Besnik Mustafaj: E njoh Ilir Metën dhe nuk më është dukur si spiun

29 Korrik 2022, 20:18Politika TEMA

Besnik Mustafaj: E njoh Ilir Metën dhe nuk më është dukur si

Besnik Mustafaj shprehet mosbesues që ish-presidenti Ilir Meta, të ketë qenë informator i ish-Sigurimit të Shtetit, duke spiunuar shokun e dhomës që donte të arratisej jashtë shtetit.

Mustafaj tha se Meta e ka sulmuar aq ashpër Sali Berishën kur kanë qenë rivalë politikë, sa që po të ishte informator i Sigurimit, Berisha do e kishte përdorur kundër tij një gjë të tillë.

“Jo. Unë e njoh që në 91’ nuk është nga miqtë e mi të afërt por kam pas rastin të rrij me të. Ta kem përballë dhe aleat. Ilir Meta nuk është ai profil që presupozohet një informator i Sigurimit të Shtetit. Ilir Meta nga ’92 e deri tani ka kaluar shumë filtra. Ka pasur momente kur Ilir Meta ka qenë aq i ashpër ndaj Berishës sa që do t’ia kishte përdorur. Nxjerrja e këtij lajmi është një paturpësi për ta destabilizuar Ilir Metën, pse pikërisht tani kur ai u kthye në krye të partisë”, u shpreh Mustafaj në Abc News.

52 Komente

 1. 0
  007-a

  Sigurisht qe te gjithe ti sala,meta,muli jeni dora e serbit,mos i hapim ato kapituj.Ti more kokrra e legenit spjego vetem pse para rambujese deklarove qe Kosova nuk duhet te behet republike por te jete krahine autonome nen Serbine,kush te urdheroi ustai i udbs ne beograd apo rezidenti i felliqur ne Tirane Sali Kerme berisha

  1. k
   k

   Po ti je shpellar dhe ke vështirësi për të kuptuar.

   1. V
    Vranakonti

    Zoti Besnik,si nuk te duket Ilir Meta spiun? Ai ka dhe fytyren si spiuni i gestapos. Pa le veshet qe m'i ka si veshet e Shvejkut.

  2. M
   Mal Cori

   Jooo ! Deficent, Mustafaj i mete nga trute? Nuk me besohej........................... . Pse cili spiun te duket si spiun...?

   1. P
    Pilurioti

    Si guxon të dalësh në media, ti shpellari, këmbëlëpirësi i Sali Berishës. Rracë e ndyrë. Ju shpellarët e Tropojës e rrënuat kombin.

    1. M
     MAJAKOVSKI

     O Beso a je i marrë a te vrasin brekët. Nuk te dukeshka Ilir Meta spiun!!!!???? po çka spiuni per tu dukur???

     1. 1
      1

      Mustaf komunisti spiuni nuk ka vule ne balle qe ta shofim ,e ka ne ndergjegje.Prit te shofim pastaj te bejme komentet

      1. T
       Tarasi

       Po ti pse duhet te prononcohesh?Po e the ti keshtu eshte keshtu sic e thua....vetem nese ke qene edhe ti spiun ose ke punuar me dosjet dhe e di te verteten.

       1. B
        Burgajeti

        Po more,keto lojna per nje gomar si ty i kane bere Saliu me Liken.Duke bere sikur jane hasem me njeri tjetrin,krijuan pershtypje te rreme dhe kane thithur vota prej injoranteve qe ju besojne fjaleve dhe jo veprave. Perse po e mbron Saliu dhe skota juaj berishiste,Ilir Meten? Saliut nuk i duhet nje opozite tjeter e zakonshme dhe jo e forte sikurse kerkon te shese lekuren e tij Like floriri. Vetem faktin edhe nese nuk eshte i vertete se,Likja eshte spiun i sigurimit te shtetit,perse Sali Berisha nuk e perhap sikunder ka bere vazhdimisht me "qytetarin dixhital"? Ik o sherbetor i Saliut,i cili te perdori si lecke dhe ti perseri pas bythes te tij qendron,njesoj si miza ne bythe te kalit... Ah se harrova,nuk na i zberthen dot qe ta mesojme dhe ne: Cili eshte ai profili qe i mungon Metes per te qene spiun i sigurimit te shtetit,meqenese ti qenke i specializuar per kete? Hahaha,qenke nje koqe kandari ...

        1. P
         Pse e ka te shkruar ne balla I.M .

         Pse e ka te shkruar ne balle ( jam spiun ) ohhhhh na mbyten debilat

         1. V
          Vjosa

          Foli dhe ky Mustafi i Sali Karaxhiçit ta dha viston padroni mirë beni që flisni se vetem keshtu ne populli bejme diferenxen nga mielli me krundet. Mbroheni sa të doni s'ka oqean që i lane Dy kokat e korrupsionit.

