Agim Nesho: Iu bashkova Ilir Metës, se ai është si Mujo Ulqinaku e Vojo Kushi

3 Gusht 2022, 19:26Politika TEMA

Agim Nesho: Iu bashkova Ilir Metës, se ai është si Mujo Ulqinaku

Agim Nesho, i cili aktualisht mban postin e zv.kryetarit të Partisë së Lirisë, ka zbuluar arsyet pse iu bashkua lëvizjes së Ilir Metës.

Ai shprehet se janë qëndrimet e Ilir Metës në mbrojtje të kushtetutës ndër vite, ato që e shtynë atë të bëhej pjesë e PL-së.

"Për ata që kërkojnë alternativën; Pse iu bashkova Presidentit Ilir Meta

Makina gjigande e propagandës së regjimit nuk ka më argumente të mbrojë më qeverisjen e falimentuar, por është hedhur në sulm me dezinformim, me falsifikime të rënda duke qenë gati të zhdukë edhe historinë e demokracisë shqiptare. Ata bëjnë presion se nuk ka alternativë, por alternativat janë përpara syve tanë.

Duke ardhur nga e majta unë kam bërë zgjidhjen time pa asnjë ekuivok. Ilir Meta është rritur si luftëtar i lirisë dhe demokracisë që me fillimin e lëvizjes studentore të vitit 1990. Ai erdhi në Partinë Socialiste me një grup studentësh të guximshëm për të ndryshuar dhe transformuar këtë Parti, atëherë kur të gjithë largoheshin. Ai tregoi karakter, guxim dhe u rrit si lider i ri në betejat e vendit, në bërjen e Kushtetutës së re, në mbrojtje të cështjes së Kosovës dhe integrimin sa më shpejt të Shqipërisë në Bashkimin Europian. Karakteri i fortë, vendosmëria dhe vizioni për të ardhmen e bën atë jo vetëm lider të së majtës moderne Shqiptare por edhe një drejtues shteti të përkushtuar.

Sot Partia Socialiste me zotin Rama ka mbetur një shtëpi pa zot, e kapur nga një klikë që interesat e saj janë pushteti i palimituar dhe abuzimi me pasurinë publike. Zoti Rama u ftua në Partinë Socialiste për të ndryshuar imazhin e një partie të vjetër por ai solli anarkinë, shpërfilljen e vlerave të qytetarëve, mosmirënjohjen dhe shkatërroi vlerat e meritokracisë dhe profesionalizmit brenda partisë. Ai e shkatërroi partinë dhe e vuri atë në shërbim të një grupi besnikësh të Bashkisë së Tiranës, vizion që e shoqëron atë në drejtim të shtetit.

Heronjtë e Ilir Metës janë luftëtarët e lirisë si Mujo Ulqinaku, Vojo Kushi, ata të Edi Ramës janë të fortët me muskuj dhe para’ për të konsoliduar pushtetin. Iliri diti të ndajë luftën me gabimet e diktaturës, Rama përdhosi luftën dhe abuzoi me shtetin.

Si shtetar Ilir Meta krijoi arkitekturën e diplomacisë së re Shqiptare, duke i rritur rolin Shqipërisë me një politikë të jashtme dinjitoze të fqinjësisë së mirë dhe forcuar lidhjet me Perëndimin. Zoti Rama e personalizoi këtë politikë për protagonizëm dhe e vuri veten në pozicionin e vasalit të Erdoganit dhe shërbëtorit të Vucic deri në kompromentimin e cështjes kombëtare për interes të projekteve serbo-ruse si Ballkani i Hapur.

Rama mban me thonj pushtetin duke përdorur administratën civile, patronazhistët, duke u bërë klientelist i vendeve të tjera, ndërsa Meta është larguar nga pushteti kur ka parë se vendit i duhet një Mision i Ri si në vitin 2004 dhe 2022. Sot Rama i ka humbur identitetin Partisë Socialiste, ndërsa Ilir Meta po ngre alternativën e re.

Besimi tek lidershipi krijohet në vazhdimësi dhe njerëzit bien viktimë e propagandës së shfrenuar. Sa për veten, si pjesëmarrjes i lëvizjes së 2 Marsit nuk vajta te Ilir Meta. Ishte Meta që u kthye tek 2 Marsi për ta cuar vendin drejt një demokracie të konsoliduar, në respektim të Kushtetutës dhe të rikthimit të vullnetit të popullit në qeverisje, duke patur në program të Partisë së Lirisë domosdoshmërinë për realizim të Referendumit si garancia më e madhe e Sovranit për të mbrojtur demokracinë dhe rikthyer llogaridhënien", shkruan Agim Nesho, që ndryshe në Tiranë njihet dhe si "Gimi i puros".

