"Modelet" dhe "topmodeli" i gazetarëve të Ilir Metës

3 Gusht 2022, 19:38Politika TEMA

"Modelet" dhe "topmodeli" i gazetarëve të Ilir

Ilir Meta iu bën thirrje gazetarëve të ngrenë zërin ndaj arrogancës dhe papërgjegjshmërisë.

Ai ka shpërndarë në “Facebook” një shkrim të gazetares Beti Njuma, e cila kritikon kryeministrin Edi Rama për qendrimin e tij për ngjarjen e Himarës.

“Të gjithë gazetarët e pavarur të ngrenë me forcë zërin dhe të reagojnë ndaj arrogancës dhe papërgjegjshmërisë që po varfëron dhe po i vret shqiptarët!

Kjo analizë e gazetares, Beti Njuma, një zë i fortë, i pavarur dhe autoritar në media, është edhe një ftesë për kolegët e saj për t’i thënë troç të vërtetat që i shohim, i prekim dhe i ndjejmë çdo ditë!

Për Lirinë dhe Pavarësinë e medias të gjithë jemi bashkë në aleancë kundër këtij regjimi”- shkruan Meta.

Tani të bëjë moral Ilir Meta, është e tepërt. 

Zyrtarisht si president i vendit ai ka kërcënur gazetën TemA dhe botuesin e saj, duke paralajmëruar se duhet të ndjehen të tmerruar kur të vijë ai në pushtet.

Zëdhënësi i tij Tedi Blushi është kthyer në një qen gjahu për çdo gazetar që kritikon Ilir Metën.

Te vetmit që adhuron Ilir Meta, janë Çim Peka për nga format e trupit dhe Fahri Balliu për nga forma e të menduarit, sidomos për Sigurimin e Shtetit.

26 Komente

 1. 1
  1

  Beti Njuma nuk eshte gazetare e pavarur,por me qendrim te theksuar PD. Mos na beni edhe budallenj

  1. k
   k

   Sa i lumtur që nuk jam bashkë-fshatar me këta kërma.

   1. M
    Mira

    Beti Njuma eshte e varur nga potenca dhe portofoli i Ylli Ndroqit...

   2. B
    Bajge komunist

    Spiuni I.M........mendoje se shpetoje por mbase 30 vitesh i doli dosja haaaaa ky alkolike burre kurrve i degjeneruar vrases vjedhes trafikant droge na shet moraleeeeeeee shpejte parlamenti te mblidhet nje cop ligje dhe iken bajga

    1. s
     shqiptar

     Beti njuma eshtze thjeshte nje topelepirese e koqeve te fishkura te Sales ndaj dhe zoti e ka pare

     1. V
      Vlonjati 12

      Beti Njuma “gazetare e pavarur” !!!! Çfare barsalete e bukur ! Beti eshte shitur me te tera

      1. K
       Kolonel Janullaqi ne shtratin e vdekjes

       Simboli i dy gishtave , qe iu mban shpresa te rikthehi ne pushtet , te unifikon me Sali bajraktar Karaxhicin dhe do te te fundose fare more idjot . Si i mbyturi qe kapet pas flokeve te tij duke shpresuar te shpetoje .

       1. T
        TOTO

        Heuuuu...Pse, edhe capi Peka ja pastroka pafillen, Lilush floririt?!

        1. G
         Gabelat e Katundit kan zan Dashni

         yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyt fara e mutit te Njerezimit

         1. P
          Pushteti i spiunëve

          Ama sa plehra leshi komunistët, sidomos spiunat! Të infiltruar majtas e djathtas gënjejnë e vjedhin një popull të tërë. Dhe populli si dele pret të jetë si i barabartë në demokraci, por katandiset i vjedhur në varfëri në demonkraturë.

