FOTOT: Një tjetër Balliu për PD-në e Berishës

2 Gusht 2022, 10:48Politika TEMA

FOTOT: Një tjetër Balliu për PD-në e Berishës

Duket se “dinastia” Balliu do të shtohet në PD-në e Berishës.

Së fundmi është një vajzë avokate, Alesia Balliu, e cila kërkon të marrë drejtimin e Forumit Rinor të Partisë Demokratike.

“Partia Demokratike eshte gjeneza ime. Mbiemri Balliu, mbiemri i familjes time eshte i lidhur shume me frymen, ideologjinë dhe thelbin e kesaj partie.

Qe e vogel u rrita me dashurine për këtë emblem, për këtë parti per të vazhduar rrugëtimin e të parëve të mi, qe kane lene gjurme e kane sakrifikuar per Shqipërinë dhe Partinë Demokratike, u rrita me deshiren per te qene e denje  dhe për ta prezantuar veten ne rradhet e saj. U formova ne dimensione profesionale, politike, humane e morale per te marre pikerisht per kete vendim.

Ndjej se kam kontribuar shume per te dhe tani është koha, eshte momenti  për të marr përgjegjësi kur shikon që vendi ynë, vendi jonë është në rrezik. Ky eshte nje hap i ri i cili me therret me shpirt e zemer ta ndermarr”, shkruan ajo.

52 Komente

 1. B
  Balo

  O Zot, o Zot ku jetojme. Çfar rrace servile e peshtire, jemi.

  1. v
   vk

   si katunare qe ka rene ne leke, dhe i ka bere te gjitha makeup

   1. s
    shqip

    Balo, per veten tende i ke thene keto fjale apo per kete cupen e Ballinjve? Keta Ballinjte i njohim shume mire qe kane qene, jane dhe do vdesin si bythelepires. I njeh mire qyteti i Elbasanit, qe ne kohen kur i pari i tyre, Fahri Balliu shkruante libra per Enverin dhe i lepinte prapanicen Hekuran Isait. Kur dinastia komuniste shkoi ne hale, Fahriu e nderroi pllaken, dhe filloi te shkruante libra per Salihin. Sidoqofte, keto lloj bythe lepiresash, nuk perfaqesojne kombin tone fisnik. Keta jane jashteqitjet e kombit tone, prandaj laje gojen kur te flasesh per shqipot.

    1. S
     Sali eshtë kumunist i vjetër

     O njerez te peshtire pevec emrit Balliu ata skanë asgjë të përbashkët me fahri legenin. Informohuni perpara se te pellisni o injorantë të pështirë. Kësaj vajzës ju ti hani munë bashkë me sali legenin.

     1. K
      Kena per t`heq prej Pune po vazhdove k`shtu

      Ajo mund te jete vajze shume e mire, problemi eshte se ne Politike duhen Vajza te mencura.......dhe pamencuria qe une e shikoj me sy te pare eshte Fotoja me ate burrin nga Vicidoli......kjo mjafton ne syte e shumkujt.......... Pastaj edhe me Burrin nga Vicidoli ne Foto edhe i fut nje te shame " Sali legeni "...........hajt per ajer.........

    2. K
     K

     Nuk kuptoj përse duhet të dali maloku ne gazete 10 herë ne ditë.

     1. K
      KKK ne cdo cep

      po kush te dali TI qe te fillon emri me K ?

     2. K
      Kruja

      O sale, t'kan ik kembet posht n'dretim t'paditur si gishtat lart, drejtou hej karaduz

      1. S
       Spak

       Per keto lloj femrash ka nevoje Saliu! Me vetulla me boje ashtu sic eshte PD,e lyer bashke me Saliun, Fahri Balliu, demokrati ,gazetar i Zërit, nga Slabinja e Mokres trime, furnizon Saliun! Kjo eshte fytyra e PD Beri Shiane!

      2. B
       Balo

       O Zot, o Zot ku jetojme. Çfar rrace servile e peshtire, jemi.

       1. B
        Balo

        O Zot, o Zot ku jetojme. Çfar rrace servile e peshtire, jemi.

