Dritan Hila: Ja kush e dorëzoi dosjen e Metës si spiun

29 Korrik 2022, 21:31Politika TEMA

Dritan Hila: Ja kush e dorëzoi dosjen e Metës si spiun

Në rubrikën "Komenti i Ditës" në "Dritare TV", gazetari Dritan Hila foli për një nga temat më të komentuara të momentit: përmendjen e Ilir Metës në dosjet e Sigurimit të Shtetit.

Zoti Hila tha se dosja me shumë mundësi ka ardhur nga aleatët, të cilët njëjtë si me Berishën i kanë tërhequr vërejtjen të tërhiqet nga politika dhe mosbindja e Metës nuk po u pëlqen.

“Berisha mund ta ketë dosjen, por problemi është që Sali Berishës nuk i intereson djegia e Ilir Metës në këto momente .

Ekziston një mundësi shumë e madhe që kjo dosje të jetë dorëzuar nga një shërbim aleat. Kjo ndodh sepse perëndimorët, kryesisht SHBA, ka marrë vendimin që kjo klasë politike shkon në shtëpi. Sali Berishën e kemi me dy non-grata, momenti është i Ilir Metës.

Ilir Meta mendohej se do shpalllej non-grata, por duke e bërë këtë i binte që gjithë klasa politike shqiptare është një klasë politike e mjerueshme. Edhe në këtë situatë, nëse del që Meta ka qenë bashkëpunëtor i Sigurimit të Shtetit, kushedi sa të tjera do vijnë nga mbrapa. Atëherë mbetet që menjëherë pasi zoti Meta doli dhe tha që do formojë partinë e re, të nesërmen pasi iku nga Presidenca, dikush u kujtua që t’i niste dosjen për t’i thënë që të tërhiqet.

Është e njëjta metodë që u përdor me Berishën. Menjëherë pas zgjedhjeve të 25 prillit, Sali Berisha tha se këto zgjdhje ishin të vjedhura, nuk i njihte dhe do niste betejën në Parlament. Menjëherë pas kësaj erdhi shpallja e tij non-grata dhe kjo jo rastësisht.

Menjëherë Ambasada amerikane, Departamenti Amerikan i Shtetit, Bashkimi Evropian i njohën zgjedhjet si të ndershme dhe të vlefshme. E njëjta gjë ndodh me Ilir Metën, që premtoi një luftë me Edi Ramën. Mirëpo në situatën e luftës në Ukrainë, SHBA nuk do një luftë në oborrin e saj të pasëm.

Ilir Meta, në momentin kur premton trazirat, një dosje plotë premtohet që do zbardhet, për të treguar të vërtetën e tij që ka qenë bashkëpunëtor i Sigurimit të Shtetit.

Personalisht mendoj që ky veprim vjen nga aleatët tanë dhe nuk është një veprim i Edi Ramës. Po ta kishte në dorë këtë dosje, ndoshta do kishte dashur ta bënte këtë gjë por Edi Rama nuk ka trashëguar arkivën e Sigurimit të Shtetit.

As të mendosh që ia ka dhënë Gramoz Ruçi nuk qëndron, sepse as ai nuk e ka arritur arkivën. Ata që e kanë skanuar arkivën janë padyshim njerëz që kanë teknologjinë e nevojshme.”, u shpreh Hila.

47 Komente

 1. N
  Ner Mingjozi

  Kete xhungën e genjen mendja se po ben diversion. Meta dhe Saliu rrijne zgjuar presin se çfarë do shkruajë Hila I hileve shume te " sofistikuara" . Pasi e lexoi Meta u trondit dhe filloi te dyshoje tek Saliu. Ore mire Rama qe eshte kar, ky xhunga qe eshte loqe... po vetem Mero ngeli I squt nga ripjellesit .. hajt'pra ne gop te semes gjithe bythkuqve

  1. A
   Anila

   Edhe une personalisht mendoj që ky veprim ka arddhur nga aleatët tanë te medhenj, por duke e shtyre miratimin e draftit te PD -se te lexuar nga Kreshnik Collaku, Edi Rama po perpiqet t'i thote Metes qe të heshte, se dosjet deri ne shtator manipulohen.

