Rudina Hajdari për tragjedinë në Himarë: Jam e shokuar si nënë, duhet të revoltohemi dhe të mos tolerojmë

3 Gusht 2022, 11:44Politika TEMA

Rudina Hajdari për tragjedinë në Himarë: Jam e shokuar si

Ish-deputetja demokrate, Rudina Hajdari ka reaguar sot për tragjedinë e ndodhur në Himarë, ku një 7-vjeçare u godit për vdekje nga një gomone që kryente manovra buzë detit.

Hajdari thotë se shoqëria shqiptare duhet të reagojë dhe të solidarizohet me fatkeqësinë e tjetrit pasi realiteti ka treguar se tolermimi e “sjell atë te dera jonë”.

"Jam e shokuar per tragjedinë në Potam. Ngushëllime familjes dhe ëngjëlli i vogël u prehtë në paqe!

E shokuar si nënë, sepse as e imagjinoj dot se si ndihet sot mamaja e ëngjëllit të vogël teksa i duhet ta qajë e jo ti gëzohet krijesës së saj të pafajshme.

E shokuar si qytetare e këtij vendi teksa ndiej se shpesh jeta në këtë vend është kaq e pasigurtë për fëmijët tanë dhe duket sikur të gjithë si shoqëri e vrasim pak mendjen për këtë fakt.

Është fakt që mjetet lundruese, skafe apo jet ski në këtë vend s’kanë aspak kontroll e po ashtu është fakt që shumë prej këtyre mjeteve ngiten edhe nga njerëz të inkriminuar, pa dhembshuri për jetën e tjetrit.

Kjo duhet të marrë fund!

Ne si shoqëri duhet të ngremë të parët më shumë zërin e të solidarizohemi me fatkeqësinë e tjetrit sepse realiteti na mëson çdo ditë se tolerimi na e sjell atë shpejt te dera jonë.

Nëse ne revoltohemi dhe nuk tolerojmë, sado e korruptuar, e paaftë dhe pa busull të jetë një qeveri do detyrohet të ndërhyjë", shkruan Hajdari.

14 Komente

 1. P
  Pilurioti

  O Hajdari, po për vrasjet dhe krimet barbare të babait tënd, Azemit, je e shokuar? Po për krimin e organizuar dhe korrupsionin gjigand të nënës tënde, në drejtësi, je e shokuar? Kurrë nuk fole për kriminelët që të lindën dhe të rritën.

  1. S
   Sokoli

   Kjo qe ka lene vajzen e vet rruge se bashkjeton me jaranin

   1. Çunat e Qytetit Studenti 1990

    Edhe të dy vëllezërve të saj, super hajdutë, pushtues pronash (toka dhe lokale me dhunë) shoqëri me kriminelë në kërkim në Angli, Belgjikë, Hollandë që pastrojnë dhe para droge, a i di kjo Laraska HAJDARI. Familje hajdutësh dhe kurvash, por dhe vrasësish si Azemi.

    1. Q
     Qifja

     Rudi mos u shqeteso se per ato pune ka eresira.Na thuaj nese ke nevoje dhe ndihesh keq te te ndihmojme.Vetem zgjidh ngjyren e prezevativit se do te ta plotesoje deshiren.Kam dhe blu dhe te betohem gjysem shtize do ta mbaj dhe do te te ngushelloj.

    2. L
     Llesh

     O Hajdare nuk behet politike me fatkeqesite e tè tjereve, pastaj mos harro se vjen nga nje famiglie qe ska lene gje pa bere ne Shqiperi.... Reflekto per demet qe i keni sjelle ketij vendi pastaj fol.....laraske pa ndergjegje

     1. R
      Roza

      Asnje tolerim per ato qe bejne krime as ato pa dashje ,por ama jo te perfitosh ti dhe politika jote me gjakun dhe dhimbjen e madhe dhe te pasherueshme per prinderit e saj.

      1. B
       Bajge babai bajge nena bajge vajza

       Vajza e spiunit me pseudonimin( Bualli ) vajza e kriminelit vajza e rrugacit

       1. h
        hholta

        Cfar nene je ti moj maloke e ndyre qe ke braktisur femijen tend, prostitute...

        1. S
         Sara

         tamam, femijet meburrin ne Amerike kjo e "shokuar" ktu

         1. T
          Tropojani UDB_ist me fis e krahinë

          Po... Ademi kishte pseudonimin BUALLI, dhe ishte futur me dëshirë në Bashkëpunëtorët e Sigurimit që kur ishte këpuca në qytetin e Bajram Currit. E këtë DOSJE e kishte dhe e ka Sali Berisha, por për fat Dosjet ishin në tre kopje, që Berisha dhe Gazi dede nuk arritën të zhduknin 2 kopjet e tjera. Berisha me pseudonimin PELICILINA kishte kohë përplasje me Azemin për lidhjet e Tija me UDB dhe konkurrencën për shitjen e karburanteve, ushqimeve dhe armëve Serbisë së Millosheviçit. Gruaja super K... e Azemit i di të gjitha, sepse Azemi në shqetësim e nervozizëm ja ka thënë asaj që në 1993, kush është Doktori dhe çfarë informacioni i kishin dhënë nga Jashtë (Azemit) për lidhjet e Sali Berishës me UDB, Sigurimin dhe familjen e Hysni Kapos. Por Azemi u fundos në hajni, kurvëllik, vrasje dhe sharlatanët politik, sa Doktori e hoqi qafe për të shpëtuar vetë.

          1. P
           Prifti i varfer katolik

           E Ke se te ka zene histeria.Te mungon . ..hajdari

           1. T
            TROPOJA

            A e di se e bija e kujt,a e mban mend te tate,kur ta nxirrte mamin,lakuriq,ne mes te natës,ne rruge.Babi jot ka qene nje halabak,qe Tropoja e njihte mire,ai ishte vrases,ai ishte terrorist,hajdut,imoral.Babi jot,qe ti mburresh me te,ishte agjent i UDBAS dhe sig.te shtetit,babai jot me urdher te SB,organizuan .masakren e 2 prillit,e moren Arben Brocin nga puna,me zor e nxorën ne proteste,dhe e vrare,me ane Z.GJ,e di gjithe Shkodra kete histori,kurse ytate,trafikant dhe bixhozxhi,eshte vrare si trafikant dhe prishje patatesh,me SB.Ky legen eshte turpi i Tropojës,se shqiptaret se kane fare ne refene,ju po,jeni me te turpëruar,se e shitet gjakun ,e babait tuaj,kriminel

            1. v
             vang

             TI MOJ RUDI KE jetuar dhe ne Amerike dhe ke pare se cfare ndodh.Ngjarja eshte teper e rende dhe familja zor se do gjeje ngushellim se vajza nuk kthehet me. POR gabimi i palloshit te policise nuk qe i ndergjegjshem dhe Rudina harron vrasjet masive neper shkolla te cilat jane krime te verteta.Ta denojme sjelljen e atyre qe rrine bregut me ato skafe por mos bejme sikur ne bregdetin shqiptar po behen vrasje masive si terrorre islamike e te cdo ngjyre tjeter.

             1. .
              ....

              Hajdarja e shokuar ka lindur.

              Lini një Përgjigje