“Mos e grah grethin me krande se...", Pandeli Majko paralajmëron Serbinë

1 Gusht 2022, 12:02Politika TEMA
“Mos e grah grethin me krande se...", Pandeli Majko paralajmëron

 

Ish-kryeministri i Shqipërisë në kohën e luftës së Kosovës, Pandeli Majko ka reaguar ashpër ndaj provokimeve të Serbisë në territorin e Republikës së Kosovës duke theksuar se bëhet fjalë për një agresion të pashpallur.

Duke mos ia përmendur emrin, Majko thotë se Vuçiçi kërkon ndryshime te shpejta në Ballkan duke bërë politikën e Rusisë, por kjo mund të dalë më keq për Serbinë.

“Mos e grah grethin me krande se e ban për të zezën tande”, shkruan Majko në formë paralajmërimi për Serbinë.

Postimi i plotë

Republika e Serbisë ka filluar një agresion të pashpallur ndaj shtetit të Kosovës.

Politika e tundimit të serbëve me gënjeshtrat e duhura nga Beogradi, mbart rrezikun që ata të verbohen dhe të mos shohin cmendurinë që kanë para syve.

Shpallja unilaterale nga 4 komunat në veriun e Kosovës, të territorit me legalitet të dallueshëm, është fillimi i një krize që nuk ka të bëjë me të drejtat e serbëve.

Provokimi serb në Kosovë, është kërkesë për të ndryshuar statuskuonë e paqes në rajon nga “Pons Pilati” në Beograd që bën sikur kontrollon Serbinë!

Politika e Beogradit po humb cilësitë europiane dhe po funksionon si “front i dytë” për politikën e Lindjes.

Dhuna sjell ndryshime të shpejta por rezultate iluzore!… Mos e grah grethin me krande se e ban për të zezën tande!

66 Komente

 1. B
  Bota ka Ushtri ka vepra Pandi ka Fjalle dhe pordh

  hik er Majko e leni pordhet por ju te gjithe me ju shkerdhy robt ,Qe nfa sakih hamuti te Muterve te ktij Venbdi e deri ke me shkerdhata qe qelb ate Parlament maskarenjesh . Jeni te pafytyre dhe te pabythe te gjithe . Kishit kohe boll edhe pse biri i putanes se vicidolit e shkaterroj Ushtrine e Shqiperine kur ju ishit "Me Ato"( ju rrite pas ) ta ndeertonin nji Stradegji te perbashkez dhe nji Ushtri Shqiptare te gateshme per cdo Situate edhe kur Miku qe na mbron bythen neve - te ishte ne efektet e Drogave Politike dhe ta linte bythen tone zbuluar serbit apo grekut .Mipro kaq larg nuk bo vaki te mendoni ju bythqimat e Parase ,sepse s'ju ka dal koha te merreni me dy Kryekurvat e Kombit e beni llogje Parlamentit o ju dhjefsha ne koke te gjithve cjeni ne Parlament

  1. O
   Orest Saraci

   Mire jane dhe fjalet , eshte nje lloj solidariteti dhe deklaratat si puna jote , ti je trim i FB dhe portaleve , keshtu ne portale te mer gjak ne vetull ti , vec ne realitet te ha karin me gjith qime .... o bajge , ste vjen e keqeja se tha nje fjale Pandeliu , mos te merakosen disa minj si puna jote minje superpatriote .....po qe rin si skutha dhe nuk bejne asnje deklarate Sali Berisha dhe Ilir Meta sju ben pershtypje o bythqir ??

