dhe nga raportet e ndekometareve qe thonin se Shqperia ka bere hapja pas ne lirine e shtypit me ishte tiposur se ishte e vertete por kur pashe qe te. gjithe ishin ne lufte te hapur me qeverine dhe qe vetem SALEH KRIMINELI E ILIRPRESIDHJERI ishin 24 ore non stop ne ekrane e gazeta ahere mu kujtua gjigandi Gjergj FISHTA me shprehjen lapidare :SHQIPERI TE KAM DHJERE.........

                                                 1. G
                                                  GEZUAR BAFTAJAR

                                                  Isha ca dite ne SHQIPERI dhe jo se u cudita se i njoh bashkeatedhetaret e mi por nga shtypi shqipetar qe e ndjek dhe nga raportet e ndekometareve qe thonin se Shqperia ka bere hapja pas ne lirine e shtypit me ishte tiposur se ishte e vertete por kur pashe qe te. gjithe ishin ne lufte te hapur me qeverine dhe qe vetem SALEH KRIMINELI E ILIRPRESIDHJERI ishin 24 ore non stop ne ekrane e gazeta ahere mu kujtua gjigandi Gjergj FISHTA me shprehjen lapidare :SHQIPERI TE KAM DHJERE.........

                                                  1. G
                                                   GEZUAR BAFTAJAR

                                                   Isha ca dite ne SHQIPERI dhe jo se u cudita se i njoh bashkeatedhetaret e mi por nga shtypi shqipetar qe e ndjek dhe nga raportet e ndekometareve qe thonin se Shqperia ka bere hapja pas ne lirine e shtypit me ishte tiposur se ishte e vertete por kur pashe qe te. gjithe ishin ne lufte te hapur me qeverine dhe qe vetem SALEH KRIMINELI E ILIRPRESIDHJERI ishin 24 ore non stop ne ekrane e gazeta ahere mu kujtua gjigandi Gjergj FISHTA me shprehjen lapidare :SHQIPERI TE KAM DHJERE.........

                                                   1. G
                                                    GEZUAR BAFTAJAR

                                                    Isha ca dite ne SHQIPERI dhe jo se u cudita se i njoh bashkeatedhetaret e mi por nga shtypi shqipetar qe e ndjek dhe nga raportet e ndekometareve qe thonin se Shqperia ka bere hapja pas ne lirine e shtypit me ishte tiposur se ishte e vertete por kur pashe qe te. gjithe ishin ne lufte te hapur me qeverine dhe qe vetem SALEH KRIMINELI E ILIRPRESIDHJERI ishin 24 ore non stop ne ekrane e gazeta ahere mu kujtua gjigandi Gjergj FISHTA me shprehjen lapidare :SHQIPERI TE KAM DHJERE.........

                                                    1. G
                                                     GEZUAR BAFTAJAR

                                                     Isha ca dite ne SHQIPERI dhe jo se u cudita se i njoh bashkeatedhetaret e mi por nga shtypi shqipetar qe e ndjek dhe nga raportet e ndekometareve qe thonin se Shqperia ka bere hapja pas ne lirine e shtypit me ishte tiposur se ishte e vertete por kur pashe qe te. gjithe ishin ne lufte te hapur me qeverine dhe qe vetem SALEH KRIMINELI E ILIRPRESIDHJERI ishin 24 ore non stop ne ekrane e gazeta ahere mu kujtua gjigandi Gjergj FISHTA me shprehjen lapidare :SHQIPERI TE KAM DHJERE.........

                                                     1. G
                                                      GEZUAR BAFTAJAR

                                                      Isha ca dite ne SHQIPERI dhe jo se u cudita se i njoh bashkeatedhetaret e mi por nga shtypi shqipetar qe e ndjek dhe nga raportet e ndekometareve qe thonin se Shqperia ka bere hapja pas ne lirine e shtypit me ishte tiposur se ishte e vertete por kur pashe qe te. gjithe ishin ne lufte te hapur me qeverine dhe qe vetem SALEH KRIMINELI E ILIRPRESIDHJERI ishin 24 ore non stop ne ekrane e gazeta ahere mu kujtua gjigandi Gjergj FISHTA me shprehjen lapidare :SHQIPERI TE KAM DHJERE.........

                                                      1. G
                                                       GEZUAR BAFTAJAR

                                                       Isha ca dite ne SHQIPERI dhe jo se u cudita se i njoh bashkeatedhetaret e mi por nga shtypi shqipetar qe e ndjek dhe nga raportet e ndekometareve qe thonin se Shqperia ka bere hapja pas ne lirine e shtypit me ishte tiposur se ishte e vertete por kur pashe qe te. gjithe ishin ne lufte te hapur me qeverine dhe qe vetem SALEH KRIMINELI E ILIRPRESIDHJERI ishin 24 ore non stop ne ekrane e gazeta ahere mu kujtua gjigandi Gjergj FISHTA me shprehjen lapidare :SHQIPERI TE KAM DHJERE.........