   1. F
    Farije Simolla

    Vetëm SIMON MIRAKA, vetëm ai, e ka nxjerrë dosjen e informatorit të sigurimit të shtetit, ILIR REXHEP FIQIRETE META(J). Vetëm Ai, ka patur mundesi teknike, të kontrollojë deri në brendesi, skuta e sirtarë të nëndheshëm, të dosjeve të “harruara” të sigurimit të shtetit. Ka bërë filmimet e nevojëshme, dhe ja ka shitur ATIJË, që i ka ofruar një shumë të madhe, për të ngrysur pleqërinë, pa dhimbje koke. Prandaj kur nuk u rizgjodh, ka folur me nënkuptime kunder PD. Kjo gjë, është një lloj hakmarrjeje ndaj Sali Berishes.

   2. V
    Vranakonti

    Shume mire dhe saket.

    1. K
     KAPEDANI

     Ore nuk kuptoi një gjë, dhe ky dritan qerrata me shokë na I mban të fshehtë. Si mundet që partizanë të antikomunizmit janë bërë bijtë e komunizmit ??? Ta bënte këtë betejë kundë likes një organizim I djathtë nga ata që kanë vuajtur pasojat e sigurimit do tja bëja hallall dhe të drejtë mos të kishte.

     1. e
      erf

      aq sakte qe sdihet se cfar thote, pupupu ca tmerri, ambasada e amerikes me shokun Kim ne krye thote qe aleati 1 i ka dhene dosjen aleatit 2 dhe aleati 3 e ka percjell ne Spak, pika qe sju bie, shteti esht mbytyr ne korrupsion dhe ne borxhe, ja ose merren me dosje aleatesh.

      1. K
       Koment

       Po mjafte me keto mashtrime se late nam.

       1. V
        Vranakonti

        Dmth je komplet kapter I " sakët " themi ne nga labëria e Tepelenës . Dritan je një copë mut. Të puth me llapë Vrana

       2. K
        Kush tjetër përveç , FUKSIT DIGITAL ?!!!

        S’na the gjë o Dritan , kush i ka ato dosje dihet , dhe kush i perdor ato po perseri dihet , dhe kush i ka seleksionuar sipas interesit dihet , dhe kush ja FUTI Metës ( hodhi gurin e fshehu doren) , dihet . Perveç FUKSIT DIGITAL , shoku i ngushtë i QYTETARI DIGITAL në mos DORA VETË , askish tjetër !

        1. M
         Malo

         Disa shenime per Z. Hila! Ju, pak a shume, duhet te dini si ka funksionuar Sigurimi i Shtetit! Atje dhe atehere, gjerat beheshin ashtu sic duhej te beheshin! Duhet te dini se Irakli Kocollari, ish shefi i sherbimitvi firmativ ne periudhen tranzitore Ramiz Alia - Sali Berisha, shkonte ne zyren e Sali Berishes me canten plot me dosje, me disje te atyre qe ndiqeshin si agjente te mundshem te sherbimeve te huaja, kryesisht serbo-rus ku midis tyre ishin krushku dhe krushka Saliut (Rexhep Rama dhe Milica Rama), prinderit e Sllobonka Rames, Liri Berishes, gruaja e Saliut! Pastaj vime tek Enver Goxhaj, babai i avokatit te « njohur », njeriu me i neveritshem dhe servili me i madh i Saliut dhe Ilirit? Perse keshtu? Sepse shoku Enver ka qene kryetari i deges (shefi i kartotekes se sigurimit te shtetit ne kohen e Saliut)! Dosjet oersonale dhe te punes te bashkepunetoreve te sigurimit, si edhe dosjet e te gjithe atyre qe ndiqeshin si agjente te mundshem te zbulimeve te huaja, u dorezuan tek Sali Berisha! A e kuptoni tani perse Saliu dhe Iliri e duan shume avokatin e ardhshem te popullit! Djali i kryetarit te Deges, apo shefi i kartotekes qe i dhuroi Saliut disjet e spiuneve dhe te agjenteve te sherbimeve te huaja dhe midus tyre dosjen e Sali Berishes si bashkepunetor i sigurimit dhe dosjet e krushqeve te tij! Kaq per tani!

         1. P
          Popull

          Shumë i saktë !