   1. B
    Bota ka Ushtri ka Vepra Pandi ka fjal e Pordh

    Orest Saraci , ouuuuuuuuu ! Paske morr aq shum Flak ,sikur ta rrasa ty ne Goje . E para , Deklarata te tilla ordienere , qe nuk kan asnji lloj sensi perball situates qe ndodhemi ne si shqiptare vs Serbise ,sepse ne fund te fundit ajo qe ka Fjalen e Dikton ne te tilla Konflikte eshte Forca Ushtarake e nji Shteti si po ndodh sot ne Ukraine ku injorohet cdo Rregull Loje e Politike Nderkombetare e i Forti bo si ja do Trapi .- E dyta ,sepse dukesh qe je noj bythqim Kazani e na shitesh si Bythqe squt ktu , -Un s'jam nga ata te FB- nuk kercenoj asnjeri ,por komentoj si qytetare shqiptare dhe nuk marr ne goje kto qe po me merr Goja Jote (Karin me gjithe Qime ) duke treguar se cfar plehre je ! Un jam Patriote por jo per Dengla Kazani dhe nqs Pandi jot do ishte kaq Patriuote kishte shancin ta tregonte me Ushtrin qe la per faqe te zeze o bythqim kazani . # saliu me meten jane Kryeshkerdhatat e Kombit dhe Pandi eshte Partneri tyre 31 -vjecare madje Miku i tyre . ( jashte temnes se Debatit .- Ke noj moter seksi se dukesh qe je qeflliu modh nga temeperamenti ) Hajt pra se ke kohe ti kuptosh ca gjona kokpidh Saraqi

    1. S
     Salih

     Edhe nje here TE LUMTE...!

     1. “grek “= junanistan

      Per Ty nota la ushering la verrà:::::::Ty mongoloturkopontioslavocobanovurkar bie era “grek “ ,,athine-Kine,,(vetem Enron Shqiperi nuk ke shkruar me te madhe)ty kerme me DNA ???? gjarperi dhe lekure miu nuk duhet te keshe pashaport njeriu,,,ty je “patriot “ por mongolocobanopontio patriot,,ptyyy kerme

      1. O
       Orest Saraci

       Po je patriot shko dhe tregoje veten ne kufi me serbin , leme mua ketu tja shqyej gojen motres tende ....kam nje ide qe do me thithi komplet ....shko ti dhe mos hajde per nje jav , sa mbas saj e ka radhen gruaja jote ....do punur toka dhe asaj ...ti ik e be patriotin , o patriot i karit

       1. j
        jam pederasti grek Oresti oresti

        Orest Saraci edhe un i bashkohem Te Parit dhe vijme ta shkerdhejme cte permban Pragu ty o fisqir ,qe edhe te ha edhe te djeg .yyyyyyyt moterqir

        1. A
         Asd

         Gjuhe shume e keqe dhe dhune e panevojshme. Komentuesi i pare ka shprehur nje mendim dhe me duket qe ka te drejte. Pandeliu nuk po ia shkruan tekstin Vucicit, por thjesht po na thote ne shqiptareve qe nuk po e merr kot rrogen ne parlament qe prej 25 vjetesh sepse... ja pra... qe ai reagon ne raste "lufte". Sa per luften, ata... "grethet e Pandit" nuk i trembin serbet, pasi ata jane ushtria me e forte ne ballkan. Pandi bashke me politikanet e tjere qe mbajne qendrime nga facebook-u duhen perbuzur per aresyen sepse pas 30 vjetesh ndryshimesh politike e demografike e lane Shqiperine pa ushtri dhe pa siguri. Jemi vend i Natos, por Aleanca nuk ka shanc te arrije te na mbroje ne kohe. Goditjen e pare duhet ta perballosh vete. E cfare bene Pandua, Saliu, Meta, Rama etj etj per mbrojtjen?? Shiten tanket per skrap dhe fisheket per kontrabande. Pra Pandi eshte jashte cdo konteksti dhe ne kete pike komentuesi i pare (sipas mendimit tim) ka te drejte ne komentin e tij dhe "sulmi" me fjalet me banale eshte i pajustifikuar.

         1. S
          Shqip...

          Pandi e gjith Shpura e Putanes Politike 31-vjecare nuk kan jo Ushtri qe te bejn detyren qe kan ndaj Atdheut te tyre e popullit ne raste Agresioni te papritur ,,, por kta nuk kan 1-Avione per te shuajtur Zjarret Veres o vllezer !!!!!!!!!!!!!!! E kuptoni ju se cfar i kan ber ktij vendi kta Shkerdhata qe shiten per Politikan e Ministra ?????? Te gjithe bashke kan perfituar Miljarda pafund kan sot Pasuri marramendese ndekohe qe ky Shtet nuk funsksionon ne asnji hallke te tij ,asnji Institucion nuk funksionon ,nuk ka Siguri nuk ka Drejtesi nuk ka Shpresssss !!!!!! Kjo Bande e ndyre Politike qe ne thelb jane te gjithe Esadiste ne njifar menyre ,nqs do analizojme gjithcka kan ber dhe bejn dhe ku e kan katandisur kte shtet , jane Gangrena e jetes se shqiptareve dhe po cojn kte vend ,drejt zhdukjes . Pandi etj siPandi do duhej heret te ishin larguar nga Politika sepse jane thjeshte te pavlefshem jane parazite .Njelloj si disa Ministra e Ministri te ktij Shteti inekszistent ku ne 31-vjet behet lufte Bandash Politike kush te kapi Shqiperine e ta shkerdhej

