FOTOT/ "Toka mbi tavolinë", Rama: Bujtina 5 km larg Beratit që nuk duhet lënë pa vizituar

31 Korrik 2022, 22:00Politika TEMA
FOTOT/ "Toka mbi tavolinë", Rama: Bujtina 5 km larg Beratit

Kryeministri Edi Rama ka promovuar një tjetër bujtinë në qytetin e Beratit. 

Me thirrjen për ta vizituar, shefi i qeverisë shkruan:

"Nëse shkoni në Berat nuk duhet të lini pa vizituar agroturizëm "Kodra e Gjelbër", vendosur në fshatin Roshnik vetëm 5 km larg qytetit. Me një natyrë mbreslënëse për tu vizituar, dhe me moton nga "toka në tavolinë", ushqimi në këtë fermë ka një shije unike që do t'ju bëjë të ktheheni sërish. Një investim familjar me kursime emigrimi, që me ndihmën e AZHBR do të zgjerohet edhe më tej duke ofruar për turistët shërbimin e akomodimit", shkruan Rama. 

 

15 Komente

 1. A
  Alban Eftimiu

  Kari-katuristi I Sigurimit !! Në shërbim të popullit familisht. Krah për krah xhelatit dhe spiunet. I pelqejne qylet. Ha si Ver Llapa dhe dhjet qyl. I fiku deren ketij te shkretit te Bujtinës se ky shkon me 60 roje , 10 fotografe, 21 keshilltare dhe te ftuar te rastit. Ha, gogësit metan, pjerdh, dhjet 40-50 kg mut, dhe " publikon" ne internet suksesin ekonomik boteror - kaloni nga bujtina- nevojtorja jashte perdorimit se ka dhjere Vin Llapa.

  1. V
   Vrojtuesi jo spiun

   Inat të madh paske me kari ka turistin o Alban Eftimiu , po shprehu më i përmbajtur , pa fyerje e sharje , se nuk i përshtaten fare pseudonimit të bukur që që ke përdorur , nqse i vërtetë akoma më keq , nivel shumë i ulët.

  2. T
   Taku

   SHKONI HANI NJE PJATE MENDERESH PREJ FSHATARESH QE E KANE PER GJYNAH ME I LAJT DURT. MOS E BESONI KETE KRYEMINISTER MASHTRUSIN QE AS E KA IDENE DHE FONDET E AZHBR I PERDOR PER QELLIME ELEKTORALE. RROSHNIKU ESHTE ZEMRA E CELULES SE RILINDJES RAMA DHE FSHATI KU I KA RENE KOKA,ESHTE RITUR E EDUKUAR FADIL NASUFI, DEPUTETI RILINDAS ME MATUF I PARLAMENTIT, QE NUK I ESHT NDA KUVENDIT NGA VITI 1991 DERI ME SOT. KUR ISH KRYETAR BASHKIE I BERATIT NE LEGJISLATUREN E DYTE DILO ZIUT I GRABITEN MBI 300 MIJE EURO NE SHTEPI PER BURIMIN E TE CILAVE KURRE NUK DHA SHPJEGIME. SEPSE ASKUSH NUK IA KERKOI. NJE PERFITUES ORDINER QE MESIGURI KA HEDH KTHETRAT EDHE NE BUJTINAT E RROSHNIKUT QE SHERBEJNE SI LAVATRIÇE PER PARET E PUNES SE NDERSHME TE EMIGRANTEVE. HAHAHAHA. NDAJ I PROMOVO RAM ZIU.

   1. F
    Fajtori.com

    Taku, të rëntë kapaku! Dhe të preftë gjuhën e hidhur o gojë prishur. Një njëri që flet si ty dhe që nuk ka respekt për njëriun punëtor, më mirë të mos flasësh më.

   2. L
    Llesh

    Folen dhe moterqirit dhe bythelepiresit e likes floririt.... O bq keni rastin me tè mire per tè mbyllur halet se late kokrren e namit, Rama sju ka q...e Roby e shpise qe hani mut kot.....fuck trace e felliqur ...

    1. K
     K

     Mos punon gjë me agjensi turistike ky ?

     1. T
      Taipi

      Paskan filluar luften hibride kunder Rames keta komentuesit me lart te Pyllit te Lirise dhe Llapores. Sic duket e kane studiuar me laps ne dore strategjine e atij gjeneralit rus te Putinit.

      1. T
       Taipi

       Paskan filluar luften hibride kunder Rames keta komentuesit me lart te Pyllit te Lirise dhe Llapores. Sic duket e kane studiuar me laps ne dore strategjine e atij gjeneralit rus te Putinit.

       1. M
        Miranda

        Restorant me gatime shume te shijshme te servirura bukur, sherbim shembullor dhe me kulture , ambient shume i bukur dhe panorame fantastike

        1. F
         Fieraku

         Hë mo se kështu e kanë këta, këtej bëjnë sikur shajnë nga ana tjetër janë të parët që venë atje për t'a shijuar. E bukura është gjithmonë e bukur

         1. a
          arqile

          komentues te felliqur jo cdo gje duhet te kthehet ne politike.Njerzit kane sy te shikojne dhe veshe te degjojne .Jane lodhur tanime me politike te bejne ate pune qe u sjell te mirat e tyre qe me mire se ata nuk ka njeri qe i vlereson.

          1. P
           Patrioti

           Roshniku fshati me tradita dhe me histori, njerez te dashur dhe mikeprites, te vadhes dhe te ajengut.Jo se thote Z.Edi Rama por atije eshte vertet ushqimi shume i mire eshte bio dhe shume me shije. Por goje te liga goje te liga do ngelen sa te jete kjo bote.Flisni nje fjal te mire o luvgeter se edhe vete do letsoheni do ndjeheni mire.Te flasesh mire eshte baras me te qeshuren.

           1. E
            Era

            Njerëz të ulët,që vetëm shani. Edi Rama ka sjell zhvillim,po kot nuk thonë dhija është mësuar në ferra,ky milet knaqet me shpellarin Sali krimineli.

            1. L
             LORA

             Cdo gje e bukur dhe perfekte. Sepse buron nga puna,pa orar,ne emigracion dhe ne token e te pareve. U uroj mbrothesi dhe shendet e te gezojne frytet e djerses se tyre. Kudo neper Shqiperi ,njerzit qe jetojne me token po e gjejne begatine e familjeve te tyre.

             1. K
              Kristo Dhima

              Zoti KM. Jam i entusiasmuar nga publiciteti juaj. Te njejten gje dua te bej edhe une ne tokat e gjyshit tim ne Palase, Himare. Po bej 30 vjet lufte qe te marr pronesine, po nuk mundem. Ju, qeveria qe ju drejtoni, ja ka dhene investitorit strategjik. A keni mundesi te me ndihmoni...?

              Lini një Përgjigje