                                                       1. G
                                                        GEZUAR BAFTAJAR

                                                        Isha ca dite ne SHQIPERI dhe jo se u cudita se i njoh bashkeatedhetaret e mi por nga shtypi shqipetar qe e ndjek dhe nga raportet e ndekometareve qe thonin se Shqperia ka bere hapja pas ne lirine e shtypit me ishte tiposur se ishte e vertete por kur pashe qe te. gjithe ishin ne lufte te hapur me qeverine dhe qe vetem SALEH KRIMINELI E ILIRPRESIDHJERI ishin 24 ore non stop ne ekrane e gazeta ahere mu kujtua gjigandi Gjergj FISHTA me shprehjen lapidare :SHQIPERI TE KAM DHJERE.........

                                                        1. G
                                                         GEZUAR BAFTAJAR

                                                         Isha ca dite ne SHQIPERI dhe jo se u cudita se i njoh bashkeatedhetaret e mi por nga shtypi shqipetar qe e ndjek dhe nga raportet e ndekometareve qe thonin se Shqperia ka bere hapja pas ne lirine e shtypit me ishte tiposur se ishte e vertete por kur pashe qe te. gjithe ishin ne lufte te hapur me qeverine dhe qe vetem SALEH KRIMINELI E ILIRPRESIDHJERI ishin 24 ore non stop ne ekrane e gazeta ahere mu kujtua gjigandi Gjergj FISHTA me shprehjen lapidare :SHQIPERI TE KAM DHJERE.........

                                                         1. G
                                                          GEZUAR BAFTAJAR

                                                          Isha ca dite ne SHQIPERI dhe jo se u cudita se i njoh bashkeatedhetaret e mi por nga shtypi shqipetar qe e ndjek dhe nga raportet e ndekometareve qe thonin se Shqperia ka bere hapja pas ne lirine e shtypit me ishte tiposur se ishte e vertete por kur pashe qe te. gjithe ishin ne lufte te hapur me qeverine dhe qe vetem SALEH KRIMINELI E ILIRPRESIDHJERI ishin 24 ore non stop ne ekrane e gazeta ahere mu kujtua gjigandi Gjergj FISHTA me shprehjen lapidare :SHQIPERI TE KAM DHJERE.........

                                                          1. G
                                                           GEZUAR BAFTAJAR

                                                           Isha ca dite ne SHQIPERI dhe jo se u cudita se i njoh bashkeatedhetaret e mi por nga shtypi shqipetar qe e ndjek dhe nga raportet e ndekometareve qe thonin se Shqperia ka bere hapja pas ne lirine e shtypit me ishte tiposur se ishte e vertete por kur pashe qe te. gjithe ishin ne lufte te hapur me qeverine dhe qe vetem SALEH KRIMINELI E ILIRPRESIDHJERI ishin 24 ore non stop ne ekrane e gazeta ahere mu kujtua gjigandi Gjergj FISHTA me shprehjen lapidare :SHQIPERI TE KAM DHJERE.........

                                                           1. Çuka

                                                            Ciloku ka dertin ta konvertojë .Cile... Po j'a mbushe të mëngjërin Cile , lama ne stena e osh ne kish'e Kosinës .

                                                            1. J
                                                             Juda,besnik i Jezu Krishtit

                                                             Ma do mendja qe ky bariu ka patur pseudonimin “Pastori”ndaj dhe predikon si shen Pjetri mbi mangall: Jo dhe jo s’jam nga ata! —Nuk eshte çudi e madhe pasi po jetojme ne epoken e paradokseve qe eshte e mbushur me plehra,spiune dhe hajna qe shiten si shenjtore dhe po e terheqin zvarre vendin prej 33 vitesh!

                                                             1. G
                                                              Genc

                                                              Tema shpalleni edhe pastorin non grata. Hajde llogjike hajde. Po lereni te mbeshtese kete te doje pastori, apo edhe ky eshte I korruptuar pse mbeshtet Berishen. Jo ore jo, po thote nje te vertete dhe sepse po mbron nje vlere te krishtere. Sepse vlerat e krishterimit nuk meshirohen me LGBT. Por juve iu tmerron Berisha, dhe tani kushdo qe e mbeshtet ehste I keq. Nejse per mendimin tim po I beni vertete shum nder Berishes me keto sulme te pa principta.

                                                              1. N
                                                               Një mik që të do të mirën.

                                                               Dhe thonë pastaj përse nuk bëhet Shqipëria? Po si? Me këto lloje plehrash që është mbushur ky vend, nuk ka rezultat tjetër. Në esfel fafshit!

