Vrasja e 7-vjeçares në Himarë, Rama: Dënim ekstrem për autorin! Çetat e udhëhequra nga "non grata-t" kërkojnë ta kthejnë këtë vdekje tragjike në motiv lufte politike

3 Gusht 2022, 12:33Politika TEMA

Vrasja e 7-vjeçares në Himarë, Rama: Dënim ekstrem

Kryeministri Edi Rama, në reagimin e tij të dytë për tragjedinë e Himarës, ka kërkuar dënimin maksimal për autorin, Arjan Tase.

Akuzave të ngritura nga kundërshtarët politik, për kryeministrin Edi Rama janë një tregues shumë i qartë se kjo opozitë është e aftë që të shfrytëzojë çdo tragjedi për të ndezur një luftë politike.

"Madhësia e tragjedisë së djeshme në Himarë e bën edhe më të madhe se çdo herë tjetër,ligësinë e verbër të vampirëve politikë e mediatikë që s'lenë plagë pa futur gojën e tyre të përdalë, duke kërkuar përfitimet e tyre mizerabël në shkelje të çdo kodi moral, familjar, kombëtar!


Tragjedia e djeshme ka tronditur të madh e të vogël dhe ka krijuar një ndjenjë të rëndë shqetësimi, ndërkohë që Policia e Shtetit po merr të gjitha masat për të reaguar shumë më fort ndaj sfidës së garantimit të rendit ligjor jo vetëm në qarkullimin rrugor, po edhe atë ujor.

Vizioni i Shqipërisë turistike dhe ambicia që kjo të jetë dekada e kthimit të vendit tonë në kampionin rajonal të turizmit, lidhet edhe me rritjen e lartë të mjeteve lundruese dhe sfidën e disiplinimit të tyre, që nuk është një fjalë goje në një vend ku deri dje ato s'ekzistonin!

Shkarkimi i gjithë trupës së drejtorisë së kufirit Vlorë dhe vendosja e një fokusi të shtuar mbi qarkullimin ujor,janë hapat e duhur që do të pasohen nga hapa të tjerë,në kushtet kur rritja e përvitshme e numrit të mjeteve lundruese përbën një sfidë të vazhdueshme për të gjithë!


Sa për çetat e udhëhequra nga nongratat dhe nga ata me identitet të dyfishtë që kërkojnë ta kthejnë këtë vdekje tragjike në motiv lufte politike, kjo s'është as e para as e fundit herë kur një fatkeqësi që trondit shoqërinë, ekspozon shëmtinë e pacipë të shpirtit të tyre! Uroj edhe njëherë që drejtësia t'i japë ndëshkimin më ekstrem fajtorit për këtë tragjedi", skruan Rama. 

51 Komente

 1. D
  Detari

  Nuk respektohen rregullat ne albaniston zoti kryeminister turk-pakistanez ramollari. Cadrat e krimineleve i ke 2m nga vija e ujit. Kriminelet me jetski dhe gomone nuk respektojne asnje rregull. (imagjino ky vrasesi eshte polic) Nuk eshte tragjedi o vella turk por shteti jot pakistanez ka mare fund. Shpresoj ndonje familjar i viktimes ta rrasi mplum mball

  1. M
   Mal Cori

   More kryeministër, ke 9 vjet në pushtet.... . The do bëj shtet.... . Ku e ke këtë mut shtet....? ............ Pa shko e bëj lojna të tilla në Shtetet rreth nesh, që nuk kanë qenë më mirë se ne para 30 vjetësh......... . Këtu jo vetëm polici, por të gjithë zyrtarët e shtetit nuk e kanë mendjen tek shërbimet ndaj qytetarëve, por si e si të zhvatin shtetin........ . Edhe në kohën e punës mendojnë për biznesin e tyre familjar........ . Si ka mundësi që rrugaçi bën ligjin kudo.....? Në plazh, në rrugë, në lagje ...? Si ka mundësi, që sa po grinden dy vetë, dalin armët.... ? Pra në çdo sherr, fap, armët..... . Kjo do të thotë se pothuaj çdo drejtues mjeti ka armë me vete........ . Kaq e vështirë është që të bësh kontrolle të tilla. Jo, mungon predispozicioni. Nuk kryhen veprime parandaluese. .... . Gjendemi në punë vetëm kur ndodh krimi........ . Bëj SHTET aty dhe lerë llafet..... . E bën, s'e bën, ik se vjen tjetri.....

