"Këto gjëra ndodhin kudo", Manjani nuk përmbahet: O pisanjosë të pashpirt! Phuu, palaço

4 Gusht 2022, 10:24Politika TEMA

"Këto gjëra ndodhin kudo", Manjani nuk përmbahet: O

Ylli Manjani ka reaguar i revoltuar ndaj deklaratave të disa zyrtarëve se ngjarja e rëndë e vdekjes së vogëlushet në plazhin e Potamit ndodh edhe në botë.

“Vetëm në enklavat mafioze mund të përdoren këto pisllëk-justifikime”, shkruan i revoltuar Manjani.

"O pisanjosë të pashpirt!

Si fillim askund nuk ndodh kaq rutinë që një mjet lundrues të dalë në breg e të vrasë fëmijë që luan aty. 

Mjetet lundruese zakonisht dhe për hir të llogjikës vrasin në ujë jo në tokë, o trutharë! O pallogjikë!

Në vijim, askund ku ka rregulla mjetet lundruese nuk dalin në breg vend e pa vend. Ka vende të caktuara zakonisht pontile ku mjeti lundrues ankorohet.

Gjithashtu, askund ku ka rregulla, mjetet lundruese i lihen në përdorim në hapësirë publike turlilloj zhuli e arroganti.

Kaq sa për atë që thoni "këto gjëra ndodhin kudo".

Tani, ja ta zëmë se ndodhin këto gjëra kudo,e ç'a pastaj?! 

Ç'argument është ky?!

Po thoni që  mirë bëri krimineli që vrau fëmijën sepse na bëri të ndihemi si jashtë shteti?!

Kjo është ajo që po thoni, o të pashpirt!

Ptu!

Palaço!

Vetëm në enklavat mafioze mund të përdoren këto pisllëk-justifikime.

Nuk ishte gomonia jo, por gomorra!", shkruan Manjani.

17 Komente

 1. I
  I drejti

  Kete pis burre me profil psikopatie te forte vuri Ilir spiuni minister drejtesie per te sabotuar reformen. ptuuuu ty dhe rraces tende te ndyre

  1. l
   loni

   ti je rrot kari o legen

   1. L
    Loni

    Ky eshte i vetmi rast qe bie dakort me kete skuth. Mund ti thoni ketyre palacove qe thone : keto behen dhe film, apo keto ndodhin kudo, i provofshin nen lekure edhe ta bejne cfare te duan pastaj. Rasti i Himares nuk ishte aksident o te pashpirt, ishte vrasje ne gjakftohtesi, se ai copa e mishit me breke roze e dinte shume mire cfare mjeti kishte edhe cfare pasoja vinin nese kalonte mbi kokat e njerezve. Po nuk kane faj fundja dashnore te atij tipit me xhakete roze jane te gjitha, ku e di ai cfare eshte femija po ta din dhe keto baxhellat e tij. Ju te temes nuk lini rast pa e nxjerr babon e kombit, si ka mundesi qe nuk ja nxirrni edhe deklaratate qe vazhdon te bej per kete rast i pashpirti? Mos u merakosni shume per dy kermat e tjera ( liken dhe berishen), se atyre ja ka bere gati letrat shba te na zhduken nje here e mire fut ketu edhe ata tipa si ai sigurimsi baba taku, ne te semes do shkojne barbonat. Beheni apo jeni shume te mjer kur i vini tituj artikullit sipas oreksit te endri fuges. Njerezve ju ka shkuar thika ne palce atije ku nuk mban me edhe sju plas menderja per asnje nga keta zgjepsa qe kane 32 vjet qe i pine gjakun edhe as per larot e tyre qe ju shkojne nga pas. Behun profesionist nje here te vetme, te pakten per keto raste kaq tragjike se e dim shume mire qe te gjitha medjat ne vend mbajne anen e atyre qe i financon, majtas/djathtas/lart/poshte.

