Përgjigju njëherë për fëmijët që ke vrarë, apo ke lënë pa familje Sali, pastaj dil në protestë

3 Gusht 2022, 10:54Politika TEMA

Përgjigju njëherë për fëmijët që ke

Ngjarja e rëndë e Himarës, ku një vogëlushe 7-vjeçare humbi jetën pasi u godit me skaf nga një punonjës policie i papërgjegjshëm, ka tronditur vendin.

Kjo, duke qenë se në fakt një tragjedi ishte e paralajmëruar, pas disa rasteve të tjera të ndodhura më parë.

Në rrjet kanë nisur thirrjet ndërkohë, për një protestë që do të mbahet të enjten.

Dhe direkt, kanë nxjerrë kokën hienat që duan të përfitojnë nga vdekja, Ilir Meta dhe Sali Berisha, që thonë se e mbështesin këtë protestë.

“Nesër me dt 4 gusht në ora 19:00 protestë qytetare për vogëlushen Jonada me moton: Nuk e vrau varka por e vrau shteti!

Mbështetje të plotë protestës qytetare. Sb”, shkruan Berisha.

Por, para se të dalësh në protestë për Jonadën, mirë bën Sali që të përgjigjesh për Edisonin që kishte moshën e vogëlushes që humbi jetën në Himarë.

E vrave ti Sali, me biznesin korruptiv të djalit tënd në Gërdec.

Vrave dhe shumë të tjerë, duke lënë dhjetëra fëmijë pa prindër.

Ashtu siç le më 21 janar, kur vrave katër prindër të pafajshëm.

Apo siç le me mijëra të tjerë më ’97-n.

Përgjigju njëherë për këta fëmijë, pastaj dil në protestë për Jonadën.

Ndryshe, mirë është të mos dalësh nga pragu i derës.

55 Komente

 1. V
  Vjola

  Po su dënuan këta kriminelë dhe të marrin dënimin e merituar me gjith sekuestron e pasurisë që i kanë grabitur këtij vendi , nuk ka për të patur qetësi asnjëherë .

  1. k
   k

   Krimineli degjeneratë non grata,jeton dhe gëzohet me fatkeqësitë e tjereve. Pis kanalesh.

   1. S
    Socialisti i ndershem

    O Edvin o rrace e ndyre. Boll bere politike por jep doreheqjen se na cave trapin 10 vjet. Njehere deshe tepsi njehere sini demek do beje shtet. Nuk ishte aksident ngjarja e Himares por vrasje e mirefillte nga shteti. Ti do tja hedhesh paq sigurisht se shqiptarit vetem kur i vete halli ne dere kujtohet per te afermin e tyre. Por jo per shume kohe. Do vije dita kur do largohesh me breke neper kembe dhe me turp. Nuk ka madheshti dhe lavdi te nje makiavelist dhe harbut.

    1. t
     tironci

     Edhe ti e di i gjo, nuk ha mut kot

     1. D
      Dakord

      Ore socialisti i ndershem, po si e duron ti prej 10 vjetesh te te cajne trapin apo te pelqen?? Te lezeton? Po mos doje kishe ikur se rruget hapur i ke o pede

      1. S
       Socialisti vjeter

       Me rrofsh trapin. Dakort?

       1. D
        Dikush

        Duhet te jesh nonje shpellar qe ke zbrit me gomar ????????????????????

      2. T
       Tqk

       O by. q... I non gratës

       1. A
        Askushi

        QE DUHET TA KESH EMRIN AJDAR AS NUK DISKUTOHET PO MIR MOR HAJDAR AJO ESHT TRAGJIKE DHE TI JA FUT SI IDJOT I SHKUND , PO FEMIJEN NE FIER QE E PERDHUNOI PEDOFILI DHE E VRAU QEVERIA E VRAU IK O K..I SHKUND .

       2. S
        Spak

        Saliu ka shkelur c'do norme malesori! Ben politike edhe me gjakun e femijeve! Ja u qifsha Grate,motrat,nenat te gjithe atyre qe shkojne!