73 Komente

 1. B
  Black Jack

  Bole and idiot 24 carat

  1. N
   Ndreko Gradeci

   Agim Nesho. I biri i Gaqo Neshos, ish ambasador, ish sekretar i,parë i Komitetit të partisë Titanë. E ëma, Tana Kondi Nesho, motër e Vito Kapos dhe motër e Pirro Kondit. Vito Kapo, shtetase amerikane, anetare e Komitetit qendror të PPSH, Ministre industrisë lehtë, gruaja e Hisni Kapos, anetar i birosë politike të KQPPSH dhe Sekretar i KQPPSH si dhe zëvendës i Enver Hoxhes në hijerarkinë e politbyrosë të asajë kohe. Pirro Kondi, daja i Agim Neshos, anetar i KQPPSH dhe sekretar i parë i Tiranës. Mamaja e Andi Bushatit, Vera Kapo Bushati, Agim Neshon, e ka djalë teze. Një nga Motrat e Hisni Kapos, e martuar me Xhelil Gjonin, anetar i birosë politike të KQPPSH dhe sekretar i parë i Tiranës. Nuk kuptojmë se ku e ka patur diktaturën Agim Nesho ? Në kohë të Enverit ? Në kohë të Saliut ? - kur gjithë Kapo-llarët u strehuan në Liban tek ish lidhjet e vjetra agjenturore të Hisni Kapos mbasi Sali Berisha po u qinte nënën,duke tentuar ti arrestonte ? Apo tani në kohë të Edi Ramës ?

   1. D
    DANIELA NESHO

    SA MIRE I KE ZBIRILUAR MORE MIK !!! KE HARRUAR TE PERMENDESH GRUAN E NESHOS QE VEGJETON NE USA ME PARATE E SHTETIT DERISA TE DALE NE PENSION. TURP

   2. k
    k

    O kurtizane,rracë e poshtët dhe mallkuar.Rigoletto.G.Verdi.

    1. P
     Pero

     Çfare mund të presesh një idiot i tille?! Çfare niveli inteligjence ka ky ambassador?!!!! I ka afruar ndonje kocke I.Metaj (apo I.Meta) p.sh. minister i jashtem, dhe ky dordolec punon jashte pensionit. Pse nuk e shet dekoratën prej floriri që i ka dhënë I.Metaj per merita të veçanta në spijunimet e shokeve ?

     1. G
      GP

      Gim Nesho, çuni tezes së Andi Bushatit, e plotësojnë njëri tjetrin….

      1. A
       AGIMI

       Si shtetar Ilir Meta krijoi arkitekturën e diplomacisë së re Shqiptare, duke i rritur rolin Shqipërisë me një politikë të jashtme dinjitoze të fqinjësisë së mirë dhe forcuar lidhjet me Perëndimin. SI E KRIJOI MORE PLAKUSH QE PRETENDON NDONJE POST APO QE SOLLI NE MINISTRINE E JASHTME TE GJITHA RRUGACET QE I SHKONIN NE ZYRE PA ... DHE ATA QE PAGUANIN TEK TEZE MONIKA PRURJET ME TE PAAFTA NE MINISTRINE E JASHTME JANE KUR ISHTE MET-MONIKA QE VAZHDOJNE EDHE SOT NGA NJE AMBASADE NE TJETREN, PASI PAGUAJNE ZARFET ME PARA TEK ILDA DEGA / PENSIONISTJA E PANGOPUR QE NUK PO SHKULET NGA MINISTRIA E JASHTME QE MBAN GRUAN E NESHOS PREJ 30 VJETESH NE USA ME RROGE E SHTEPI SE PUNE ASGJE

      2. L
       Llesh

       Epo tè paragonosh kryehajdutin me herojte o je injorant o je njeriu me bastard qe ekziston ..lum Shqiperia per opoziten qe ka.

       1. P
        Pensionisti i Porcelanit

        Heronjte Mujo Ulqinaku u mashtrua nga Mbreti Zog, Vojo Kushi nga Miladini Enveri, karagjozin Agim Nesho po e telendisin honoraret e Ilir Floririt.