        2. T
         Tarasi

         Bravo...politikane koti majtas e djathtas qe vetem pordhe nxjerrin nga goja...llogarite bankare i kane goxha te majme.Kam shume per tu thene por pertoj te shkruaj se sja vlen per keta debila.

       2. S
        Shqiptar ne Usa

        Po mire more trima bythqira portalesh,Majko leshoi nje deklarat per mediat serbe,ju trima hani mut,pse foli e pse beri…ne fund te fundit kjo klase politike ka ngel ne Shqiperi,keni 30 vjet qe e votoni,ju ka vjedh e plackitur pa fund,dhe ushtrin jua ka len me breke ne fund te kembve,kush pretendon te flas per ju?Hajde motrat ku ti keni minj gjirizesh…

        1. S
         Salih

         Ty t'è lumt goja dhe pena, or mik...nuk kam asnje koment tjeter...!

         1. "
          "Miqte" nuk na lene te ngrejme ushtri si n'Kosove

          Po cdo te besh ti ore Pandeli me 8 mije ushtare te ushtrise shqiptare. Nderkohe Serbia ka ushtare te gatshem 2.5 milione, pothuaj sa popullsia e Shqiperise. Shqiperia dhe Kosova nuk kane ushtri. "Miqte" tane na i shkaterruan ushtrine dhe municionet e armatimet dhe i japin Shqiperise me pikatore disa armatime te marra fund. Serbia i di keto dhe prandaj sillet si gangster ne Ballkan. Perse nuk e lene Kosoven te ngreje ushtrine e vet "miqte" e ngushte, my ass?

          1. s
           shqip . retorika e majkos si ajo dikur - traplliqe

           miqte na e kan pasur me te futur dhe ajo u pa qysh kur na lan mutin e shpelles ne dere -dhe i dhane urdher ta rrafshonte gjithcka kishte ndertuar komunizmi - jemi shndru ne skllav ,ku miku ben ci do trapi me kolonite shqiptare sepse ke politikan pedera . sduat ata te kemi ushtri -le ti kerkon llogari ,si gjithe vendet e natos kemi edhe ne shqiptaret te drejtemn tone me pas ushtrin tone ,qe hienat greko serbe te fillojn e na rrespektojn - forca ushtarake imponon rrespekt - shif me kroacine -guxojn te bejn gangsterrin serbet -jo sepse ata kan ushtri - po na trajtojne jo si miq poe si vend kolonial . politikanet kurva duhet te kerkojne e blejne armatime pa pyetur asnji eshte e drejte e sovranit te mbroje shteüin e vet i pelqen apo jo mikut

          2. e
           emigranti

           bravo shoku bravo te lumte tamam ashtu eshte

           1. B
            Bastriu

            Kariera e Pandeliut vetem me kete mbahet mend qe ka qene Kryeministri (14 vjeç dhender) qe mendon se trembi Serbine dhe rishtash mendon se mbase perkeqesohet gjendja Serbi -Kosove dhe mbase i ridel shanci te ribehet Kryeminister!Te vetmit politikan qe nuk i ka thene njeri deri me sot "puna e mbare"!Pandeli ti nuk tremb dot as pulat e jo me Serbin .Te shkoi jeta si ministrat e monizmit si "minister pa portofol".Leri deklaratat boshe shko atje po ishi burre ,pa kendej te gjithe dine ti tregojne dhembet Serbise.S'jane pune per ty keto o Pandeli,do bythe kjo pune e jo loqe si puna jote!

