Sot e mbron, por vite më parë Berisha denonconte Metën: Ruani gjakftohtësinë sepse vrasësi është Ilir Meta

30 Korrik 2022, 12:08Politika TEMA

Sot e mbron, por vite më parë Berisha denonconte Metën: Ruani

Jo vetëm për korrupsion dhe trafik vajzash, të miturish, armë dhe drogë, por Ilir Meta ish kreu i LSI-së,  sot kreu i PL-së është akuzuar edhe për vrasje.

Akuzat janë bërë nga personi që sot e mbron, as më e pak e as më shumë, por kreu i PD-së, Sali Berisha.

Në vitin 2000, kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha ka denoncuar Ilir Metën si i përfshirë në një vrasje në Tropojë.

Berisha denonconte në atë kohë se Meta ka vrarë dy persona në Tropojë, gjatë protestës së PD-së.

Sipas Berishës ata janë Syl Luzha dhe Hasan Dushi, të cilët janë goditur me snajper dhe i kanë tërhequr brenda komisariatit.

"Dënoj si autorë kryesor të kësaj masakre, Kryeministrin terrorist Ilir Meta i cili dhunoi votën e gjysëm milioni shqiptarëve, feston ditën e flamurit me gjakun e adoleshentëve të Tropojës. Dua të ju bëj thirrje qytetarëve të Bajram Currit të ruajnë gjakftohtësinë sepse vrasësi i tyre është Ilir Meta. Ata në këto momente zihen kur banditë të paguar lëshuan hanxharët e krimit mbi gjimnazistët e Tropojës, u bëj thirrje të rujnë gjakftohtësinë.

Të shmangin përshkallëzimin, betejat, revoltat paqësore për votën e lirë" , deklaronte Berisha në konferencësn për media në vitin 2000./ CNA.al

18 Komente

 1. I
  I gjthedituri çurri kone e arjan canit

  Ne rrezik dhe ne nevoje shoku shokun ta ndihmojm spiuni S.B duhet ta ndihmoje spiunin I.M. dhe aleatet si Bushati , jevgu Permetit nje cone e A Cani ne mos gabohem Çurri ne sulme te mbrojme spiunin Meta

  1. F
   Fadili

   KU KA HUMBUR SKYPIONI?!!!

  2. K
   K

   Këta janë degjeneratat mafjozë që shkatërruan shpresën e të ardhmes së kombit për familjet e tyre fshataro-maloke.

   1. A
    Anonim

    Po dihet qe te dy jan kriminela si vicidoli edhe skrapardhiu.

    1. D
     Dakord

     Hahahahahahaha po ky haleja nje fjalim te vetem. Te gjithe te tjerat vetem u ndrron emrat e njerezve qe do sulmoje. E njejta gjuhe, te njejtat sharje. Nuk duhet me nxjerre me lajme per kete plehre pervec "arrestohet sali rame berisha" ose "me gezim te madh njoftojme se vdiq". Kaq

     1. s
      silva

      kushedi se cfare krimesh fshehin me njeri tjt likja me nongraten

      1. e
       elisa

       keta jan ti fusesh ne burg

       1. E
        Ersa

        Po keshtu sillen dy fuksa me njeri tjetrin andej shahen e ktej lepihen dihet kjo pune

        1. L
         Liridona

         Te dy nje prerje jane legenat bejn mir te zhduken nga politika

         1. A
          Alabama

          kto ishalla nuk fillojne te ja marrin ne goje njeri tjetrit se si shume jane ngjit bashke

          1. a
           al kaeda

           paartia e leshit dhe shtepia e lesht po bashkepunojne bashke per te ardhur ne pushtet sepse po i frikesohen burgut , sa te mjere

           1. B
            Bardha

            O Mero ate verdhacakun dervish gerdallen pse nuk i lejon njerzit te bejne komente se na shkriu me sarkazmate idiotit qe shkruan

            1. c
             ce

             Sa deshire do kisha cfare opinioni per kete deklarate tmerruese dhe tronditese per Agush Habib Burgiben ka Besniki i partise, kokebrumbulli , servili i neveritshem, qe ne pamje Agushi nuk i duket si spiun. Hajde deklarate , hajde, neveritese.Nivel intelektual zero, po ti mor hunderr shprehu tani per deklaraten e perbindeshit te Vicidolit ne 2000 per vrasjet ne Tropoje, apo nuk te vjen zeri o shalqi i shartuar me kungull.

             1. ?
              ????????????????????????

              2 Copa muti Po qelbin vendin

              1. P
               Prokurori

               Diabolizëm i pa imagjinushëm,perversitet klasik,ligësi demonijake berishjane,aktor I perkryer ndoshta disa shkallë më sipër se ai vagabondi i “Sokakut të të marëve” të Gjirokastrës. S’ke ç’thua më shumë.”Lum”kombi që e ka këtë pëllumb të egër shpelle!

               1. a
                ariu

                Saliu nuk eshte ai qe i vuri emrin 'Ilir floriri' e shume e shume te tjera,duke e share para e mbrapa.Te dy njesoj jane hajduta, kriminela eeeeeeeeee tjera.

                1. g
                 goni

                 keto kohe jane shtuar komentet e sufllaqtores kudo neper portale ,diku lavderohet rama per punet e medha qe ka bere ???????? dhe diku tjeter shahet berisha e co ????????????....... vend i pjerdhur ne te gjitha drejtimet .....

                 1. S
                  Sali Ram Berisha

                  "goni" goni, pipironi.

                  Lini një Përgjigje