Hakerat kanë hyrë edhe në postën elektronike të Ramës, dalin e-mailet që ka marrë kreu i Qeverisë

2 Gusht 2022, 17:42Politika TEMA

Hakerat kanë hyrë edhe në postën elektronike të

Një grupim i ashtuquajtur “Homeland Justice” ose “Drejtësia e Atdheut” ka publikuar emaile që ndodhen në postën elektronike të kryeministrit Edi Rama.

Grupi ka marrë përsipër sulmin e disa ditëve më parë, për të cilin qeveria tha se u përballua me sukses. Por shumë dokumenta zyrtarë vazhdojnë të rrjedhin këto ditë në rrjet. Mes tyre, edhe emailet e kryeministrit.

Në faqen e internetit https://homelandjustice.ru/ hakerat kanë ngarkuar dhjetra materiale që kanë ardhur në adresën e kreut të qeverisë, madje edhe ato që janë fshirë nga inbox.

Një ditë më parë në këtë faqe lexuesit u pyetën nëse ishin të interesuar të publikoheshin emailet e kryeministrit apo të ministrave.

 

4 Komente

 1. E
  ElaBela

  Do ja cij nanen Irani Corapekucit!legenar....lol

  1. U
   USA

   O Tema, po pse e ulni kaq vehte dhe nxirrni cfardo qe i intereson Edit. Cfare hakera leshi? Nuk e shikoni qe derguesi i e-mailit eshte po Edi dhe marresi po Edi, dmth qe Edi ja dergon vehtes se vet. Dhe nxirrni nje e-mail texti i se ciles eshte ne interes te Edit duke e nxjerre ate te ndershem, apo vetem ketu kapet ju si hakera. Hajde hakera hajde ????????????????????????????

   1. T
    TI IT

    E-mailet nuk jane konfidenciale. Me pak perpjekje i shtie ne dore. Nuk rekomandohet te dergosh te dhena konfidenciale me e-mail.

    1. T
     TI IT

     E-mailet nuk jane konfidenciale. Me pak perpjekje i shtie ne dore.

     Lini një Përgjigje