            1. L
             Lasgushi

             Kjo kryebajge e politikes shqiptare.Qe e ka emrin Pendi Majko Ky produkt I keq i guzhines antishqiptare te Berishes.Hiqet si patriot I bythes,prokosovar Kur si,Kryeminister ushte nje nga pengesat kryesor per furniximin e UCK me arme e logistics lufte..Urdheroi,strukturat shqiptare si polici,tatime transport etj.qe te ndalonin,pengoni kontrolloni,zvarisnin e sekuestronin cdo ngarkese me armatim e ligjistike per Kosoven.Me preteksin e urdherin,diktatin apo,presion te Europe's per neutralitet te qeverise se Tiranes.Por shqiptaret,qe nga drejtuesit e larte te SHISH,Policise,doganave porteve e arroporteve,strukturave te transport te me falni ..nuk e q... nuk e zbatuan kete urdher antishqiptar te ketij legeni.Ky plehre nuk mori asnje initiative te organizonte grupe te specializuara ushtarakesh,sherbimesh inteligjente mjekesise e logistics shqiptare pa pune qe meziprisnin e qe Kosova kish aq shume nevoje perkundrazi I pengoi ato.Turp qe ne ate lyfte shkuan vetem spontanisht shume pak kuadro.Por normal cmundet te priske nga nje mashtrues ne sherbim te Berishes,rjedhimisht,ne mos realisht te serbeve. Dhe dhe ska as turp e cipe.Qe ka vite qe na can paguren duke u veteshallur,shqiptari me pro Kosoves. Ptuuu...fare e keqe.

            2. D
             Deputet i biri botës

             PPSL o Majko! Ti je bashkë me të tjerët pjesë e degradimit të ushtrisë Shqiptare... Ju jeni që të gjithë Zhalal-qër. Serbia kupton vetëm një gjuhë atë të forcës. Mos u bëj dhe ti Rr.K si Ed piktori. Saleh BQ-UDB dhe Like legeni. Ministrat e mbrojtes së AL të këtyre kohëve (30 vjet) jeni të gjithë legena. Ti rruanit k... Dullës për këto gjëra...

             1. L
              Luli

              Ik ore bythqire, cfare je ti serb? U jane errur syte, s'dini cfare thoni, shani vendin tuaj. Majko reagon shume mire. Dhe Rama beri shume mire qe iu drejtua Vucicit. Serbet duan rremuje po do hane hellin ne bythe. Jo nga ti dhe shoket e tu qe rrine pas tastjeres po nga ata qe nuk merren me llafe.

              1. X
               Xhaxhi

               O Luli ti do jesh ndonje debil qe ende mendon se Majko ishte kryeminister i luftes. Ne fakt eshte nje super spurdhjak si te gjithe qe kane qene dhe jane ne fuqi keto 32 vjet. Kur shkruan Majko dhe ben patriotin e te fortin shume njerez acarohen megjithese jane 100% socialiste.. Ku ke hell ti o derezi ? Ta kane futur thelle hellin brenda Serbet si ne Shqiperi dhe Kosove dhe Amerikanet po vuajne qe tu heqin nga bytha shqiptareve hellin e Serbise. Iku koha e xhaxhit qe e mbante hellin nxehur, sot jemi ne kohen e Skenderbeut me kostum pink apo me keqe me droganxhinjte dhe mjekroshet me bythet perpjet qe bejne gishtat kryq ne Facebook apo Instagram dhe ju duket vetja trima. Njerez te ligj si ne shqiperi dhe kosove, spurdhjaker.

               1. L
                Luli

                Ai xhaxhi dhe ti xhaxhi te rruni fundin e barkut. Ti di te shash shqiptaret, ai xhaxhi vriste shqiptaret. Ti je nje inferior qe dhitesh para te hujve. Une serbet i njoh shume mire, jam ndeshur me ta, atehere kur u hidhnin bomba nga qielli. Ata jane trima kur jane shume kunder nje te vetmi, sic je ti trim pas tastieres. Edhe njehere, reagimi i Majkos eshte pozitiv dhe i nevojshem. Ndersa ti vazhdo rri si mut dhe shaj atdhetaret e tu.