        1. S
         Socialisti vjeter

         Bravo Patronazhiste trima. Komentoni!!! Vafshi ne te semes.

         1. m
          mondi

          o kurva Sali kopilit te ram berishes. Ti patronazhisteve nuk u afrohesh tek gishti I kembes o shpellar qe mban ere 20 km larg.Kujton se duke permend patronazhistin e lan zgjyren e hajdutit, kriminelit dhe injorantit me ze e me figure .

        2. P
         Partia e lirise

         Mire e the,po kujt ja the,nuk degjojme nga ai vesh ne per nje cik pushtet.

         1. f
          fatmir

          krimineli nongrata duhet futur ne burg.

          1. g
           geri

           saliu te mbaj pergjegjesi per gjith vrasjet qe ka ber pastaj te merret me te tjeret

           1. B
            BABALE i PD

            Spiuni I.M she krimineli Berrisha bejne mire te zhduken o pis burre spiune i udb Serbe sa ke vrare sa femije ke lene pa prinder ? 1997 gerdeci 21 janari te varur ne mes te fierit qe as diktatori hoxha nuk e beri

            1. D
             Drejtesi

             Pa fut keto kerma ne burg nuk do gjeni rehat

             1. a
              anti anarkisiti

              Drejtësia në Shqipëri ndaj "peshqve të madhej" ka munguar. S. Berisha, Ilir Metaj etj. kaherë është dashtë të jenë në burgje e jo në pozitat më larta të vendit dhe vazhdojnë ta shkatërrojnë Shqipërinë. Dëmi që kanë shkaktuar Shqipërisë dhe shqiptarëve nuk mund të kompenzohet për një shekull. Atyre duhet konfiskuara të gjitha ato që i vodhën vendit - Shqipërisë dhe të marrin dënimin më të rëndë që lejon Kushtetuta. Thjesht nuk di pse nuk veprohet dhe ti dërgojnë kriminelet në vendin ku e kanë merituar por u lejohet ta vazhdojnë veprimtarinë shkatërruese dhe ta malltretojnë popullin me protesta e shesin pordh në TV dhe plaçkitin kombin dhe shtetin.

              1. S
               Shoqja Pandora

               Qeverria te eci perpara! Le te lehin plerat kolaboracioniste dhe fashiste! Sic i varem ne litar ne 45 do ua tregojm qefin!!! Patriotet shqiptare edi rama dhe belinda balluku do ua tregojne vendin gjithe ketyre plerave! Sa tu kemi ju ne ball mutin te na han bashibozuket. Dje i kalbem ne burg sot do i rrjepim gjithcka ! Te vazhdoje turizmi e ti shtypim keta pjellat te petsekutuat si flutra acka! Koha eshte e jona koha eshte e bijve te partise!!!! Te mos ndalemi para ca presioneve te ndyra qe na bejne palacot!!! Turizminfo lulezoje dhe shqiperia do lulezoje

               1. L
                Latif Dreqi

                Perpara shoqa Pandora! Edhe Enveri ashtu, tha, pse nuk e dinim ne kush ishte Beqir Balluku, nje mut muti..Dhe Beqiri me emrin e sh.Enver iku ne boten tjeter nga idhulli i tij. Mbesa e tij dhe ish-gruaja e S.Balles po ia con ne vend amanetin, pasi organizonte festat dhe haremet e bashkise, i nipi i Spiro Kolekes e bere mekembese zehollen e Ballukeve. Perfundimisht perverse te ndyre!

               2. A
                Anonim

                TE FLAS KY PLEHR I BIE TE FLAS MILLOSHEVICI I SHQIPERIS AJO ISHTE FATKEQESI E MADHE PO DJALIN E REMZI HOXHES QE E LE PA BABA, ME BUJAR BUKOSHIN TI ERDHE NE MAMURRAS TEK FUFT E STREHOVE ATY APO DJALIN O PLEHR PO 97 NE VLOR HARROVE SS VESHE NENA ME TE ZEZA ,PO HAKLJAT E TROPOJES I LE FEMIJET PA PRINDER E MOTRAT PA VELLEZER.