   1. b
    ben.

    Legen kryeminister. 1. Vrasja e femijes ishte 1 krim i paralajmeruar sepse brenda pak ditesh, e njejta situate por pa vdekje ka ndodhur disa here. 2. Banditi qe vrau femijen ishte oficer i larte policie, qe ishte pezulluar si trafikant droge dhe per me teper per teper kishte qene shef policie ne Himare qe i dinte shume mire rregullat e lundrimit ne det dhe e dinte shume qe eshte kategorikisht e ndaluar te afrohesh ne breg me mjet lundrues , pra vrasja nuk ishte aksidentale por ishte vrasje me dashje, sepse eshte njelloj si te futet dikush me makine dhe te xhiroje gomat ne oborin e nje shkolle plot me femije, vetem fati mund te shmange tragjedine. 3. Kete bandit te akuzuar si trafikant ti jo vetem e lirove nga akuzat por edhe e rite ne grade dhe drejtori i pergjithshem i policise sot duhet te kishte dhene dorheqjen. 4. Sjellja e bandit pas vrasjes eshte akoma me e rende sepse tregoi para gjithe shqiptareve se banditet e tu jo vetem vrasin po wdhe kercenojne familjen e viktimes , sepse kete llij shteti bande ke ngritur ti bandit. 5. Legen kryeminister, mund tiu thush shqiptareve a eshte ne burg ai me motoskaf qe goditi ate ciftin ne jale, a eshte ne burg ai banditi qe varu me motoskaf 1 ruse, a eshte ne burg ai banditi qe shtypi familjen ne vijat e bardha ne tirane, a eshte burg ai banditi vrau 1 famlje te tere vjet ne autostrade. Nese more legen nuk eshte asnjeri nga keta ne burg, nuk e ka fajin as saliu as zogu dhe as gjermani eshte faji jot , sepse ti ngrite 1 shtet mbi bandat dhe drogen dhe banditet e tu keshtu dine te sillen. Ps. Partia jote ,zagari jot i bashkise shperndante formular prindi 1 prindi 2 , sepse ju o bandit nuk keni principe nuk keni familje ju keni vetem babezi per pushtet para dhe droge.

    1. V
     Vranakonti

     TURP PER JU KOMENTUES KUNDERSHTAR TE kRYEMINISTRIT RAMA. JU JINI PISA NJEREZ QE DONI TE BENI POLITIKE ME VDEKJEN.JO MORE JO ME KETE POLITTIKE QE BENI JU NUK VINI NEE PUSHTET KURRE SE MERNI URREJTJEN E POPULLIT.

     1. V
      Vranakonti

      TURP PER JU KOMENTUES KUNDERSHTAR TE kRYEMINISTRIT RAMA. JU JINI PISA NJEREZ QE DONI TE BENI POLITIKE ME VDEKJEN.JO MORE JO ME KETE POLITTIKE QE BENI JU NUK VINI NEE PUSHTET KURRE SE MERNI URREJTJEN E POPULLIT.

      1. V
       Vranakonti

       TURP PER JU KOMENTUES KUNDERSHTAR TE kRYEMINISTRIT RAMA. JU JINI PISA NJEREZ QE DONI TE BENI POLITIKE ME VDEKJEN.JO MORE JO ME KETE POLITTIKE QE BENI JU NUK VINI NEE PUSHTET KURRE SE MERNI URREJTJEN E POPULLIT.

     2. x
      xx

      DETAR MU.. TI DO NDONJE si ai ne NORVEGJI te te fshije sojin e sorollopin apo ndonje si ai qe hyri ne shkolle por ty te te hyje ne famije e pastaj te thuash se ta ka fajin Rama.Amerika,Norvegjia,Kanadaja nuk qenkan shtete por ty te pelqen ai i Saliut qe hap depot e armeve. Se ka njerez te pa pergjegjshem Rama do ti rregulloje ty Dje tjetri vrau komshiun pa i patur asnje faj

      1. Y
       Ylli

       Po te pelqen,po ste pelqen mer reckat bashke me to dhe klebonjarin Janulla qe te meson keshtu dhe mbathjani te sygerdalla ne Greqi , nder do na beni , do pastrohet Shqiperia nga plera si ju .....pederast