                1. X
                 Xhaxhi

                 Meso te lexosh o Luli.. une shaj shqiptaret si Majko dhe te tjeret keto 32 vjet dhe MBURR dhe jam krenar per shqiptaret e para viteve 90 qe vertet ishin te varfer por kishin ushtri, me njerez me moral te larte dhe dashuri per vendin qe rrinin 24 ore gadishmeri. Meso te lexosh o Luli dhe leri pordhet me rigon sa vrau e sa qiu Enveri. Ushtria shqiptare nuk ishte Enveri dhe deri me 97 megjithe masakrimet rezistoi disi por me 97 ju dha vdekja klinike. Ne vende qe te ringjallnin nje berthame sado modeste Pandeliu me te tjeret e rrafshuan fare se medemek NATO na garanton sigurine a thua se kjo gje duhet te na bej krenar? Te vij greku, italiani apo maqedonasi te mbroj Shqiperine ! Edhe sot te lexojme kete vemie qe nuk i dergonte nje maune me ushqime UCK se dhiste nga frika e ambasadave te huaja na ben patriotin, pale e ka shkruajtur kosovarce te genjej ndonje idiot nga Kosova me perrallat e tij.

               2. D
                Deputet i biri botës

                Ti o Luli dukesh që je shumë LUL si LUL hollandez. Po aq Lul sa nuk di as të lexosh, dhe nqs te mos kuptosh ato që lexon. Ajo që po them unë është se Majko e bën për show politik. Por ashtu siç dhe e them ai por jo vetëm. Fillo me Zhulalin, Hajdaragën, Mediun, Imamin, Xhaçkën dhe Peleshin (shto dhe ca te tjere afat shkurter) janë që të gjithë shkaktarë të shkatrimit të ushtrisë Shqiptare. Por mbi të gjitha strategu me qëllim të qartë dhe axhende të pastër UDB Saleh-Viçidoli. Mqs ti u trembesh kaq sh serbëve. Po të bej një parantezë popullsie serbe diku tek 8-9 milione (7 në Serbi) Shqiptarë 3.5 2.2 0.2 0.7~7. Pra nga popullsia quhet e ballancuar. Ku çalon tek ushtria. Çfarë bëri Majko (një mut). Sa për Dullën (100 të zeza kishte) por po flasim për ushtrinë. Perpiqej dhe gjithë kohës kishte nje strategji ushtarake mbrojtese. Ty te duket shaka por eshte e vërtetë (serbi atëherë ta rruante bythën). Kishim nje aviacion te ballancuar, marine po ashtu, fortifikime, tanke etj që ishin të të njejtave standarte. Majkos dhe kur i erdhën dy Mi-8 serb në Has donte me i prit me një 12.7mm me Kudusiun. Unë e di ça flas, ti di një mut. Po ashtu dhe Majko. Pasi Serbia ka kaq kohë që armatoset dhe duhej të ishte ndërtuar një strategji brenda kornizës së Natos që të krijonim ballancim (ku patjetër duhej të përfshihej dhe KS mqs nuk i lejohet drejtpërdrejtë... Dhe ti thua bëri mirë Majko dhe Edi. Le te flasin sa të duan ata. Kur ke kercenim ushtarak duhet ushtria... Ajo shërben për të frenuar presionet duke i bërë mire llogaritë. Por mqs nuk të pëlqen tastiera e ime që i di dy gjëra më shumë se ty dhe se Majko. Ha nje mut dhe degjoni retorikat e Pandit dhe Ramës... Popull idiot...(që s'keni nocionin se si bëhet shtet dhe se si funksionon). Po ta përsëris, të gjithë ministrat e mbrojtjes së 30 vjetëve janë Zhulal-ër... Dikush vidhte orizin, dikush rrobat, dikush karburantin, dikush municionet, dikush skrapin, dikush tenderat e mirembajtjes (sa 4 cougar asnjë s'ke në gatishmëri). OK jemi NATO, por ti vetë çfare je ??

               3. O
                O depiteti trim fb

                Deputet i biri .....shko kush te ndalon karri shko lufto ooo trime interneti ju budallenjte shkoni atje koqevaret vijne ketu ju trimat e internetit te rruani trapin bashke me karrin Pandeli Majko Serbia nuk ka nevoje te dergoje ushtri vetem tifozet e partizanit me shkopa beizbolli jane 3 million o cuba fb lereni koso en ku eshte ti zgjidhi vete problemet ata kane tjeter flamure tjete hymne tani duan te krijojne je kombe artificiale kombi koqevaresk me gjuhe nga Buzhaleske

               4. B
                Balo

                Pandi ore! Patrioti Pandi,kërcënon sërbët,epo kjo punë!!!!

