Paralajmërimi i "Brisit të Tatimeve": Nesër do denoncojmë një skandal të rëndë

1 Gusht 2022, 20:27Politika TEMA

Paralajmërimi i "Brisit të Tatimeve": Nesër do

Koordinatorja për luftën kundër korrupsionit në Partinë e Lirisë, Brisilda Shehaj bëri të ditur se ditën e nesërme, do të denoncojë se bashku me Ilir Metën një skandal të rëndë.

Në një intervistë për “Euronews Albania”, Shehaj u shpreh se ky do të jetë denoncimi i parë, teksa shtoi se vetëm sot ka marrë 80 denoncime për korrupsion.

“Vetëm sot sa doli lajmi janë rreth 80 njerëz që presin të takohen me mua për të bërë denoncimet e tyre. Një gjë është e sigurt që ne nuk do denoncojmë me fjalë, do mundohemi të jemi sa preçiz dhe konkretë.

Denoncimi i parë nga kjo strukturë vjen nesër, ne do të kemi konferencë me kryetarin, zotin Ilir Meta. Mund t’ju them që është shumë e rëndë, do jetë një denoncim shumë i rëndë dhe kemi vendosur të flasim me fakte dhe dokumenta”, theksoi ajo.

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta e prezantoi këtë të hënë Brisida Shehajn si koordinatore për luftën kundër korrupsionit.

63 Komente

 1. S
  Sara

  Bravo Brisi, je nona e korrupsionit!

  1. h
   hajdari

   me duket se pska kaseten origjinale te Dritan Priftit ...

   1. V
    Violeta

    O Like xhani, jepi kerko te hapet dosja, se ajo provon nese ke qene ne rradhet e sigurimit. Dhe po ke qene, thuaji burgut hapu, se ke mashtruar rende per 32 vjet shqiptaret, por mbi te gjitha je shkaktari nr 2, pas Salikarit, i largimit te shqiptareve nga atdheu i tyre. Hap dosjen ose largohu, nuk ke rruge tjeter.

    1. D
     Dakord

     Hahahahahahahaha

     1. K
      K

      Si mund të kontrolloje korrupsionin kjo baxhella kur nuk ka parë dot si ka vjedhur fshatari injorant që ajo kishte para syve?

     2. K
      Konkurence me njeriun digitale

      Zogu po hyne ne konkurence komunistin Berrisha me nongraten me njeriun digital kush te genjeje me shume , ne fillim nxirni dosjen e spiunit I.M..

      1. B
       BABALE i PD

       Nese ata genjejne sic genjejne nongraten tallin gencin kush eshte responsable per shpifjen ?

       1. P
        Peti pi vërteti

        Epo skandal i rëndë është, nuk është se është bërë ndonjë hata e madhe..... . Në një ditë bëhen 23 skandale të rënda......

        1. Roberto

         Ilir Meta po ka futur ne kthetrat e tij te ndyra njerez te ndryshem sepse po e ndjen qe eshte i mbaruar. C'far do qe te nxjere Brisilda asgje nuk e shpeton Agush Meten dhe askush nuk ja pastron te shkuaren kriminale ketij njeriu te ndyre qe per te shpetuar lekuren po paguan me florinjte e vjedhur njerez qe te deshmojne dhe "denoncojne" pikerisht tani "aferat" "skandaloze" qe Brisilda e tatimeve dhe doganave do denoncoje neser sepse ajo nuk i duron dot padrejtesite dhe eshte e vendosur ta "luftoje korrupsionin" deri ne fund te barkut.

         1. R
          Roberto

          Te them te drejten e bera makarone veglen duke I rene me dore. Briseiden e kam pasur fiksim. Po tani me ha bytha shume si ish sigurims I Dulles. Kam gjetur rehat. Dal tek kampi I afganeve, paguaj dhe ata o vlla s'shohin me nga syte. Ta bllokojnë qafën. Ja sot s'ulem dot. Me dhemb suma.

           1. R
            Roberto

            O TEMA ! Ju lutem BLLOKOJENI kete llum qe ha m.t perdite duke permendur emrin tim pas c'do komenti.U zhduk ca kohe por ja qe m.ti del perseri ne siperfaqje.Nuk e di se ca halli ka me mua. Mos i kam q.re gje ndonje nga shtepia?? apo mos i kruhet suma???

          1. F
           Fatosi-kosove

           Ahahahhaaaa illir méta e paska kopjuar sali berishen, ai ne çdo dalje pas veti ka ate pulen vokshi, illir méta e hoqi hypsin e vet monka dhe paska gjetur kete qurene shehu,sa per skandalin ska asnje dyshim se sonte do tja pregadis telalli dixhital kurva sali berisha dhe kjo do ta lexon si hajrie spikerica.