          1. A
           Anisa

           Shum e sakt komplet keto fjal qe ke then ,dhe po ti referohemi spiunave te asaj kohe xhaxhi qe keta e shajn nuk dinte gje se spiunat i vinin vet emrat e atyre qe do sulmonin dhe jo enveri por ramizi dhelpra eliminio shum e shum nga byroja e assj kohe qe nga ladri azbiu etj ,e them se gjyshja ime kadri azbiun njeri shum shum te afert dhe ai i tregonte para se ta kapnin ne seman kur u be gati te arratisej ku ramizi i kish ven njerez qe kur ta shikonin ta lajmeronin.ramizi mesoi salen si te shkaterronte shqiperin dhe ti ngaterronte shqiptaret me pronat dhe sala plehra keto beri.

          2. C
           Cenione

           Sakte; klase politike e marre fund. Prania e Berishes dhe Metes prishin pune. Ata duhet te largohen. Mjer kush s'e kupton.

           1. K
            Kombi mbi të gjitha!

            Shumë e saktë Dritan Hila! ____________________________________ Ishte Ora 24 e Dhjetorit 90 kur lideri komunist sekretarit I pare I PPSh-së Ramiz AliaRespekte Ilir Demalia! do të ftonte në pallati e tij per të dërguar me mision ate Doktori kardiologun e njohur sekretarit dhe anetarin e ppsh-së, per të vajtur ti bashkohet në Qytetin e Studentëve protestave, aty ishin disa pedagogë të nomeklaturës si Gramoz Pashkon, Arben Imami, Genc Ruli, Edmond Budina e studentë bijtë e Partisë si Ilir Metaj, Pandeli Majo , Blendi Goxhj e Azem hajdari etj Ky hipi në podium dhe filloji ti thurte lavde sekretarit Komisarit që ju priu çetave partizane per liriné e vëndit Ramis Alisë, turma e indinjuar filloji të fishkëllente dhe pështynte këtë pardesybardhë që atë nate dimri do të ndryshonte rrjedhën e jetes se tij me mbështetjen e padronit të tij dhe të sigurimit famëkeq që kishte gjithë dosjet e zeza në dorë dhe po pergatiste krijimin e partive politike ! Jemi me ty shoku Ramis , Studentët Jane me ty dhe shoku Ramis ju ra nga krahet : ju Jeni e ardhmja Po kush do ta mari klasa e permbysur, mos kini merak ate e gjymtuam dhe shkateruar nuk ka ngelur kush, Jane pushkatuar me radhë, prandaj shkoni dhe legalizoni partitë sipas ligjit tone, Po Jo shoku Ramis i thotë Dr Berisha është e parakohshme pluralizmi, shko shko Sali mer dhe shoket dhe regjistrohuni se na duhet per ti hedhur hi syve evropës dhe Sh.b.A ve qé po na presin. Të veshur me pardesybardha Partia opozitare me emrin PD té mbledhur gjithë fëmijët e nomeklaturës gjoja me pak persekucion filloji fushatën me ndihmën e shoqates Soros filluan ndihmat e para në media e Gjykatën e plepave të mbledhur me kokra misri në sherbim të diktatorit të ri neokomunist! Nga padija dhe budallëku e shkatëroji Shqipërinë me piramida me slloganin : Me ne fitojnë të gjithë! Futi kryetarin e opozites në burg dhe mbas pak viteve e amnistoji dhe i dha 270 mil lek shperblim, asnjëherë nuk I dëgjonte aleatët dhe u konfrontua me gjithé ambasadoret e sh.b.a-ve! U desh viti Mars 1997 ku populli u ngrit dhe e rrëzoji me dhunë! Ky ishte ndëshjimi i pare.i pa shpallur non grada!Me bëni dhe njëherë nuse, se di unë çfar ju bëj! E filloji me duar të pastra dhe bashkë me aleaten l.s.i nuk lane Toka dhe hekura pa shitur, Shqipëria e bukura e dheut po kafshohej nga do na jugu në Veri :Tok e Zanun u be Shqipëria! Shqipëria nuk po qeverisej me, aleatët që kishin kontribuar po mbanin shénime, ato shénime u bene shkrime sa një Mal I madh korrupsioni ku populli e ndëshkoji me 1milion shuplaka! Po shejtani nuk po rinte në gjumë,ai po gremiste gurrë per ti zënë rrugën me ferra e driza demokracisë dhe kombit në shqipëri dhe Kosovë ,prandaj fuqitë e mëdha të botes ,i thanë Ndal! Ndal se këtu ka hendek! Je Non Grada! Je i padëshirueshëm! Dhe shejtani me fytyrën e njeriut u zbulua..!.. Historia është në vazhdim..!

