Procesi i integrimit në BE, Rama konferencë me ekipin e negociatave: T’i tregojmë Brukselit seriozitetin dhe cilësinë e punës sonë

30 Korrik 2022, 10:41Politika TEMA

Procesi i integrimit në BE, Rama konferencë me ekipin e negociatave:

Kryeministri Rama ka dalë sot në një konferencë për mediat me ekipin e negociatave me Bashkimin Evropian. Rama tha se tashmë misioni është që vendi të fitojë respektin në aspektin teknik, pas respektit politik që mori.

“Është themelore që të garantojmë me punën, me seriozitetin, me cilësinë e materialeve, me cilësinë e komunikimit që Shqipëria të shikohet me respekt në çdo hap.

Atë respekt të fituar në aspektin politik ta fitojmë edhe në aspektin teknik. Skuadra shqiptarë në Bruksel të krijojë përshtypje serioziteti dhe në Bruksel të flitet për cilësinë e punës së skuadrës shqiptare”, tha Rama.

36 Komente

 1. L
  Lea

  Punen tuaj e kan par te gjith z Rama keshtuqe nuk ke pse mundohesh tja tregosh askujt

  1. K
   Kalec Dega

   Corapekuqi do te hyje ne Evrope me piktura dhe Tigra!

  2. G
   Geri

   Vetem fal ounes se z Rama ne do te hym ne be ai ka permbushir cdo kerkes qe ka pasur be

   1. T
    Tosi

    Nje arritje fantastike dhe besoj se me Pune do te jemi dhe antar te Bashkimit europian

    1. S
     Spiropalisti

     Lufto KORRUPSIONIN!!!PALLOSH!!!

     1. S
      Spiropalisti

      Lufto KORRUPSIONIN!!!PALLOSH!!!

      1. V
       Vito mashtruesi, shoku i Nikos

       Me vjen mire qe punoni edhe te shtunave. Puna eshte te punoni edhe ditet e tjera. Kryeminister LEGEN.

       1. T
        Titi

        Hapja e negociatave eshte vetem fillim I nje suksesi me te madh te pjesmarres dhe antaresimit ton si shtet I Bashkimit europian

        1. E
         Eri

         Gjithmon keni treguar perkushtim e siguri ne punen qe keni bere prandaj kemi besim ket ju se do ja dilni me se miri

         1. E
          Eni

          Keni punuar shume per te arritur ne kete dite zoti rama ju lumt

          1. s
           sindi

           Rama po ben nje pune shume te mire

           1. b
            besi

            pune e mrekullueshme nga ana e qeverise qe po behet per vendin ton

            1. J
             Jori

             Bravo zoti rama na keni nderuar vertet me kete qe keni bere shpresojm te hyjme ne europe sa me shpejt

             1. I
              Isa

              Qofte nje pune intensive qe ne fund do na beje pjese te bashkimit europian

              1. I
               Iris

               Puna juaj per kete vend ka qene e madhe dhe do te vazhdoje te jete e nje cilesie te larte ne menyre qe ti tregoni be qe ne meritojme te jemi pjese e saj

               1. K
                Klea

                Shume suksese ne punen tuaj. Keni ngritur nje ekip te specializuar ne kete fushe ne menyre qe anetaresimi ne be te shpejtohet

                1. D
                 Detari

                 ekip shume i madhe, dy debile dhe nje jevg ne mes. gezuar ramazonin

                 1. K
                  Kevi

                  Gjithmone puna juaj ka treguar cilesi dhe seriozitet

                  1. O
                   Olti

                   Shpresoj qe te hyjme sa me shpejt ne BE

                   1. T
                    Tomi

                    Fale punes suaj te palodhur kryeminister dhe kembenguljes suaj u hapen dhe negociatat

                    1. G
                     Goni

                     Me ju ne krye te vendit kryeminister po ecim shume perpara,keshtu vazhdo jeni ne rrugen e duhur!

                     1. A
                      Alban

                      keni treguar gjithmone se jeni nje lider i denjt per kete vend z.kryeminister dhe fal punes tuaj neve ja kemi dale ne cdo sfide

                      1. w
                       wendi

                       te urojme suksese ne cdo hapin tuaj z.kryeminister keni bere pune me te vertet te mira per kete vend

                       1. p
                        papi

                        shum krenare per juve z.rama pasi keni bere pune goxha te mira per vendin tone dhe jeni i vetmi qe keni menduar per shqiperine dhe shqiptaret

                        1. J
                         Jorgo

                         Shpresojme qe sa me pare te jemi pjese e bashkimit europian sepse e meritojme plotesisht fale zhvillimit te madh qe kemi marre

                         1. m
                          maria

                          pun me te vertet te mira nga ju z.rama dhe nga qeveria juaj e keni treguar me se miri dhe fal jush vendi yne po njihet akoma dhe me shume nga vendet e tjera

                          1. M
                           Mondi

                           Celja e negociatave ishte nje arritje dhe sukses i madh per shqiperine urojme qe ta shohim lart e me lart

                           1. L
                            Leo, lia, lu, kik, klea, lea, isa, risa etj lol

                            Po ku i gjeni keto pune, qe shkruani ne favor te regjimit dhe paguheni...shqiptaret dihet e ndihmojne regjimin edhe falas...po ju jeni dobicat e Rames qe e keni cef lekun....lol

                            1. h
                             heljo

                             fal puneve tuaja te mira neve na u celen negociatat dhe jemi krenare qe qeverisemi nga nje kryeminister si puna juaj

                             1. d
                              denis

                              gjithmone e keni treguar qe jeni nje lider puntor dhe qe mendoni gjithmone per vendin tone dhe kjo eshte dukur qe ne momentin e pare kur erdhet ne pushtet

                              1. A
                               Albert

                               Nuk besoj se ka njeri qe nuk e ka pare seriozitetin e shqiperise sa i takon antarsimit ne BE dhe besoj se do realizohet shume shpejt me keto ritme qe po punohet

                               1. J
                                Joni

                                Ka shume pune per tu bere ende por Rama ka pas gjithmone vizionin e nje shqiperie me te mire dhe pjese te europes. Kam bindjen qe do e realizoje shume shpejt

                                1. a
                                 alesja

                                 puna jon ka qen serioze qe ne momentin e pare dhe keshtu do vazhdoj derisa te jemi pjese e BE

                                 1. z
                                  zyber

                                  eshte me te vertet nje pune per tu vleresuar kjo e juaja se nuk keni pritur qe te hapen negociatat qe te punoni po keni nisur qe kur keni ardhur ne pushtet

                                  1. v
                                   velentina

                                   kemi akoma pune dhe do vazhdojm te punojme me seriozitet per te permbushur gjith kerkesat

                                   1. K
                                    Klase politike e deshtuar por e pa ndeshkuar

                                    30 vjet demokraci tani negociatat . Do duhen dhe nja 20 vjet te tjera te arrijm ne be. Kte na dhuroj klasa politike ne shqiptarve. Esht TURP që I kemi prap ne kry.

                                    Lini një Përgjigje