       2. T
        Trotski

        Ik Mor Legen mos na trego Perralla Ti je blere nga Like Hajduti.Ai Delenxhi i vjen anes Mujo Ulqinakut dhe Vojo Kushit.Ai eshte nje Hajdut i Rendomte ,i vertetuar me ZE dhe FIGURE,Ai eshte vrases dhe me Dosje Sigurimi

        1. S
         Shaqo

         ...paska blere mall te skaduar, sic eshte edhe ai vete.

        2. G
         Genti

         Ka të drejtë Nesho budallai. Meta është si hallatet e Mujo Ulqinakot dhe si loqja e Vojo Kushit. Kur ka të drejtë ka të drejtë dhe se luan as topi i Mato Grudës.

         1. X
          XXL

          Mos ja vini veshin këtij koqes , shyqyr që mori një post dhe u gradua , se vdiq për një çikë pozitë , pa budallallëqet që flet nuk ja merr për keq se ja dinë nivelin. Shikoni me kë e krahason spiunin e sigurimit ! Me këtë figurë partia e likes dhe e monës do dalë në selamet.

         2. G
          Genti

          Meta ka bërë një gabim duke e quajtur Partia e Lirisë partinë e Monikës pasi PD-ja është Partia e Lirisë së Berishës. Kjo e ka futur edhe Salën në mendime pasi ka filluar të dyshojë. Ç'do Liria te partia e Metës ?

          1. a
           arqile

           ik pirdhu bashke me hajdutin.

           1. G
            Gaqo Nesho sekretari PPSH Hysni Kapo

            Sa qesharake une ty nuk te mare as per te pastruar wc se me kujton Gaqo Nesho Hysni Kapo Andi Bushati iku koha jote spoune ne funde te Gushtit do ta shikoshe o komuniste i qelbur

            1. A
             Adashi

             Me vjen keq miku im por paske rjedhur i tmeri.Shume vite me pare nen shoqerine me ty herehere dyshoja se ky eshte deficent nga trute. Por u be ca kohe qe jam i lumtur sepse paskam patur te drejte.

             1. G
              Gimi i Nderzyer

              Bashkepuntor te te gjitha sherbimeve, bashkohuni! Partia Pordha e Likes(PL) na therret!

              1. Z
               ZOROOS

               Agim Nesho vetem pipa di te beje e thith me oreks

               1. O
                O BEQIRA,JU HA BIRA

                Po si nuk te vjen turp,o ambasador i leshit,po clidhje nje rakitik,hajdut,vrases,idiot,me Mujo Ulqinakun,e heroj te tjere te historisë tone.Imoraliteti eshte emrusi juaj i përbashkët,intriga,mashtrimi,pa besia,eshte menyra e juaj e jetese,po ti mire ja ben qe e ven ne shërbim kete moster me damke,qe e njohin mire shqiptaret,gjithsesi ju jeni ne fundin tuaj te turpshëm,o mbyll leshi,o beqira

                1. c
                 ce

                 O Agim Turra i Durresit apo Agim leshko i Tiranes ik se je bere per te qeshur o hunderr. Lidhi mire pantallonat dhe mbertheje dyqanin para se ka raste qe e le hapur , je i mbaruar bashke me particken e Likes qe e ka marre rrugen e mutit qysh ne fillim dhe Agushi me Ted bibilushin ben garipin ne fushat e myzeqese. O like po a ka njeri me te cmendur se ty ne planet mor hunderr qe i fute duart ne fyt rojes se godines se te papunit Sali Shehu. Po ti mor hunderr bere thirje ne prag zgjedhjesh per hanxhare, sepata, cfurqe pra per lufte civile. Je i mbaruar , shko futu tek poturet e Agim turres apo Agim leshkos o njeri i neveritur.

                 1. S
                  Ss budallenj ka ky vend

                  Cfare idiotesh ka nxjer kjo dhjerokraci.... Ky sahan lepirsi i te gjitha regjimeve duhet te thoshte se spiuni ilir i ngjan hysni kapos

                  1. K
                   Kot pyes.

                   Mos ka të bëjë që është çun tezeje me Andy Bushatin? Se ndonjëherë budallallëku shkon pas gjakut.

                  2. T
                   Tetovari

                   Bravo Nesho????????????????????