                1. B
                 Bubuzhel Berati

                 Bolle me keto retorika te shpifura po me kujton ata te odave te cajit . Ti mendone se e trembe Serbin duke rrecituar vargje ( trimash) duhet zgjidhje dhe jo politike ditore sic behet ne krahinen multi-etnike duhet Edi Rama ai i zgjidhe gjerat jo Bibini Bibilushi

                 1. L
                  Lloji

                  Dolen keta carat tane, biles do dalin edhe shume si puna Majkos qe vuajne nga “sindromi”hajt te themi diça se eshte koha perfekte kur “lexohesh” komplet idiot me thenie idiote…!

                  1. P
                   Popull

                   Kercenoni ju politikanet per tu dukur dhe thjesht i beni keq popullit,qe vritet e mer rruget....

                   1. P
                    Pilurioti

                    O Pandushi i Majkos, ti me klikën 30 politike vjeçare, të majtë dhe të djathtë, si Berisha, Meta etj, jeni njolla e zezë e kombit tonë. Jeni rrënuesët e kombit tonë. Duhet të zhdukeni, të gjithë, para se të fundoset edhe kaq sa ka mbetur, nga kombi ynë.

                    1. p
                     pilurioti, njeriu me bisht

                     Po ty ore pilurak , cte keqe te erdhi nga Pandi Majkua ?? Nuk themi qe eshte politikani i kulluar ,dhe i persosur ama nuk eshte dhe si Stefan Cipa hajduti me cizme ....

                    2. K
                     Kapterri

                     Po e bën në brekë Vuçiçi nga Pandi.

                     1. O
                      Operacioni Zjarri

                      Dhe kur te kercenon Pandushka ruaju se nuk e ke te gjate. Po l*qe mbeti ky ore.

                      1. 1
                       19

                       Ky kari nuk runte dot grun e vet .do ruj kosoven .kokra e bythqirit .sdi me bo as nje pune as caj sdi me bo .

                       1. A
                        AC/DC

                        Serbi (dhe jo vetem serbi) ju ka shkerdhyer me breza,del ky kokerdogani dhe na reciton karlliqe kosovaresh. Me race muti s'bëhet.

                        1. P
                         Popull

                         Fol per vete ti pederast. Ne na ha m..in. AC/DC.

                         1. g
                          grek=junanistan

                          Ne ka race ne bote qe kana shkerdhyer me shume serbet jeni rraca juaj rraca turkopontiomongolo'greke''edhe toponimet akoma edhe sot edhe kesaj dite ne gjuhen serbe...i ke.. edhe m.veriut. nga kari serb e ke ne koke...ata dhe ruset ''vllezerit ortodoks''jane te vetmit qe thone hapur nuk ka patur ndonjehere ''grek'' ,,, dhe sa per te shkerdhyer ne SHQIPTARET jemi bosat kurvave rusoserbemaldave,,edhe i shkerdhejme edhe na pasurojne ,, ndonjera nga ato qe kam rrezik do jete edhe motra jote,,ptyyyyyy kerrme mongolie,,fytyre miu ,,mallkuar qofte kush ju dha pashaport njeriu. ptyyyyy

                         2. P
                          Polici

                          Hahahahahah Majko debili. Po ik o loqe se le nam, i ke mbush mendjen vetes se bere lufte ne Kosove. Nuk e shikon po dridhet Serbi me postimin tend ne Facebook. Ti vetem te besh fuksin ne ambasadat e huaja je.

                          1. B
                           Beni

                           Doli Pandi nga Arumania dhe po kercenon Serbet!

                           1. S
                            Salih

                            Ky mut ka qene sekrekar rinie ne Tirane...t'i hapen dhe ketij kartat...

                           2. k
                            koli

                            O Pandi mos e shaj shokun e Liderit .

                            1. k
                             koli

                             O Pandi mos e shaj shokun e Liderit .

                             1. k
                              koli

                              O Pandi mos e shaj shokun e Liderit .