       1. E
        E verteta

        Ky legen kryeminister 1/4(nje cereksh)si flet keshtu mos politizoni ,mos kete mos ate?!!Po cfare mutin eshte politika,se ti e ke bere hale kriminelesh kete vend.Ti mban ne pune patronazhiste,bandite,delikuente.Punonjes i shtetit tuaj te felliq ishte shtaza qe vrau vajzen ,ngriti dore dhe kunder babait shkrete se kishte pistoleten qe ja keni dhene ju dhe pozicionin e punes prej trafikut kanabisit.Por per cfare na duhesh ti mut muti ne krye te ketij shteti te kalbur?Ketu kapen ministrat duke vjedhur,ose me droge dhe nje pjese e vogel jane ne burg 2-3 ,duhet te ishin te gjithe dmth,ndersa ti ngren supet ku di gje une se cfare kam firmos.Ketu po ikin miliona per inceneratoret,ti thua ku di gje une.Ketu kapen tobelata droge dhe behet pastrim miliarddash ti thua ku di gje,te bejme amnisti fiskale per cunat camaroke te Londres dhe Brukselit.Ketu 1 km rruge shkon 10-12 mil euro dhe parate shkojne tek kompani off shore ,ti nuk di gje?!Leri pastaj pronat,abuzime tjera por per cfare pergjigjesh ti mor b...qim qe na ben liderin global??

        1. K
         Kalec Dega

         Rama te jape doreheqjen si udheheqes i afte i nje shteti kriminal.

        2. T
         Ted

         Vetem mallkime, mallkime.Po cfare robi paske qene ore njeri?

         1. V
          Vito mashtruesi, shoku i Nikos

          Degjo LEGEN, nje zyrtar i larte i policise, pra Drejtori i Pergjithshem i Policise, shkriu gjithe zinxhirin komandues te policise kufitare Vlore. Pra, ky eshte nje POHIM qe ne Vlore nuk funksiononte nje pjese e asaj qe quhet SHTET. Nese nuk e kupton kete MOS FOL ! Ose MOS HA MUT ! Leri Sali non graten dhe Ilir floririn po shiko shtetin qe ka ul breket gjithandej. LEGEN !

          1. J
           Je një mashtruse dhe po thua të pa verteta

           Një ragime kote dhe një ragime mashtruse. Apsulitish, Plazhet , Rruget dhe Rendi në Shqiprie jane Ku thrret kjameti. Edhe ti po bën politike me kët tragjedi një lloje si Sali Berisha dhe ilir Meta dhe po na thue genjeshtra. Ku të gjith tregone se si njerzit e krimit ose njerzit të ashtu qujture të fort ose ata që kane Lek ose ata që kane pushtet dhe jane të lidhure me Politikanet bën çfare të ju doje qefi në rruge në plazhe dhe në qytete. Je një mashtruse horre hajdute një lloje si Sali Berisha dhe ilir Meta. Prandaje ju të tre duhet të dilni pare drejtesise.

           1. S
            Saleh Kryekurva frymezohet dhe frymezon Krimin

            salih Kryputana e Kombit ate Mision ka pasur ne Krye te Bandes se tij .Te frymezoj Krimin e kriminalizoj me bashkunetoret e Kazaneve shoqerine shqiptare madje edhe Politiken . Mipro ju zotnia KM s'e keni pas asnjiher me sy te tille Partnerin tuaj Esadiste dhe ju ka dhene kenaqsi Loja e Shahut idiot qe keni ber e vazhdoni te beni me ate lto 9-vjet ,nderkohe qe duhet ta kishit cuar para Drejtesise ose gjetur rruge ne emer te Kombit e hudh ne fund te detit . Nuk eshte bere asnji Shtet e KOmb Europian pa Mbajtur qendrime ndaj Armiqeve te Kombit . -

            1. A
             Ana

             Ky eshte psikopat, “Vizioni i Shqipërisë turistike…lidhet edhe me rritjen e lartë të mjeteve lundruese”… thote i droguari kryehajn. Duhet qendruar o brenda godines se ndonje spitali psikiatrik te vjeter o ne kopesht zoologjik se eshte me qete se jashte ketyre. Kane dale jashte te gjithe qe duhet te ishin ne keto vende fale kontributit te shquar te ketij psikopati te papergjegjshem. Ka tre mandate dhe ka ngel aty ku e la berisha. Ska me keq!

