Hapja e dosjeve të Sigurimit të Shtetit, Artan Fuga: Kush e kush të tregojë virgjërinë e tij! O ju hapsha trutë

31 Korrik 2022, 16:01Politika TEMA

Hapja e dosjeve të Sigurimit të Shtetit, Artan Fuga: Kush e kush

Artan Fuga i ka dalë në mbrojtje Ilir Metës, i cili rezultoi si ish bashkëpunëtor i sigurimit të shtetit. 

Sipas Fugës, tashmë kërkojnë të gjithë që t’i hapen dosjet, me qëllim për t’i shpëtuar përgjegjësisë për diktaturën. Profesor Fuga thotë se kjo është një lojë e fëlliqur dhe nuk ka asnjë interes për qytetarin.

"Hapja e dosjeve dhe hapja e barkut!
Pasi u tronditën fort, shumë, jashtëzakonisht, tmerrësisht, duke e shpallur Ilir Metën agjentin 007,tani ka plas komedia!


Të gjithë kërkojnë të hapen dosjet, për të gjithë, në çast! Opozitarë, pushtetarë, gjysmë-opozitarë, kush e kush të tregojë se nuk e ka qimen nën kësulë! Hapëmi dosjen mua ! - bërtasin!


O ju hapsha trutë!
Kush e kush të tregojë kështu virgjërinë e tij!
Kush e kush t'i shpëtojë përgjegjësisë së tij për diktaturën!

Kush e kush të tregojë se e ka ndërgjegjen e bardhë sa veladoni i Papës!
Në vend të hapni dosjet, mos na hapni barkun - sikurse thoshte gjyshja ime!
Hipokrita!


Në ditët në vazhdim do t'ju rrëfej se përse kjo është një lojë e fëlliqur, asnjë interes për qytetarin!
Të tjera gjëra ka nevojë sot pastrimi i jetës shoqërore nga maskarenjtë!
Mos e hani këtë lojë e të bini në kurth!", shkruan Fuga.

13 Komente

 1. a
  artan bytha

  hik er te shkedhefshim geun ,kur bo edhe bytha jote ,cop idioti -yyyyyt sherdhata qe dini me i ngjit pas bythes se shkerdhatave te ktij kombi ,rrace kurvash

  1. k
   k

   Cortigiani ,vil razza dannata.Rigoletto.Verdi. Kortizanë,o racë e ndyrë dhe e mallkuar.

  2. P
   Profesore préservatif

   Pse ka frike ky i semure mendore per hapjen e dosjeve mos valle edhe ky ka qene spiune ? kush eshte i paster qendrone i paster cfare e shqehteson ke préservatif........

   1. d
    durrsak 24 karat

    Qytetari nga Berati, i rrjedhun nga trute, mbron malokun nga Skrapari.

    1. B
     Bureto

     O akademik, komiku! S'ke faj, je në degradim të plotë! Po mbroje Metën mo, e ke patriot, ha dhe ndonjë drekë e pin një shishkë verë të mirë me të. Ia vlen ta bësh. Por mos na gajas me atë "studimin" që do të na servirësh ca ditë më pas, ne qytetarëve, me të cilin do të na vërtetosh idenë tënde "gjeniale" prej akademiku (komiku) se përjashtimi në daç thuaj largimi, i sekretarit të djeshëm të partisë komuniste e non gratës së dyfishtë të sotme me emrin Saleh; dhe spiunit të djeshëm me inicialet IM e hajdutit të sotëm me emrin Ilir Metaj apo Meta, nuk na qenka në interes të publikut??!! Pavarësisht titujve që mban dhe që kaq qejf e ke t'i ekspozosh, për mua vetë ky gjykim më bën të mendoj se mendërisht je i mbaruar. Mjerë ata studentë që humbasin kohën me ti. Të kam thënë dhe herë të tjera, mund të pretendosh se je çdo gjë, por vetëm INTELE KTUAL, nuk je. Se që të quhesh i tillë është kusht 'sine qua non', të jesh antikonformist. Dhe ti jo vetëm që i tillë nuk je, por përkundrazi je një sahanlëpirës (për edukatë nuk po të them bythlëpirës) dhe i kujt pa, i atyre të dyve më sipër. O i mjerë, je bërë për gjynah, ndaj mortja që s'të ha! Jazëk do të të mallkonte gjyshja ime.

    2. S
     Shefqet Çela

     "Në ditët në vijim". Duhet t'i presim ato ditë që të kemi "fatin" të lexojmë budallallëqet e radhës të AKADEMIKUT të rrjedhur.

      1. S
       Skraparliu

       Ore qarata profesor qe kur pive vere dhe hengre karkaleca ne lalez je cmendur fare besoj dhe doktor petrela nuk te mer persiper,po qe se iliri jot eshte i virgjer ty ta kane shqyer bythen nga kodra e sulmit berat,mjere universiteti cfare akademiu ka....

       1. M
        Mamica

        Ti Artan ke arsye, madje shume te forte qe mban kete qendrim mbasi je ne konflkt interesi si i biri i nje komunisti shume aktiv per te mos thene me shume, dhe jot eme ka qene kusherira e pare e Enver Hoxhes. Familja jote gjate perudhes komuniste ka jetuar ne nje vile te sikuestruar nga regjimi per te shperblyer skuthlliqet e pashembullta te tyt eti, Myqerem Fuges. Pa hyre me shume ne bemat dhe perndjekjet qe ka bere yt ate nderi t'a do te hash ate pension pa u ndjere o te dhjefsha mender filozof.

        1. B
         Byrektore SHQU-pi

         O te dhjefsha trute filozof Artan Lelem Fuga

         1. Po Fugës ç’i djeg BYTHA ?!!!

          Po këtij Fugës ç’i djeg BYTHA , që po jep direktiva , apo dhe ky do ketë ngrene ndonjë LUGË ÇORBË ?!!

          1. A
           Arber iliri

           O prefesor se me konfùzove.Ata qe kane bere seks oral apo anal jane te virgjer?He te keqen o prefesor se jane shtu hilete ne kete jallane jete,me sqaro aman.

           1. h
            hasani

            O tru pjedhur, o pleh. Po si ka mundesi qe nje mender "akademik" te jete kaq pleh. Po si mund te vazhdoje te paguhet si akademik nje maskara, nje qelbesire si ky.

            Lini një Përgjigje