Edi Paloka i bën analizën e trupit Ramës: Tmerrohet nga Berisha dhe fut bishtin nën shalë para Doktorit

2 Gusht 2022, 11:18Politika TEMA

Edi Paloka i bën analizën e trupit Ramës: Tmerrohet nga Berisha

Edi Paloka ndërsa ka postuar disa foto të kryeministrit Rama, është përpjekur t’i bëjë analizën e trupit.

Sipas Palokës, Rama flet me gjestet e trupit, përçmon gratë dhe tmerrohet nga Sali Berisha.

Postimi i Palokës  

Nuk ka asnjë vlerë të bësh qoftë edhe vëzhgime të pjesshme mbi karakterin dhe psikikën e Ramës, po u ngacmova nga një status i një miku në fb lidhur me disa foto të tij.

Pozicionin e Ramës me kryeministren e Finlandës, miku im e quan “mungesë edukate, thyerje të traditës shqiptare të mikpritjes, arrogancë…”. Po, ashtu është.

Por tregon edhe më shumë për këtë që kemi kryeministër. Rama e përdor qëllimisht në disa raste gjuhën e trupit, ndërsa në raste të tjera trupi i del jashtë kontrolli dhe “flet” të vërtetën.

Foto, si kjo me kryeministren e Finlandës, ka dhe të tjera. Këto pozicione Rama i ka marrë rëndom kur takon drejtues të Kosovës. Virale së fundmi ishte fotoja e shpërndarë në takimin me Bajram Begajn në kryeministri. Të gjitha këto foto kërkojnë të tregojnë për publikun “superioritetin” e Ramës ndaj bashkëbiseduesve.

Kush e njeh nga afër, e prej kohësh, e di që Rama ka kërkuar gjithnjë të krijojë një autoritet fallco të vetes. Siç e di që është një nga tiparet me tipike të tij sjellja me arrogancë ndaj atyre që i konsideron nën vete dhe nënshtrimi deri në poshtërim ndaj “të fortëve”.

Do thotë dikush, po me kryeministren e Finlandës çfarë do të tregojë?! Këtu del dhe një pikë tjetër e karakterit të Ramës, që lidhet pikërisht me sa thashë më lart. Rama, ndryshe nga çfarë proklamon me të madhe, ka një nënçmim të theksuar për gratë. Paradoksalisht, gjithë sjellja e tij publike, aktet e tij, fshehin këtë të vërtetë.

Mbushja e qeverisë me gra, shitet në publik si vlerësim i Ramës për to. Në fakt është krejt e kundërta; Rama i vendos gratë në ato poste, sepse mendon që i nënshtrohen më lehtë. E në fakt këtë e ka të provuar që nga bashkia ku i poshtëronte gratë në mënyrën më të turpshme.

Vetëm raste të rralla ka pasur gra që ia kanë kthyer siç e ka kërkuar. Është një nga kënaqësitë perverse të Ramës, poshtërimi i atyre që ka nën vete, gra apo burra qofshin dhe këtë ka dëshirë ta tregojë edhe publikisht (e ndoqët si tallej me Rakip Sulin se fundmi).

Pra, pozicioni me kryeministren e Finlandës lidhet me delirin e superioritetit të Ramës.

Raste të tjera kur Rama përpiqet të japë mesazhe të rreme me gjuhën e trupit, janë kur sajon biseda me liderë perëndimore që i kap nëpër samite ndërkombëtare. Këtu skemat janë të njëjta. Pasi pozicionon Fugën, gati për foto, Rama i sulet “gjahut” të tij që e kap të papërgatitur e ndërkohë që me gojë i thotë atij gjerat më pa vlerë në botë (kryesisht i prezantohet) lëviz duar e këmbë në mënyrë që në foto të dale sikur kanë qenë duke biseduar për gjëra të rëndësishme si dy liderë në pozitë të barabarta.

I kemi parë të gjithë pamjet që e kanë bërë qesharak në tentative për të realizuar këtë që thashë. Pamje që sigurisht nuk i ka kapur Fuga, po janë marrë nga kamerat e rastësishme. Si rasti kur vraponte si kalama, burri dy metra, për t’i dalë në krah Trumpit e pastaj qeshte kot gjoja sikur ishte pjesë e bisedës. E raste të tjera kur ju vjen vërdallë atyre për tu afruar po ata as nuk i hedhin sytë.

