Tragjedia në Potam, Alibeaj: Jeta s’ka më vlerë në këtë vend! Përgjegjësia e pushtetit arrogant, sistemi reflekton sjelljen e shefave të inkriminuar

3 Gusht 2022, 16:31Politika TEMA

Tragjedia në Potam, Alibeaj: Jeta s’ka më vlerë në

Deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj ka reaguar për ngjarjen e ndodhur dje në plazhin e Potamit ku vajza 7 vjeçare u përplas për vdekje nga gomonia, e drejtuar prej komisarit Arjan Tase.

Sipas deputeti demokrat përgjegjësia kryesore për ngjarjen i takon sistemit dhe qeverisë që të korruptuarit dhe inkriminuarit i ngre në detyrë dhe promovon në Policinë e Shtetit.

"Tragjedia e familjes që humbi dje vajzën e mitur është ende një plagë e hapur për të gjithë shqiptarët, që përtej dhimbjes së papërshkruar për ngjarjen që i ka lënë të shokuar, u duhet të përballen dhe me cinizmin dhe arrogancën e kryeministrit.
Në një vend ku jeta nuk ka më asnjë vlerë, kur sigurinë e cenojne ata që kanë për detyrë ta ruajnë, cdo shkarkim nga detyra në hallkat lokale të përgjegjësisë shtetërore nuk është zgjidhje e problemit.

Përgjegjësia kryesore mbetet e atyre që kanë krijuar dhe mbajnë në këmbë sistemin ku të inkriminuarit dhe të korruptuarit e niveleve të ulëta reflektojnë asgjë më shumë se sjelljen e shefave të tyre: arrogancë, papërgjegjshmëri dhe pandjeshmëri ndaj njerëzve të thjeshtë dhe pa pushtet.


Në krizën e përgjithshme që ka përfshirë Shqipërinë, ngjarja e djeshme është dëshmi e qartë se kësaj qeverie nuk i intereson jeta e qytetarëve. Përballë mungesës së vullnetit, paaftësisë dhe arrogancës së pushtetit qëndrojnë qytetarët. Të cilët në shumicë dërrmuese sot kërkojnë largimin e kreut të këtij sistemi që po i bën jetët e pasigurta duke bërë që mijëra shqiptarë ta shohin të ardhmen larg vendit të tyre", shkruan Alibeaj.

8 Komente

 1. c
  ceni

  Pergjegjesia eshte e ju langove qe edhe pse jetoni si pashallinj ne 2022 vazhdoni akoma me gjuhe urrejtje ne te gjitha komunikimet!Fatkeqesi ku civilizim keni vetem kollaret e jargosura!Metalurgjiku vetem rifutja ne pune e saj mund te beje pune ne kete vend me te tilla plehra.Alibeaj nje fytyre qe nxin dhe tenton edhe te te mushe mendjen kur eshte pjelle e Berishizmit.

  1. M
   MacGr

   kur prisheshin piramidat e hapeshin depot e armeve e shperthente Gerdeci ahere po,ahere kishte vlere jeta .Por mbi te gjitha ato nuk ndodhnin nga pakujdesia,se ndonje pallosh policie loste por ndodhnin jo nje femij te humbete jeten, por qindra.

   1. A
    Arian

    Po si s'keni turp që flet dhe ti mor muxhahedin

    1. K
     Kapedani

     Po o te qifsha gruan , aksidente ndodhin ne te gjithe boten o gru qire.Ku ishe ti maskara kur vrate 35 veta ne Gerdec, po 4 demostrues para kryeministrise.Felliqesire qe me aksidentet doni te beni politike.

     1. H
      Ha ballisto-komuniste

      Cfare ndryshimi ke ti mga nongrata ? Nuk dini te beni opozite gjeni veten ne profesionin tuaj mbase do jesh me i dobishem per shoqerine Familja ne zi e ju jefkoni te beni politike sa vrau mentori jot ne 1997 , gerdeci ,21 janari ?

      1. V
       Vjosa

       Ju ka hequr zinxhiret sali krimineli e jeni leshuar si zagaret rrugeve duke ngrenie.........,jo se ju vjen keq po ju thoni rrofte sebei që të lehni. Ju nuk ju dhimbset asnje as ajo vajze e vogel që ju coptoi zemrat prinderve të saj ashtu si nuk u dhimsen ata që i vrate ju në Gerdec, ata që vrate në 21 Janar, e lista eshte shume egjate. Jeni hiena.

       1. P
        PD LESHI

        More ti pleher kemi kujtuar që je paksa më mire se shefi yt NON GRATA por del një nga njejti m..t

        1. S
         Sokrati

         U kam thënë dhe disa herë e kam shkruajtur (jo vetëm unë) se partia private e kryebanditit sali vampiri është një bandë gjakatare antishqiptare. Të gjithë në këtë bandë janë vampirë, kërkojnë gjak, mbjellin kufoma, vënë zjarre, vrasin natën dhe "qajnë" ditën, vjedhin, vjellin, shpifin, shkatërrojnë dhe asgjë nuk pranojnë...Duan vetëm pushtet dhe si rrota që janë, kërkojnë rrotacion në tavolinë. Ky alidhjeri është një ndyraq, që salehu e shtyn si leckë, me këtë fatkeqësi të jashtëzakonshme te familjes, që humbi vajzën në Potam të Himarës, duke pushuar buzë detit, bën politikë kriminale, për të ardhur në pushtet!... Qëkur erdhi në skenë kjo bandë horrash, Shqipëria u godit në brinjë, vuan dhe do të vazhdojë të vuajë pasojat e kësaj bande kriminale... Sa vdekje nga shkatërrimet, luftërat, zjarret, shpërthimet dhe goditjet me armë nga banda e sali vampirit për 30 e ca vjet janë shkaktuar në vend? Seriali vazhdon dhe pasojat janë nga alibejdhjeri, sali vampiri, lulezimpashiçi dhe e gjithë banda e ashtuquajtur "pd", në përkrahje të së cilës orët e fundit është rreshtuar edhe një palopastor me emrin akil pano(!). O tempora, o mores!

         Lini një Përgjigje