             1. E
              Entoni

              Piktorit gjithmone fajin ia kane te tjeret asnjehere nuk e sheh brenda strukturave qe ai drejton… Kur erdhe ne pushtet ne 2013 premtove SHTET tani pas gati 10 vitesh ne karrige mund te themi se edhe ti si gjithe pasardhesit e tu deshtove. Ne vend te shtetit krijove nje pavion skizofrenesh te dalldisur pas lekut, luksit, seksit dhe pushtetit. Te pakten ti edhe gjithe ceta jote (opozita perfshire) mbyllni gojen edhe lini qytetaret e thjesht te protestojne!

              1. E
               ERTV

               O artist. Edhe dhi e zgjebosur dhe bishtin përpjetë!. PO qetesoje shpirtin tat. Nuk jemi as me Salih non gratan as me Like spiun floririn as me Lul holandezin. (As edhe me ty). Por je bërë shumë bajat. Tani duhet të kishe dal dhe hequr Çiçin (ose si ta thotë Saleh-u, burrin e grusë). Por ti vazhdon me teorinë tënde. Je duke ju bërë presion socialistëve, Shiko se po ika unë vijnë këta. Dhe kjo është loja. Prandaj nuk merresh me Saleh-un dhe Liken. Se i ke të bëra marrëveshjet. Nuk i prek, nuk të prekin! Pushteti në të njëjtat duar (Katowica). Rilindje e lodhur. Rilindje pjerdhur. Boji t'fala Saleh-ut dhe Likes Edo (Se shpejt t'a tregon USA dhe ty). Ti je shoku i atyre artist/pikturist/skicisto.

               1. a
                astor

                i qive jeten ja kalove dhe 21janarit

                1. @
                 @astor

                 @astor e vertet: thika me Helen dhe çadra pistolet. Keshtu ështe Kure pushteti dhe paraja të bën delire komplet. Dhe dite nate bën propagande dhe flet komplet gjëra jasht raliteti. Kure ne të gjith e dime që rendi puplike Ku do në rruge në qytetet dhe plazhe ështe po të thuashe jasht kontrollit: Se pse shefat e policise dhe shume police jane si ai që pame dje në vidjo Talibane njerze të pa shkollume dhe pa kulture a po njerze që nuke kane as një lidhje me njerzimin e cilivizume. Por jane aty se Jane militante partije, dhe jane future aty me korrupsjone: Po më shqetsusja ështe në kët rast se Kryministrit ështe komplet jasht raliteti: Siqe ishte Sali Berisha ose ështe i semure psiçike ose na di neve të gjithve për budallen

                2. D
                 Devi

                 Degjenerate e pacipe... Ne vend qe te jape doreheqjen sepse ishte shteti qe e vrau femijen, merret me polemika politike. E njeh mire komunizmin Rama sepse ka patur babain kryekomunist, prandaj edhe ben autokritika, te cilat ne kohen e regjimit ishin nje mjet i mire per tja hedhur situates. Dhe sa familje te tjera duhet te provojne dhimbje te tilla qe keta shkerdhata te ndryshojne kurs...

                 1. Çuka

                  @ëndro Σemaka , harrove stilolapsin tim

                 2. n
                  nier

                  Saliu dhe Likja kanë 9 vjet që sjanë në pushtet. Ky është turpi tënd. Bëj ligje dhe rregullo sistemin, mos na bëj kot sikur problemi e ka emrin Arjan Tase.

                  1. H
                   Himara

                   Ju hienat e NON GRATA-s mezi prisni të ndodh ndonjë fatkeqësi qytetarëve por ta politizosh pa kurrfarë morali i dinjiteti fatkeqësinë e tjetrit është më shumë se krimi i ati që e ka bërë. Lejonani ta vuajmë fatkeqësinë dhe organet le bëjnë punën e vetë sepse po na shumëfishoni dhembjen. E dini ju të NON GRATA – PD DHE LSI – LP sa viktima keni shkaktuar shqiptareve /mbi 5.000 veta keni vrarë/ sa ishit në pushtet dhe përsëri bëni poshtërsi duek inskenuar lloj lloj incidenti për ndez Shqipërinë. MJAFTË MË!. Djalli ua marr shpirtin kriminel.