Ndërkohë ka një sjellje krejt tjetër me të fortit. Në ato raste trupi dhe sjellja e tradhtojnë. E kur them me të fortit, e kam që nga drejtuesit e vendeve deri tek “laci” më i fundit i lagjes.

Se kush janë “të fortët”, Rama e ndjen instiktivisht. Me perëndimorët ai ia lejon vetes dhe sjelljen prej karagjozi sepse e di që edukata dhe kultura e tyre nuk i lejon të bëjnë “skena” në publik edhe kur skandalizohen nga një veprim i Ramës. Ata thjeshtë e injorojnë. Ndërkohë me autokratë përballë apo më të fortë, Rama kthehet ajo qenia pa vlerë që është në të vërtetë; i nënshtruar deri në poshtërim.

Nuk e keni parë e as nuk keni për ta parë ndonjëherë që sjellje apo skena të tilla prej arroganti t’i bëjë për shembull me Erdoganin! Përkundrazi! E kemi parë Erdoganin t’i bjerë faqeve të Ramës siç i bihet një fëmije kur e përgëzon një i rritur. E kemi parë Ramën t’i përkulet në dysh Erdoganit edhe pse është përpjekur ta bej teatralisht. Po këto nuk janë asgjë. Po ky Ramë ka qenë që përkulej sa thyhej në dysh përpara “xhuxhit” Fatos Nano kur ai ishte kryeministër. Të njëjtat pamje i kemi me Metën.

Edhe tmerrin nga Berisha e ka instiktiv, i futet vetë bishti nën shalë kur është përballë me të sado i fortë që të ketë qenë duke lehur deri në atë moment.

Po ka dhe me keq! Unë vetë e kam qenë prezent kur ka qëndruar për minuta të tëra gatitu në këmbë përpara një të forti që e trajtonte si ushtarin e tij. E këtë e dinë të gjithë. E kanë parë dhe se si e trajtojnë ata të fortit që Rama i fut në Parlament se i duhen për vota.

Ky është Rama që bën liderin botëror në një anë, arrogantin me ata që i konsideron nën vete po kthehet në legenin e vogël që është në të vërtetë, sapo i del përballë “ustai”.

74 Komente

 1. S
  Shqupisti

  Bej analizen e trupit tend nje her duke filluar nga goja , thuthuq , te boj ene ky analizen imagjino ku ka arrit palaçolliku ne ket ven , ky pampersi Berishes.

  1. S
   Spak

   Paloka? O Zot, cfare turpi? Cfare injoranti servil i Saliut! Hajdut si gjithe te tjeret!

   1. A
    Arianiti

    Ketij loqe thuthuqit me gjithe koke palaret e tjere, ju shkon shurra nga krimineli i Vicidolit e kujton se te gjitheve ju ndodh i njejti fenomen, nuk e di qe te te tjeret nuk e rruajne fare nga Gelbaza e Vicidolit!

    1. N
     Nooooco

     Llapazan kot,,poo kush te pjerdh ty o i zi

    2. K
     Ka te drejt Paloqe

     Sa e ka Bishtin Ramos i varet mes shaleve posht ptandaj mban edhe qillota /shallvare , sepse nuk ja ndaj syt Kryputana e Kombi saleh brrishja -gojen hap e mban gati me ja gelltit bishtin . Po ti paloqe , nuk te ke zili ? Nuk te leshon edhe ty si birrishit Goja Long per Bishtin e Ramos ?

     1. G
      Gota

      O Zot! Kur ben dhe thuqka si ekspert I “ body language “! I paska vezhguar te gjitha levizjet e trupit te Rames, sidomos kur i leviz “ genci “ , po i leviz majtas, e ka inatin me grate, djathtas e ka inatin me burrat, kurse perpjete e ka “ inatin “ me gruan e vet!

