Sali Berisha, me fjalor nekrofili: E bluan buzë ujit vajzën 7-vjeçare në Himarë, vampirët

3 Gusht 2022, 20:49Politika TEMA

Sali Berisha, me fjalor nekrofili: E bluan buzë ujit vajzën

Sali Berisha dhe Ilir Meta po përpiqen të përfitojnë politikisht nga ngjarja tragjike e Himarës.

Berisha është shfaqur sot në Vlorë, me një fjalor nekrofili.

"Ndodhin ngjarje ndër më tragjiket. Buzë uji, se 7-vjeçarja nuk mund të shkojë thellë, e bluan skafi i komisarit. Nuk ndodh në botë kjo. 

Komisari skafin të paregjistruar. E thoshte sot një qytetar shumë bukur: Ky kryeministër na thotë të dënohet ai që e kreu. 

Jo, ai të dënohet, por të dënohet edhe ai që e merr nga trafikant dhe e bën polic, nga polic e bën skafist, nga skafist e bën vrasës. 

A është kështu apo jo? Pastaj, për të larë duart, thotë vampirët politikë dhe mediatikë. Bën fjalë për vampirë politikë dhe mediatikë që reagojnë.

Si të mos reagojmë kur secili nga ne mund të kishte fëmijën, vajzën, djalin, mbesën në breg. Si mund t’ia bluash fëmijën? Vampirë janë njerëzit pranë tij që ai i mbron, i mbështet.

A nuk i mori jetën ambulanca Samuel Ndojit, 10-vjeçar, në Gjirokastër? Si na thanë për të? Na thanë se ajo po transportonte një grua shtatzënë me urgjencë. 

Një gazetar trim doli aty dhe tha është gënjeshtër. Por merrte dhe çonte pasagjerë me lekë. Drejtori i Përgjithshëm i Policisë na mashtroi, ai mbulonte krimin. Kurse gazetari u bë dëshmitar i të vërtetës.

Ardit Gjoklaj, e murosën në plehra, ndërmarrje qeverie. Gazetari e nxori. Kush ishte vampir ai që po e fshihte apo ai që po thoshte të vërtetën?

Klodian Rashën e vranë tek dera e shtëpisë. Çfarë na thanë vampirët e Edi Ramës? A nuk na thanë që u gjet revolja në pellg? Doli që s’kishte asnjë lidhje. Media dhe qytetarët reaguan.

Por ai habitet, si ka mundësi një reagim i tillë. Këta kanë humbur çdo ndjeshmëri. Kanë humbur ndjeshmëritë njerëzore. Kur Samuelit i merrte jetën Samuelit me 100 km shpejtësi, Olta Xhaçka shprehte pikëllimin nga hotelet në Himarë, edhe pse ajo ishte një krizë nga më të mëdhatë që kishte vendi.

Ky ngrihet dhe thotë janë vampirë. Kjo është një goditje e madhe ndaj turizmit, ndaj asaj familje, ndaj vendit. Turizmi këtë vit për fatin më të keq dëshmoi një rënie të madhe me pasoja shumë serioze", u shpreh Berisha.

21 Komente

 1. k
  kthhh

  O batard.Ti dhe djali yt dogjet te gjalle ne Gerdec 7 vjecarin Edison Durda.I vrate ne bark foshnjen vajzes 18 vjecare Anisa Sogani. https://www.gazetatema.net/2014/03/05/gerdeci-vazhdon-te-marre-jete-vdes-24-vjecarja-pas-komplikacioneve-nga-plaga-e-vjeter/

  1. F
   Fajtori.com

   Gërdeci lale, Gërdeci! Apo e harrove? Ti o kërrmë e ndyrë duhesh varur për gjuhe!

   1. k
    k

    Mallkuar brezat e shpellarit non grata përjetësisht.

   2. T
    Tropoja

    Shume e vertete Doktorr Berisha na udheheq drejt pavaresise se boll duruam nen zgjedhen e vellait te vuqiq,mire qe ikin te rinjte nuk ka lindje etj por ky po i vret dhe femijet ky eshte kulmi.

    1. E
     ENTSOE

     Vampiri I Vicidolit!!!

     1. P
      PO , PO

      Ku flet ky bandit e kriminel qe nuk dihet numuri sa shume ka vrare , qe u vuri plumbin ballit protestuesve me duar ne xhepa , qe poqi te gjalle femijet ne Gerdec , mos mbetet njeri pa e peshtyre , kulmin e hipokirizise ! ! !

      1. M
       Miradije Hoti

       Haaa vrasesi 1997 Gerdeci 21 janari po ik ooooo non grata kriminel te flasesh ti per jete njeriu haaaaa

       1. I
        I tille je , sa here qe hap gojen

        Ky e meriton vertet te quhet MUT - BURRE , sepse nuk ka as me te voglen burreri .

