E-mailet e Ramës, kompozitori i njohur “spiunon” te kryeministri, Ilir Metën, Xhelal Mziun dhe Gaz Bardhin

3 Gusht 2022, 10:31Politika TEMA

E-mailet e Ramës, kompozitori i njohur “spiunon” te

Një grupim i ashtuquajtur “Homeland Justice” ose “Drejtësia e Atdheut” ka publikuar e-maile që ndodhen në postën elektronike të kryeministrit Edi Rama.

Në faqen e internetit https://homelandjustice.ru/ hakerat kanë ngarkuar dhjetra materiale që kanë ardhur në adresën e kreut të qeverisë, madje edhe ato që janë fshirë nga inbox.

Një ditë më parë në këtë faqe lexuesit u pyetën nëse ishin të interesuar të publikoheshin emailet e kryeministrit apo të ministrave.

Së fundmi janë publikuar edhe disa emaile të mbërritur nga një kompozitor i njohur shqiptar në “inbox-in” e kryeministrit. Kompozitori i “ankohet” Ramës, ndërsa komenton një lajm të publikuar më 23 prill të vitit 2021, pak pas vrasjes së Pjerin Xhuvanit në Elbasan. 

Kompozitori i kërkon Ramës që të arrestohen personat e përfshirë dhe të mos lejohen të hyjnë në Parlament. Në një fragment në mesazhin e tij drejtuar Ramës ai përmend edhe deputetin Xhelal Mziu duke thënë se ka paralajmëruar vrasje të tjera.

Po ashtu Kompozitori në një tjetër email të dërguar kryeministrit Edi Rama, denoncon presidentin Ilir Meta ku përmend sfurqet dhe hanxharët. Ai shkruan se këto mesazhe të Metës u duhen çuar në anglisht të gjithë ambasadorëve të BE.

40 Komente

 1. E
  E kemi then se mosveprimi i KM do ket pasoja

  Mosveprimi e te qenit Korrekt me Shtetit e detyren Shteterore e KM ,toleranca e tij Absurde ne drejtim te Bordellos Drejtesi e Spak - te cilat Hapur i sherbejne Bandes se Krimineleve ne Shqiperi (Bandes se Lalzit salih metaj ) do ndeshi ne Konseguenca dhe kte s'e themi ne X apo Y por eshte nji rrjedhim Llogjik e Ligj Fizik . Aty ku ka Trysni nga te gjitha anet ,si ne Shqiperi ku sulmohet nga te gjitha anet si Shtet msi qeverri ,nga Jashte e Brenda dhe kjo papushim cdo dite - cdo Boshllek qe le kjo Qeverri do mbushet me te Kunderten - sa hapsir te lir ti lejosh ti si Qeverri - Kundershtarit ne cdo kendveshtrim -gjithcka e ndodhur nen presion do te rraset brenda ty si Qeverri dhe natyrishte ti do ndjesh pasojat qe te jan rrasur brenda ,pra penetrimin e kundershtarit ! Te qendruarit Pasive ndaj cdo Sulmi e te Keqje cdo veprimi Antiligjore e cdo lloj Mosveprimi te Drejtesise per te ruajtur Ekujlibrat ne nji shoqeri e ne nji Shtet con ne situata te paparashikueshme ne disfata . Mipro KM un nuk e shqeteson asgje sepse ai eshte i sigurt se populli perball Bandes se Lalzit zgjedh gjithmone ate . Pra qeverria nuk bie , edhe pse Anarshia e ktij shteti lulezon

  1. S
   Sulo

   Poliagjenteve te tille, partia jone u ka treguar vendin

  2. K
   Klea

   Cenimi i privatesise si ne te tilla raste eshte dicka e turpshme

   1. C
    Cimi

    Mooos moooore! Sa bukut e paske thene mi klea!!!! Vetem kaq levizi ne ty ky skandal ? Vertete asgje tjeter??

    1. K
     KAPEDANI

     Te gjthe te shqetesuar , keni frike mos u del emri gjetiu .

    2. T
     Toli

     Te hysh ne emailiet e dikujt tjeter eshte nje gje e ndaluar sepse eshte dicka mjafte private turp

     1. a
      alma

      Cenimi i privatesise duhet te denohet

      1. f
       fatmir

       duhet te merren masat e duhura per keto persona

       1. S
        Semi

        Kjo gje duhet te ndaloj sa me pare e te vedoset para pergjegjis peroni qe po e kryen kete veprimtari

        1. t
         tosi

         o po meseaxhet e telefonit ja keni pare se dhe ajo ka ngelur

         1. H
          Henri

          Ku jane organet e mbrojties nuk mund te preket cdo kush nga keto sulme sidomos kryeministiri

          1. t
           tosi

           kjo me duket absurde dhe qe opozita qe akuzon maxhorancen per privatsi dhe hyn vet ne privatesi pdja mbushur me hipokrit nga i pari tek i fundit

           1. B
            Bravo muzikant

            Nuk paska thene asgje te keq deryren e qytetarit qe ligji te veproje bravo kompozitor

            1. A
             Anonim

             PRIVATESIA NUK NGACMOHET POR KETO MOSTRA E KAN PAK DHE HAK XHELAL ZIU ME KUSHURIRIN E VET NE SUKTH KUR KISHTE ZGJEDHJE E MERTE PER TE FORT PABUKSIN KU E MBANIN ME BUK GRUAJA DHE VAJZA NE NJE PUNISHTE TE SALCES E KONSERVAVE TE TJERA ,DhE SA HER QE KISHTE PERPLASJE MXIU NXIRRTE Y TE FORTIN E VET .