           1. T
            Tarasi

            Denonco dhe kete timin se nuk rri urrte

            1. A
             Anonim

             ????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

           2. d
            daku

            Brisi, ua per ato pune ka eresira.

            1. S
             Sali_Iliri hajduti

             Brisi, mer nje brisk dhe .... rruja Edit. Kur te mbarosh me Edin dhko rrua dhe Erionit, pas Erionit dhe Braces dhe po punoi brisku akoma rruja dhe Ilir Berishes.

             1. G
              Genti

              ish dashnorja e Edi Rames paska tradhetuar...

              1. G
               Genti

               ish dashnorja e Edi Rames paska tradhetuar...

               1. B
                Badjava

                ...e ke gabim , ka qen e Saje qorrit. Sa iku Saja iku dhe Brisi.

               2. A
                Aron

                Ik moj sharabajge.

                1. m
                 mona

                 I ke çu ndonjë paketë cigare dashnorit në burg që të bëri drejtoreshë e tatimeve moj laraskë.

                 1. G
                  Gimi me tha per mua aty te 700-cja

                  Ik moj torollake se do te ngateroj hajduti kote me kot , do ngaterohesh me gjykatat dhe sdo dalesh dot nga llumi qe po shkon ....ke 2 vjet qe ke thyer qafen , ku ishe ?? Pse nuk i denoncove atehere te freskta ?? Ik se le dhe tet shoq pa pune moj idjote ....se keshtu te gradoj Likja me detyre te larte ....po ish LSI mer paga noc rokun ....4 deputet ka ....dhe Likja tani seshte president por lamash bla bla bla rrugeve ...Ska para LSI -ja te te japi ty ....e ke vene re ?? Ska me Jale tani ....ishin mesuar te pertypnin nga buxheti parate e LSI , kujdes se te ka vene ne shinjester Rama ....do ta shqyej bythen ...

                  1. © KENDVESHTRIM TJETER ©

                   Do na lesh pa gjumë,deri nesër!

                   1. V
                    Vranakonti

                    Po nqs Ilir Meta arrestohet neser,ju moj shoqe do t'a beni denoncimin? Ilir Metes po i vjen fundi,po ti moj qurraçe ç'kusur e ke qe te behesh deshmitare ne gjyqin te tij.

                    1. V
                     Vjosa

                     Perpara denonconi vjedhjet e Ilir Floririt dhe te Mona çizmes ,vilat në lalez, Londer e me radhe. Ti kethejne popullit çdo gje që ja kane vjedhur në keto 30vjet, e pastaj ju besjme. Hajdutet thone kapni hajdutin. Nuk ju beson më njeri vetem ca hajdut si puna jote Brisi.

                     1. G
                      Gogoli

                      Po pse nesër e jo sot? Ah kurvat që kanë ngelur aty... e duan në gojë 24h.

                      1. V
                       Vranakonti

                       Eshte tamam metoda e Sali Berishes.Edhe Meta me te meta,eshte i akuzuar si bashkepunetor i sigurimit te shtetit socialist,tani del se do beje denoncime te shumta. pse e bene kete Meta? Patjetere per kundrvenje,per te ruajtur bythen e tij. Por ka nje gje te mire per Ilir Meten se SPAK-u ja mere per baze,dhe i shqyrton,kurse po te beje PS-te i kyçin ne sirtar.

                       1. V
                        Visi

                        KJO KURVA VETEM TE VJEDHI DHE TE QIHET PUNE TJETER SDI TE BEJ TANI DO MBAJ TOPET E ILIR HAJDUTIT

                        1. C
                         Cipini

                         Sa me shume qe te barazoheni deri ne te dhjere te gjithe ju plehra 30 vjet ne grabitje e shkatrim. Mallkuar edhe femijet tuaj qe shijojne gjakun e atyre femijve qe nuk kane te hane.

                         1. K
                          Kujdes!

                          Merremi seriozishte kete k...ck. Ka burimin e te dhenave nga spiuni Sig. IM. Dmth nga nje person usts qe di si to " qendisi " te dhenat per qellime operative, per te future njerez ne burg. Ka 30 vjet qe e ka kaluar fazen e paciptemerrish. Eshte Mut.mut I degjeneruar. Kujdes deri sa te dali ligji I Parlamenti. Deputet dergoni amendamente per dite derisa ti mundim " Nongraten dhe Spiunin. Spiuni ka future ne burg shokun e klases Tola! Kujdes! Eshte krijese Sigurimi!