        1. k
         km

         O Ballie,Ke ngritur dhe bere fati dy gishta.Keni rene Dakord me Saliun per dy hameshore?Apo i Ke bere gati per ti futur Poshte vehtes,nje para dhe nje mbrapa.

         1. V
          Vjosa

          Nje tjeter idiote nga familja balliu futet në breket e sali kriminelit. O burra u be deti kos, tani Saliu do fitoj.

          1. B
           Beqo

           Mostra e Ciljetes

           1. x
            xhelali Demokart i fort

            nqs e bo Gojoren me epsh dhe e thith llullen mejr , eshte Welcomen

            1. P
             Partia e Bajgave

             Mer dhe gruan e Fahriut,se ate daunin aty e ke,dhe ti vete,dhe kur te formash partine e re,se ate tjetren nuk ta le Luli veji emrin"Partia e Bajgave"

             1. E
              Emigranti

              Pamja juaj e jashtme tregon se do beje me shume pare se Balliu senior po te shkoje ne ndonje Shtet te gjirit dhe te …. me ndonje sheik.Ose ulu ne prehrin e Berishes-Junior,se edhe aty nuk do te dal keq.

             2. s
              salih Surrat Pidh i shqyem Dhie

              nuk ka ngel i Huaj Serb Grek ,Anrikan Anglez Francez pa ja shkerdhy Surratin Prostitutes se shpelles

              1. e
               eli

               Bushtra PD vazhdon te pjelle akoma.Kjo nuk eshte gje e mire.

               1. s
                srexho

                Nuk te shpetojne dot as kurvat...

                1. v
                 vang

                 ME vetullat qe pikturon , me kontributin e madh qe paske dhene dhe me komletimin profesional,kulturor etj etj do ta shpetosh Shqiperine nga rrreziku. Mblidhuni nja 200-300 shurre uthulla si puna jote dhe shpetoni nje here PD nga zhdukja ahere e shohim profesionalizmin tend.

                 1. T
                  Toke e xanun,parti e xanun

                  Po qe nga fisi balliu fahri,je rritur nen kujdesin e spiuneve. Fahriu ka qene zagari i hekuranit dhe kur e pa qe soc iku,u be zagari i antikomunistit komunist sali

                  1. A
                   Anisa

                   MERI GJYSHEN PLAKEN GRUAN XHAJEN HALKEN TEZEN DHE BEHUNI FAMILJA E BUDALLENJVE DHE PD DO EC PERPARA ME MOSTRAT.

                   1. G
                    Gjeli

                    Edhe balliu eshte me dosje shume te koklavitur dosje e rende s ka faj i varferi

                    1. J
                     Jimi

                     Mashalla ! Ket gocen kina me e marre partizane !

                     1. f
                      florjan

                      ja dhe kete kishim mangut neve , te iki te dali andej nga rruga e sales kjo se ngaterroka kekun me byrekun

                      1. y
                       ylberi

                       merr naj agjensi modelingu ne formu se ato ju kan ngel ahhahahahaa

                       1. T
                        Tropoja

                        Ti mire qe je bukuroshe por qenke dhe e zgjuar,suksese nuk thone kot mendje shendoshe ne trup te shendoshe i ke kombinuar tamam.

                        1. Çekiçi

                         Sala moj gocë nuk ka fuqi më i gjori më te pallu Mundet ndoshta vetem më ta lëmu edhe më ta lpi piçken

                         1. M
                          Mokrari

                          Nuk duket nga raca e Balli Fariut, kjo esmerka . Ama po qe nga ajo racë , mori fund përfundimisht foltorja me gjithë tespi , Sali Berishë e kompani . Raca e Fariut është e klonuar me ufo dhe nuk bën hair në tokë.