          1. L
           Lenci bira

           Si ke me dite ti mor mutstafaraj se ti ke qene spijun per vehte dhe pikerish te rrahu saliu me shpulla,jeni nje kaste qe duheni djegur ne furrat e ziftit

           1. S
            SHUME LEH

            SALEHU : QENKA E VERTETE QE KORBI , KORBIT NUK JA NXJERR SYTE

            1. B
             Bardha

             Nuk i dukej spiun ketij qenefit te trustit geshtenjave sepse per vehte kaqene nje qene maskara

             1. D
              Dardan

              O Besniku i PPSH, ty te flaku Doktor Sali Mortja, sepse nuk ishte ish-bashkepunetor i Sigurimit te Shtetit Komunist, por thjesht nje karrierist mendjelehte dhe te tregoi vendin. Ndersa Ilir Meten e perpunoi dhe e rekrutoi per te percare kryesine e Partise Socialiste, te cilen e realizoi ne vitin 2005. PAVARESSIHT britmave te Ilir Metes, sic bertet edhe vete Perbindeshi i Vicidolit kunder Serbise dhe Rusise, dy agjentet nderkombetare u bashkuan ne vitin 2009, ndersa pas humbjes se zgjedhjeve ne vitin 2013, Sali Vik Karaxhich e futi Ilir Meten si agjent ne koalicion me Edi Ramen per t'ia shkaterruar e diskredituar qeverine. Edi Rama e spostoi keqberesiun duke e ngritur ne pergjegjesi: President. Por agjenti i Sali Berishes ne vend qe te rrinte urte e ta gezonte postin e larte per dy mandate, u kthye ne sherbim te ustait e ti e njeh mire. Prandaj, merru me romane e poezi dhe puno nga pak ne kopshtin qe ke ne Priske.

              1. k
               km

               E Ke pasur ne mbikqyrje?Ndaj nuk te eshte dukur,se nuk grumbullove fakte.Kryespiuni qe mbron spiunin.

               1. T
                Toni

                Edhe ti besniku i partis,nuk dukeshe si spiun

                1. S
                 Saliu

                 Deficent , debil , rrote k. Kush te pyti ty mor bajge ?! Ti spiun ke qene vete o malok pis

                 1. I
                  Iliri jo ai Beqaj ushtari i Rames

                  BESNIK TREGO SUPER-VILEN DHE SUPER-APARTAMENTIN ME SHTESEN PA LEJE MBI TERACEN E PALLSTIT NE QENDER TE TR QE TA DHA KQ I PPSH ME SHOKIN ENVER HOXHA NE KRY. ME ÇFARE PARESH E BONE SUPER-VILEN?

                  1. B
                   Berti

                   Ja dhe një spiun tjetër, i shtyrë nga Sali kerma ti beje alibi Ilir fuksit. Janë të gjithë fuksat e vjetër dhe të rinj në një gjendje të ndere se e kuptojne që ka marrë erë kjo punë dhe do të dekinsporohen. Po u dalin dëshmitar njeri tjetrit duke e ditur që këto nuk vertehen në këtë rrugë, por vetëm me shkresa dhe dosje e procesverbale.

                   1. G
                    GEZUAR BAFTAJAR

                    me 200 PERQIND QE KY E KA DOSJEN QE SE ZE DOLLAPI. UNE VE BAST 200 EURO QE ESHTE JOVETEM I SIGURIMIT POR EDHE I UDB KA NDONJE QE ME KUNDERSHTON? BASTET TI VEME NE ADRESEN E GAZETES TEMA.

                    1. D
                     Dakord

                     Hahahahahaha nuk ma mban se e kam te humbur kete bast. Zor se do ja mbaje kujt hahahahahaha

                    2. G
                     GEZUAR BAFTAJAR

                     me 200 PERQIND QE KY E KA DOSJEN QE SE ZE DOLLAPI. UNE VE BAST 200 EURO QE ESHTE JOVETEM I SIGURIMIT POR EDHE I UDB KA NDONJE QE ME KUNDERSHTON? BASTET TI VEME NE ADRESEN E GAZETES TEMA.

                     1. G
                      GEZUAR BAFTAJAR

                      me 200 PERQIND QE KY E KA DOSJEN QE SE ZE DOLLAPI. UNE VE BAST 200 EURO QE ESHTE JOVETEM I SIGURIMIT POR EDHE I UDB KA NDONJE QE ME KUNDERSHTON? BASTET TI VEME NE ADRESEN E GAZETES TEMA.

                      1. G
                       GEZUAR BAFTAJAR

                       me 200 PERQIND QE KY E KA DOSJEN QE SE ZE DOLLAPI. UNE VE BAST 200 EURO QE ESHTE JOVETEM I SIGURIMIT POR EDHE I UDB KA NDONJE QE ME KUNDERSHTON? BASTET TI VEME NE ADRESEN E GAZETES TEMA.