                              1. R
                               ROÇKA PE KORÇE

                               Drejt e ke o majko pordha, por I shite tanket dhe I konvertove ne dollar me delijogj bythen

                               1. D
                                Dukati i Ri, Vlore

                                Tani qe fole e te lexova me filluan te perzierat e stomakut...Po ik ore qelbanik ku ke surrat te flasesh .Nuk e sheh cfare negativiteti krijon kur flet broçkulla .Flet sikur je super fuqi...po nga hundet u dalshin qe shkateruat cdo gje!!!

                                1. P
                                 Pishtari i demokracise

                                 Me kujtojet kur Majko debili tregonte ne Facebook qe i jati i kishte thene qe avionet e Enverit ishin ca hekurishte te ndryshkura me motora kineze qe mezi ngriheshin ne ajer. Ky eshte debili Majko, studenti dhjetorit dhe nje super fuks. Shikoni dhe degjoni intervisten e Xhavit Halitit themelusin e UCK per Pandeli Majkon.

                                 1. S
                                  Saliu

                                  Ç'jane keto budallalleqe ????????????????

                                  1. T
                                   Tomi

                                   Pandushka ben si trim skizofreni, po ne rast lufte mcefet e thote me dhemb dhemballa

                                   1. P
                                    Perparim

                                    Tanket pandushka, skrapi hajdut, elidoni baxhanaku bashkepuntor ne vjedhje. Ik or kokrra e legenit se si vellezer siamez jeni me like spiunin. Shume mundesi ka te kesh qene dhe ti bashkepuntor se i kishin qejf operativetvemje si puna jote!

                                    1. .
                                     .Noc rroku

                                     Kur flet edhe ky qe u be deputet me liste.Njeri pa moral qe e shkaterroj ushtrine Shqipetare.Minister i PS qe e komandonte PD .Kam fakte per kete njer te pshtirur. Kam ndenjur 2 jave per ta takuar per nje padrejtesi qe me ka bere dhe nuk munda ta takoja.Kurse Zenit ne keto 2 jave ju hapnin dyert dhe e takonin pa asnje probem 4 here ka takuar ministrin.Une isha punonjes i ministris nuk me takonte nurse te tjeret po. Ndjej nje neveri per kete dhe zoti marrte hak .Pale edhe kur ben patriotin e kombit.

                                     1. A
                                      AI

                                      O Pandush po ti shkrive gjithe armatimin...cna ngrefesh kot...me Maksim te 43 po luftonte dikush ne Ukraine....vaj e Grasso kerkonin Armeet. Ti e gjite ministrat e mbrojtjes deri ne 18 duhet te vihen para pergjegjesise

                                      1. S
                                       Sul Korriku

                                       Ky (Pandi) te ben te qeshesh dhe kur kërcënon ! Ta kesh mik te prish pune; ta kesh armik te ha munë ! Ky dhe Ilir Meta janë konsomolasit qe nuk kane punuar kurre. Njeri eshte i ndershem nga paaftesia tjetri hajdut nga zotesia.

                                       1. g
                                        geri

                                        ky qe tha sdola te [protestoj per teatrin se me dhimbte dhemballa ...what a fucking joke .....te kishte postuar dicka kunder teatrit njesoj sic postoi sot kunder serbise ......mjerim per kete republike bananesh tash e 32 vjet .butak pa shytlle kurrizore ,ska bere nje pune 32 vjet ky shkerdhate gjithnje pas politikes si shume eshume te tjere bythqira majtas djathtas ,.......

                                        1. S
                                         Shqiptari

                                         Dakord,z.Majko! Je ne nje linje me tere politiken shqiptare,pozite,opozite dhe ne Kosove.Ju keni kontributin tuaj gjate Luftes ne Kosove dhe eksidit biblik te kosovareve qe perjetuan nje genocid te eger serb. —Menyra e vleresimit ndaj reagimit tuaj eshte personale dhe sipas bindjeve dhe opinioneve.Loja serbe me komunat me popullsi serbe(10 komuna) eshte e rrezikshme. —Kosova tashme eshte nje realitet qe nuk mund te zhbehet me dhe kosovaret e kane paguar shtrenjte lirine dhe pavaresine e tyre. Nje vrejtie te vogel per thenin:Ka pas thane ,halla Drane,mos e nuc dreçin me krane,sepse nguc te zezen tane.