                   1. B
                    Balo

                    Ti je si dajo Alqi Kondi! Pat qenë kurvar orëziu...

                    1. K
                     KASEM

                     PO OR NIPI I HYSNI KAPOS ASHTU ESHTE META POR KE HARRUAR TE TREGOSH PER VJEDHJET E MEDHA QE KA KY MUJO ULQINAKU YT.TE FALA ANDIT.

                     1. T
                      Tironci

                      hahahaaha po bythshkerdhyer ngele o kopili i Neshove

                       1. Z
                        Zeqo Pilafi

                        Thotë Nesho Jr.: U bashkova me Ilir Metën sepse "Iliri diti të ndajë luftën me gabimet e diktaturës, Rama përdhosi luftën dhe abuzoi me shtetin.". Flet vetëm për "gabime" i biri i Gaqos dhe jo për mënyrën më çnjerëzore sesi u shfrytëzua deri në mizori një popull i tërë. Mjafton t'i kujtojmë këtij bastardi komunist faktin se sapo ju krijua mundësia e parë për t'u çliruar nga vargonjtë e skllavërisë komuniste, populli ja mbathi nga sytë këmbët si në kohët biblike nga "parajsa" që ndërtoi yt'atë. Tani na duhet të të japim mundësinë edhe ty mut, që t'na kthesh përsëri në atë kënetë muti që ndërtoi Gaqua dhe gjithë shpura e sojit të tij.

                        1. H
                         Hasoni

                         Mujo Cakuli (Ulqinaku) ok po pse Vojo Kushi qe ka qene malazez jo shqiptar etnik!! Te krahasosh Like florinin me sllave!!

                         1. L
                          Lapi

                          Jeni plehra si ti si ai. Jeni hajdute.

                          1. A
                           Aleksander

                           Parti qe do marre 0,2%. Partia e Leshit .

                           1. A
                            Arjnan Cani idiot i lindur.

                            Te gjithe spiunet, bucet ,hajdutet, funderinat e ndyra,kar , byth dhe jarge lepires i jane bashkuar partickes se familjes bandite , kusare Meta apo Metaj.

                            1. T
                             Te tille jini , sa here qe hapni gojen !

                             Agim Nesho eshte shuuuume e shuuume me plehre se sa Agushi i "Partise se Lirise " ! Duhet te jesh shume i ndyre ose debil i neveritshem qe te zgjedhesh si te preferuar Sali Karaxhicin apo Agush Metajn !

                             1. K
                              Kurva politike te shfaqur si “Anal-iste”.

                              Boooo kokrra kurves,qe doli pa breke,se na kishte ca trapin neper Tv si “anal-ist” !!.Ytbte shkerdhefte populli robt ty,dhe Metes apo Metaj.

                              1. T
                               TOTO

                               Po lereni o njerëz, ç'i bini në qafë këtij dallkauti, kështu e urdhëruan çorbëbërsit, e kështu bëri, në një front me mutërsirat e Shqipërisë, dhe ai ''amin'' Do të shpërblehet me një uturak bronci të larë me flori 9 karatësh... I biri i Gaqo Pordhës...

                               1. M
                                Morseta

                                O si nuk ju mer mortja mor sahan lepires qe i shkoni nga mrapa te gjith figurave te mbaruara Dhe duan te kapen mbas fijes se merimanges

                                1. J
                                 Jimi

                                 Nga kjo "Ngjizje" nuk e di kush eshte me shum i kenaqur nga ju te dy ?

                                 1. F
                                  Falje per fjalorin

                                  M.... tek M....ngjit.

                                  1. P
                                   Peshengritesi i fakultetit ekonomik

                                   Nuk ka nevoje te hapen dosjet,sepse ustsllaret e sh.Enver, spiunet dhe informatoret e dikurshem,mblidhen vete si mizat pas mutit. —Keta heronj njohin vetem nje zanat:Vetem t’ua fusin te tjereve pas kraheve.Por me ne fund po e hane vete nga pas kollodokun.

                                   1. T
                                    Tit Vasili

                                    Legeni Agim Leshko ju ka bashkuar Leshit te Dhise , ky duket se eshte edhe me zagar se sa duket

                                    1. T
                                     Tarzani

                                     A e mban mend Vojo Kushin tend,ne vitin 2016,kur e kapi per veshi "gjigandi"50 kilesh me emrin Lu dhe e coi te votoje?Po te ishte vertet Vojo Kushi,te jesh i bindur,qe kete servilizem shume bajat nuk do ta pranonte kurre.Njerez si ty,vetem me dylbi mund ta shofin Vojo Kushin.