             1. O
              Ola

              Ca po behet kshu se na tmerruat po cenohet shum privatsia keto koh

              1. I
               Irdi

               Duhet t vendoset menjeher rregull per kete gj,nuk mund te vazhdohet pssi keshtu do prekemi te gjith

               1. K
                Koli

                Po mire more kartifoze te Edit Fajin e kane hackerat . Ok , po KM ja yne apo shteti yne nuk ka faj fare qe nuk ben aq sa duhet per tu mbrojtur? Pastaj Edi sikur tha qe e kemi vene perpara “armikun” dhe po e fitojme luften!!!

                1. k
                 kimi

                 po te vrima e celsit w shikoni ca ben po a jenicmir me ca beni per pak cdop pushtet per te vjedhur i hyni tjetrit ne privatesin e tij

                 1. D
                  Desard

                  Te hysh dhe shikosh ne emailet e te tjereve eshte nje cenim i madh per kedo

                  1. F
                   Fjordi

                   Te gjithe i dime pislliqet e krimet e mera nga meta berisha e te tjere skemi cte dime me per ta

                   1. t
                    taulant

                    nuk mund te na ofroni siguri ne kur vet doni te vendosni drejtesi me krime te tilla. mos cenoni privatesine e te tjereve.

                    1. d
                     dritan

                     hakerat po sulmojn jo vetem ramen por tgjith ne, duhet te marrin denimin e merituar se nuk ndihemi te sigurt

                     1. a
                      astrit

                      po ndonje gje tjeter a ia keni pa rames se vec ajo ka ngel ahhahah

                      1. F
                       FCB

                       Nuk qenka kompozitor , qenka patronazhist.

                       1. A
                        Ardi

                        Perpis gjithckaje hakimi i emaileve te digujt kushdo qofte eshte veper qe denohet me ligj pasi eshte cenim privatsie

                        1. A
                         Alba

                         E qe kur na paska dal ky stili we denoncokemi krime duke ber nje krim tjeter

                         1. E
                          Erbi

                          Duhen marre masa me te rrepta per kete ceshtjen se sigurise kibernetike pask po cenohet shume privatsia. Dhe mos e reklamonj si ndonje arritje kte qe kan ber kta tipat se esht veper penale ne fakt

                          1. l
                           lyfat e pd lsi

                           i kan kontrrollu t gjitha dhe karin kan gjet pervec budalliqeve te veta qe i denoncojne te kryeministri

                           1. G
                            Gaz pardhi

                            pervec se eshte krim kjo qe ka ndodh , prap se prap karin kan gjet

                            1. I
                             Irsi

                             Duhet te merren masa per keto sjellje qe sjane normale sepse cenojne privatesine e tjetrit

                             1. I
                              Ina

                              Se kuptoj si skane turp njerezit e tille qe lexojne mesazhet e te tjereve

                              1. k
                               km

                               Rama i mbsan hapur per te komunikuan.Shfrutesimi i tyre per te bere politike e baltes eshte poshtersi

                               1. n
                                nari

                                cdo gje eshte shpifje dhe pa u vertetuar nuk mund te flasi asnjeri se shum bukur dhe un mund te them qe filani beri kto gjera,mblidhni pllumbat

                                1. c
                                 colja

                                 sa pa pune qe jane njerezit skane faj po ikni mos shpifni gjera se do shkoni ne kokerr te burgut

                                 1. b
                                  berti

                                  po cenohet privatesia e tjetrit dhe duhen marre masa per kete gje dhe masa duhen marre dhe per ata qe vetem shpifin

                                  1. K
                                   Kujdes madhesin e Penisit

                                   kta te fisit te pederastit te shpelles duan me dit gjithcka .,jane shume kurjoze kta Bardhi Pederasti psh eshte shume - histerikishte i interesu per Madhesine e Penisit te KM ,prandaj dhe provokon

                                   1. T
                                    Teri

                                    Tmerr nuk jemi me te sigurt as ne profilet tona personale

                                    1. j
                                     joni

                                     Si quhet kompozitori?

                                     1. j
                                      joni

                                      Si quhet kompozitori?

                                      1. d
                                       dikur

                                       Me sa duket do i kthehemi postes klasike me leter , zarf dhe pulle postare. Hapja e zarfit te tjetrit duket me pak e mundur se sa posta elektronike.

                                       Lini një Përgjigje