“Ta keni për nder që do t’ju dhembë koka për Shqipërinë”, Rama direktiva ekipit të negociatorëve: Mos punoni si ishuj të izoluar

30 Korrik 2022, 11:17Politika TEMA

“Ta keni për nder që do t’ju dhembë koka për

Kryeministri Rama ka dalë sot në një konferencë për mediat me ekipin e negociatave me Bashkimin Evropian.  Në takim merrte pjesë edhe Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme Olta Xhaçka, si dhe Ministrja e Shtetit, njëkohësisht Kryenegociatore Majlinda Dhuka. 

“E rëndësishme është të mos punoni si ishuj të izoluar nga njëri-tjetri. Secili ta ketë vizionin e së tërës dhe ta shohë hartën e shtrirjes së kësaj armate të vogël në territorin e legjislacionit euorpian, ecurinë dhe problematikat në këtë shtrirje. Të krijohet sensi i skuadrës, kemi një horizont përpara një qëllim të përbashkët dhe objektiva të përveçme, por që mblidhen bashkë. Kemi ne në dorë pjesën tonë, jo pjesën tjetër”, tha Rama.

Kreu i qeverisë iu drejtua duke thënë se gjatë këtij procesi do kenë dhimbje koke, por “do ndiheni shpresoj të nderuar që ju takon juve t’ju dhembë koka për një gjë që është kaq historike.”


“Dhimbje koke për procesin do t’i keni, do t’i mbani dhe do ndiheni shpresoj të nderuar që ju takon juve t’ju dhembë koka për një gjë që është kaq historike dhe i rëndësishëm për vendin. Është një moment shumë i rëndësishëm për karrierën dhe jetën tuaj si qytetarë të këtij vendi”, tha Rama.

 

37 Komente

 1. L
  Luan

  Sa mire qe flisni ju zoti Rama

  1. E
   Eli

   Ta kene per nder bashkimi europian qe do merren me vendin tone

   1. L
    Leo

    Keshtu keni ecur para ju z ram duke menduar per te gjitja jo vetem vendin tuaj

    1. P
     Polina

     Fal ksti mendimi rcet perpara sepse nuk menduat vetem per shqiprin

     1. I
      Ina

      Keni folur shume mire kryeminister Edi

      1. D
       Dion

       Jeni mjaft i sakte ne gjithcka qe thoni kryeminister Edi!

       1. r
        regi

        me pune arrihet cdo gje ne qofte se ka deshire dhe vulnet per te miren e vendit nuk do te jete nje pune e lodhshme,prandaj ju urojme suksese

        1. s
         shaban

         jemi nje vend me vlera dhe e meritojme te punojme fort per kete vend qe ta nxjerrim ne drite,krenare per ju

         1. c
          colja

          ju urojme suksese ne cdo hap qe beni z.rama per nje vend sa me te mire duhen bere dhe pune me te mira

          1. l
           ledio

           ti tregojme te gjitheve se kush jemi dhe cfare kryeminister puntor kemi,me fat qe qeverisemi nga nje kryeminister si juve z.rama

           1. K
            Kiu fiu

            Ky LEGENI eshte bere si Robert çimçakizi hahaha..sa vuan per memedheun hahaha..

            1. K
             Kiu fiu

             Ky LEGENI eshte bere si Robert çimçakizi hahaha..sa vuan per memedheun hahaha..

             1. K
              Kiu fiu

              Ky LEGENI eshte bere si Robert çimçakizi hahaha..sa vuan per memedheun hahaha..