                       1. G
                        GEZUAR BAFTAJAR

                        me 200 PERQIND QE KY E KA DOSJEN QE SE ZE DOLLAPI. UNE VE BAST 200 EURO QE ESHTE JOVETEM I SIGURIMIT POR EDHE I UDB KA NDONJE QE ME KUNDERSHTON? BASTET TI VEME NE ADRESEN E GAZETES TEMA.

                        1. G
                         GEZUAR BAFTAJAR

                         me 200 PERQIND QE KY E KA DOSJEN QE SE ZE DOLLAPI. UNE VE BAST 200 EURO QE ESHTE JOVETEM I SIGURIMIT POR EDHE I UDB KA NDONJE QE ME KUNDERSHTON? BASTET TI VEME NE ADRESEN E GAZETES TEMA.

                         1. G
                          GEZUAR BAFTAJAR

                          me 200 PERQIND QE KY E KA DOSJEN QE SE ZE DOLLAPI. UNE VE BAST 200 EURO QE ESHTE JOVETEM I SIGURIMIT POR EDHE I UDB KA NDONJE QE ME KUNDERSHTON? BASTET TI VEME NE ADRESEN E GAZETES TEMA.

                          1. T
                           Turpi i kombit

                           Po kush jep opinion,edhe ky spiuni i inteligjencës,me rezident Saliun

                           1. @
                            @

                            E thot troc ky koke tuli. Po te ishte Meta spiun ,do ta kishte Saliu te dosjet è veta. A ka me njeri dyshime qe Saliu eshte gjobaxhi qe kontrollon jeten e gjithe shqitareve.

                            1. F
                             Fisnik

                             Shumë më keq, pakrahasimisht më keq, është të jesh spiun i Serbisë se spiun i regjimit komunist të Shqipërisë! Ilir Meta ishte shumë i ri, 20 apo 21 vjeçar kur u shkatërrua diktatura komuniste. Ilir Meta, Neritan Ceka dhe Arben Imami ishin në vizitë te Sllobodan Millosheviqi në vitin 1995, në kohën më të keqe për popullin shqiptar të Kosovës! Shkuan te Kasapi i Ballkanit për halle të veta, për të kërkuar ndihmën e tij për ta marrë pushtetin në Shqipëri! Kjo është njolla e Ilir Metës që duhet të diskutohet e jo të mbulohet me "afera" tjera!

                             1. L
                              Llazi usa

                              Ky kok tulja ka qene per vete spihune, dhe thote se di qe eshte spihun.

                              1. G
                               Genci

                               Pse o Niku apo po i del ne krah babes?

                               1. B
                                Besnik anali-isti i Nexhmijes dhe i Penicilinës.

                                O ti konia e salloneve komuniste, kush je ti, ku je stervitur ti për tu hequr si profilues i komportimentit të personave. Ti je një kone sallonesh komuniste, dhe jo një zagar gjahu apo qen i rraces së Rex-it me e pasë kaq të zhvilluar sensin e lartë Olfaktif, që me një nuhatje të vogël e din ku është gjahu, hajduti apo trafikanti, kurse bën be Tropokarshe, që "pa qi nanen, mua nuk mu ka dukë kurrë Ilir Meta një profil spihuni". Pse nuk tu paska dukur si spihun Like moter-qiri, apo nuk ka transmetuar kurrë me radjo mors në prezencen tënde, apo nuk e ke kapur kurrë duke e vënë veshin tek dera e dhomës së dosës së vet se a mos është me një hamshor në krevat, apo, apo apo !!! Idiot, servil, shkerdhatë. Ti don të shitësh tek katundaria e byrekve si një 00007 i ballit të kazanit, që me një shikim apo një nuhatje parfumi, ti e din a është personi një spihun apo dumbabist. Hhahahahahahaha, na mbyte krejt o qull-kaçkamaku. Ti nuk ke ditur as ta gjejsh specialistin e duhur për dinamitimin e shtyllave të tensionit të lartë në Tropojë në mes të dimrit, por gjete Riza Malen, kolonelin e koqeve, që pas disa dinamitosjeve, i dinamitosi edhe duart e veta. Besnik konia, haje këtë copë byreku me të cilën je shperblyer per këtë kakarisje, dhe shko tek shtepia urgjent.

                                1. M
                                 Mokrari

                                 O besniku i partise cfare thone pulat qe ruan ne priske bejne veze se kete zanat ke mare tani po pse ne balle e ka te shkruar qe eshte spiune me qe te dhimbset shko beje kerkese per te pare dosjen atehere fol o trim.

                                 1. J
                                  Jimi

                                  O gomar ! Pse "me te dukur" vertetohet spiuni !? Dhe hajde thuaj intelektual ketij rrypi !