            1. Monika nuk fletë

             Orë çfarë ka ndodhur me MONIKEN si ka mundësi që nuk reagon. Monika bërtet dhe ciret kur dikush zë emrin e Likës dhe jo me të akuzohet për SPIUNE.

             1. M
              Monika i bie klarinetes

              Cudi ?? Thone qe Monika nuk fjet dhe nuk nderhyn vetem kur ka llarin ne goje ...

             2. L
              Likja

              Na fike Like, na ike. Na shpëtove nëpër shalë. S'ka gomar që të mbrojnë nëse është e vërtet kjo gjëmë ..Like. Nëse është e vërtet, është çmenduri të bëhesh bashkëpuntorë i sigurimit nje vite para demokracisë. Është dhe për të qarë dhe për të qeshur. Në emisionin "Dola te Ola" e pyetën Monikën " si ka mundësi një dhjetorit si Meta të shkoje me PS dhe jo me PD. Monika përgjigjet "nuk e di.. është si puna e atij fëmijë që e dërgon për dru dhe të sjellë shkarpa" . Tani po e kuptoj pse shkoj në PS.

              1. B
               Balo

               Dritan Leshi!

               1. t
                taras bulba

                Balo kari ..

               2. G
                Gogoli

                Rrotë kari.

                1. R
                 Raimond vlonjati

                 Hahaha C'eshte ky rrot kari --Ky deficent langaraq qe mundohet te mbaje gjalle nje shpfije te rendomte Si nuk i vjen turp ketij karagjozi

                 1. r
                  raimondkari

                  O Raimond Vlonjati pse nuk me kthen pergjigje ?? E mori provimin motra ore ??

                  1. A
                   Arti

                   MONDA vazhdo te fitosh ndonje leke se lno pune eshte shume e thelle per ty. ????????✌️

                  2. G
                   Genti35

                   Ja kush????

                   1. e
                    erf

                    dosja esht derguar nga aleati 1, pastaj ju dha ne dore aleatit 2, me von e mori aleati 3, ore ca jane keto budallalliqe, dihet ai muhabet Ed Rames keta i marrin pushtetin kollaj fare dhe Ed Rama ska rruge tjeter vetem te merret me intriga dosjesh te sajuara nga ambasada amerikane me ne krye shokun Kim.

                    1. n
                     nje qytetar

                     Titulli bombastik - Hila : Ja kush e dorezoi dosjen e Metes si spiun! Lexon ne brendesi te shkrimit "zbulimin" - Hila : Ekziston nje mundesi qe dosja te jete dorezuar nga nje sherbim aleat (!) Ja pra, mundesia qe Hila te dale ashtu si eshte, nje trapush i vockel mediatik qe nga zelli i madh per ti sherbyer pushtetit ben te tilla traplliqe.

                     1. R
                      Realiteti eshte ky :

                      nji qytetar, _______ e keni ne maje te gjuhes Ju Nastradina - Kur s'ju vjen mbare -- e Dikush thote te Verteten - filloni e thartoni Turunjt dhe shani ofendoni cirreni si Histerike si qen rrugesh . Hila eshte nji nder Analistet me te Mire qe ka Shqiperia dhe nder me Patriotet ,por ju doni andi bythatin Prostituten e salih berishes e metes -doni fevzinjt sepse jeni njerez paMoral njerezore e s'ju intereson Shqiperia por Banda Partia ,se ju hudh kocka qe t'ju shtoj oreksin juve maskarenjeve Esasdite .-------------------- Vetem idiotet ose shejtan idiotet bejne sekur s'e kuptojne se Dosjen e Ilit Metajjjj e ka Dorezuar Kafsha e Vicidolit mbasi e qiti nga Kartoteka e Shpelles se tij ku i mba fshehur , mbasi i vodhi nga Arkivat e Shtetit !!!!!!!!!!!! Ja te tille Politikane nderuat dhe i shkuat pas ju vemjet si ky Shkerdhata e Vicidolit . - Mipro ilir metaj vet Fshatarit Hileqar e te pafytyre nuk zoteron noj aftesi tjeter -nderkohe qe Gjapri i Shpelles i bo te gjitha ,prandaj e ben dikur President o na rruaci popull TruBoshe

