Fëmija 7 vjeç u godit nga skafi në Himarë, Meta: Vrasje e paralajmëruar!

2 Gusht 2022, 19:47Politika TEMA

Fëmija 7 vjeç u godit nga skafi në Himarë, Meta: Vrasje e

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka dalë në një konferencë të jashtëzakonshme për ngjarjen e rëndë në Himarë, ku një fëmijë 7 vjeç u godit për vdekje nga skafi i drejtuar nga polici Arjan Tase.

Meta tha se kjo ishte një vrasje e paralajmëruar, teksa shtoi se siguria në plazhe mbetet në nivele katastrofike.

“U shkaktua një tragjedi e pangushëlllueshme për të gjithë familjarët, por edhe një tronditje e rëndë për mbarë opinionin publik. Ishte një vrasje e paralajmëruar.

Pak javë më parë në Jalë, një gomone hyri e shpejtësi në rërë dhe plagosi dy pushues. Raste të tilla kemi pasur në shumë zona të vendit.

Menaxhimi i sigurisë në plazhe mbetet katastrofik. Ku shkojnë miliona euro për sigurinë në plazhe? Si mundet të dilet e të thuhet që përgjegjësia është individuale? Të gjithë qytetarët janë të bindur se arroganca që demostrojnë drejtues dhe individë në forcat e policisë, që për fat të keq minojnë besimin e qytetarit te shumë policë profesionsit.

Nuk ndodhin rastësisht. Edhe personi që ka kryer këtë vepër të rëndë, rezulton të ketë qenë i dënuar dhe i pezulluar dhe i rikthyer. Rikthehen pas ndërhyrjes të dorës së ngrohtë të partisë.

Kjo është rezultat i arrogancës së kryeministrit, i cili thotë kur ndodhin ngjarje të tilla “pse e politizoni”.

A është e hera e parë që ndodh një ngjarje e tillë? E mbani mend çfarë ndodhi me të riun Rasha gjatë periuedhës së pandemisë, që u vra se vajti të blinte një paketë cigare”, tha Meta.

24 Komente

 1. G
  Gri

  Ilir M. prape spiun mbetesh! Ngushllime Familjes se 7- vjecares!

  1. k
   k

   O fshatar injorant hajdut i korruptuar,nuk behet propagande me tragjedinë e një fëmije.

  2. Z
   Zeni

   Nje non grata dhe nje spijun sigurime nuk mund te flasin per sigurine kur vete ti dhe salih bin laden keni vrare 30 mij veta per tre dekada

   1. P
    Pilurioti

    Ilri Meta spiun! Ilir Meta spiun! O spiun i ndyrë, ti fol dhe merru me veten tënde, ndyrësirë e kombit, lere Ramën.

    1. Como

     Metà = mut.................i

     1. T
      Titi

      a e mban mend kur u vrane kater protestues ne bulevard per bythen tende o baftjar. Kur je i dhjere mos e ngre koken.

      1. E
       ERTV

       Për fat të keq Rama ka degraduar. Shtet i kapur. Me Çiçra e Çuçra. Dhe të tilla ngjarje e skandale do t'ju dalin përditë. Për fat të keq gjithashtu marrin oksigjen dhe keta BQ e spiuna si puna e këtij dhe Salehut. Dhe bëjnë politikë me këto ngjarje. Por mbi të gjitha nuk i le as Rama me antipatikllikun e vetë. Duke dal si Kaposh majë plehut. Per fat të keq, Edhe Rama është nga e njejta shkollë dhe brumë me Saleh-un dhe Liken. Ka ardhur koha te shporet edhe ai bashke me këta. Se këta po mbajnë njëri tjetrin.

       1. V
        Vjosa

        Ke surrat e del të flasish të japish mend e të kerkosh llogari, dorzoni ato që keni vjedhur familiarisht e pastaj flasim.

        1. q
         qytetar

         Ti je , ke qene dhe do mbetesh NYRESIRA e ketij kombi.

         1. z
          zeni

          Like hajduti ty vetm litari te kryn pune per sa gjynahe dhe vrasj ke bere ti personalisht, ti mbyll halen se je vrases me pages, je nje flliqesire qe nuk e kishim pare ndonjehere

          1. T
           Ti duhesh me ene aty poshte skafit.

           U ta qiiras’sha Monen e cte mba pragu legen njeri.Ai qe e boni te morri denimin,bashke me ato qe nuk komtrollojn cka duhet.Mos boni politik mer kurva me nji cop kalamoni. NGUSHLLIME FAMILJES.

           1. K
            Ky paska Paguar Vrasesin e Vogelushes

            Hik mor pis . moe fytyre e ndyre ,ti Krimine duhet te ishe tani ne Burg jo te pellisje medieve Maskara ,fshatr i qelbet . -Nuk jan te pakta Vrasjet me Pagese qe ke bere ne kto 31-vjet Terrorist Islamik .Perse nuk arrestohet ky Kriminel qe perben nji rrezike per shoqerine qytetare !!!!!!!!!

            1. k
             kacaku

             Lamashi ne kulmin e tij ......ke gjetur rruge te gabuar te beshe opozite lamash , ne keto fatkeqesi asnje nuk duhet te perfitoje politikisht ....dava hajduti dhe njeriu i peshtire ...e paralajmeruar thot.....ptuuuu plere

             1. t
              trimi

              Vrasja e paralajmëruar se ky vet i vret pa paralajmuar.