                1. P
                 Pilurioti

                 Në një shtet pa kokë, kokat e kriminelëve si Sali Berisha dhe Ilir Meta, rrezikojnë paqen, lirinë dhe sovranitetin e kombit. Ku është shteti tek ne!? Ka rënë, nuk funksionon. Shqipëria ka 30 vjet pa shtet. Edhe ky me tumane, nuk bëri dhe nuk bën dot shtet.

                 1. L
                  Latif Dreqi

                  Ju ka mbetur sahati ne '97 , keshtu i thoshte dhe Nano nja 8 vjet rresht, por erdhi dhe e nxori ne pension se bashku me Xhoanen. Saliu i ka bere shume gjema vendit, por harroni, qe Rama i ka vrare perfundimisht shpresen te rinjve, se ky vend mund te behet. Nese Saliu ishte sektar krahinor, Rama ka bere bashke gjithe llumin nga veriu ne jug, gjithe zgjyren e shoqerise shqiptare, te pashkollet, injorantet, banditet, drogaxhinjte, kokegdhete, te fortet, hajdutet, cubat, perverset, kurvat burra, kurvat gra, halldupet, servilet, te paaftet, shejtanet, dallkauket per te qeverisur gjithandej, mjafton te binden. Nje tufe me horra qe i ka zene frymen vendit. Per fat te keq kete e verejne vec ata qe kane nje sens lirie dhe jane te pavarur ekonomikisht nga nje rroge shteti.

                  1. L
                   Llesh

                   O latif po' or lum mejku gjit thue taj ta ven ne iher salen me ilirin,,,, malokeria nuk gdhendet ,Dru me pre ka qene dhe do mbetet

                   1. L
                    Latif Dreqi

                    Lesh lesh or Llesh.

                  2. y
                   ylli i lirise

                   Saliu cjapi plak serb nuk ke kurajon te dalesh para popullit shqiptar. Do te ishte ne mire te atdheut te gjejshe nje fuci druri te mbushur me gozhda e xhama dhe te marresh spiunin I.M e te futi brenda me tape te mbyllur dhe te rrokulliseni nga mali i Gjallices e te perfundoni ne fund te liqenit. Gjakun tua pine peshqit. Sali ke per te vuajtur shume ne pleqeri dhe brez pas brezi te dyjave familjeve te tua. Haram qushti i neneave qe ju ka dhene. Leni hapsire te rijeve te drejton kete vend te shkrte qe e keni katandisur me dashje e pa dashje o njerze te ndyre.

                   1. Z
                    Zana

                    Kushdo mund te dale ne proteste dhe me te drejte por jo ti Sali sepse asnjehere nuk ke dhene llogari per femijet qe vrau qeveria jote dhe ytbir ne Gerdec. Qendro larg Shqiptareve se ju ke shume borxhe per traumat qe ke

                    1. S
                     Spiropalisti

                     Që EDI RAMA është i korruptuar bashkë me administraten e tij kjo nuk ka dyshim!!!!! Por...por te dalesh ti hundrroçke ....hajdut(familjarisht)..vrases.. i korruptuar..i bie qe te tallesh bythen me shqiptaret..bythqire muti...te qifsha rracen,spiun muti

                     1. S
                      Spiropalisti

                      Që EDI RAMA është i korruptuar bashkë me administraten e tij kjo nuk ka dyshim!!!!! Por...por te dalesh ti hundrroçke ....hajdut(familjarisht)..vrases.. i korruptuar..i bie qe te tallesh bythen me shqiptaret..bythqire muti...te qifsha rracen,spiun muti

