Politikë me vdekjen e një fëmije, nga njeriu që ka mbi kurriz një mal me vdekje

4 Gusht 2022, 11:50Politika TEMA

Politikë me vdekjen e një fëmije, nga njeriu që ka mbi

Sali Berisha nxitoi këtë të enjte, të shkonte në familjen Avdia, e cila është e dërrmuar pas vdekjes së vajzës 7-vjeçare, e cila u godit nga polici Arjan Tase me skaf.

Pasi doli nga shtëpia e familjes Avdia, Berisha u përpoq të dukej edhe si i prekur, duke vënë duart para syve, për të treguar se mezi i mbante lotët.

Por sapo para tij u vunë mikrofonat e televizioneve, u transformua direkt dhe filloi breshërinë e akuzave politike, duke mos respektuar dhimbjen e familjes që sapo kishte vizituar.

“Unë erdha për të shprehur ngushëllime më të ndjera të miat, të familjes time dhe të PD-së.

Erdha si qytetar, për familjen e Jonadës, e cila humbi jetën në një krim horror që ka tronditur thellë çdo shqiptar. Kjo ngjarje ka tronditur çdo njeri. Si ngjarje, si krim i shëmtuar.

Duhej të ishe vetëm një individ si ai që e kreu, se kurrë nuk mund të ndodhte një akt i tillë.

Një akt i tillë është jashtë përfytyrimit për një qytetar të thjeshtë, po të kryhej nga një qytetar i thjeshtë.

Por në fakt ky akt u krye nga një njeri i qeverisë, ky akt u krye me një mjet monstruoz krimi, siç ishte skafi me 600 kuaj fuqi.

Ky akt u krye në distancën më të afërt me rërën, tre-katër metra, në prani të qindra fëmijëve, pushuesve të tjera, që loznin aty.

Në këtë aspekt, komisari nuk është asgjë tjetër veçse një xhelat. Krimi është një dëshmi e një shteti të mbushur me të tillë,” tha Berisha.

Dhe ai i di mirë këto punë në fakt, pasi kur drejtonte vetë shtetin, ka shkaktuar një mal me viktima.

Për të cilat, ende sot e kësaj dite nuk është përgjigjur as ai e as i biri.

Se jo për gjë, por janë të përfshirë drejtëpërdrejtë në vrasje!

39 Komente

 1. N
  Noc Rroku

  A ju kujtohet kur ndodhi tradegjia e Gerdecit Edi Rama i vuri doren ne krah Sali Berishes.Kuptimi ishte qe un nuk do ta perdor politikisht ne keto momente kete ngjarje.Pse su cu Saliu kur ai djali i te fortit i keputi kemben asaj vajzes 20 vjecare por ku ka leverdi politike te mbyt me fjale. Ky po ta zuri koken me dere ta keput qe duhet me ja kthyer me te njejten monedhe. Nuk duhet me ei vene doren ne shpatull por me e sulmuar me shum sepse eshte i pa bese.Ngushellimet me te sinqerta familjes per vdekjen e vajzes Ne jete ka shum njerz te luajtur mendsh qe kane pergjegjesi individuale.Te marrin denim max sic e ka ligji.

  1. T
   Taulant

   Jane dy tragjedi te ndryshme ne kohe te ndryshme. Tragjedia e Himares tregon gjendjen reale te shtetit dhe fatkeqesisht gjendjen dramatike te Shqiptareve. Nje shef policie te kryej nje akt te tille do te thote shume gjera. Kur e thyen ligjin nje shef policie cfare te presesh prej policeve te thjesht mos te flasim per kriminelet. Kerrici i Vucicit erdhi ne pushtet me shume premtime por realiteti eshte shume i hidhur.

   1. m
    mateo

    O Taulant, te thashe edhe nje dite te mos merresh me komente, se ty t'i ka zene syte partia. Ngaterron nje aksident te bere nga nje pordhac policie me vrasjet shteterore ne mes bulevardit qe i quake te mira. Me mire hesht, o djale, nese je i tille. Nuk e sheh ti qe dy ish-presidentë , sa here ndodh nje aksident, shkojne te familja e viktimes, se ndiejne dhimbsuri...kur vete kane dhene urdher për te vrare qytetare.