                                                               1. G
                                                                GEZUAR BAFTAJAR

                                                                PSE nuk e botuat komentin Tim

                                                                1. P
                                                                 Pickaxhiu

                                                                 O pastor te qifsha dashin Sali ne b

                                                                 1. A
                                                                  Allah allah edhe ky duhej!

                                                                  Pastori sa vjec je ti? Mo's Valle ndonje Luge Corbe e prishur e Sig. dhe dosjen e ka ky " burre shtetit" Nongrata. Mendohu njehere!

                                                                  1. 3
                                                                   3D

                                                                   E ku i djegë këti pastorit se USA i ka shti në grupin e Salihit dhe Irinjen e kishes Ruse demek deri aty mbrijti Salihu te Dodik dhe Irinej

                                                                   1. P
                                                                    Pilurioti

                                                                    Dhe thonë pastaj, pse diktatura i dënonte fretërit. Se nuk u rri bytha rehat, duan patjetër të fusin hundën në politikë, prandaj i dënonte dhe mirë bënte. Ja, si puna e këtij idiotit.

                                                                    1. d
                                                                     dulla eshte gjalle

                                                                     SHUK-u ne hije i familjes te kriminelit sali berisha zoteron dosjen e akil panos, si bashkpuntor. Kjo i spjegon te gjitha theniet e akil panos, qe kujton se me emrin pastor ka nje mbrojtje te pacenueshme. Ja ka me hile Perendise, edhe Shqiperise.

                                                                     1. A
                                                                      Arjnan Cani idiot i lindur.

                                                                      Ik ore bythqir i mutit , shko dhe ti lepij jarget e kriminelit monster , nekrofilin Berisha.

                                                                      1. M
                                                                       MASHTRUESI

                                                                       Po clidhje ka ky moster me familjen,po keta kane investuar historik,o pastër,a e njeh historine e familjes Berisha,o pastër,a cfare perfaqson ti,pyet ne Tropojë per historine e fisit te tij,se te tregojnë,pyete per martesën e djalit te tije,ne Suedi,po pate nje here kete palo burre,pse e ndryshoi datën e lindjes,nga korriku,ne tetor,pyete mire,clidhje kishte Luli,me familjen e tij,pyete prap,po Xhelilin,a e kishte mik shtëpie,per cfare morali flisni ju o fundërrinat e modalitetet.Pastor,merru me punet e zotit,se ky deliranti,nuk ka qene asnjë dite ne ate rruge,SB,eshte nje vrases sociopat,zbertheje mire karakterin e këtyre individëve,qe te kuptosh se ç'fare janë ne gjendje te beje,dhe mos i bej lavde nje krimineli me pushtet,se i mer pjese,se dhe ti ne predikime,je i rastësishëm,me teper ke prirjet e nje mashtrusi

                                                                       1. v
                                                                        vang

                                                                        O te kripsha trute.Pretendon ti tu besh moral njerezve te behen te mire per shoqerine kur shprehesh keshtu per nje kriminel .Ne syte e tu eshte i lartesuar sepse akuzohet per percarje dhe korrupsion te theksuar familjar.Mendoja se ishe i moderuar por ajo qe eshte e vertete do mbetet per jete .Kleri eshte gjithmone vegel e politikes dhe ajo e perdor sa here te doje sic beri Saliu me BIN LADEN dhe nuk i prish pune te bashkohesh dhe ti si sherbetor i denje .

                                                                        1. K
                                                                         Kur pastori i hyn politikes

                                                                         Vetem per te vertetat ishe i rrespektuar Akil Pano , me kte zullum dhe veprim qe bere i hoqe vizen vetes , te plasi dhe ty cipa tani dil po deshe fol çte duash se u fute ne rresht me çim peken e arjan çanin e kompani akili vockel , te qoft e mbar rruga mashtrimit dhe maskarallikut , lere ate zanatin e pastorit , dil nga kisha dhe bej diçka tjeter se nga rruga zotit dole me kto poshtersi qe nxore nga goja duke ber hasha padrejtesit e nje populli , turp te kesh , mbylle deren e asaj kishe ose largou dhe behu analist si mashtrusit e tjer , se kisha nuk esht vend mashtrimi maskaralliku dhe padrejtesie , panvarsisht si e perçudnojn ca zullumqar mashtrus , per perfitime personale , turp te kesh akil pano .