                   1. H
                    Himariot i vertete

                    O Himara. Mos e flliq kete emer te nderuar qe perdor, me kete koment idiot. Shteti eshte pergjegjes dy here ne kete rast tragjik: 1- Shteti duhet te garantoje jeten dhe qetesine e qytetareve, dhe ai nuk e beri dot...dhe nuk eshte hera e pare. 2- Vrasesi eshte i veshur me pushtet nga ky shtet. Dhe ky eshte turp i madh. Doemos do te shfrytezohet politikisht nga Opozita...Si mendon ti ? shteti nuk ka te beje fare me kete vresje te paster ? Komenti qe leshon KM-ja e ve theksin ne luften opozitare, ne vend qe te kerkoje ndjese te thelle dhe te ndjere, si cdo politikan normal do te bente. Hajd'bej shurren andej brinjave tani, idiot.

                    1. E
                     Endri Fuga

                     Nje sufllaqe per komentuesin me nofken Himara ju lutem.

                    2. S
                     Sqarim

                     Rama sugjeron DENIMIN ME TE RENDE per vrasesin. Kodi penal e denon 5 vjet . Kaq ! Edhe po te duan se denojne dot me shume . Nga keto do beje gjysmen dhe do lirohet per sjellje te mire . Kshtu mbaron kjo histori ME DENIMIN ME TE RENDE !

                     1. L
                      L

                      Ke SA femije qe vdesin per vit NGA keto aksidente,dhe se can bythen K/M Ram supremi. Harrova eshte I zene me Halley e Ukraines.... Shqiptaret Nuk vlejne per liderin suprem

                      1. B
                       BoBos

                       Ore leri Non Gratat se ke nje duzine ne burg per vjedhje e mos u hiq sikur te plasi per njerezit se shqiptaret kurre me keq nuk e kan pasur sesa nga Rrenat e tua. Sipas tij fajin e kane njerezit qe bejne Kritika ore ti ke ikur per lesh. Kur more Qeverine ndoshta ishe mbi Sali mortjen tani je ne nje rang me te. Nuk te pelqejne kritikat se zotrote I ke bere dele deputetet. Ok o Ramp se ti na duhesh per moster te na vrasesh e te na vjedhesh mjafton qe ti te Qeverisesh te tjeret jane non grata. Neser mund te behesh ti non grata. Ke 9 vite qe Qeveris , lere saliun po jep llogari pse e bere shqiperine si meksika me kufoma perdite. Si djale komunisti ti ha veten tende po karrigen nuk e heq. Do biesh ore Zoteri se e ke mbush kupen nuk te don me njeri te doli boja. Je Politikan i viteve 90 jemi me 2022 ik se boll vodhe e boll vrave me Qeverine tende qe nuk ka asnje vlere humane

                       1. D
                        Davidi

                        E vendos ky rika se çfare denimi do jape gjykata. Per të nxjerre ne pazar bythen e tjetrit esht i vetmi.

                        1. A
                         AJET DELAJ

                         Qe shteti inegzisten apo akoma me keq I perzier keq me krimin eshte realitet ne Albanistan e natyrshem z Kryeminister ka mekatet e veta . Shikoni ne rrjet se ke qeveris ky Kryeminister nje popull anonim qe nuk guxojne të shkruajne emrin e vet. Provoni të dilni ne rruge se te vjen makina perball edhe pse vija eshte e panderprere . Nje popull pa tru qe dini vetem te shani qeverine por qe nuk zbatoni asnje rregull apo ligj . Ate qe vjedh e quani te shkathet , ate qe vret e quani trim qe vlerat i keni vetem ne folklor e kerkoni qe qeveria tju veje nga nje polic mbrapa e madje edhe ne shtepi kur te vrisni gruan. Nje popull qe nuk si cfare të beje me lirine meriton diktaturen . Cfare kerkoni nga qeveria kur ajo eshte krejt si ju e nuk mund të jete ndryshe. Keni 32 vjet qe vetem shani e askush nuk thote se qeverite shqiptare kane 24 vjet qe e shkelin Kushtetuten e Shqiptareve e bertitni vetem kur ju shkelin e shtypin me skaf apo me makine e vazhdoni ti ricikloni qeveritaret tamam siç perendimi riciklon plehrat. Rroft perendimi se ju o popull anonim meritoni vertet nje qeveri tjeter.