   2. P
    Pensionisti i Porcelanit

    Vetem nje shpellar injorant si Doktor Sali Mortja e quan nje vrasje pa dasheje "një krim horror". Por Edi Rames ia ben mire, se kur i birir i ketij monstre vaeeosi 26 vete dhe plagosi 300 te tjre ne Gerdec, frikacaku arumun i hodhi doren mbi qafe!?

    1. k
     k

     Kur ndërhyn ky non grata,çdo ngjarje helmohet me dyshime.

    2. J
     Jari

     Sala ka vrarë në kohën e vetë sa janë vrarë në Ukrahinë nga Rusët miqtë e Sali Non Grada, se ku e mer kurajon ky e shkon për ngushëllim, kur ky bashkë me Like Floririn barazohet me Pinoçetin, Sllobodani, Sadamin, Putinin, Oçalanin, Kim Jog.

     1. T
      Tetova

      O Sal Zhduku! Kerkese nga Maqedonia

      1. R
       Revolucioni i "non grates"

       Ore ky qenka krimineli me i madh, ai kujtohet ky bastard qe vrau femijet duke luajtur ne Gërdec dhe e justifikonte me gabim njerzor, ku u vrane 26 vete e nga keta 10 femije. A ka pak ndergjegje ky njeri qe ben si kanibal, eshte e pa justifikuar qe ketij personi i vene mbrapa dhe e shikojne si te ardhmen tone. Por ujku qimen nderon, por huqin nuk e harron. Ai po shfrytëzon nje vdekje të nje femije, qe eshte makabre(mjere familjes qe i ka ndodhe), po shfrytëzon gabimet e qeverise Rama, per te harritur qellimin e tij qe te jete faktor dhe ti thote te huajve qe me hiqni non graten se une krijoj trazira ne vend e ballkan.

       1. P
        Plazhisti

        Nuk ke faj ti se ketu nuk ka shtet. Nese ka njeri qe duhet varur me kok poshte e ne mes te Tiranes me keqe se Musolini je ti. Do degjojme pordhet e tua e te Metes tani qe hidhni vallen mbi te vdekurit. Doni vota e njerez ne portesta ju plehra. Sapo hapni gojen degradon cdo gje edhe nje ngjarje tragjike si kjo qe me te vertet qeveria duhet te mbaj pergjegjsi. Po jane aq te peshtire sa njerezit durojne te gjatin dhe juve kurre.

        1. P
         Protestuesi

         Kujdes per ata qe do shkojne ne proteste: mos i rrini afer Berishes. Gojet e liga thone se ka linë e majmunit????

         1. K
          Krimineli Berrisha

          Ky ka bere gjithmone politike me viktimat e filloje me Arben Brocin turpe per ate familje qe e pranoje kete kriminele

          1. I
           Ismail

           Ne cdo rast perfitoni nga nje ngjarje e flisni e kerkoni me marr vemendjen aaa sa turp per ju

           1. K
            Kledi

            Sje per asgj o njeri o non grata …shkove per ngushellim t till ta mbyllje jo me shku me fol per televizionet aty

            1. s
             shelegura

             Nuk te ka asgje lezet ik fshiu mos dil me o shemtire.

             1. d
              drini

              Ketu ke te drejte, ky akt eshte me te vertete jasht perfytyrimit! Vetem nje moster si ty dhe ai palo polic mund ti perfytyroni keto krime,sidomos ti ke nje pervoje shume te madhe.

              1. A
               Askushi

               Nuk di si ta shpreh urrejtjen per kete bir kurve serb po vetem me fjalen e provosh cdo dhimbje qe ke shkaktuar ti dhe trafikanti ilir byth qiri kaq duhet then.

               1. i
                ilir

                nuk e kuptoj si endesh i lire akoma ti o nongrate. ti je per burg

                1. a
                 aris

                 edhe ti se shpejti ne burg e ke vendin

                 1. k
                  koli

                  Kur do pergjigjesh per vrasjet e 21 janarit qe i bere me qellim ? do i hyme keshtu i hyme po nuk me duket aspak e drejte qe te perdoresh nje viktime te vogel per synimet e tua

                  1. P
                   Pilurioti

                   Përbindshi Sali Berisha po mundohet të shkaktojë qametin në kombin tonë. Mirë bën, kjo është ndërgjegjia e tij. Drejtësia heeeeeshtë, Rama flë gjumë. Kombi në rrezik.

                   1. B
                    Beni

                    Mos I pranoni politikanet ne fatkeqsite tuaja o njerez,kryesori I gjithe kesaj katrahure qe kur filloi demokracia eshte Sali Berisha.