                      1. P
                       POPULLI

                       Ore realiteti nuk të kuptoj fare unë ty. Mirë është të japësh mendimin tënd, pa na thënë që ti ke të drejtë dhe të tjerët gabim. Lëre pastaj kurr I quan të tjerët pa moral, sos vure dhe emrin e vërtetë që të na tregosh kush je dhe ça morali ke. Mos bien në nivelin e atyre që ti shan. Një pyetje kisha nëse më ndihmon , ky patrioti është prononcuar për atë broçkullat e atij pedagogut që do menaxhoj Butrintin dhe thotë që Butrinti është Grek.

                       1. R
                        Realiteti eshte ky :

                        POPULLI , je komplet jashte teme , i paafte si shume te tjere ,qe ngaqe nuk dijn ti permbahen Temes ,qellimishte fillojne e hudhin Topin large Temes se debatit e shperndajne mendimet si letrat ne ere ,pakuptim . ------------------------------------ 1 - Mesoni te rrespektoni Temen ne cdo Debat dhe mos kerceni si Majmni nga dega ne dege ------------2 - Mesoni te Pranoni dhe Suportoni te Verteten dhe braktisni - traplliqet ku shetit truri juaj ndryshe ,nuk do ndryshoni kurr jeten ne ate shoqeri dhe kjo qe ju s'kuptoni eshte se e gjitha kjo qe ju reflektoni sot - do rendoj neser ne jeten e femijve tuaj .

                     2. K
                      KAPEDANI

                      Kur lexoi analizat e tua o djalë më duket vetja sikur po dëgjoj biseda në një qebaptore në periferinë më të humbur. Kamerier çoi dhe Dritanit dy qofte një raki nga mua.

                      1. N
                       NjedopioDritanit

                       Po re vlla. Edhe nje dopio nga une.

                      2. I
                       Inglizi

                       Je i mjere Hila. Tani po mundohesh te dalesh te shpetosh ramen nga karagjozlleku qe beri. Dmth dosjen e sigurimit te shtetit te metes e paska cia????! Po ndoshta mos ka bashkepuniar me Cian ky Meta ky legen????! Ik o koqe.

                       1. A
                        Amerikani

                        Inglizi , po si mundet te jeni kaq te pafytyre , kaq intrigante ,kaq te maskarenje ,qe nuk pranoni ne asnji Rast te perballeni me te Ver

                        1. S
                         Shqiptari

                         Inglizi , po si mundet qe te jeni kaq te pafytyre para ksaj Bote , kaq intrigante ,kaq maskarenje jashte cdo Vlere Njerezore - e te mos lejoni asnjiher ,ne asnji Rast qe e Verteta te bej pjes ne Shoqerine Shqiptare , keni kaq frike nga e Verteta ,sepse nuk jetoni dot me ate , sepse keni ne gjak e tradite injorancen, genjeshtren ,shpifjet , mashtrimet dhe e Verteta , ju merr frymen ,ju bllokon Frymarrjen . - Nuk mundet ta mbuloni me te Verteten ne kte vend e kte shoqeri dhe per kte kane Vler edhe kta Analiste Patriote e Atdhetare si Hila Cupi - te cilet me shume se sahanlepirsit e Partive Banda ,qe shkaterruan kte vend -duan Atdheun e tyre ,duan popullin shqiptare e jo Ramen si ju pelqen Juve Lehesve ta intepretoni ktu,,,dhe me kto kontribute e denoncime Publike , ngrejne ne Kembe Moralin e Shqiperise dhe nxisin kte shoqeri te braktisi Maskaraden qe jetoj ky popull kto 31-vjet Krime ,Tradheti ,vjedhje Pronash ,dhune e degjenrim total i shoqerise . Te gjithe e dijne mir se salih berisha - posedonte Dosjen e metes dhe si me i pabese se Djalli qe eshte salih berisha e hodhi meten ne Zjarre , duke menduar se po qetson Opinion duke qit Meten ne Litar si e Keqja e ktij vendi ,por qe ne Fakt eshte ai vet Strumbullari gjithckaje teKeqe eshte sot ne kte vend .