                                     1. T
                                      Tironsi

                                      Njeri me koktrashe e teveqel si ky Nesho nuk me kane zene syte.

                                      1. Roberto

                                       O Gim trapi. Ju bashkove Agush Metes se eshte si Vojo Kushi dhe Mujo Ulqinaku??? Po ti mor bryl kush je Sadik Staveleci apo Xhorxhi Martini???? Hahhaha budallenj me oke te LSI budallenj me kostume ambasadoresh te Liria.

                                       1. B
                                        BENIKU

                                        Se katandiset nje ambasador,ne kete fare derexheje,eshte hall i mall,per nje shtet normal,po me nje president si ky mostra,nuk pret gje tjetër.ky ambasador i bythes..,nje pederast aktiv,na krahason nje delirant,nje idiot,pa identitet,me figurat tona historike.Ky spiuni i vogël,me koke te madhe,nje beqir i lindur,e heq veten si trim,po do keni mundësi nga tetori,kur te dale ne shesh te mejdani,mund kapedani.E kujtoni episodin ne zyrat e FRPD-SE,si bente si idiot qe eshte,jo se i plasi bythe per partine,po per Saline,Shehun,janë pronare te gjithe asaj toke ne gjirin e Lalzit,me urdhrat e këtij enukut te Saliut,e shoqja u be gjenerale,ky eshte ish presidenti spiun,qe ky beqiri na e ben dhe hero,se duan ta përdorin prap per qellimet e tyre,po tani nuk ka me kohe,gjerat janë ne dore te tjetër kujt,dhe ky kurva Nesho,nipi i Hysniut dhe kushëriri i Andi Bushatit

                                        1. A
                                         Anonim

                                         QE JE KOQE KANDARI AS NUK DISKUTOHET , PP CHYN VOJO KUSHI ME LIKE MAVRIN NE ASNJE LLOJ DIMENSIONI DHE AS HYSNI KAPOS NUK I NGJAN AS TI AS LIKJA JOT O BOLE SE ISHIN NDRYSHE ,SKRAPARDHIU NJE BOLE ME KEQ SE TY QE DEL E FLET PALLAVRA NGA RAKIA ,JU HUMBT VARRI ISHALLA TY E LIKES E SALIUT .

                                         1. L
                                          Laura

                                          Ky Agim Gaqo Nesho, e la gruan e pare sapo Enver Hoxha urdheron arrestimin e babait te saj. Agim Nesho kishte për grua vajzen e Llambi Zicishtit, nje vajze e shkelqyer, dhe ky zoteri dhe familja e tij e fluturuan nga shtepia nusen bashke me femijen e porsalindur. Nene e bije se bashku me maman e saj perfunduan ne internim dhe vajza bebe eshte rritur si armike e popullit. Ajo sot eshte nje mjeke e nderuar. Mori gruan e dyte po ashtu ka perfunduar i ndare, nuk la hordhek pa bere dhe ka perfunduar si Lolo i LSI, ky fare plehre u be Ambasadore, për asnje merite te tij po thjesht se ishte nip i Vito Kapos. Tashti gjykoni Vete kush eshte Agim Nesho.

                                          1. H
                                           Historiani

                                           Fatkeqesisht, Agim Nesho perben modelin e njeriut pa kurrfare dinjiteti dhe as personaliteti. Sali Berisha i pati futur ne burg gruan e Agimit dhe babain e tij, Gaqo Neshon. Megjithekete, Agim Nesho eshte gati te risjelle ne pushtet Sali berishen. Pse ? Duke qene njeri pa kurrfare idealesh por thjesht nje dashurues pushteti ( gje qe s'ka kurrfare gjasash ta gezoje sa te jete gjalle ), meqenese pushteti aktual ( nje pushtet jo sa duhet i denje per Shqiperine ) nuk ia vari dhe nuk i dha asnje post, Gimua u hodh ne ofensive dhe tani na ben " heroin " dhe atdhetarin. Te jesh kunder Rames dhe pushtetit te tij eshte krejtesisht e pranueshme, por te rreshtohesh ne krah te Ilir Metes per ta sjelle ne pushtet tregon nje rrenim te plote dhe te pariparueshem moral.