                    1. O
                     O shtet

                     Po ti o Sali me shtetin tend dhe me tet bir hodhet ne ere nje fshat te tere dhe vrate femije! Te nesermen mohove dhe baxhanakun tend dhe sot e kesaj dite nuk te kane thirur as ne prokurori. Ne kohen tende as qe behej fjale te kerkoje rregull ne plazhe, nuk ekzistone as si ide kjo gje. Droga e lazaratit eksportohej ne Itali ne mes te dites, ne mes te plazheve. Ik o plak budalla, sapo shohin njerezit fytyren tende kriminale ju vijne zorret ne gryke. Nuk ke faj ti, te mban ky palla i gjjate gjalle se i duhesh te tremb njerezit qe sapo shohin surratin tend voten ja japin te gjatit.

                     1. L
                      Lugati

                      Nuk te vjen turp kur ke kurajo dhe flet ti more super kriminel Pse nuk vajte te ngushelloje kur skuqe me gjak bulevardin Je me gjithe mend i pafytyre Te denofte zoti se drejtesia nuk ma merr mendja te te denoje

                      1. A
                       Altin Killi

                       ka 20 vjet qe vjedh Edi rama. 11 vite si kryetar bashkie e 9 vite si kryeminister dhe ju thoni Akoma e ka fajin berisha. Shkoni more idioter

                       1. A
                        Ardit

                        Popo ashtu eshte POR!!! 1- Aksident teknologjik e nxorri dhe lartmadhnia jone. 2-Do jap drejtesi per 21 janarin????? Kaluan 10 vjet u harru ajo gje. Salen e dime mire se kush eshte por ama Rama te vret edhe ate cik dinjitet qe te ka mbetur. E pra jane gjithe njesoj dhe ju media qe i vini mbrapa. Ate vajzen 7 vjecare e vrau shteti i korruptuar sic vrau dhe Klodin. Hajd shnet se sna hidhni syve me.

                        1. T
                         Taulant

                         Pse nuk publikoni komentet ? Publikoni vetem te patronazhisteve skllevre te pushtetit.

                         1. Q
                          Qy qy qy qy

                          Ik more kriminel batakci,mir thone sbie rrufeja ne hale.Vdeksh qe neser o hajvani malokerise.

                          1. N
                           N.VJOSA

                           Ky Bythko Kriminel monster ka 32 vjet qe i permjerr demokracise shqiptare! Fakte ka sa ta vrasë zoti, sa te denohet per 1000 vjet burg, por shteti, shteti ligjor e toleron!..Prandaj mire tua bej , shperdoron demokracine si i do Suma...Nuk ka faj Monstra qe vetem shpif dhe ben lufte te pistë politike!...Ne nje shtet te vertete demokratik do izolohej ne qeli!...

                           1. S
                            Sandra

                            Prinderit e vajzes nuk duhet te lejojn politikanet te marrin pjese ne tragjedine e tyre! Fajtor jane te gjithe keta mostra politikane qe e kane sjelle Shqiperine ne kete gjendje! Shakterrimi i vendit tone ka filluar nga ky monster- Sali Berisha dhe vazhdoi deri sot!

                            1. s
                             sopiqoti

                             "KRIME HOROR" ke kryer ti o Sali Berisha prandaj mbylle ate kllapashke dhe mos e kthe " DHIMBJEN FAMILJARE ne "llomotitje politike."

                             1. M
                              Mimi

                              Turp dhe paçi faqen e zeze qe nuk bojkotoni kete kriminel me vule non grata ne balle.

                              1. l
                               labi

                               PO TE FUTESH NE GOOGLE DEL SE SHEFI I AL KAYDES QE U VRA PARA TRE DITEVE NGA AMERIKANET ESHTE STREHUAR NGA SALI BERISHA NE VITIN 1997 -1999 ,NUK ESHTE FAKE NEWS.NE HISTORINE E TIJ TE NON GRATA FUTET DHE KJO PJESE E KRIMINELIT MOS HARRONI SHPREHJENE BAJDENIT"ATA ,TERRORISTET TE FSHIHEN KU TE DUAN POR NE FUND DO TE ELIMINOHEN NGA AMERIKA SALIU QENDRON NE RRADHE ME TERRORISTEVE TE SERBISE ATA QE I VENE PAS JANE AGJENTET E GREQISE,SERBISE ,RUSISE QE PO BEJNE VILA ME GENJESHTRAT QE I THONE POPULLIT LUBONJA ,CANI BUSHATI FEVZIU ,KOLONJARI JANE FYTYRAT ANTI SHQIPTARE TE DEKLARUARA QE SHESIN DHE BABAIN E TYRE PER PARA

