Habit deputeti i PD, thirrje Ambasadave: Mbështesni Gledis Nanon, Rama do përpiqet ta pengojë

3 Gusht 2022, 18:30Politika TEMA

Habit deputeti i PD, thirrje Ambasadave: Mbështesni Gledis Nanon, Rama do

Deputeti i Partisë Demokratike, Dashnor Sula ka shprehur mbështetjen e tij për drejtorin e Policisë së Shtetit, Gledis Nano në lidhje me ushtrimin e detyrës së tij, marrë shkas edhe nga vendimi për shkarkimin e drejtuesve të Policisë Kufitare në Vlorë.

Në një intervistë për “Euronews Albania”, Sula i bëri thirrje Ambasadave në Shqipëri, që të mbështesin Nanon dhe të mos i nënshtrohet presionit nga kryeministri Edi Rama.

“Është në rrugën e duhur dhe uroj dhe shpresoj shumë që të mos pengohet dhe të mos i nënshtrohet presionit nga ministri i Brendshëm apo kryeministri. 

Do t’i bëja thirrje të gjitha agjensive ligjzbatuese ndërkombëtare, madje edhe të gjithë ambasadave në Republikën e Shqipëriusë që ta mbështesin fort drejtorin e ri të Policisë.

Unë mendoj se është një person i cili është në rrugën e duhur. Por kam frikën dhe kam bindjen që do të bëjnë të pamundur në të gjitha format dhe mënyrat për ta penguar në detyrën e tij”, theksoi ai.

Nano mori vendim për të shkarkuar drejtuesit e Policisë Kufitare në Vlorë, pas ngjarjes së rëndë të ndodhur në Himarë, ku një 7-vjeçare u përplas për vdekje nga një skaf në plazhin e Potamit në Himarë, që drejtohej nga shtetasi Arjan Tase.

Ai mbante detyrën Shef Seksioni i Policimit në Komunitet në Komisariatin e Policisë Elbasan dhe pas kësaj ngjarjeje, është përjashtuar nga Gledis Nano.

Arjan Tase humbi kontrollin e mjetit lundrues dhe përplasi për vdekjen fëmijën në bregun e detit. Mbi të është ngritur akuza e vrasjes nga pakujdesia dhe pritet që brenda 48 orësh do të njihet edhe më masën e sigurisë në gjykatën e Vlorës.

19 Komente

 1. B
  Baca

  Pse thoni “Habit deputeti i PD”? Apo juve bythlepirsave te Fuges, ju duket çudi qe Rama te beje presion tek Drejtori i policise?! Megjithese keni te drejte te habiteni se tek ai bariu i dhive qe ishte drejtor policie para Nanos, bente presion edhe katundari i Librazhdit, brekzverdhuri nga klori, Tualet Balla.

  1. S
   Sali gerdeci

   o baca.bej te fala sali shurraqit..

  2. E
   Estrada e ish PD

   Haaaaa nuk dine fare e cfare pushteti donin keta debila estrade fare

   1. L
    Loni

    Peshk zalli Shkumbini! Loni

    1. K
     Kjo nuke ështe një shenje e mire

     Po të vavdroje, kundershtari met për Ty ateher. Rendi dhe qetsija politike Shqiprie jane shume keqe Nano duhet të jape dorheqeje

     1. A
      Agim

      Gledis Nano ka pergjegjesi te dores se pare si Drejtor i Pergjthshem,por edhe se ai e riemeroi ne detyre ne Elbasan ish te proceduarin Tase.Nga e gjeti? Sa e si verifikoi se qe qelabar..?!

      1. L
       Loni

       Peshk zalli Shkumbini! Loni

       1. P
        PEQINSI

        U be dhe ky, qe vinte ne stadium dhe nxirrte pistoleten, eshte gallate fare,nga keta persona qe thone beni si them e mos beni si bej une

        1. x
         xx

         Po pse mo SULE, more Sulejman ,nuk je ketu ti apo shoqerohesh me aliene, o tru shkulur. A nuk e ndigjove,lexove,kuptove deklaraten e Rames per masa ekstreme?/ PSE jeni kaq m.... ju ore aman.Dhe u ben thirrje gjithe ambasadoreve o qe u befsh lemsh qe nuk nderton dot nje fraze te sakte por e mban neper goje sepse trurin e ke sallate.