        1. P
         PeDe-ja e Salih-ut

         Po a nuk ishe ti o plak b...q... që nuk njihje baxhanakun. Qe the aksident teknogjik i p.... të motrës tënde ku i bëre mish të grirë 26 vetë. E sa plagose dhe sa shkatrrove. Ti me tet bir. A nuk i Palouse 4 ne blv ti o legen tu ndejt me duar ne xhepa dhe plagose dhe nja 20. A nuk tu hapën ty depot o burr kurve dhe rrafshove 3000 shqiptare. A nuk e zhduke ti Ramzi Hoxhen. Kosta Tebicken, Sokol Olldashin. Po si nuk dalin keta familjarët e metyre të ti shke...r ..ne çfarë te përmban pragu. Ai i Himarë ishte nje polic, komisar. Legen burrë, si puna e ketij ndoshta Rilindja ka me bollik. Por si ty o Salihi Berisha o kurvë burrë nuk ka. Rri dhe jeto se si kanë për te ti shkërthyer far edhe fis. Rri o burre kurve rri bashke me Liken se ju mbron Rama... O fëlliqësira e kombit.

         1. t
          tropoja e vjeter

          Po ti mor terrorist qe ke vrare me urdherin tend 30 mij shqipetar ne tre dekada Kjo eshte fatekeqesi por ti gjithnje mundohesh te perfitosh me arkivole si me azem hajdarucin Je nje ndyrsire e neveriteshme

          1. X
           Xyxyxy.

           Shumë të drejtë ke ti Z. Berisha, por nuk i ke përmendur të gjitha. Nuk ke përmendur p.sh. kush e zhduku Remzi Hoxhën që nuk i gjinden as kockat, kush e helmoj prokurorin Xhevat Hana, kush vrau 26 qytetarë në Gërdec midis të cilve edhe fëmijë, kush vrau 4 qytetarë në bulevard në 21 janar 2011, kush goditi e vrau një familje të tërë në autostradë për në Vlorë, kush vrau në rrugën Dom Bosko me makinë, kush vrau deputetin Xhindi, kush vrau Kosta Trebickën etj, etj, etj. Lere të qetë familjen në hallin makabër që e zuri nga një maskara polic gangster, sepse skam si ja ve ndryshe emrin. Lere Ëngjëllin e vogël ti shkojë i qetë shpirti në parajsë. Nuk ju duroj dot kur flisni për raste të tilla makabër duke mos thënë asgjë për veten që ke mbjellë farën e keqe të ganksterizmit që në fillim vitet 90-të. Mëshoji bythës në pleqërinë tënde dhe Lere popullin të qetë.

           1. T
            Terrosisti Islamik saleh Rrahmut hamuti vicidolit

            do te vij ene ty putane islamike radha si Shefit te Al Kaides ne ballkon te viles

            1. A
             Arber iliri

             Ky eshte i pashoq ne menyren monstruoze si ben politike.Eshte urgjente hedhja i tij ne koshin e plehrave se ndoti gjithe ambjentin.

             1. S
              Shkerdhatë, as katundarët nuk i vë në gjum.

              Nga një qirje pahiri e Shiqeres lindi kopili Sali, nga kopil u bë spihun, nga spihun u bë komunist, nga komunist u bë doktorr, u bë tredhetar kombi, nga tradhetar u bë president shteti, nga president shteti u bë kriminel, u bë hajdut dhe së fundi u bë perseri kopil Serbi. Keshtu e ka kjo botë.

              1. S
               Sheqerja

               Foli edhe vampiri i gjakut te 3000 djemve nenash qe i vrau ne vitin 1997.

               1. S
                Salkari

                Sali kufoma ...thuaj dhe nje fjal per femijet e vrare ne Gerdec , apo u harua Gerdeci , kaluan vite eeee....Sali qeni te erdhi fundi mor hor

                1. T
                 Tritan preshi dhe Pollo lesh kuqi

                 Eshte e pabesueshme se c fare jane keto ndyresira qe i shkojne nga pas kesaj kafshe monster qe kalon ne ekstaze me te vdekurit.

                 1. A
                  Arber

                  Mere me mend sikur viktima, i ndrite shpirti aty lart, te kishte qene me kombesi greke...puuuupuuu do ishte ngritur gjithe politika grekonacionaliste. Ça nuk do na degjonin veshet.

                  1. O
                   Oresti

                   Te pa shpirt o Sali,te pakten ti nuk te le as nam as nishan kur te vret ,ku as kufoma nuk te gjendet!Harove kufomen e te ndjerit R.Hoxha qe jo vetem qe e vrave por edhe kufomen ia hodhe peshqeve per te mos u gjetur kurr.

                   1. T
                    Taku

                    Ore "Kriminel i regjur, ke vrare ke djegur ke bere hatane me te tmerreshme per kete popull" Ndofta llogjika te ka humbur , dhe nuk mban mend, ose je duke pere enderra me sy hapur!??? Si mund ti kunndervihesh ti Edi Rames?????? "Bemat " tuaja Sali nuk krahasohen me ato qe po ben Rama ........

                    Lini një Përgjigje