              1. D
               Deni

               Duhet te bashkpunojm te gjithe per patur sa me shume rezultat dhe per ti kryere sa me mire detyrat e dhena

               1. E
                Eva

                Ky eshte nje moment shume i rendesishem per vendin dhe kjo gje ka ardhur fale punes se madhe qe keni bere per vendin

                1. J
                 Jorgo

                 Sa mire e ke thene o edi te krijohet sensi i skuadres keshtu vazhdoni gjithmone dhe shqiperia do jete nje vend me standarte europiane

                 1. P
                  Prajla

                  Kjo eshte nje gje hisrorike per vendin. Shpresoj qe te behemi anetare ne be sa me shpejt

                  1. M
                   Mondi

                   Duhet te punojme te bashkuar gjithmone qe sa me pare te jemi pjese e BE

                   1. T
                    Toni

                    Duhet te bashkpunojm te gjithe drejt rruges per ne bashkimin europian

                    1. i
                     indrit

                     Rama ka punuar shume mire ne vendin tone

                     1. a
                      alma

                      shume respekt per z. kryeminister sepse e ka zhvilluar shume vendin tone

                      1. g
                       goni

                       me pune arrihet cdo gje dhe shqiperia do te behet vendi me i bukur dhe me i pasur ne bote dhe kjo do vij vetem nga ju dhe qeveria juaj

                       1. b
                        berti

                        me punen tuaj neve do antarsohemi sa me pare ne be dhe kjo u vertetua dhe me celjen e negociatave,suksese

                        1. J
                         Joti

                         Vensi jone eshte zhvilluar shum keto vite e kete se mohon dot njeri. Nuk ja qaj hallin se e di qe vec Rama e ka ber dhe do e bej ket vend

                         1. P
                          Pano

                          Shqiperia eshte nje vend i vogel por e rendesishme e europes dhe duhet te trajtohet si e tille

                          1. T
                           Titi

                           Kan punuar fort per te arritur ne kete dite dhe me vjen Mir qe ja arritem qellimit

                           1. T
                            Tosi

                            Bravo qeveris dhe ministrave qe kan punuar per kete dite me vjen Mir qe ja arritem qellimit paresor Tani jemi gati te luftojm dhe te jemi antar te bes

                            1. A
                             Aida

                             Bravo zoti rama duhet te siguroheni qe ata te jene njerez me integritet ne punene e tyre

                             1. V
                              Violeta

                              Beavo zoti rama ata duhet te jene te paanshem dhe njerez me integritet ne punen qe kane perpara

                              1. a
                               alesja

                               mire beni qe i vini ne pun z. rama se tani sesht momenti qe te pushojme tani duhet vetem pune

                               1. b
                                besa

                                qeveria me ne krye ramen po ben nje pune shume te mire me organizimin dhe ndarjen e puneve. keshtu duhet ska koh per pushim

                                1. b
                                 blerim

                                 me seriozitet dhe vendosmeri, mbi te gjitha pune do te arrijm qe shum shpejt te jemi pjese e BE

                                 1. k
                                  klajdi

                                  e gjith kjo pune esht arritur fal qeverise tuaj dhe fal organizimit tuaj do arrijm qe se shpejti te jemi pjese e asaj familje te madhe

                                  1. P
                                   Poli

                                   Keq me vjen por me kte adm qe ke nuk arrin gje....Kontrakte eksperte te huaj a vendas se me injorantet ke sot ne adm....shume I hoqe shume te iken....fatkeqsisht...te te rroje Albana e dapit......

                                   1. d
                                    demo

                                    Sa shume punoni JU zoti Rama? Sa shume punoni per Shqiperine zoti Rama, Sa ju dhemb koka per kufijte e Shqiperise zoti Rama?

                                    1. s
                                     sapa

                                     Nga komenti i pare e deri tek komenti klajdi para Polit ky bythelepiresi i perditshem i Rames ka bere 30 komente !

                                     1. K
                                      Komentuesi cyber

                                      Sa shume dhisni ju shoku Rama. Ka mut per te gjithe ne. Edhe kur ska sufllaqe hamë mut nga ai muti jot I zakonshem I juaji, dhe te falenderojme qe lë punen ne Facebook per dhjerre per ne, mutin e perditshem. Vetë për ne ! Imagjinoni sa lodhet i shkreti. Vetem dhjet 24/24 .Lavdi politikave anale të dhjeramanit

                                      Lini një Përgjigje