                          1. V
                           Vleshte ka thone J.

                           Briso! Di gje ka Astra ne treg per allatet e te gjatit? O

                           1. F
                            Fjala ime

                            Neser Bri-SIDA do na tregoje se si e zuri sida, pastaj do vazhdoje me bilushin e Ilirit dhe ne fund me maçokun e Monikes. Valle qush do e kete?! Filluan genjeshtrate medha dhe thashethemet ne lsi. Kur Arben Kraja eshte pushtuar totalisht, krimi dhe korrupsioni Ilir Metes dhe Sali Berishes po ndertojne shtetin paralel.

                            1. r
                             ronny

                             Kur te nis diarreja me gjak dhe ste ndal me,, sic i ka nisur Like katunarit dhe hajdutit qe hyri ne politike me sandalle pa corape dhe patallona stofi te blera te tregu i gabit, sigurisht qe keto lloj marifetesh to fillosh te besh,,,,, po nuk i ha palla njeriu o Like se te ka dale boja fare,, cfare do te llapesh hehehehe ike plaku Mere me gjithe tespije,,,,

                             1. A
                              AX

                              Brizi, a i pikon ende ibriku Xhikes??

                              1. A
                               Arjnan Cani idiot i lindur.

                               AS nje nuk e beson particken e familjes bandite hajdute , spiune Meta pervec ketyre bibave torrollake karrieriste pa pune dhe beqare, se kjo particke familjes Meta ka sherbyer vetem per te vjelur gjoba duke kercenuar dhe per te vjedhur pasurine e shqiptareve.Po ti shikosh ata qe i shkojne nga pas jane hajdute , karagjoz, idiote , injorante , karrierista kurava dhe gjobevenes te ndyre .

                               1. P
                                Pilurioti

                                Pfui, rracë e ndyrë.

                                1. R
                                 Rrofte I M

                                 PL ka eksperience ne denoncime. Ne jemi me fat qe IM ka qene spiun i sigurimit. Si i tille ai di si te punoje ne kete drejtim. Pa filluar akoma dhe kane rekrutuar 80 spiune. Ne jemi me fat.

                                 1. T
                                  Taulant

                                  Brizi a ke qi gjo mbreme?

                                  1. C
                                   Coli

                                   Asnje nga militantet e Temes nuk eshte kurioz a do te nxjerre fakte per hajdutet ne pushtet qe nuk kane te ngopur.Te rroje partia se neve edhe bar edhe k...r hame thone komentusit e lali Erit.

                                   1. B
                                    Black Jack

                                    Pordhi Pordhi,

                                    1. I
                                     Ilir Meta dv

                                     Neser do heqi breket. Dhe nuk do pagoj taksa. Bravo Brisi shurra ufulles.

                                     1. S
                                      Sulo

                                      Asnje nuk degjoj te thote qe kjo Brisi i Tatimeve ka vjedhur,dhe kjo ka rendesi.Por besniket e partise s sulmojne si cakenj,dhe mbrojne Spiropalin qe vodhi si e babezitur me aprovimin e Rames.Ja kaloi dhe ordinerit Ahmetaj.Por prap ju shisni bythen per nje rroge ne shtet dhe i mbroni.Dhe kur pini kafe thoni Shqiperia nuk behet kurre.Trushplare.

                                      1. s
                                       sapa

                                       QELBESIRE ME GJITHE PADRONET !

                                       1. S
                                        Shqiptar

                                        Shko moj pirdhu

                                        1. v
                                         vasili

                                         Sot tru laraska Brisi, do denoncojë fakte shumë të rënda ngo dosja Meta (j) si spiun i sigurimit të shtetit.

                                         1. A
                                          Alniku

                                          O Shqiptar çohuni shporrim këto monstra që edhe sot besojnë se Shqiptarët janë ato të viteve 90 Partia e Lekëve do shpëtoj SHQIPËRINË Nuk e di po këta vetë u besojnë këtyre nismave?

                                          1. H
                                           Hasan Spahiu.

                                           Nuk eshte thjeshte kopje.Eshte veprim i perbashket Ilir -Sali.Jane pikerisht ATA pas sulmit per rrembinin e sekrete e shteterore.Eshte po' kjo Brisi organizatorja e rrembinin dhe publikimit te te dhenave te para ,pikerisht nga zyrat e tatimeve nga njerezit e LSI te mbetur ne administrate.Prandaj detyre e rendesishme mbetet pastrimin i administrates se mbushur me njerez te korruptuar te LSI Per kete mbetet fajtor vete Edi Rama.Njerezit qe per karrike e kolltuk nderrojne partite si u do qejfi,nuk duhet te kene kariere te garantuar,por ,Nese e bejne,ta nisin si Antares te thjeshte te Partise,pa garanci per ruajtjen e kolltukut.Ka mjaft,mjaft njerez te ndershem qe rrine rrugeve ,sepse punesohen njerez te isheve te te gjitha ngjyeave Me thoni nje femije ishin qe eshte i papune.Dhe ...ne vende me "bereqet"

                                           1. P
                                            Preshi I lushnjes

                                            ooo bris, e di saje qorri kete pune???