                      1. S
                       Shqiptari

                       —Ngjarja eshte tejet e rende dhe kriminale.Kuptohet,familja dhe te afermit jane te derrmuar shpirterisht,por dhe opinioni ka te drejte te reagoje ndaj ketyre vrasesve me uniforme qe kryejne akte kriminale. —Dakord qe dhe ne bote,policia i kalon kompetencat,madje vrasin dhe qytetare,por eshte e pafalshme vrasja e nje femije.Shteti duhej te vepronte me instrumentet qe ka ndaj kesaj gjendjeje ku “Te fortet kokeqethur” rrezikojne jete e qytetareve pushues.Policia kufitare,inspektoret e rendit dhe te krimeve,stacionet e policise,agjentet e SHISH,drejtuesit e pushtetit vendor,agjencite e ministrive perkstese jane krejtesisht indiferente.Instrumentet e shtetit per sigurimin e jetes,prones dhe aktiviteteve te ndryshme nuk jane ne eficence ose te korruotuar.Eshte nje pergjegjesi qe ka emer dhe duhen gjetur tere zinxhiri pergjegjes ne kete fushe te jetes. Por, te besh politike dhe te ngreshe nje tallava,postersisht per te perfituar politikisht eshte e pamoralshme dhe e rendon jtafatkeqesine.Nuk eshte e moralshme te luash me nje”ngjarje kriminale”, por dhe e rastit nga papergjegjshmeria e nje polici.Duke dashur te dalin nga bataku ku kane rene keta”patriote” dhe prinder te dhimbsur eshte poshtersi.

                       1. M
                        Malo

                        Saliu edhe gjithe pjella Komunste duhet te pergjigjet per krimet 47 30 viteve,ndaj ju kujtoje qe krimet Komuniste jane akoma Pa pergjigje apo jo?

                        1. U
                         UDB -isti

                         Valle a do te kemi fatin ,qe kjo fytyre e ndyre , qe kullon gjak per krimet qe ka kryer te na zhduket e te mos na shfaqet me ? Zot ! Shpetoje Shqiperine nga kjo Fatkeqesi !

                        2. N
                         Njeriu njerzor

                         Qe eshte Sala me helmin ne shpirt qe edhe gjarperi po ta kafshoj ngordh gjarperi jo Sala , kjo dihet, por mos veprimi i prokurorive , gjykatave tona kjo duhet te nxise jo duke bere tifozllek per partitë , por per mos ndeshkim nga ligji kjo duhet te irritoj popullin , ne kete shtet rrumpall !

                         1. e
                          enri

                          o monster po si nuk rri dot pa e perdorur fatkeqesine e tjetrit per akuza mor i pa ndershem mor kriminel

                          1. d
                           dritan

                           ja ketu dukesh ti qe je nje kriminel dhe poshtersire i pashoq saqe ne cdo fatkeqesi qe ndodh e perdor ne interesin tend o bastard

                           1. L
                            Luani

                            Monstra vdekje .., thonë që ka zotë .. hic nuk ka , po te kishte do ta kishte mare kete kriminel me Kobe e me vakte

                            1. Çekiçi

                             O Sali kafsha ti dhe kafsha spiun i shqiptarve Ilir Regjep Metaj sa vrasje shtetrore ju keni bërë shqiptarve Salihu beri vrasje te panumerta në monizem dhe pas monizmit Njejt veproj edhe Iliri qe vrau njerz duke i spiunuar në shtet dhe në Serbi Sali vjehrra jote nëna e gruas tende dhe gjyshja e Argites dhe Shkelzenit serbja MILICA te ka dirigjuar neper mes sherbimit kend nda atdhetaret shqiptar dhe cilat familje ti zhdukesh per interesa te Serbisë Je maskara qe nepermes te nji femiu qe u vra akcidentalisht në plazh mundohesh ti mbulosh gjith ato vrasje qe i ke ba më vetdije te plotë Ty dhe Ilirin duhet tu vihen prangat në duar dhe në këmb dhe te denoheni më burg te perjetshem mbasi nuk ka denim më varje Ju denimin më varje e meritoni

                             1. Z
                              Zana

                              Kriminel e kush flet ti je vrases

                              1. E
                               Eni

                               Po rritet zullumi...nuk e di ku do fshihen

                               1. L
                                Luanesha

                                Mor i pa din e iman si nuk vdiqe se vec ZOTi mund te mer hak ke ti se tjeter kush nuk ja vle me u mar me ti