      1. H
       Hajdari

       Akoma gjallë është ky thuthuqi , tani na qenka bërë dhe analist i trupit të Ramës . Nuk ja mban suma të bëjë analizën e non gratës dhe të spiunit të sigurimit, se e hanë të gjallë dhe analizon Ramën , se e di që ai se çan menderen fare nga gagaçi.

       1. v
        vang

        Ti Paloka .nuk po te permend ato te meta qe te ka dhene zoti por po te pyes se sa i zoti ke qene per te nxene ne kete jete se je dhe goxha ne moshe.Te gjitha keto qe pershkrove ke qene aty prezent?Sa per hedhjen e bojes ne fytyren e Rames tregon se cfare burri je dhe sa per friken nga Berisha vetem ti e ndjen.Po te kishte sadopak frike nga Berisha do ta kishte mbyllur gojen por ne shohim te kunderten.Ti ben mire te keshe frike jo vetem prej Berishes,.

        1. A
         Arbeni

         E or po u bë edhe ky gagaçi i mtit të nxjerrë mut nga goja.Ky gagaç e thuthuq harron të shohë veten e tij para malokut.Para tij sillet si qen i rrahur që b ishtin e mbanë gjithmonë në mes të shalëve dhe pantallonat i mbçanë të ulura që t’a q. maloku shtëmbaluq.As më shumë e as më pak por është një qënie e pështirë e servil i klasit të parë.

         1. P
          Paro Turqiu

          O Paloqe, Rama ka gjuhen e trupit, por edhe te fjales. Ruajna zot per gjuhen tende, thththuq thuq thuq. Mos u merr me probleme qe si njeh, se del kallup sic je.

         2. L
          Lesh je

          Zoti Edi Paloqja,a prej Leshit je aaaa?Edi Rama eshte i mencur,Jo budallenj dhe te baltosur si ju,qe nga Salia e deri Ke Like spiun i sigurimit,i Rusise dhe Nje spiunazhi "Mik" .Keshtu eshte kur te kapin per koqesh,te lene dhe pa ti.Edi nuk Bije ne provokimet dhe kurthet tuaja prej spiuni.Nje here flet dhe iu fut bishtin ne goje.

          1. A
           Altini i PD

           Ky i pierdhuri, llastohet si kalamajte e cerdhes “babai im eshte i forte” te q.ft shpellari o thuthuqi qe te perdorin per gojoren qe ua mbajte mire si Bashes dhe Berishes. Bravo o byth q.r je njesh. Vazhdo o i nveritshem

           1. A
            Altini i PD

            Ky i pierdhuri, llastohet si kalamajte e cerdhes “babai im eshte i forte” te q.ft shpellari o thuthuqi qe te perdorin per gojoren qe ua mbajte mire si Bashes dhe Berishes. Bravo o byth q.r je njesh. Vazhdo o i nveritshem

            1. s
             silva

             hahaha akoma injorante kane mbetur keto te pd

             1. T
              Thuqi thuthuqi

              Ne fakte ky talle bythen me nongraten e konsideron si zagare ky kerkone te godasi Ramen duke i bere qefin Berrishes dhe vete qendronr ne hije ne se nongrata do kishte familje femije nuk do ta lejonin te merte rolin e zagarit qe vetem leh po e kishin terhequr dhe ky thuthuqi ngelte zbuluar

              1. i
               ina

               le nam o thuthuq shko rregullo veten njeher mos u merr me ramen kot

               1. J
                Jimi

                Po ka njeri ne bote qe nuk tmerriohet nga gogoli ?

                1. Ela

                 Eshte turp te flasi ky kokrra e pedofilit kur ngacmonte vajzat 13 vjecare te Shkollës Hasan Vogli se shtëpia aty afer kishte.

                 1. t
                  titi

                  o kthye parap ky thththththth na kishte munguar

                  1. S
                   Skënderi

                   Po çfarë të ardhme i ofron PD-ky postagjia që e ka pranuar vetë që ka manipuluar votat gjatë zgjedhjes për Bashen. Menduam që revolucioni do sillte risi në PD por vetëm ricikloi.