                                           1. N
                                            Ne

                                            Gimi i puros ne byth te Gimit

                                            1. a
                                             alphade

                                             Te me fali lexuesi : Sa CAR eshte ky Agim Nesh. I biri i Gaqos qe tere jeten fale “L’ala Gjonit” kulloti ne diplo- ci dhe Parti duke qene njeriu me medioker qe kam njohur …. KALLP I tere ….!!!

                                             1. a
                                              alphade

                                              The same father, the same son….!!! Bej baba te te ngjaje …..!!!

                                               1. T
                                                Toma

                                                Kur Gaqo doli nga burgu I Saliut ja la amanet Gimit, Nanon, Meten,Saliun si kujdestare burgu. Agim loqja, debil dhe I paafte si mashkull dhe si interest. A mundet burri te rrije ,te haje,te pipe me vrasesit e babbitt dhe vjehrrit? Nje egoist nevojtore

                                                1. T
                                                 Toni I gjate.

                                                 Agim Nesho Ti je identik si ajo e dhjera pas fares se djathit... Paska Shqiperia me shumice bura kurva si ty o Agim bashke me kurvicken Ilir...por paska edhe gra transverstite made in Monika

                                                 1. X
                                                  XHI BU

                                                  Pinjoll i servilizmit,mashtrus,e sahanlëpirës i çdo sistrmi,krahason mashtrusirn ,hajdutin,vrasësin,spijunin e sigurimit më heronjtë e luftës.Rracë e ndyrë.

                                                  1. Z
                                                   Zina(Zeqineja) Sallaksja bjonde

                                                   Jam dakort me te gjitha komentet qe u bene per Agim Neshon? Po nuk ka faj i shkreti se eshte dhender i ri, eshte martuar me nje goce nja 30 vjet me te re se vetja?? I thote vetes hamshor?? Do ta fusi edhe gruan ne PL! Ta kete IM prane! Hahahaaa Ndosha prandaj e ka marre IM

                                                   1. D
                                                    Deda

                                                    Dhe ti qemal stafa

                                                    1. h
                                                     hasani

                                                     Plehrat ne cdo rast mblidhen bashke dhe pastaj hidhen ne landfille. Ky nesho eshte nje kokerr qelbesire qe e ka te rralle shokun.

                                                     1. S
                                                      Salehu

                                                      Plehra tek plehrat do te shkoje...me mire keshtu

                                                      1. A
                                                       Ambasadori i luajtur mend

                                                       Ik ore fytyre e ndyre, nipi i Vito Kapos e Alqi Kondit, eshte turp qe ky ka qene ambasador ne SHBA dhe na ka perfaqesuar si shtet. Si duket ka ngele pa leke, nga Rama nuk ju dha punesim dhe u hodh nga Likja sepse e paguan mire dhe ai i ben propagande per ta mbajtur gjalle, gjoja si gjak i ri i partise se lirisë. Ik ore gomar rri ne ndonje lulishte loz domino me moshataret e tu dhe merr pensionin kur te vjen data. Keta njerz te cilet e quajnë veten koka te medha bejne qe ti japin oksigjen njerëzve te dështuar, turp o Gimi i Puros. Lexo ndonjehere komentet se jane me te mira se vet artikulli.

                                                       1. Harove e ca të tjera !

                                                        Eshtë dhe ALENDE , si ç’i thotë vetes dhe Like Floriri, si ç’i thotë Saliu .

                                                        1. P
                                                         Partia e lekut

                                                         Bravo Meta, zgjodhe Brisiden hajdute sic je vete, zgjodhe ish sigurimin ne gen, kokeboshin Nesho sic je vete,prandaj ju bashkon ideali te Partia e Lekut!Mortja gjithe qelbesirat! Grini grini se populli eshte i mencur! Nuk pret mend nga Brisida-Xhiko, Agim Gaqo Nesho e compani...

                                                         1. Harove e ca të tjera !

                                                          Eshtë dhe ALENDE , si ç’i thotë vetes dhe Like Floriri, si ç’i thotë Saliu .

                                                          1. h
                                                           hajdar komplet

                                                           vetem titullin lexova. po nuk te dija kaq hajdar o agim?

                                                           1. U
                                                            Une kuptoj

                                                            O Nesho idioti,si e ben kete lloj krahasimi.? Ata rane per Shqiperine ndersa Iliri yt jep jeten per paranë.