                         1. A
                          AfD

                          Nje kryeminister qe nuk vlen me si i tille. Nje reagim emocional qe nuk vlen per hicgje. Perse ne kete rast shprehesh per gjyqesorin? Perse kur ne raste te tjera ku qendrimi i nje kryeministri duhet te tregoje me gisht korrupsionin dhe te denoje te korruptuarit, ti kryeminister shprehesh se gjykatat jane te pavarura?! S’ke turp, nje kryeminister qe tregon se vlen me pak se ato shkarravinat e tua mureve te zyres. Palaco me ngjyra.

                          1. B
                           Bardha Hoxha

                           Leri more kryeminister fjalet se opozita vetem fjalen ka blla blla blla.E kupton se me kete ngjarje kemi prek fundin .Ske ma siguri ne vijat e bardha ne breg te detit ne trotuar etj etj Cfare behet keshtu more Jeni tre veta vetem ziheni fyheni pajtoheni etj etj dhe ne popullin sa na konsideroni fare Forco shtetin more leri rruget leri aeropoetet jep siguri e buk more se per standart as nuk behet fjale Dil more neper Shqiperi jo me njerez qe i mble vete po te restesishem dhe do shikosh se sa keq eshte gjendja.Mos mendo se ajo qe ben dhe mendon ti eshte e duhura .Gjithe pasurine publike e bere rrush e kumbulla si me kene e jotja Kujdes se po shton zemerimin ne maksimum Mos u bej shktare qe ne krye te kemi nje te mbaruar me te gjitha si Saliu Iliri dhe Ti se dhe ti pjese e tyre je

                           1. M
                            Mira

                            Ler llafet me opoziten po forca shteti

                            1. N
                             Niku

                             FAJTOREVE, jo Fajtorin. Fajtori nuk eshte ky trafikanti - polic, ky eshte pasoje e nje sistemi te kalbur. Fajtoret jane te gjithe, qe nga zinxhiri komandues i kufirit, te shoku qe i dha skafin dikujt pa patente, te drejtori i policise qe e mori trafikantin dhe e vuri komisar ne Elbasan, te ministri qe nuk i terheq verejtjen drejtori te policise per trafikantin, te kryeministri qe nuk i kerkon llogari ministrit per MIhalet, dhe gangot qe vijne te zhvatin edhe te plazhi publik, per policet qe nuk bejne inspektime, per trafikantin qe eshte komisar, te qeveria qe nuk vendos barriera per mjetet lundruese dhe njerezit, per shpejtesine e mjeteve lundruese, te biznesi ne buze te ujit qe lejon skafin t'ju afrohet njerezve, etj.etj. Qe te gjithe kane faj, dhe duhet te mbajne pergjegjesi.

                             1. S
                              Shoqja Pandora

                              Ec petpara Kryeminister! Mbaje koken lart! Vetem te ty i kemi syte! Le te lehin plerat kolaboracioniste dhe fashiste! Sic i varem ne litar ne 45 do ua tregojm qefin!!! Patriotet shqiptare edi rama dhe belinda balluku do ua tregojne vendin gjithe ketyre plerave! Sa tu kemi ju ne ball mutin te na han bashibozuket. Dje i kalbem ne burg sot do i rrjepim gjithcka ! Te vazhdoje turizmi e ti shtypim keta pjellat te petsekutuat si flutra acka! Koha eshte e jona koha eshte e bijve te partise!!!! Te mos ndalemi para ca presioneve te ndyra qe na bejne palacot!!! Turizminfo lulezoje dhe shqiperia do lulezoje

                              1. S
                               Sokoli

                               Dmth dënim ekstrem për ty! Se ti e e bëre këtë vend me ligj e pa ligj pronë të të fortëve,gangsterëve dhe mafias tuaj të të ashtuquajturës rilindje.

                               1. u
                                une

                                O njerez,o shqiptare kini aritur deri aty sa edhe kur nuk beni seks fajin e ka Edi Rama.Hapni syte e shikoni qe keto gjera ndodhin kudo.Mos shisni mend se jetoni jashte,shikoni pak ne Itali se c'behet e ne plot shtete te tjera.

