Perla e ditës: Ilir Meta emëron “Brisin e Tatimeve” koordinatore për korrupsionin

1 Gusht 2022, 17:20Politika TEMA

Perla e ditës: Ilir Meta emëron “Brisin e Tatimeve”

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, në një deklaratë për mediat ka bërë me dije se Briseida Shehaj do të jetë kordinatore Kombëtare e Luftës kundër Korrupsionit në PL.

Meta tha se Shehaj do të jetë drejtuese e të gjitha strukturave në nivel kombëtar dhe rajonal për të t’u siguruar që muaji gusht të jetë një stuhi denoncimesh.

“Briseida Shehaj do të jetë kordinatore e luftës kundër korrupsioni dhe drejtuese e të gjitha strukturave në nivel kombëtar dhe rajonal që gushti të jetë një stuhi e vërtetë e denoncimeve të mirëfaktuara dhe të përfshirjes të gjithë qytetarëve dhe të gjithë nënpunësve që janë dëshmitarët më të mirë të këtyre vjedhjeve të rënda që po ndodhin”, tha Meta.

Kujtojmë që Briseida Shehaj ka qenë një ndër drejtoreshat kryesore në Qeverinë e Edi Ramës dhe një nga më të sulmuarat nga opozita.

Tani, pas shërbimeve të fundit që i ka bërë opozitës, Meta ka vendosur ta ngrejë në përgjegjësi.

Vetëm se në mënyrë ironike, i ka gjetur pozicionin e gabuar.

 

36 Komente

 1. S
  Sara

  pozicionin ia ka gjetur fiks, si cdo ekspert ne nje fushe duhet ta njohe mre fushen para se te behet ekspert

  1. k
   k

   Kordinatore për korrupsion, unë kuptoj që do organizojë korrupsionin , apo jo ?

  2. T
   Transparent

   Pse kur e emeron Meta qenka "perle", ndersa kur e emeron Rama nuk eshte "perle"? Mund te ma spjegoje ky gazecari ? Ne se Brisi eshte ne listen e hajduteve dhe abuzuesve, duhej te kishte shkuar ne burg, e denoncuar nge Rama qeveri qe na e vuri ne krye. Ne se jo, eshte e drejta e saje te zgjedhe krahun politik qe i pelqen... O Tema, po ja kaloni dhe 55-ses se Fahros. Mos shkurani vetem per ate 5$ te lexuesve qe jane menderisht te vobekte. Mbani pak nivel, se na vjen ndohte nga keto shkrime propagandistike te shkermoqura. Rama ka nevoje per perkrahje me nivel, jo per kazan plehrash.

   1. N
    Nuk je fare transparent

    Transparent nuk kupton apo nuk di te lexoshe gazetari thote : Kur kjo punonte per Ramen spiuni I.M. Metaj e konsideronte si te korruptuar tani e ka vendosur nje te korruptuar per te gjurmuar korrupsionin...o bajge njeri me ju spiuni ka bere karriere se jeni te trashe

    1. P
     Pyk

     Te lumte, e ke bere te flase vet me veti Transparentin

     1. T
      Transparent - me qe pata 2 minuta kohe...pavaresis

      http://www.panorama.com.al/skandali-dyshime-per-pasurite-e-ceno-klosit-gjate-punes-ne-shtet-ne-6-vite-drejtori-i-pergjithshem-i-tatimeve-beri-900-mije-e-pasuri/ Keto jane "perla"...se keto japin impakt ne jeten e shqiptareve. Se ku shkoi Brisi, pasi la postet shteterore, nuk dua te di fare... Sa per ate qe me quan "bajge", nuk ta ve re fare, se je kohe e humbur. Nuk ulem dot ne nivelin tend dhe te perdor te njejtin fjalor. Nuk ma lejon statusi social. Mbase e kupton se c'do te thote Spiuni qe ti permend, per mua eshte kohe e shkuar, le ta studjojne arkeologet. Une me teper perqendrohem tek ata qe me vjedhin sot. Ata me shqetsojne...Ti si "i mecur" qe je, kthehu 30 vjet mbrapa, kerko dhe gjej spiunet. Une kerkoj te shkojne ne burg hajdutet...

     2. b
      brisi

      o koqe po pikerisht ngase e ka emeruar rama kur e emeron meta eshte perle. Harrove si e quanin atehere apo futja kot. Sa per ate qe thu per temen jeni ju legenat e psikopatit te skraparit qe e lexonin rresht per rresht

     3. y
      ylber

      hahahaah ua dhe kete gje kishe ngel pa boo,,,turp pr faqe te zeze

      1. o
       olsi

       aman mo ku u bone dhe ti me realizu me vendo njerez ne pozicione kunder korrupsionit jahhahah

       1. P
        Partia e Lirise

        Brisi moj Brisi kush ta grisi

        1. G
         Genti

         ku eshte problemi ketu? lot lot gjithe klasa politike shqiptare ben sikur i prishet gjumi per popullin ,nderkohe e kane mendjen te akaparojne dicka diku per vete dhe njerezit e tyre .........tash e 32 vjet .........vazhdon.....

         1. Y
          Ylli Ndroqi

          POOO....E SAKTE! BRISI, FILLOJE ME: 1. ILIR META; 2. MONIKA KRYEMADHI; 3. PETRIT VASILI; KE GATI 3 UJQERIT E KORRUPSIONIT! ILIR METEN E KE GATI FARE...E KE ME ZE DHE FIGURE. NUK DONTE PAK: 700 MIJE EURO!

          1. Roberto

           Kjo vajze e lufton korrupsionin. Agushi ka bere zgjedhjen e duhur.Hahahaaaa

           1. g
            grigor

            Ahaaa pune hajdutesh, pune kurvash...