                                            1. N
                                             Nje mergimtar

                                             Te denancosh nje afere koorruptive eshte detyre e cdo shqiptari.Zonja a (zonjusha) mund te na thote bemat e kujtedo por,te sajat jo.Nuk eshte e qarte se pse kjo zonje (zonjushe) eshte larguar nga doganat dhe ben mire t'ia thote vete shqiptareve.Vendosja per te bere tellallin nuk e lufton koorrupsionin por hedh shashka tymuese.Beni denancimin ne organet kopetente pa shume zhurme dhe punoni qe ato te bejne punen e tyre.Jemi ngopur me denancime per kariget e kapove te partive.Koorrupsioni Nanos u shpalos nga Berisha (per fushate sic tha)koorrupsioni Berishes u denancua nga Rama e Meta.Sot perseri Berisha e Meta flasin per koorrupsionin e Rames.Perfundimi ,asnje ndeshkim dhe te gjithe miq duke ngrene,pire e ndare fitimet bashke.

                                             1. N
                                              Nje pensionist qe ju njeh mire

                                              A e ka thene Brisida Shehaj “e vertete eshte” po ik o mjerane se jeni kampion per genjeshtra mjer populli i shkrete me kete lloi mileti vetem juve sju beson me njeri

                                              1. g
                                               gangsterri vjeter

                                               O Brisejda ,o BrisejdA :Edhe une jam nje nga ata 80-teet qe jam vene ne radhe ,por jo per cfare rren ti,une po pres rradhen te fus nje te qime moj Rahime

                                               1. g
                                                gangsterri vjeter

                                                O Brisejda ,o BrisejdA :Edhe une jam nje nga ata 80-teet qe jam vene ne radhe ,por jo per cfare rren ti,une po pres rradhen te fus nje te qime moj Rahime

                                                1. J
                                                 Jari

                                                 Denonco Fidel Yllin që të bëri Drejtoresh te Tatimet o të rëntë pika, po ça e quan Popullin ty moj Kukumjaçkë, dele, po si s të bie një pikë o e pa përgjegjshme që shkove në prëhërin e Monës, o pika, pikaaa që s të bie ty, tani ha përsheshin e Agushit 007.

                                                 1. F
                                                  Fahri pilafi

                                                  jam shum dakort me Brisin! por me perpara te denoncojne pisdhicet e saja qe ka bo kur ishte drejtoreshe ,pastaj te meret me denoncimet è kesaj qeverie, dhe zhvatjen e arit dhe vidion e 700000 eurove qete bohet me e besùeshme.

                                                  1. K
                                                   Km

                                                   Zoterise se tij,kryeprokurorit te ASPAK,adresa gjiri i Lalesit,afer viles se Saliut dhe Ilirit:-Marrja PA leje,a hy ne kategorine e vjedhjes?vjedhja dhe perhapa e paaurorizuar e dokumenta e me qellim kercenimi apo te tjera qellime antishqiptare,qe Kane pasoja per njerezit ,qetesine publike,etj,a perben krim ,apo veper te denueshme nga Kodi penale i R Sh?Nese po' pse nuk veproni?zbuloni burimin e ketyre dokumenta e dhe menyren e grabitjes se tyre .Mos lidhen keto me sulmin kibernetik ndaj sistemit te qeverise?Ky kercenim behet pikerisht pas kercenimit qe bene hakerat qe organizuan sulmin.Hetoni,Ka lidhje Mes tyre?

                                                   1. l
                                                    luli

                                                    spiuni dhe spiunia ,hajduti dhe hajdutja,neser me bllok ne dore 700 mij euro

                                                    1. d
                                                     denis

                                                     I besohet prostitutave dhe spiuneve...???

                                                     1. P
                                                      PRENG LLESHI

                                                      JE E PA BESUSHME , JE BERE LAVIRE SA TEK NJERI TEK TJETRI, DENONCIMET E TUA JANE SI BAJKAT E LOTES

                                                      1. v
                                                       vilson naci

                                                       Brisi kujdes mos e merr me inat

                                                       1. B
                                                        BORDERDHOJA E LIRISE

                                                        Ti je per te denoncuar ndonjë skandal ne ndonjë bordello,se aty je e mire informuar,megjithe ato punohet e seksit,ne parti,dhe ate rakitikun spiun.

                                                        1. R
                                                         Riku komunisti i devotshem

                                                         Britma dhe dhe llomotitje komunistesh ne komente. Mbroni hajdutet o te mjere, se dicka do tu mbetet dhe juve.

                                                         1. P
                                                          PO , PO

                                                          Idjote si kjo biba ketu , po ia nxijne jeten ketij populli !

                                                          Lini një Përgjigje