                          1. R
                           Reno

                           Hahahahah Kam vdek je I madh

                          2. B
                           Balliu shpk

                           Mduket se dun me ta marre partine ballinjte o sale hahahah

                           1. L
                            Lyfat e PD

                            Dun me e kthy pd edhe kto biznes familjar sic e ka bo lsi meta hahahahah

                            1. f
                             fis fisnik

                             ksaj i mban era tetraciklin

                             1. N
                              Non Zgrata

                              U shtua dhe nje buce Nevojtores se Non Grata

                              1. T
                               Tahir

                               Akoma sja ka gjetur vendin 2 gishtave saliu gjithe keto vite…

                               1. L
                                Land

                                Smbaj mend heren e fundit kur PD ka pasur anetare nje femer te arrire

                                1. s
                                 silvana

                                 sapo iu shtua nje funderrime tjeter PD

                                 1. S
                                  Sali është komunisti fundit

                                  Mos e ngatarro me vehten tende … nuk janë të gjithë fundërrina si ty … informohu pastaj pëllit si lopë

                                 2. P
                                  Pilurioti

                                  Një femër e degjeneruar totalisht, nga truri, shpirti dhe mendja.

                                  1. a
                                   aris

                                   sa turp zgjedhin partine e ferrit per tu ber politikan

                                   1. y
                                    ylber

                                    kush ka ngel tashi , i bere 50 veta ne total ne parti ?

                                    1. I MADHI

                                     me duket se ka ngatrru rrugicen e sales me partine e sales kjo

                                     1. p
                                      petro

                                      ASNJE FJALE PER SHQIPERINE, TE GJITHA PER PARTINE. KU PO SHKON RINIA SHQIPTARE? MIRE NE KOMUNIZEM SE ISHTE DIKTATURE PO EDHE TANI?! “Partia Demokratike eshte gjeneza ime. Mbiemri Balliu, mbiemri i familjes time eshte i lidhur shume me frymen, ideologjinë dhe thelbin e kesaj partie. Qe e vogel u rrita me dashurine për këtë emblem, për këtë parti per të vazhduar rrugëtimin e të parëve të mi, qe kane lene gjurme e kane sakrifikuar per Shqipërinë dhe Partinë Demokratike, u rrita me deshiren per te qene e denje dhe për ta prezantuar veten ne rradhet e saj. U formova ne dimensione profesionale, politike, humane e morale per te marre pikerisht per kete vendim. Ndjej se kam kontribuar shume per te dhe tani është koha, eshte momenti për të marr përgjegjësi kur shikon që vendi ynë, vendi jonë është në rrezik. Ky eshte nje hap i ri i cili me therret me shpirt e zemer ta ndermarr”--- e tërci e vërci

                                      1. E
                                       Emiljano

                                       Plakut mere i shtohet dhe nje kurve tjeter nga fisi lepires profesionist balliu. Asgje e re nga fronti nacional clirimtar

                                       1. A
                                        Astriti

                                        Zoti Berisha mos bjer kaq poshte. Me tre “ballinje” te jesh i bindur se ke largue 3.000 mbeshtetes te djathte. Ko deri ketu kur ti e di mire çfsr alergjie kane njerezit per Ballinkte. Nuk e kishe kete nevoje. Megjithste ti i di ma mire se kushdo punet e tua.

                                        1. s
                                         shoqja jote pa fat

                                         O Kurve e ke mesu rregullin nr 1 per te bere karriere ne PD, duhet te hash dy ton mut e dy kilometer kar.Vecse ben mire ti numerosh se te vjedhin ne peshe ata birat e kurves

                                         1. V
                                          Visi

                                          SHKO FUTI NDONJE TE QIR SE PER ATE PUNE JE FSHATARE MUTIT

                                          1. G
                                           Goni

                                           Sa per te qeshur. "dinastia" balliu i ka dhene mendje te ndritura Shqiperise dhe pa dyshim partise

                                           1. Z
                                            Zeqo Pilafi

                                            Bravo moj keçe xhaxhait, ashtu siç porosit Partia dhe shoku i lavdishëm Sali, PD ka nevojë për "pidh të ri"

                                            1. N
                                             Nandi

                                             dava kurve qesharake si gjithe familja Balliu

                                             1. S
                                              Selim Beqiri

                                              Une them se kjo e ben, e ben me siguri! Kur e ben Vokshi, fytyra me e dhemtuar qe ka PD, sigurisht mbas Kermes Sali Berisha, perse mos ta beje kjo, ashtu dic ka ngritur dy gishtat, do te ngrene te dy kembet, dhe ja ku jemi! Pra, ajo e ben!

                                              Lini një Përgjigje