          1. V
           Vranakonti

           Ky Ilir Meta kure flet duket sikur dhjet qe ta haj vete. Ama sa per Qim peeken nuk ke ç'i thua si gomari ne katua (kasolle). I veçant dhe me i bukur eshte Fahri Balliu qe ma koken si qyperlliu.Opo lum Meta ç'njerez te mençem qe e rrethohne.

           1. V
            Vranakonti

            Ky Ilir Meta kure flet duket sikur dhjet qe ta haj vete. Ama sa per Qim peeken nuk ke ç'i thua si gomari ne katua (kasolle). I veçant dhe me i bukur eshte Fahri Balliu qe ma koken si qyperlliu.Opo lum Meta ç'njerez te mençem qe e rrethohne.

            1. B
             Beti

             Ok mor spiun muti!

             1. B
              Black Jack

              Ma idiota te dy si bo nona kokrrat e dallaverece , pritet hajer prej ktyne , ohhh boyyyy

              1. B
               Balo

               Cili gazetar me mënd në kokë sot është me PD dhe Metën!? Një gazetar i mirë sot është i detyruar të jetë i pavarur... Nuk mban dot anën e Ramës se është qelbur kokë e këmbë ,me vjedhje dhe shkatërrim! Nuk mban dot anën e kriminelit ndërkombëtar Sali Berisha dhe as të Arsen Lupenit nga fshatrat e Skraparit! Kështu që mbetet i pavarur.. Aaaa po flasim për gazetarë jo për profesione të tjerë...shumë të vjetër....!

               1. r
                realist

                Ore Balo , ke qene prezent ti kur Rama mbushte thaset me pare dhe e pe duke vjedhur ?! Pyetja tjeter , cfare ka shkaterruar Rama , apo qe e gjithe Shqiperia , ka ndruar faqe , nga nje qenefhane qe ishte para 2013- tes ?

                1. .
                 ....

                 Baloooooo !!!! Ruaj Stanin .

                2. Z
                 Zina(Zeqineja) Sallaksja bordello

                 IM shoku i Çim Pekes. Haaahaha sa per te qeshur? Nje nivel jane. Njeri me loqe se tjetri

                 1. H
                  Hoxha

                  Cifti me i bukur ne bote!!!

                  1. b
                   besi

                   Tedi Blushi (Bilushi i Metës) nuk është qen gjahu, por zagar gjahu i spiunit Meta, ndërsa biçim petlla është një taleban in albanistan.

                   1. i
                    ilir

                    Shikoni fytyren e Spiunit I M, le shume per te desheruar,kurse Qimi i pekajve me pamjen e malokut eshte simboli i personit qe ben punen e gazetarit ,duke prishur imazhin e ketij profesioni.

                    1. f
                     fati

                     Me erdhi shume shume keq kur lexova shkrimin e "gazetares" Beti Njuma. Nuk e imagjinoja dot qe nje gazetare femer, qe e heq vehten si te kulturuar, te shkruaje ne media me ate gjuhe neperke, por me sa duket keshtu ndodh kur bashkohesh ne bashkesi te tilla gazetaresh mjerane te cilet nuhasin si qente eren e parase. Turp, beti njuma vetem gazetare nuk duhet te jete.

                     1. b
                      beni

                      portal leshi, ku gazetaret ofendojne njeri tjetrin sepse bejne opozite!!!! cdo gazetar duhet te beje opozite

                      1. t
                       tirona

                       Ti ja pagove Betit gazetares se pa varur udhetimin ne Everest se kam degjuar se kaq i paguan ti gazetaret ,kengetaret me ndonje Rolex apo diku kesh 5-6 mije euro per seance!!!!!!!!!

                       1. Como

                        Muti me Mutin nuk gjej fjalet me te poshtra per plerat like sali kerma e te gjithe lepirsat e koqeve te Saliut

                        1. A
                         Askushi

                         CIFT GEJSH CJAPI ME DERRIN E SKRAPARDHIUT DY ????????????????????????.

                         Lini një Përgjigje