                        2. b
                         bedrana

                         Tan hilja mos u trego kaq naiv ne argument!Troç Saliut i kane kerkuar qe figura e Ilir Metes te digjet dhe te marre te gjitha kusuret e te gjitheve keto 30 vite shkerdhatokraci.Ai eshte treguar i gatshem ta dorezoje Ilirin duke iu ofruar dosjen e tij si bashkepunetor i sig.te shtetit .Tani Saliu ka imunitet te perjetshem nga fam.Bush e konkretisht nga ish drejtori i CIA-s e per rrjedhoje me aftesite qe ka ai di te fundose kedo perpara vehtes se tij.Ndiqni me vemendje dyshimet qe ka Ilir Meta se si deklaron ironikisht kohen e vitit 96 kohen e te madhit Berishe -theksoi ai ne konference shtypi.Ndaj Saliu me djegjen e Ilir Metes jo vetem qe forcon poziten e tij tashme te nenkembur por njekohesisht mban edhe Lirine per vehte duke i lene Moniken, Likes!

                         1. s
                          spartak

                          Sa i mençëm je . Driiitë o zot, je t'u shku kot.

                          1. D
                           Dakord

                           Ske turp fare ti o zoti autor i ketij shkrimi te neveritshem??? Çfare po perpiqesh te thuash qe USA na kontrollon ne çdo qelize deri dhe ish sigurimin e shtetit i cili na i paska dhene kopje te dosjeve tona si dhe numrin e brekeve qe kemi ne sirtar??? Pra ti indirekt po thua se edhe 97 edhe gerdecin edhe 21 janarin e ka bere usa ose te pakten nuk i ndaloi??!! Te gjithe humbesit e te paaftet jua vene fajin te tjereve per deshtimet e veta. Po ti o hajvan i trashe pse? Çfare te djeg ty?? Po te ishin aleatet ky hale meta do kish fluturuar me kohe dhe mu ne mes te mandatit presidencial. USA nuk i plas per keta zhele or ti se po te doje i çon ne orbite te rrotullohen rreth planetit perjetesisht. Po ti qenke fare idiot prandaj mos shkruaj me se as fantazi sa Cako nuk ke per teori konspirative. Fshati qe duket s'do kallauz thote populli. I vetmi person qe perfiton nga largimi i metes eshte berisha i cili e ka lufte per jete a vdekje te kontrolloje te gjithe opoziten shqiptare. Prandaj do sdo ti meten e hoqi me nje levizje tani qe nuk i duhet dh sulmi eshte perqendruar te grupi alibeaj. Kush ta denigroje me shume o burra me meme se tjeter ska cti gjeje. Ne fakt neserdej historia do tja njohe patriotizmin grupit alibeaj dhe une jam i sigurte per kete. Per ta mbyllur. Persa i perket aleateve tane, NE populli pa dosje, qe nuk kemi punuar ne administrate, qe nuk jemi anetare partie, qe nuk jemi pronare mediash, as analiste, NE POPULLI I SHKRETE qe mbushim buxhetin e shtetit, NE i jemi mirenjohes edhe ne jeten e pertejme USA dhe aleateve. Ishin te vetmit shpetimtare edhe kur vete zoti na harroi. Jane shpetimi i vetem per ne e per femijet tane. Jane frika dhe makthi juaj.

                           1. V
                            Vlonjati 12

                            Pranohet si arsyetim dhe ndofta mund te jete e vertete kjo qe thote Hila , si menyra me e rafinuar per te hequr qafe kete skot politikanesh te koruptuar e hajdute

                            1. A
                             Asd

                             Babai i Hiles, ka qene shef i sigurimit te shtetit per qarkun e Elbasanit.