    1. S
     Sjam me asnje parti

     ????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

    2. A
     Agron

     Hale mbeti gjithe jeten

     1. L
      Liri

      0re ku punon Ky qe vetem shan Ky I di te gjitha ne politik ,ekonomi ,ndertim ,dashuri,idjotizem .Ky aron se ka qen ministri me trap bashk me Pecon.Gjej ndonje pun e meru me te se mbete karagjos

      1. z
       zbuluesi gjerman

       Ska nevoje qe te punoje , i punon gruaja para e mbrapa vetem me xhaje dhe diten qe ata te shkretet marrin pensionin

      2. e
       em

       Manjan .TI meriton ate NORVEGJEZIN TE TE Fshije me soj e sorollop.

       1. A
        ARBEN

        KETO GJERA NDODHIN DHE KETU NE ITALI ,PO TJU KUJTOHET PARA DISA MUAJSH DY GJERMAN BENE TE NJEJTEN GJE QE BERI KY IDIOTI JONE ,POR KETU NGJARJA ISHTE DHE ME E REND SEPSE U VRAN DY NJERZ TE PA FAJSHEM,, ME KETE NUK DUHET TE MBROJ NJE ASSASIN SI I JONE SEPSE NE FUND TE FUNDIT PO TE KETE PAK DREJTESI AI DO TE MARRI ATE QE I TAKON,POR TE MOS POLITIZOHET DHE ME TEPER NGA NJERZ QE KANE VRAR ,DHE I KAN DUART TE LYERA ME GJAKE.

        1. "
         "pas kush,jam une"-shprehje e korrupsionit ne drej

         O U-dhi Menjani,Ke te drejte.Keta palaco bene Gerdecin e 21 Janarin dhe dalin ne proteste,faqezinjte.Te protestoje ATA qe heshten atehere Kane te drejten te protestoje sot.

         1. M
          Muzaka i Ri

          Po pse I lendoni akoma ata njerez qe humben shpirtin e tyre me keta palaco,me keto monstra qe i nxirni ne gazeta dhe television, si poziten,si opoziten, per ne krematorium jan te gjithe.

          1. n
           nga LSI, Partia Lirisë së Ilirit dhe Monikës

           Plehra, bythlëpirësi, shpifni, sharlatani dhe perversi, patriot i Monika Kryemadhit (Dibranët, pa dinë e pa imanë) Ylli Manjani të ha MUTIN Non Stop 24-orë në 7-ditë papushim edhe për 12-muaj, edhe për shumë vite. Ky monstër Jurist leshi, pasi bënte pordhë e spiunim në PS e Nanos, u nxori me shkelma nga PS, nderit disa larg ca kohë nga Politika, por sapo Rama u bë kreu PS ky plehra i plehrave, ju afrua PS, por Edi Rama e kuptoi lojën e spiunit të Manjanit dhe e flaku nga PS. Manjani kishte kohë që luante për Ilir Metën kundra Ramës dhe PS, dhe gjeti menjëherë vend në kupolën e LSI, duke hëngër Mut postë e lart në Mediat e Saliut dhe Ilirit vite me radhë e sot në vazhdim. Por ka dy vite që është larguar nga LSI, pas një grindje me Monikën (patrioten Dibrane) dhe po ashtu me burrin e Monës (katundari e Çepanit-Skrapar), por ka gjetur strehim e mbështetje tek Foltorja e PD-Berishës. Pra; KIU FIU KËTEJ E KIU FIU ANDEJ. Ai është një pervers njeri që karrierën në Politikë e Jetë e ka bazuar në SHPIFJE, SHARJE, KËRCËNIME. Me një fjalë në fund: Ylli Manjani një Jurist llapaqen teorik e i paaftë në çështje gjyqësore (të gjithë Juristët që e njohin e thonë këtë haptazi) të ha MUTIN sot, nesër, pasnesër........

           1. T
            Trotski

            Ka marre Cfurkun Ushtari i Like Hajdutit.

            1. O
             Opinion

             Për çdo gjë që bën dhe thua,je një hiç në aspektin njerëzor dhe atë profesional juridik.Ngjarje të tilla ndodhin në të gjithë botën,por ngjarje si 21 janari dhe Gërdeci etj.ndodhin vetëm në habitatin tënd të fëlliqur o mender jurist!

             1. V
              Veleciku

              Eu bre, cfare mut burri qenka ky me tvurk ne dore. Future ne prapanice(ne bith)

              Lini një Përgjigje