Jet sky në Shengjin? Policia provon se videoja e Berishës, i përket viteve më parë dhe sot publikohet për të ngritur tensionin

4 Gusht 2022, 16:38Politika TEMA

 

Jet sky në Shengjin? Policia provon se videoja e Berishës, i

Policia e shtetit hedh poshtë videot që Sali Berisha dhe disa media po publikojnë për të ngritur tensionin ndaj policisë.

Konkretisht policia ka publikuar fakte që videoja që ka shpërndarë Sali Berisha dhe që i referohet një jet sky që rrezikon banorët në Shëngjin i përket një periudhe disa vjecare dhe kjo provohet qartë me objektet që janë në breg. 


Në njoftimin e saj policia thotë se pamjet që shfaqen në video nuk janë aktuale të këtij sezoni veror, por të disa viteve më parë. Aktualisht, në vendin që shfaqet në video, ndodhet një objekt i ndërtuar para disa viteve. 


“Nisur nga publikimet e fundit në portale, të cilat nuk janë pamje aktuale, por që u dërgohen me tendencë portaleve për publikim, me qëllim nxitjen e reagimit qytetar, Policia e Shtetit apelon për çdo portal dhe media vizive e të shkruar, që të mos publikojnë video ose lajme të pakonfirmuara, por të marrin informacion të saktë pranë strukturave përgjegjëse në Policinë e Shtetit.” 

 

5 Komente

 1. D
  Dikush

  Sali karaxhici te mart zoti te humbt varri.

  1. k
   k

   Shtriga shpifëse shpellare , vetëm atë di të bëjë.

  2. A
   Aleksander

   Zoteri sot kam qene ne plazhin e Ranes se Hellur, ne mes te Shengjinit dhe Velipojes, Kam arritur ke çadrat ne oren 08 00, djali qe punonte na kerkoj 10 000 lek te vjetra per çader, pak a shume ke 9 evro. Kemi ikun ne oren 14 00. Per 6 ore kemi pare vetem nje mjet lundrimi te policise ne thedhesi dhe shum larg pushuesve , nuk kemi pa motor uij, motoskaf, o mjet motorik te kaloje nga shifte syri. Nuk jetoj ne Shqiperi dhe nuk votoj ne Shqiperi nga 30 vjet. Kemi ardhur per pushime ne vendin tone. Por e drejta le te rri e drejte. Mos besoni cfar thone injorantet si plaku o si metaj, besoni syve tuaj. Une kto kam pare sot me syt e mi. Neser po te shoh nje motor ujt do shkruaj.

   1. P
    PeDe-ja e Salih-ut

    Po nuk ka. Është lëshuar në sulm legeni. Kush do ti bëj gjë Ed Rama. Ed Rama po përpiqet të bëj daljen nga politika, mqs pushteti po e lë. Livadhis Salehu 10 vjet. Do bënte shtet ky pseudo neo Rilindësi...

    1. B
     Berisha tjetër

     PIS; PIS PIS; SHPIFËS KRIMINEL E TRADHTAR.

     Lini një Përgjigje