                                         1. L
                                          Lani

                                          Dukesh keq o Pandi kur bën si i fortë.

                                          1. S
                                           Soni

                                           Majko majko, shifi mbiemrin e turirin dhe i ka te gjitha brenda ky qe thoshte me dhimbte dhemballa e nuk ptrotestova. Arumun

                                           1. Çuka

                                            Është pak a shumë punë kombi ; Armpanët

                                           2. M
                                            Malo Majku

                                            po ku je o pandi se na thave sy e vesh! ky del tamam kur duhet per pushime vere. loqe mbeti i ziu.

                                            1. Q
                                             Qipro off shore

                                             Majko do luftoje me hunde se armet e tjera i asgjesoi!! Kur ben si trim dhe ky qe i humben paret e takses se rruges se kombit

                                             1. L
                                              Lloji

                                              Kohe e gabuar, jo diplomatike, dhe thenie thellesisht idiote ne te gjitha kontekstet…

                                              1. M
                                               MajkodebiliSpiunProvokator

                                               CFARE E NXIRRNI KETE MAQEDONAS DEBIL HAJDUT DHE PROVOKATOR!!!! Se mos do te shkoje ky te luftoje?! Dhe ne shkon ky vret shqiptare. Ky dhe ju qe e nxirrni jeni per tu....!! B

                                               1. W
                                                WTF was that?

                                                Bravo Pandi se i bere serbet ti mbushin breket nga frika !

                                                1. L
                                                 Lili

                                                 Pandeliu ka kohe qe seshte aktiv dhe sja shohim as zerin e as figuren, nuk e kuptoj se nga i erdhi kjo shashka qe habiti te gjithe dhe dhe nuk preku asnje. Nuk jepen keshtu betejat politike por ne vazhdimesi , me argumente dhe konseguence. Majko i pare sikur na la pershtypje te mira ,por kete te dytin dhe ate te tretin rralle e shohim te kakarise nga qymezi.Me sa duket eshte prekur perfundimisht nga semundja foshjore e politikes shqiptere.

                                                 1. M
                                                  Majko llap kot

                                                  Pandi ne 1999 ishe kryeminister kur serbia shkatroj gjenocid karshi shqiptarve ne kosove. E çfare bere ti. I hengre mutin.Asgje. Prandaj rri e mos llap kot se të pam kush ishe.

                                                  1. K
                                                   KUSHERIRI

                                                   U BE DHE PICKU MAJKO ME BERE PRESION, HIPOKRITI DHE TINZARI I PA BYTHE. NJE EGOIST I PABESE E TINZARE, QE PREZANTON VETEN SI NJERI I DREJTE E KORREKT NE JETEN POLITIKE E ATE SHOQERORE, POR HARRON QE NJEREZIT E AFERT NUK I SHKOJNE DHE PER VIZITA TE THJESHTA NE SHTEPI SEPSE E NJOHIN SE SA NEVRIK I PA BYTHE QE ESHTE E QE SHFRYTEZON PUSHTETIN PER TU MBAJTE, NS SPAK-U FILLON HETIMIN PER PASURITE QE KA VENE, ATEHERE VERTETOHET MASHTRIMI HIPOKRIT I KETIJ PICKU MAJKO!!

                                                   1. S
                                                    Socialisti pa teser

                                                    Bravo Majko! Dole me i forte se Berisha.Kot lodheni.Sot per sot,nje burre me "peshe"ka Shqiperia.Ju te tjeret,me falni,por jeni kot.Hiqeni Ramen dhe do e shifni sa ju vlen lekura.

                                                    1. t
                                                     titi

                                                     O komentus une jam dakort me te gjitha problemet qe ju ngrini ne drejtim te Majkos por dua te theksoj se ne kete rast jeni te gjithe gabim se Majko eshte ne krahun e duhur duke mbeshtete Kosoven pra eshte ne mbeshtetje te nje kauze te drejte Dhe per here te pare e gjithe klasa politike shqiptare eshte ne nje mendim ne mbeshtetje te Kosoves

                                                     Lini një Përgjigje