              1. t
               taras bulba

               Ketej e tutje te tilla do degjosh nga nje plere si ky ....do te perfitoje sa do pak ne interes te Partise se Lirise ......me vjen turp nga vetja ime kur mendoj qe keta vemje , kete zvaranik kishim per preident te Republikes .....ama ka dhe me keq , ndoshta edhe mund te kemi ngjarje te renda te provokuara po nga ky mafioz , nga ky batakci , nga ky qelbesire ...si ato te 1991-shit ne Shkoder , ku i vrau naten Berisha dhe i qau diten dhe me e keqia ja faturoi ngjarjen PS , dhe shkodranet qe njifen per zgjuarsine e tyre e hengren sapunin per djath nga Saliu ....dicka e tille do te ndodhi pa as me te voglin dyshim ..... Duan gjak , duan sebep ....pa ato keta kalben ne burg ....si ky plera , si Sali berisha duan destabilizim me cdo kusht .......

               1. T
                Tit Vasili

                Spiuni i mutit

                1. k
                 kujtimi

                 Ndyresirat bejne politike me vdekjen. Vdekja e femijes ne Himare ishte nje ngjarje vertete e tmerrshme, jo vetem per familjen por per te gjithe shqiperine, por kjo nuk do te thote qe duhet bere politike me fatkeqsine e tjeterit. Po keshtu nuk mund te pranoj komentet e Raport tv qe kerkon nga teleshkuesit te nxjerrin pergjegjsine. Lereni drejtesine te gjykoje dhe te vendose per kriminelet.

                 1. P
                  Pensionisti

                  Ngushellime Familjes per humbjen e vajzes tyre. Vetem ty ish presidente ske te drejt te flasesh se ke hyr ne hake ketij populli te varfer dhe te ndershem

                  1. D
                   Dy Pjellat e Djallit sbIM jane Mallkimi Shqiperise

                   Po s'u zhduket pergjithmone nga jeta e Shqiptareve kto Dy Surratet e ndyra [ saleh rrahman brrisha - dhe ilyer Hamut MetaJJJJ ] - qe jane MALLKIMI I SHQIPTAREVE ne ate vend Fatkeqsite nuk do ken Fund !

                   1. M
                    Mihali

                    Ngushellime familjes Avdia per humbjen e vajzës,nga papergjegjsia e nje personi qe duhet të pergjigjet si e "qëllimshme" se ligji është shkelur me dashje duke ecur me shpejtesi afer bregut.Populli thot:"çdo dhi varet nga brinjt e veta. Nga partia e liris së vjedhjes duhet ti behet e qarte kur vriten me urdher të politikes si 21Janar ndryshon puna,se u bën me urdher te politikes,u shprerblyen nga politika e S.B dhe bloku i agjentit S.Shtetit I.M. Nga P.e foltores qe me babzin e familjes dhe per perfitimet e saj u vran 26 vet ne Gerdec dhe qeveria vuri gjithe arsenalin e saj për te mos nxjer pergjegjesin,ku sot e ksaj dite po rotullohen ne var viktimat e Gerdecit dhe 21 Janarit dhe nuk po treten pa mar drjtesi dhe keta qe krijuan keto vrasje na flasin per ndershmer te super koruptuarit si S.B e agjent IM.

                    1. P
                     Plaku shqiptar

                     Ngushllime familjes Avdia. Fatkeqësit i ndodhin çdo kujt por kur ajo bëhet nga pa përgjegjësia është më e rëndë. Me vije të ofendoj rëndë ata që kanë vrar fëmjë, burra, gra, e pleq e tash këtë fatkeqësi po e keqëpërdorin si alibi për ti mbulur krimet e tyre. Salihu Meta janë Llumi i botës dhe duhet të mbyllin gojën plotë m. kurse at që shkojnë pas e hajnë atë.

                     1. e
                      ekonomiksi

                      ngushellime familjes o koklope ...kte thuaj...o fshatar miliarder ..o kerme...te njof shum mire...je kerme...je bastard ...mos los me fatkeqesite e te tjereve....o te hengert mortja...sa ke vrare ti ...dhe ai shimpazeja i tropojes...ska vrare njeri ....rama nuk esht shenjt...po nuk mund te beje mrekullira ne 3 mandate...me ate te keqe qe i futet ju kti populli ...ne 6 mandatet e mepareshme...kjo vrasje s esht e paralajmeruar o haxhi qamili prej skrapari...ket vrasje e mbollet ju...ti dhe shimpazeja i vidicolit...o vicidolit...si mutin shqiptohet...se kur ju ishit ne fuqi i late keta aventuriere te benin si te donin...keta fshatare qe na zbriten nga shpellat dhe na u bene me motoskafe dhe ferrari...ju i pollet kto fenomene....shiko o bajge kemi shoke te perbashket...dhe ti e di shum mire kush jam.....qe te kane votuar se i ke dhene vende pune....po te duash ti permend emrat o felliqesire....dhe ky shef policie eshte pjella jote....engjell i vogel u prehsh ne paqe...ike shpejt nga kjo bote....kjo eshte shiperia e berishes dhe metes...se ky na ka nryshu dhe mbiemrin tani..te qofte dheu i lehte...

                      1. T
                       Tim Doka

                       Ky i di qe jane te paralajmeruar sepse eshte spiun vete...

                       1. S
                        Sjam me asnje parti

                        LIKE IK FUTJA NJA FUTJA NJA DY GOTA RAKI O SKRA-PARDHI SE SKA FAJ ASNJE E LINI FAMILJEN TE QET NE HALLIN E TYRE O TE MART ME VETE TY DHE SALIUN ISHALLA ⚰⚰⚰????????????????????????????

                        Lini një Përgjigje