                                                            1. J
                                                             Juliano

                                                             Nëse kërkoni e rrëmoni në historin e komunizmit për kërrma, kërrma që kërkon të riciklohet është ky neshua i vojokushit , që me atë gojën që mban erë pusetash, zë me gojë dëshmorë të kombit, duke jua bërë krahasimin me një ordiner si vetë ashtu dhe familja. O pler, që të bien dhëmbët sa herë që flet, haku i njerëzve që more më qafë do të zerë me smundjen e majmunit, edhe pak dhecdo dalësh me pseudonimin që ke pasur si bashkëpuntori i sigurimit, prandaj dhe je në krahun e fëlliqësirës së kombit meta berisha, se mendon se kanë zhdukur dosjet tuaja. O majmun plak.

                                                             1. r
                                                              robi

                                                              Amon bre burra kur del ky Agim Turra i Durresit apo Agim Leshko i Tiranes me duket sikur jam para Rrapush Xhaferrit te popullit, hiqeni mor kete monster te partickes se likes se la nam teveqeli.

                                                              1. Gime Neneshi .

                                                               Ky Gimja e ka problemin që nga mbiemri , vjen nga fjala NENESH , njeri i humbur , po per ta zbutur pak , e kanë këthyer Nesho !

                                                               1. V
                                                                Vlora

                                                                Te ishte gjalle Gaqua do te te kishte bere lanet.

                                                                1. s
                                                                 sopiqoti

                                                                 Agim Nesho ".K E L L I R A " .

                                                                 1. e
                                                                  ekonomiksi

                                                                  ta dine mujo ulqinaku dhe vojo kushi qe ti i barazon me spiunin e ekonomikut alias ilir meten...do u levizin eshtrat ne varr o kokrrock.qellove si kalama o cuni i gaqi neshit...eshte barazim me humje ne xhep...o truthare.ky meta ju ka siguru vene pune juve...ka mor leket e vjedhme dhe ju ka dhone ka i cope.i ka bo llogarite fshatari i skraparit....se ka perdor politiken per te siguruar shume si puna jote...qe gerthisni gjithe ekstaze per te pare hapjen e gojes se ketij mostre...ne qe e njofim i cik mo mire se ju..s habitemi...si sekretar rinie e ka bo detyren e vet qy atehere...kur u bo ky sekretar rinie asnji sdote me e bo...ky na doli vullnetar...dhe si tha ne tv me zgjodhen sekretar rinie se isha mo i miri...te ishe i mire si student i ekonomise politike ishe gjoja mo e thjeshte.....se ishte dega mo dru me pre e fakultetit ekonomik...eshte i vetmi politikan pa profesion...ska punu i dite per ate qe ka studiu...koketul...injorant...i asaj kohe...super i pasur dhe gjoja politikan i klasit te pare...i kohes se sotme....KY MUJO ULQINAKU I DITEVE TE SOTME....NA FAL ZOTI MUJO PER KRAHASIMIN...ESHTE HIBRIDI ME I I SHPIFUR I TRANZICIONIT JO NORMAL I SHQIPERISE POSTKOMUNISTE...KY DUHET ARRESTUAR...ESHTE TURP QE POLITIKA SHQIPTARE I LE VEND AKOMA KETI KODOSHI...RROFTE SKRAPARI....

                                                                  1. V
                                                                   Veterani

                                                                   Ky Agim leshi është lidhur me Liken e floririt që kur ishte ambasador në Amerikë.ky është një legen oa bythë e një memec ordiner qënuk mund të rrijë dot pa karrike.Kështu e ka edukuar partia e punës dhe babi Gaqo

                                                                   1. I
                                                                    Ilda Dega

                                                                    Ilir Meta ka qenë një nga ministrat me idiote qe ka patur MPJ. Njerëz te paaftë mediokër si eshte dhe ai vete, shoqe e shtoje te Monikes, i vuri ne poste drejtuese ne ministri e i emerpi neper ambasada. Krahu i djathtë ishte Ilda Dega baxhelle hajdute ndyresire qe vidhte ne emer te ministrave, qe transferonte fondet nga nje ambasade ne tjetren ne nr fantazmë llogarie qe mbylleshin menjëherë sa terhiqeshin fondet. Kjo është fytyra e MPJ dje dhe po ashtu vazhdon dhe sot.

                                                                    Lini një Përgjigje