                                1. A
                                 AI

                                 Cbehet? Mund te na thuash? Ndonje I cmendur dhe kalon Gardhin por jo si pa gardh fare qe eshte ktu....ne Itali nuk ndodh kjo vetem nese je I droguar sepse e paguan per gjithe jeten me Euro viktimen.....

                                 1. N
                                  Niku

                                  E vertete qe aksidentet ndodhin edhe ne vend tjeter, por gjithashtu vendet e tjera kane legjislacion dhe praktika per t'i evituar. Ka roje bregdetare (lifeguard) qe shikon nga nje kulle dhe i bie bilbilit kur shikon dicka shqetesuese. Ka kufizime mes zones ku mund te hyje skafi dhe ku mund te luajne apo notojne femijet. Ka patrullim policie neper plazhe, ka ligj qe nuk lejon dike pa patente skafi te marre skaf qofte me qera, qofte nga ndonje shok, ka ligj qe te ben ty pergjegjes nese ja jep skafin shokut dhe ai ben aksident. Ka shume e shume te tilla qe Shqiperia nuk i ka ose nuk i zbaton dhe per keto, kur behet muti kala si me thene, mbahet edhe pergjegjesi.

                                 2. S
                                  Shaqir

                                  Me rendin je zero or mik, nuk hyjne non gratat ketu , perfiton nga qe ska opozite te paster, se po te kishte opozite te vertete nuk i haje pushimet e gushtit ne ate karrike, blla , blla , kazan……

                                  1. G
                                   Genti

                                   Zoti Kryeminister! Merre vete situaten ne dore e mos e le ate ne dore te Kryetareve te Bashkive e Agjensise se Bregdetit. Kufizo motorret e ujit dhe plazhet private.

                                   1. P
                                    Poli

                                    Bej qef o trim bej....nuk bere shtet...se po te kishte do kishte dhe rregulla e rregulla ska...kudo kaos...sa te jete non grata plera beje qejf ti bej.......mjere populli se ti aq di. Mrere ai vend ne duar e kujt ka rene...vetem fjale fjale...

                                    1. C
                                     Coli

                                     Sjellja e policit eshte e njejte me sjelljen tende.Ai eshte po aq arogant sa edhe vete ti zoti Kr/minister.

                                     1. a
                                      arti

                                      Keta qe vjllin mut nga goja jane kafshe njelloj sì ai qe beri krimin,po pse Edi Rama i tha atije o karagjoza.Nuk eksiston ne asnje vend te civilizuar te flasin keshtu jeni te gjithe bashke babain tuaj Sali non gratta.

                                      1. N
                                       Nino

                                       Normale do kthehet ne politike te qifsha ropt per ca jeni ju aty apo per te mbushur xhepat,kryeminister bythqir eshte ber vendi me keq se 97ta dhe thua seshte faji im,kokrre kurves????????????????

                                       1. Çekiçi

                                        Non grata Sali dhe Spiuni Ilir munden vetem te hanë mut Kush i degjon keta kriminel hajna dhe vrases

                                        1. Krimi dhe korupsjoni fillon nga ty o Rama.!! .Në këtë mes s'ta ka fain Salihu.

                                         1. A
                                          Arjani

                                          ca e ke Eda Fifon ti Smojlo?

                                         2. Emiljano

                                          Mallkuar qofshin gjithe politikanet e shqipris me soj e sorrollop

                                          1. E
                                           Eno

                                           a ka valle kaq byreqe dhe dhalle Salih Dordoleci per te gjithe keta komentuesit bythqire ketu?

                                           1. L
                                            Lupa

                                            Vrasja nga pakujdesia (neni 85 i K. Penal) ka maksimumin deri në 5 vjet, zbriti 1 vit e 8 muaj për zhvillimin me gjykim të shkurtuar, i mbeten në maksimum 3 vite e 4 muaj, zbrit dhe disa muaj për llogaritje të paraburgimit 1,5, ai maksimumi me ndërhyrje direkte të kryeministrit mund të bëjë 3 vjet burgim. Për këto tre vjet burgim betohet dhe mburet kryeministri ! ?

                                            Lini një Përgjigje