                   1. t
                    tosi

                    po mer paloke po edi e ka shume frik non graden sa i thot i vdekur hahahahaha

                    1. k
                     kolo

                     ahhahaha po kush e ka frik salen o paloke vetem ju te pds e keni frik

                     1. T
                      THUTHUQI

                      O palëve,je shume i lodhur,Rama me ty,me ate tytorin tij,dhe me ata qe i shkojnë mbrapa,tall hallatet,ju nuk keni kurajë ,te pranoni,se Ed Rama,ne cdo ballafaqim me ju,ju ka shkerdhy robi ju Ed Rama ju del,te vetmit te ju qe e lodhni Ed Ramen janë grate,motrat dhe femrat seksi,qe ja ulin,po dhe qe e lakmojnë,po mos u mërzitni,se nuk keni fundin tuaj

                      1. E
                       Elda

                       Aman po kur u be dhe ky te flasi e te gjej fjal se di dmtb

                       1. E
                        Endri

                        E kam pare per saliun spo e vrasin mendjen as deputetet e pd e jo me rama

                        1. B
                         Besa

                         Po kur u bere dhe ti analist mos ngelt njeri. Benke ti analizne e rames po skeni goj fare me fol o servil

                         1. O
                          Olsi

                          Gjete fjal dhe ti se skishe ca me fol turpi madh

                          1. G
                           Geri

                           Po shko mer palok se nuk eshte dhjaks si ty rama po shko mso fol

                           1. u
                            urimiiii

                            hahahahaha pse kshu funksionon o budallaqe , sa turp qe akoma ne 2022 i mendoni si arritje friken e dikujt kundrejt nje krimineli , edhe un e kam frike saliun se ka vrare

                            1. x
                             xhoxhi

                             Po ka frikë Rama se Sala është 80 dhe Rama 50 vjeçJu të P-D -së jeni kaq gomerë sa nuk ka.Keni 15 vjet që punoni për Edi Ramën.Me forcë i hani munë me votë i hani po munë dhe flisni e shajeni Ramën.Topkat ja keni parë se e nxorët lakuriq në gjithë Tiranën me mendje se do fitonin bashkinë po ato topka i hëngrët vetë dhe kështu do ti hani sa të jeni ju zoti Paloka në partinë e dhjerë me nder..dhe më e keqja edhe Alibejaj që hiqet si i zgjuar nuk ndryshon fare nga Saliu.E mori saliu e hodhi si leckë në parlament në vënd që ta flakte Alibejaj me shkelma.

                             1. K
                              Kleo

                              U be paloka tbej analizen e rames kta servilat e kriminelat qe skan goj fare me fol

                              1. L
                               LORA

                               ,,,jepi paloqe,sa me te dhjere aq me krenare jeni ju,,,parti e xanun ne toke dhe godine te xanun,,,,

                               1. L
                                Loku

                                Nje Palok dy Paloqe........

                                1. Çekiçi

                                 O thuthuq a e din kujt i thon hajvan Nese nuk e din po te tregoj Ti je hajvan dije tani e tutje

                                 1. e
                                  ersi

                                  po para atij krimineli normale qe duhet te kesh frike se ca nuk pret nga ai non grada

                                  1. l
                                   leo

                                   o paloka cesht kjo gjuhe e perdorur, skeni pik turpi sikur po flisni me cunat e lagjes

                                   1. V
                                    Vjosa

                                    E keni nga eksperienca juaj o Palloqe ju të nevojtores o të foltores. Se ju rrini gati tu në rrjeshte perpara doktor karaxhiçit. Helbete kur ishit në pushtet keni bere njemije të zeza dhe ai ja u ka gati gati dosjet po e drodhet bishtin.

                                    1. V
                                     Vjosa

                                     E keni nga eksperienca juaj o Palloqe ju të nevojtores o të foltores. Se ju rrini gati tu në rrjeshte perpara doktor karaxhiçit. Helbete kur ishit në pushtet keni bere njemije të zeza dhe ai ja u ka gati gati dosjet po e drodhet bishtin.

                                     1. .
                                      ....

                                      Ju bashkue patriotit tjeter GONES se markagjekmarkagjonmarkaj.