                               1. a
                                american16al

                                Ky maskara, djall i zi, eshte pergjegjes kryesor per te gjitha fatkeqesite e ketij kombi, ky eshte ai qevuri themelet e shtetit te korruptuar dhe mbushi drejtesine me njerez te rruges dhe amatore dhe rezultatet jane kaos ne drejtesi dhe jete e kudo. Tani na moralizon duke perdorur fatkeqesine e vogelushes, bastard i neveritshem, kur do te vije dita te zdukesh nga skena e ketij vendi se bashku merrangalla si, Meta, Rama e kompani…..

                                1. Çekiçi

                                 O Sal faqeziu mbi vdekjen e nji femije mundohesh më ardh në pushtet Por nuk do ja arrishë Shqiptaret nga Vermoshi në Konispol në Kosovë Maqedoni nl Mal te Zi në Luginë dhe e terë diaspora gjërë në Amerikë e Austali i dijnë krimet tua te vajzes tande dhe te bijes se Milices Sllobodankes(Lirisë) Jeni te urryer nga e gjithë shqiptarija o kriminel te pa besë Ty nuk te shkojnë lotet per atë femijë te bekuar nga Zoti por per kolltukun qe kurr nuk ke per ta gëzuar Sa herë qe ti ke qenë në atl kolltuk shqiptarve ju ke sjellë TRAGJEDI Ti dhe familja jote qofshi te mallkuar Kurr mos pafshi ditë te bardh o familje e degjenerume

                                 1. M
                                  Moza

                                  Për atë fëmijë që vdiq në mënyrën më makabër duhet të ngushëllojnë të gjithë shqiptarët familjen e saj dhe të ulin kokën e të mos ndjehen fare në respekt të atij engjëlli. Po ky kriminel çnjerëzor i harrojë 26 viktimat e Gërdecit ,21 janarit,Kosta Trebicken,Remzi Hoxhën që kanë autor fytyrën më të urryer të të gjitha kohëve. Të të shesi moral ky monstër që shfrytëzon rastin e një fatkeqësie për të na kujtuar që jam këtu dhe nuk më bëni dot gjë se ka vdek drejtësia në Shqipëri. Më del nga shpirti të të mallkoj o ndyrësirë ,atë qe nuk t'a bëri drejtësia t'a bëftë ZOTI ku të dhemb më shumë ,te nipat e mbesat tuaja o kriminel serb.

                                  1. F
                                   FATMIRI

                                   SALI PORDHA KERKO FALJE ATYRE QE KE VRAR NGA 97 EDERI 2017 PASTAJ FOL O GRUAQIR KRIMINEL DHE MASHTRUS PLER

                                   1. e
                                    emigranti

                                    te isha une nuk do ta pranoja saliun per ngushullim sepse eshte nje kriminel qe perfiton nga fakteqesite e shqipetareve

                                    1. U
                                     Une kuptoj

                                     O vampir,o qen bir qeni,o krimenel e vrases. Po sa vrasje ke ber ti nuk ka ber askush ne bote. Oooo njerez qe i shkoni mbrap keti vrasesi gjakftoht,thirrini mendjes se ky ka kind per te shkatrruar çfare ti del perpara. Shyqyr qe tani u plak dhe nje qen plak ska dhemb qe te kafshoj. Por ne spo mundemi as gam gamin e tij te ngordhur ta degjojme me. Oooo njerez ,a jini njerez apo çfar dreqin jini qe i shkoni mbrapa ketij vrasesi te mijera e mijera shqiptareve.

                                     1. A
                                      Arbeni

                                      sali maloku brezi im nuk i harron krimet e tua o korb i zi sterrë.Duke filluar me 3 mij të vrarë më 1997,27 në Gërdec, të cilët i vrau babëzia jote dhe e tët biri.Po ashtu vrasjet e 21 Janarit 2011 etj.Sot tl pa pikën e vrasjes së ndërgjegjes shfrytëzon vdekjen e 7 vjeçares për politikë.Ty nuk të beson njeri sepse i ke duart të lyera me gjak or maskara.

                                      Lini një Përgjigje