                                                                         1. J
                                                                          Juliano

                                                                          Turpi dhe injoranca juaj pastor, ju bëri që në shqipëri ju nuk mund të predikoni më, në emër të fesë. Si ta pranon ndërgjegjia të vlersosh një njeri, ku ti e di mirë se si jeta e njëzet e shtatë njerëzve, u muar në gërdec, ku ti e di mirë ku killeri gjakftohtë, vrau protestues në bulevard dhe ku asnjëherë edhe sot nuk ka kërkuar falje. Pastor, lëre se të la ajo punë që ti predikon, shko mbas berishës se ajo të pasuron nga ana monetare, se nga ana mendore do mbetesh tek ai njeriu i urrejtjes popullore. Pastor delenxhi, nuk mund të besojnë njerëzit e perëndisë.

                                                                          1. S
                                                                           Sita

                                                                           Ja edhe pastorin e paska korruptuar mire me ato leket e qelbta…

                                                                           1. a
                                                                            aleks

                                                                            kisha respekt per kete mut pastorin, por tani s'dua ta shof me sy kete vemje, po ç'familje mbron berisha , o vemje, a e di ti se sa nena ka veshur me te zeza ai monster, sa femije po rriten jetim per faj te atij monstre ,plaku i viçidolit.

                                                                            1. G
                                                                             Gjon

                                                                             Turp te keshe o pastor,cenke njeri ilig, i maskuar me petkun e fese.Zhduku nga ekrani te mos e shohim me surratin.mjere ata qe. te bezojne ty.nu

                                                                             1. A
                                                                              Anisa

                                                                              Pastor zoti nuk ka lidhje me asnje prandaj enveri ju fuste ne burg se fusnit hundet kudo .

                                                                              1. A
                                                                               Anisa

                                                                               Pastor zoti nuk ka lidhje me asnje prandaj enveri ju fuste ne burg se fusnit hundet kudo .

                                                                               1. A
                                                                                Anisa

                                                                                Pastor zoti nuk ka lidhje me asnje prandaj enveri ju fuste ne burg se fusnit hundet kudo .

                                                                                1. B
                                                                                 Bujar Petrela

                                                                                 Ky lloj njeriu, cdo gje mund te jete, por kurre pastor! Nuk e di se cfare qendrimi do te mbaje Bashkesia (Kisha) qe ai drejton, dhe nuk e di se cfare qendrimi do te mbaje komuniteti i krishtere ungjillir dhe vete Vellazeria Ungjillore e Shqiperise! Ky duhet te shpallet “NON GRATA”, jo nga instutucionet kishtare, por nga vete Perendia! Bibla thote se nuk ka asnje zot tjeter (idhull), pervec Zotit Perendi - Birit te Perendise, Jezus Krishti! Ky lloj pastori, perse nuk lavderon emrin e Jezus Krishtit, por hyjnizon dhe perlevdon emrin e njeriut (duke e bere njeriun me te larte se Perendia), ne kete rast te kriminelit nderkombetar dhe vrasesit e hajdutit me te ndyre midis shqiptareve! I mallkuar qofte Sali Berisha dhe te gjithe ata qe e levdojne! Kam pershtypjen se pastor muti eshte nxitur nga Arjani i Zone e Lire, meqenese jane “miq” te vjeter, mik me nje mut tjeter si Arjan Cani! Turp o pastor Akili! Ik vra veten si Juda, se edhe ti per tridhjete aspra e shite emrin dhe veprat e Jezus Krishtit!

                                                                                 1. l
                                                                                  leko

                                                                                  Ky nuk eshte pastor por eshte nje felliqesire i degjeneruar....

                                                                                  1. H
                                                                                   Hasani biri Hysenit

                                                                                   Turp,qytetari Pano!( Nuk mund te jesh me pastor)! Te m mbeshtesesh nje kriminel ,je si ai.

                                                                                   1. .
                                                                                    ....

                                                                                    Te gjithe kleriket e te gjitha sekteve fetare jane me Saliun. Kane te njejten ide...RRUMPALLE. Genje e mashtro dhe behesh i nderuar dhe i pasur.

                                                                                    1. B
                                                                                     Berti

                                                                                     Ky me kujton disa, pra disa te klerit katolik qe bashkepunonin me pushtuesit gjermane dhe ishin furnizuar me arme per te luftuar komunizmin! Edhe ky pastori, nuk e di perse e quajne pastor, po bashkepunon me kryekriminelin Sali Karaxhic Berisha! Turp per kete pastor dhe turp per njerezit ne kishen e tij dhe turp i madh per te gjithe bashkesine ungjillore te Shqiperise! Mire eshte te heqe dore si pastor dhe te behet anetar i kryesise se PD-se! Por nuk eshte vetem ky - ja dhe ca te tjere dhe madje jane dhe amerikane qe i thurrin lavde antikrishtit Sali Berisha dhevJudes Ilir Meta!

                                                                                     Lini një Përgjigje