                             1. D
                              Drejtesia e munguar

                              Qe Iliri i perket politikanevete inkriminuar nuk do shume kerkime.Pse shume figura te PS-s edhe pse u zgjodhen deputete ne vite u larguan pa ze nga politika?Saliu ,Iliri,D.Shehu e te tjere duhet te ishin larguar per te mos i zene frymen (sic kane bere keto 32-vjet) Shqiperise.Vaj kandilit te tyre ka mbaruar dhe vendi kerkon nje brez te ri qe ti zevendesoj.Ndoshta edhe Ahmetaj qe u shkarkua tani te jete pjese e ketij plani?Sa per Ilirin problemet behen imedjate pas raporit te SHISH-t se nga presidenca kane dale materjale sekrete.Ku ka ze s'eshte pa gje.Shashka e metes se ka shume I.M tregon qe fjalet nuk jane kot.Edhe Saliu edhe Meta kerkojne shpetimin ne kurriz te Partive qe drejtojne duke i marre zvare ne zvaritjen e tyre.

                              1. T
                               Trotski

                               Derisa u vue menjehere ne Levizje Autoriteti i Dosjeve dhe Kuvendi -Derguesi eshte shume Potencial dhe Serioz

                               1. S
                                Semi

                                O Hila dhe Rama ka nga 98 nne pushtet e lemsh po I ben gjerat...te nxituara ne cdo sektor e po u kthehemi nga 2 deri 3 here...pa asnje reforme te sakte...shendetesia e gjitha ne spak...rilindja urbane I kane dale pllakat...djegesit, energjia....asgje administrata pertoke...sistemet online pertoke.....vetem 2 vjet ishte opozite ky...sala 17 vjet opozite...Meta 10.....te iki dhe ky e PS te nxjerri nje Figuren nga ata qe I ka me shumice....

                                1. Çeti prej vertete

                                 DRITAN VERTETOVE DHE NJEHERE QE JE KOKETRASHE,TAMAM NJE OFICER SIÇ JE NE PROFESIONIN BAZIK DHE SHERBETOR I PUSHTETIT TE SOCIOPATIT ED RAMA. AI I BIRI I BOTES ÇIRRET DUKE THENE JAM UNE SPIUNI I.M. JO PRESIDENTI ILIR META TI ENDE ME PRESIDENTI ILIR META SPIUN. JE NJE TRAP E GJYSEN. TE DHJEFSHA ME GJITHE MEDIAN QE KE.

                                 1. Y
                                  Ylli

                                  Hila tashme i trashur nga bytha e nga koka ngaqe ushqehet tek canaku i CentriFuges, po jep kete direktive : Spiune me a pa Dosje eja mblidhuni ketu, ketu, tek oborri i kryeministrise qe te mos ju quhen fare spiunimet e madje tu sigurohet nje vend pune ne administrate ku te paguheni per te bere komente Pro c'do pordhe te Rames.

                                  1. T
                                   Tani, jo burri i Rudit ka Vlorrraaa

                                   DRITAN VERTETOVE DHE NJEHERE QE JE KOKETRASHE,TAMAM NJE OFICER SIÇ JE NE PROFESIONIN BAZIK DHE SHERBETOR I PUSHTETIT TE SOCIOPATIT ED RAMA. AI I BIRI I BOTES ÇIRRET DUKE THENE JAM UNE SPIUNI I.M. JO PRESIDENTI ILIR META TI ENDE ME PRESIDENTI ILIR META SPIUN. JE NJE TRAP E GJYSEN. TE DHJEFSHA ME GJITHE MEDIAN QE KE

                                   1. R
                                    Rudi femra e Ran oficerit

                                    DRITAN VERTETOVE DHE NJEHERE QE JE KOKETRASHE,TAMAM NJE OFICER SIÇ JE NE PROFESIONIN BAZIK DHE SHERBETOR I PUSHTETIT TE SOCIOPATIT ED RAMA. AI I BIRI I BOTES ÇIRRET DUKE THENE JAM UNE SPIUNI I.M. JO PRESIDENTI ILIR META TI ENDE ME PRESIDENTI ILIR META SPIUN. JE NJE TRAP E GJYSEN. TE DHJEFSHA ME GJITHE MEDIAN QE KEEEEeeeeeee....

                                    Lini një Përgjigje