Kim uron Kingjin për marrjen e detyrës si shef i Shtabit të Ushtrisë: Mezi presim të punojmë me të

2 Gusht 2022, 17:20Politika TEMA

Kim uron Kingjin për marrjen e detyrës si shef i Shtabit të

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka reaguar për emërimin e Arben Kingjit si shef i Mbrojtjes së Forcave të Armatosura Shqiptare.

Në një postim në Twitter, ajo thotë se SHBA mezi pret të punojë me Kingjin për të vazhduar forcimin e bashkëpunimit ushtarak të dy vendeve.

"Urime BG Arben Kingji për emërimin e tij në detyrën e Shefit të Mbrojtjes së Forcave të Armatosura Shqiptare. Ne mezi presim të punojmë me të për të vazhduar forcimin e bashkëpunimit ushtarak me Shtetet e Bashkuara, duke përfshirë si aleatë të NATO-s, ndërsa mbrojmë paqen dhe sigurinë në rajon dhe në mbarë botën", shkruan Kim.

5 Komente

 1. e
  erf

  ska vend mos te fusi turit shoku Kim, nai dite do ta gjejme edhe ne banjo

  1. B
   BelaEla

   lol, te fala nga Kimetja, Lu Lu.Arixhiu....

  2. T
   Tomi

   Arben Kingji prej kuksi shef i shtabit pergjithshem, o robt e ktij e tuat qe e keni emeru. Po ai nje skuth i rendomte eshte a u .ifte gomari te gjitheve.

   1. F
    Fat man

    Kimete shef Arbeni e ka nderuar mbiemrin, ka zevendesuar germen e pare, ka hequr “Q” dhe ka vene “K” Mbiemri i tij ka qene “ Qingji “ dhe Qeveria Amerikane mezi po pret te udhezoj “qingjin “ e rradhes.

    1. P
     Pikaaaaaa pika!!

     Kimja qenka bo si shefja e shtepise publike!! I ka hy vetja m’qef e dikush i ka mush menjen te trashe vetllat se ashtu o moda

     Lini një Përgjigje