                                  1. Z
                                   Zeqo Pilafi

                                   Ky Besniku mua më është dukur si modeli i spiunëve të asaj kohe spiunësh. Burrë më të fëlliqur nuk bënë më nëna.

                                   1. R
                                    Ragipi

                                    Edhe ti je klysh shpiuni bile ma i madhe se ai dhe tye kan me te dale ne shesh cfar keni ba dhe ateher ka me tu duke more hajdute te ndyre.

                                    1. Besua ka të drejtë !

                                     Të drejtë ka Besniku , spiunët o e kanë të shkruar në BALLË , o marin flamurin në dorë e bërtasin , UNË JAM SPIUN , Meta nuk ka asnjë nga këto të dyja , kot j’a kanë futur !

                                     1. a
                                      american22al

                                      Idiot, nuk te paska the Ai qe eshte spiun..???!!!! Mos je gje profet qe i dallon njerezit se cfare profesioni jane ...!!!??? Mos bini kaq poshte ruajeni pak pesonalitetin se po tregoheni lolo ...< mjere vendi cfare rrangullash pa vlere qe ka........

                                      1. B
                                       Burbuqe

                                       Nuk të është dukur spiun se jeni njësoj.

                                       1. L
                                        Luli

                                        Ky eshte spiun per vete.

                                        1. I
                                         Instituti i studimeve Berish-Metiste

                                         U mendove mire,qe nxorre gjithe kete "xhevahir"?Po si nuk e paskemi ditur,qe paske qene sharlatan i nivelit zhgenjyes?C'do me thene kjo:nuk me eshte dukur?Me keto mend ke punuar si minister i jashtem ti?Te lutem,pranoje nje keshille prej meje; mos fol(shkruaj) me se do diskreditohesh me keq!

                                         1. B
                                          Balo

                                          Në fakt ,Besniku ka dashur të thotë " nuk më është dukur si unë" dhe jo "nuk më është dukur spiun"!

                                          1. Z
                                           Zemani

                                           BESNIKU I PARTISË! Digjo nja dy llafe nga unë,ZEMANI: 1.Lopa që ka kokë të madhe nuk ka qumësht! 2.Vetëm halenë e njoh pas erës.

                                           1. c
                                            ce

                                            Po pse mor hunderr me te dukur eshte kjo pune. Po ce per te dukur ti dukesh si kungull pa fara ne pamje ose si brumbull, por ne fakt je shalqi i shartuar me kungull. Kurse ne ka njeri qe e ka te shkruar ne balle se eshte spiun ai eshte Agush Habib Burgiba me hanxhar ne dore. E mbani mend oferen 700 mije euro ne Video Prifti besoj.

                                            1. f
                                             fati

                                             Sa mire, te [perdori edhe NATO si zagare sepse i njohka me nuhatje spiunet. Te filloje nje here nga halet e gjirit te lalazit, e pastaj te vazhdoje me bllokun ne tirane. O zot, cfare plehrash mban mbi kete dhe!!!

                                             1. r
                                              robi

                                              ky Besniki i partise eshte ish ministri me klloun ne historine e diplomacise shqiptare, me i paafte, pa yrbe, nje servil i peshtire, burre pa integritet nga te fryje era ngjan si brumbull kur del ne ekran me nje fjale mire e kishte Desada qe ja fuste me shpulla kur e kishte ne zyre.

                                              1. A
                                               Arbeni

                                               Ja dhe ky maloku tjetër po i delnë mbrojtje zagarit,hajdutit e të krytëkorruptuarit ilir meta.Ka qenë spiun dhe nuk e luan topi,bile aso kohe i dukej krenari që ishte spiun.

                                               1. P
                                                Per komentuesit e zellshem dhe te paduruar.

                                                Nga POPULLI : HAJDUTI HAJDUTIN E NJEH POR NUK E TREGON. SPIUNI SPIUNIN E NJEH POR NUK E TREGON.

                                                1. r
                                                 robi

                                                 O Besniki i partise, u bere lecke nga populli mor hunderr, se je brumbull dukesh sa del ne ekran, tashti duku andej nga leshelija e Agushit se mos te fusin ne shoqaten e intelektualeve te pjerdhur ku bejne pjese, Agim lesho me breke neper kembe, njeri pa vlera, i mbaruar, Mjeku Vargu nje pijanec ordiner, Milua skuthi, dhe tani dhe Besniki shalqi i shartuar me kungull. I lumte dora Desades qe ta fuste me shpulla sa here e humbje toruan dhe flisje mrroklla kur te kishte ne zyre mor hunderr i neveritur.

                                                 1. T
                                                  Trotski

                                                  Nuk ka Sapun qe tu Laje Ty ,Sali Kermen dhe Like Hajdutin

                                                  Lini një Përgjigje