            1. J
             Joana

             per korrupsionin nuk ka njeri qe merr vesh me shume se ti ne fakt

             1. M
              Miri

              kush te jep te drejten ty njehere nuk e kuptoj ti je i korruptuar vete

              1. Bitch Monica

               Kill them all

               1. S
                Spartaku

                Si brisi jane te gjithe te PD te PS te PL dhe keta shajne njeri tjetrin dhe te gjithe HAJDUTE s

                1. L
                 Leoing

                 E ku qendron problemi ketu!!!????????????

                 1. A
                  Ali Baba po i ndan detyrat e hajnis

                  kulmi karagjozllikut ,pafytresia e ktij Spiuni te flliq nuk njohka kufij . perse nuk arrestohet por lihet ala i lir te livedhise e provokoj nervat e shqiptareve ky plehr

                  1. M
                   Metaj

                   Partia e lekure !

                   1. k
                    km

                    Ka nje qellime te caktuara.Eksperience ne vjedhjen e te dhenave nga kompiuterat.Ju kujtohet rrjedhoje e pare e te dhenave?Pikerisht nga zyrat e tatimese te miqve te Brisit.Sic duket,nuk eshte pa gje Edhe me te dyten.Ndaj vetem ATA flasin per dokumenta te vjedhura nga sulmi.

                    1. S
                     Skela

                     Brisi e mbolle fare poshte nqs jo mos e mer nga likja se te del hajn spiun.

                     1. c
                      ce

                      per te zgjudhur problemin shume te rende per Agush spiun Habib Burgiben eshte ngritur nje grup pune per te studiuar dosjen e spiunit me hanxhar ne dore i perbere nga strateg'ja nderplanetare, kozmike, leshelike, babaxhike me shkolle te mesme Kejdi dhembcakallja dhe Nora bythderrja, gjithollog'ja.

                      1. T
                       TROPOJA

                       Nena e korrupsionit di te luftoj korrupsionin. Pastaj rrugen e ka te hapur nga gjyshja e korrupsionit Mona. Cfare fytyrash, mu....ti.

                       1. Z
                        Zoica

                        Korrupsionin e ka bere kur punonte per Ramen, apo jo ?

                       2. L
                        Ladi

                        Po harroj LSI ca bene ne dogane kur ishin ne bashkeqeveri??? Vraponte Mona me vrap kur i leviznin doganieret qe ti mbronte. Vetem keta te lsi skane goje te flasin

                        1. A
                         Arditi

                         Ky palaçoja e kalon diten duke tall bythen.

                         1. S
                          Sarandezi

                          Po roge ka Brisi o hajdut ? Se eshte rrugeve bashke me burrin , bejne ham ham ham .... Per Brisin ne andej nga Saranda kemi nje thenie te bukur ....o te zinjte kolonjare , shkuan per pidh e hengren kar ......Idjote e pashembellt , ska ku te shkoj me tutje ...me tutje eshte gomari ...

                          1. D
                           Drini

                           Pu cfemer bunder

                           1. F
                            Franci

                            Stuhi denoncimesh ....denonco cdo gje me vend e pavend , e vertete ose e genjeshter ....dicka do mbetet ....motoja e hajdutit Meta .....kot e ka , se shpejti i vjen non grata ....kete do te peshpejtoje hajduti te thuri denoncime te panumurta parpara se ti jepet titulli i madh ...non grata ....

                            1. B
                             Baftjari

                             Emro Monen me mire,se kjo ta ka me hile,se i ka thene nje fjale ne vesh Edi,dhe asaj i bie te fiket,kur e kujton

                             1. Como

                              Pse nuk e arrestojne kte plere por ben sì kone per te mbuluar m..me sh.. Cfar prete i gjati .ku qendron problemi?Te marre fryme populli nga kta funderrina

                              1. P
                               PLAZHISTI

                               Shtatori eshte muajj i ndeshkimit. Keshtu thone drejtues te orgave te drejtesise, qeveria, parlamenti. Pas pushimeve fillojne me forca te reja. Deri ne shtator pluhuri ka mbuluar haresen. Keshtu e kemi ne shqipot, i leme punet per me vone. Qe tani flijeni mendjen, kjo eshte stategjia per te mbrojtur dike qofte hajdut apo kriminel, qofte ish president apo politikane. E kjo e dini pse ndodh? Sepse mbrojne njeri-tjetrin, sepse jane nje prerje, njasojne si dy pika uji. Krimineli eshte avokati me i mire per kriminelin. Mos prisni asgje. Do kalojne shume shtatore dhe gjendja me keq do te behet. Prandaj ne Shqiperi qytetaret e kane te veshtire te jetojne per shume arsye, por me kryesorja eshte se ato nuk kane besim te qeveria e tyre, pasi nuk ndershkojne elementin keqberes dhe behen ortake kur i bashkojne interesat pasurore. Po rritet dhe edukohet nje brez qe neser do te jete shume e veshtire per ta sjelle ne rruge te mbare. Si gjithnje pergjegjesia eshte e politikaneve, qe nuk kujdesen per dimrin qe vjen pas.

                               1. m
                                mona

                                Brisi koordinatore kombëtRe kundër korrupsionit?!! Tani shpëtoi e gjithë bota shqipfolëse nga korrupsioni.

                                1. I
                                 I korruptuari

                                 Kjo Brisi , shumë e stërvitur , për luftën kundër korupsionit. Bile kjo duket të vendosur në krye të koalicionit të non gratës dhe spiunittë sigurimit.

                                 Lini një Përgjigje