                                1. S
                                 Skenderbegasi

                                 Nuk munde kursesi të emacipoje veten nga skllavëria mendore e mjedisit të ritjes të të parëve te kullës tënde dhe tani po kalon pleqërine në nje dëshpërim të thellë të pangushëllueshëm.Ky është një tragjizëm i fatit që ti i percaktove familjes tënde. E ktheve Shqipërine në terrin e mosdijes dhe të injorances dhe mjerë kush kishte mënd në kohen tënde. Ti je si ai : "Je sais tout, mais je ne sais rien de bon" qe i di te gjitha, por asgje te mire nuk di. Me paragjykimet e tua patriotike dhe me vjedhjet e paskrupullta maramëndese e ktheve popullin tënd në lëndë të parë për popujt e tjerë. Ti u kundërvure shqiptarve të ndershëm dhe të mëncur gjithë njerzit frelëshuar, te fandaksur, tutkurine, kokngjeshurit, hallaket, te ngrefosurit, dhe sidomos llafazërine mediatike që ende e ke në kontroll darkave të shqiptarve dhe kontigjentin "special" te tropojanve ne c'do hallk te pushtetit. Bisnesi i ferrit të djalit tënd ishte një varr gjigante ku gjeti vdekjen edhe i mituri Edisoni i supernënës Zamira, qe gjykatat e tua ja zbardhen c'do fie floku. Ti je një shtrigan e egërsirë i pashembullt që edhe vdekja e dhimshme e nje mituraku ne Himare te ngazëllen. Ti turpëron dhe atë kontigjent njerzish qe protestojnë me te drejte per famijën e Himares.

                                 1. u
                                  urimi

                                  turpi i shqiperise je o sali berisha , te t evije zor nga vetja qe perdor te tilla gjera per tju kundervene rames , ti ke vrare mes sheshi

                                  1. Z
                                   Zefi

                                   Edhe themi qe ne shqipetaret jemi trima, po si nuk gjete nje Avni Rustem qe ta vriste kermen Sali.

                                   1. S
                                    Sokrati

                                    Po mor po fajtorin e gjeti Rama dhe ti zoteri qe ke shkruar kete fare shkrimi.Per vrasjen ne Himare fajin e paska Berisha dhe Meta e kane gazetaret,mesuesit,mjeket,studentet,Aktororet e teatrit por joooo Rama,jo aroganca e qeveritareve, qe jane bere te pa durueshem.O zot ku jetojme.

                                    1. C
                                     Ceco

                                     Nga novela … Trimat e Internetit dhe Sufllaqja

                                     1. B
                                      BUSHTER

                                      Kur flet ky bir kurve,ky kelysh serb,eshte te vjellësh,ky vrases,ky hajdut,ky i pa bese,ky anti shqiptar,ky mashtrues,qe nuk njihte baxhanakun,ky socippat,qe dhe sot kurohet ne Austri per kete problem,ky pa moral,qe dhe grafikun e seksit,ja bene Xhelili,ky qe vrau me mijëra veta,ne qeverisjen e tij,e more vesh o pleh se si shkoi per lesh ai miku jot i Al Kaedes,ashtu shume shpejt do te shkosh,dhe viktimat tua,do te shkerdhejne robt,bushter

                                      1. G
                                       Genti

                                       problemi i shqiperise jane keta ketu ne komente qe zihen per edin ,liken dhe saliun e te gjithe me rradhe ........

                                       1. F
                                        FATMIRI

                                        SALI GRUAQIRIT JA KA PRER BILETEN SHBA NUK KA SHPETIM DO PERFUNDOJ NE BURG OSE NE SHARR RRUGE TJETER SKA

                                        1. R
                                         Realpolitika

                                         Vendi yne nuk kaper te pasur qetesi Ne qofte se nuk denohen Sali Berisha dhe Ilir Meta/j. Keta te dy nuk len asnje politikan tjeter te qeveris e te forcoj shtetin dhe ekonomine . Vllezer e motra mos u mashtroni nga llafet e Berishes e Metes. Ktheni koken pas e shikoni ça kan bere ne kete vend, pa çka se betohen e ulerijne per drejtesi dhe gjoja per varferi. Si jetojne vet ata dhe familjet e tyre.? Edi Rama mund te ket plot te meta, por e sigurte qe nuk eshte vrases si Berisha e Like floriri. Bojkotoni Saliun e Liken . Shanci i vetem per shprese te e mira.