                                      1. G
                                       Geri

                                       Po se i plas shum edit per saliun ne fakt

                                       1. o
                                        orjana

                                        po cjane keto budalliqe qe flisni o paloka, se vendi yne ka nevoj per njerez puntor dhe jo per non grada si puna Saliut

                                        1. R
                                         Rea

                                         Mos e kenti frik salen se edi nuk e llogarit fare ate

                                         1. A
                                          Ana

                                          Kur flet e ky qe sja mba nga sala , per edin nuk ekziston fare berisha

                                          1. A
                                           Arsim

                                           U be dhe ky servili me fol nderkoh qe vet as meritojn me u marr me politik na ben dhe si analist kot tani.me ramen skeni ku me u kap fare se e ka ber cdo pune perfekt

                                           1. S
                                            Shullaku

                                            Hahahahahah o ed paloka o thuthuq te kemi thurur nje vjersh:ne parti kishim nje djal emrin ja thoshin ed paloka,edi na kishte nje huq thithte gishtin thuq e thuq prandaj e therrisnim shkurt thuqthuq

                                            1. J
                                             Joti

                                             O zot perfundimisht kta jan njeri me keq se tjetri dmth. Shofin endrra naten e cohen brockullisin diten

                                             1. D
                                              Denis

                                              Po ky nga cpyll doli mo hiqeni mer kete rroten se sdinka ca fliska,ky qe kenaqet me veten e vet gjat nates duke perdorur gishtat

                                              1. P
                                               P

                                               Ky eshte thuthuq nga trutë jo vetem nga goja.

                                               1. P
                                                Palushi

                                                A medet mor i shkrete qe i dile babushit tat kundra dhe tashi po shan ramen qe ti hysh ne sy prap

                                                1. R
                                                 Ragipi

                                                 Ama e kam dite Paloka qe je hajdut edhe i votave por qe nuk ke dy koqe mend nuk e kam dite.

                                                 1. s
                                                  sopiqoti

                                                  THURHUQI ",paloqia" brockollit per te tjeret dhe KETU KA MBETUR tek"brockollitia".Mendje shterpe.

                                                  1. H
                                                   Hansi

                                                   Ky Paloka i paska leshu pllumbat …me vinka keq per te !!!

                                                   1. I
                                                    Iera

                                                    Po po fiks Rama ka frik Berishen (non grata esht i vdekur)…ci ka keto ky Paloka

                                                    1. G
                                                     Geri

                                                     Menyra se si flet ky Paloka le shume te deshiruar …mir qe kemi Ramen se te ishte per keto ishim lene ne meshire te fatit

                                                     1. A
                                                      Alberto

                                                      Ke shume te drejte ore pijanec e bixhozci prandaj pd eshte aty ku eshte sepse mban shume plehra si puna jote.

                                                      1. A
                                                       Alberto

                                                       Ke shume te drejte ore pijanec e bixhozci prandaj pd eshte aty ku eshte sepse mban shume plehra si puna jote.

                                                       1. A
                                                        Alberto

                                                        Ke shume te drejte ore pijanec e bixhozci prandaj pd eshte aty ku eshte sepse mban shume plehra si puna jote.

                                                        1. A
                                                         Alberto

                                                         Ke shume te drejte ore pijanec e bixhozci prandaj pd eshte aty ku eshte sepse mban shume plehra si puna jote.

                                                         1. A
                                                          Alberto

                                                          Ke shume te drejte ore pijanec e bixhozci prandaj pd eshte aty ku eshte sepse mban shume plehra si puna jote.

                                                          1. E
                                                           Edi

                                                           Per kete ke shume te drejte. Saliu e masakroi, e beri per spital Edin. Ndersa Edi ka me shume se nje dekade ne pushtet, e Saliu jeton i qete e i lumtur me familjen e tij. Saliu e ka tre**ur Edin. Me 'non-grata' Saliu jeton edhe 100 vjet te tjera.

                                                           1. R
                                                            Riño Ceront

                                                            Orinolog Shamiu

                                                            1. K
                                                             Kemi lon lesht me Skedinat

                                                             O Edo! Leji mor jahu Ramen dhe Berishen te hajn kokat me njoni tjetrin.Ej,m’jep i menie,si del sot Junajdi ne miqesore,1-X, apo 2?!