         1. V
          Vranakonti

          Pse jane te gjithe te keqinj keta te Pd-ke? Sepse ata mendohen gjithe naten se si do shpifin dhe akuzojne ne mengjes te tjeret qe JANE GJITHE DITEN NE PUNE. Ata jane te pafytyre dhe gjthesecili mendohen si e si te gjejne alibira t'i thon ne televizione per te pjerdhur mendjen e budallenjeve qe i ndjekin dhe u ngjiten si muti pas kepuces. Dashnor Sula per keto u zgjodh deputet i partise terroriste me emrin PD.

          1. I
           Ilirjan Duzha

           Nuk eshte problemi i ramsit,eshte problem Katovice.Te gjithe pozicionet blihen,por dhe perpos kesaj cdo drejtues duhet ta perligji vendin ku eshte.Ky krye polici duket qe ne surrat qe eshte i menderosur,buf pulash,i ka mbetur ora te babai polic!Pffffff qenie e poshter ,duhet zhdukur me gure me gjithe katovicen!!!!

           1. T
            Tironsi

            Ore, po vetingun në Polici, e kish kaluar ku Tasi?

            1. P
             Pilurioti

             Ç'është ky shemtim kaq i madh, ore aman? Ky Sula qënka i shemtuar fare, fare, fare. Ik ore fshihu diku poshtë tavolinës se le nam. Pu, pu, pu.

             1. F
              Fari turi derri

              Ik o mjeran o gomar Peqini qe jeni bere si lopet hani bar gjithe diten dhe nga e njejta vrime nxirrni bajga ,se me keto idiotlliqe qe flisni po ja siguroni mandatin tjeter Rames me zor.

              1. Z
               Zina(Zeqine) Sallaksja

               O Bace, mos ja fut kot per Tauland Ballen, ka mbaruar shkollen me te gjitha 10 ne Rumani. Me vjen keq qe e perbuz??? Po ti a je valle ne nivelin e tijë?? Ti e shikon mire kur diskuton per çeshtje te ndryshme sa i formuar eshte. Dhe sa serjoz, Bravo Tauland Balla

               1. S
                SulltanSurreli

                E te mendosh qe ka qene prokuror ky !!!

                1. K
                 Kristi

                 Vrasje vetem me dashje.... U fut ne zone qe nuk lejohej... U soll si kapadai,..kriminel... Kur nje verses futet me makine te themi..ne messin e turmes.. dhe ben krim....qenka vrasje nga pakujdesia..?!

                 1. S
                  SKY

                  SOT ME SHUME SE KURRE DREJTORI I PERGJITHSHEM I POLICISE, KA NEVOJE PER MBESHTETJEN E CDO QYTETARI. MOS VOTONI E ZGJIDHINI KETA PALO DEPUTETE MAJTAS E DHJATHTAS, QE NE 32 VITE E SHKATERRUAN KETE KOMB, POR DUHET TE PERKRAHIM NJEREZIT PROFESIONIST TE ADMINISTRATES NE TE GJITHA NIVELET - (KETU NUK PERFSHIHEN HAJDUTET DHE ORDINER). DUHET TE NDRYSHOHET KONCEPTI NGA NJE POPULL TE VARFER E INJORANT, NE NJE POPULL ME MIREQENIE DHE ATDHETAR. MOS TE MBETEMI NJE FSHAT I EUROPES, POR NJE QYTET-SHTET ! SKEMI NEVOJE PER PALO RILINDAS E PER RITHEMELUSA!

                  1. L
                   Labi

                   Del rrugeve te Tiranes shikon police qe ndalojne makina pa shkak,kontroll letrash thone,shikon police qe ndalojne nje shofer per perdorim cel i turren nga 10 vete,rast te tille pashe te toptani ne mes Tiranes,degjoja shoferin qe thoshte nuk vrava njeri zbatoni ligjin e mos me vononi,tani ket fryme ne polici e fut drejtori apo Rama o deputet prej letre,keta polic mun te bejne gje tjeter me te rendesishme se sa te bezdisin njerezit rrugeve.

                   Lini një Përgjigje