                                         1. T
                                          TAFIL TERFILI

                                          ne radhe te pare ngushellimet me te sinqerta familjes.jam ne perndim dhe kam fatin qe se degjoj laringun e ktij injoranti kur therret.po ti mor ndyresire e ketij vendi,qe je pergjegjesi kryesor per ate cka po ndodh tani...se ish menyra joyje e qeverisjes e n ndertuar ne rang rrugacerie qe polli dhe pjell kto mostr dhe sot.ti ishe presidenti i pare i pluralizmit,dhe kishe ne dore te beje te drejten.po sbere te drejten.e ktheve shqiperine ne nje shtet kanuni,krimi,pangopje dhe pa pik njerzilliku.dhe efektet e qeverisjes tende te asaj kohe do ndihen akoma.ti je si bomba atomike qe hodhen amerikanet ne 45 ne japoni...efektet do zhduken mas 100 vjetesh.qeverisja jote mbarsi krimin,padrejtesine,cecenine.i beri rrugecerit miliardere...oligarkine e krijove ti....duke filluar nga dhenderri yt...nga fmit e tu.mos abuzo me dhimbjen e kesaj familjeje o gerxho..o i paftyre...ajo krijese iku ...dhe ti do ta perdoresh dhimbjen per politike....te hengert kanceri ty,,,familjen tende...ortakun tend ne politike...fshatarin tjeter dhe kriminelin tjeter ilir meta...apo metaj...dhe atyre qe do dalin ne miting duke lozur me dhimbjen e dy prinderve....o zot ju te dy jeni mostra....mjere ky popull ke ka per bashkatdhetare....yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy bajga...yyyyy ju zenshin mallkimet e krimeve qe keni bere...sbi rrufeja ne hale thot i madhi popull...jeni si jeni ju hengert flama...PO MOS ISTRUMENTALIZONI DHIMBJEN......BASTARDE....

                                          1. B
                                           Blerti

                                           O sali,hamixhiç po ik ti more legen qe te largohet dhe ky.

                                           1. M
                                            Malo

                                            Te gjithe komentojne per Saliun mire bejne,por askush nuk kujtohet te kerkoje nje ligje per krimet Komuniste nje ligje eshte domosdoshem me pase do kuptojme sa u vlere lekura te gjithe atyre qe i kane sherbyer agjenturave te huaja qofshin keta te PS a PD lustracioni ja u tregone hallet ku I kane,partia ne pushtet e ka mundesine Edhe votat per kete ligje ta beje.

                                            1. A
                                             Askushi

                                             TI MALO PER CFAR KRIMESH MOS TE TE KISHTE LLAP MENDERJA RRIJE URT DHE KAQ PO SI SERA JOTE ENVERIN DONI TA MBYLLNI BUCEN .

                                            2. S
                                             Sokrati

                                             Derisa është gjallë, kakaris si pulat dhe nuk u fut në burg ky kriminel, që e veshi të gjithë kombin me shami të zezë, vetëm vrasje, viktima, plagosje, sabotime, vjedhje e pastabilitet do të kemi. SHQIPTARE RUHUNI NGA BANDA GJAKATARE ANTI-SHQIPTARE, e quajtur pd dhe krahu i djathtë i saj Partia e Likes, ose Partia e Lekëve, apo PL!

                                             1. .
                                              ....

                                              O Saliiiiiiiiiiiiiiii ! Sa te kesh z........mbrapa je LEXHENDE. Vazhdo KryeMisionari Saliiiiiiii.

                                              Lini një Përgjigje