Rama teston sistemin e leximit të pasaportave në aeroportin e Rinasit: S’ka më shih në sy…nga polici

31 Korrik 2022, 21:56Politika TEMA

Rama teston sistemin e leximit të pasaportave në aeroportin e Rinasit:

Kryeministri Edi Rama ka testuar i pari sistemin e ri elektronik të identifikimit në aeroportin “Nënë Tereza” në Rinas, gjatë vizitës për inaugurimin e terminalit të ri.

Kryeministri ka inspektuar edhe vendqëndrimet e avionëve, ndërsa kur kaloi pasaportën e tij në shërbimin elektronik të identifikimit pyeti drejtorin e Policisë, Gledis Nano: “Aty te e-Gates nuk ka më kontroll nga polici, vetëm me sy? S’ka më jo po shih se…”.

Ndërkohë kreu i Policisë së Shtetit iu përgjigj duke thënë se një efektiv i policisë do të asistojë qytetarët vetëm në rastet e vështirësive në përdorimin e teknologjisë.

6 Komente

 1. i
  ilir metaj

  Bravo se boll si shikojme ca polic qe nuk kishin haberin po per pordh kishin plot ata tani besoj se kopet nuk i kane shpernda dhe te fillojne nga zanati i tyre

  1. A
   Ardian Hasani

   ke shkrujt tamam, si lopcar .....

  2. A
   AI

   Ore trim e munde armikun e e Albanias apo hic...Ore jemi jashte e nuk aplikojme dot...kte na zgjidh...lere propaganden....sipas kesaj une vij me pasaportem e nje shoku e hyj? Na e sqaro pak....

   1. N
    Non Grata

    Gjeja e mire , ishin disa police ,them per njerin i jap pasaporten Amerikane ,ri shef kompiuterin verifikon sheh qe cdo gje eshte ne rregull ,nuk ma dha pasaporten ,por filloi me e zgjat shume me pyetje koti ,cfare viti ke ikur ku jeton ku punon pse ke ardhe kur do ikesh ,u kuptua qe donte ndanje $ ,se nuk kishte pse pyeste se ne fund te fundit vije ne atdheun tim ne vendlindjen time si dhe ne shtepine time ,nuk jam turist qe edhe behen keto pyetje ,bravo Rama ne kete teknollogji se populli shpeton nga ky lloj polici ( fshatar a katundar ) i pa shkolluar i pa edukuar i pa kulture ,ne pergjithesi policia eshte per tu pershendetur .

    1. R
     Realpolitika

     BRAVO Z.KRYEMINISTER FUTJA NE VEPRIM E TEKNOLOGJISE BASHKEKOHORE . . .DO TE SHKURTOJ KOHEN E INTEGRIMIT TE VENDIT NE EUROPE ! SHQIPERIA NEN DREJTIMIN TUAJ PO BEHET ME E MIRE ÇDO DITE .ÇDO VIT QE VIJME E GJEJME ME TE BUKUR ! JETE DHE SHENDET EDI RAMA !

     1. a
      altin

      policet sduam ti shohim ne sy ne dalje or plak ..pa ne hyrje te jesh i sigurt qe as ata ste shohin ne sy hic .........me mire trajtohemi ne vendet e huaja se ne vendin tone ,polica barkderra qe te bejne nje mal me pyetje personale qe skane lidhje fare me udhetimin ........

      Lini një Përgjigje