                                                             1. L
                                                              Lani

                                                              Ju qe merreni akoma me trimeri burrash jeni primitivë o derëzinj

                                                              1. i
                                                               ildi

                                                               o edo po pse flet per te tjeret m apo ty ste merr njeri per baze

                                                               1. Z
                                                                Zemani

                                                                Dil Palok,na zu zezana Po ka fitue,EDI RAMA! Prisnim mana,qiti thana Tash po hup e tanë TIRANA,o hej!

                                                                1. O
                                                                 Opinion

                                                                 Po mor loco(th...q)po,se kush e ka frike tjetrin duket.Ju vuri mender b.the te re te gjitheve.Prandaj flisni tere diten e dites per Edi Ramen se eshte frikacak dhe zbythet nga ai doktori juaj psikopat.Kur thua qe percmon grate mire do te ishte qe te shikoje veten ne pasqyre se te njohim ty dhe sojin tend.Sa per mender doktorin me vjen ndot te flas se nuk ka qenie me vulgare ne raport me grate.Por ty nuk te ka lene vetem goja por dhe mendja.Per kujtese,ofendimet dhe perbaltjet e kesaj monstre,por dhe juve te foltores ndaj grave te PS jane bere te zakonshme.Turpi ju mbulofte kudo qe te jeni fare e poshter!

                                                                 1. p
                                                                  pdisti i thekur

                                                                  Thum mire e ke thene o rrot kari.Qenka legen i Rama qe po ju shkerdhen familjarisht juve bythqireve te PD-S:Boll o loqet e mutit se jeni kthzer ne estraden e ballshit

                                                                  1. L
                                                                   Lethi je

                                                                   Or ti prej lethi,a i ndjek komentet dhe a methon gja prej tyne?Keni Marre fund,nuk iu do njeri.Te pakten njeri te flithte mire per ty

                                                                   1. T
                                                                    Ta plas Sinoni

                                                                    HIHIHIHI eshte Saliu qe dhjet gjak nga Edi Rma o rrot kari pasi e di qe Edi Rama ja futi e beri non grata Edi Rama po gezon respektin e te gjithe udheheqesve amerikane e ata te BE ndersa Saliut nuk ja ve njeri ne pordhe se eshte shpallur non grata .Saliu dhjet gjak nga Edi Rama se e di qe mund ta coje ne bangat e te akuzuarve

                                                                    1. V
                                                                     Vihuni ne radhe dhe lepijani Bishtin KM

                                                                     Paloqies ,me kadal bre burr se ka per te tere . njiher Krykurva e fisit saleh brrisha ,t'ja lepij sa ti rrjedhin Jarget Curk poshte llapes se tij te madhe e te thelle , pastaj i dyti merrja ti ne goje per qejfin tat ,pastaj radha Albana Vokshi -Grida - bytheci basha - aliboja - cuca Shkadrane Bardhi ,etj etj

                                                                     1. A
                                                                      Alban

                                                                      E mor Paloqi, te hengert lopa...

                                                                      1. A
                                                                       Alban

                                                                       E mor Paloqi, te hengert lopa...

                                                                       1. D
                                                                        Demotakercita

                                                                        A mund te pretendojne te vine ne pushtet keta tipa qe vetem te ofendojne dine.0pozite nuk behet me fyerje por me programe e ide,te cilat kesaj opozite i mungojne.Eshte per te ardhur keq kur degjon nje person me deficensa fizike te bullizoj te tjere.Ky duhet te kete deficnsa mendore.

                                                                        1. N
                                                                         Nga nje ish mbeshtetes i pd por..es

                                                                         Nuk e lexoj kurre shkrimet e keti thuthuqit se me vjen per te ..ere Po kur mundohet te beje ironi edh ky I ketilli qe nuk I vjen as deri k . .et EDI RAMES tregon jo vetem edukaten I tij por te te gjithe partise cfare mons trash jane pale por edhe pretendojne qe me nongrada te marrim pushtet in keta boxerà te ke tille me demokrat i harrow populli bemat e ketyre

                                                                         Lini një Përgjigje