Ilir Meta lëshon Blushin e tij: Të rrëzojmë Ramën, dilni në protestë o njerëz

4 Gusht 2022, 18:28Politika TEMA

Ilir Meta lëshon Blushin e tij: Të rrëzojmë Ramën,

Zëdhënësi i Ilir Metës, Tedi Blushi i ka bërë thirrje qytetarëve që ta protestojnë kundër Ramës, pas ngjarjes së Himarës.

"Regjimi kriminal i Edi Ramës nga paniku për fundin që po i vjen, vazhdon të shfaqë me arrogancë brutalitetin e tij, me sulme të paguara mediatike ndaj popullit të vet.


Për të zbehur indinjatën dhe revoltën që veçse fuqizohet, regjimi përpiqet mizorisht të relativizojë tragjedinë e familjes Avdia, një vrasje të paralajmëruar gjakftohtë, që gjithkujt mund t’i ndodhte, si një “aksident që ndodh kudo në botë”

Për çfarë shteti ligjor mund të flasim, kur policët që trafikojnë drogë, nuk dënohen por gradohen, nuk ndëshkohen por frymëzohen, deri aty sa të vrasin edhe fëmijë të pafajshëm?

“Aksident që ndodh kudo në botë” do të thotë frymëzim për banditët me uniformë të vrasin të tjerë fëmijë në plazhe, në rrugë, në shkolla, e kudo tjetër sepse kjo i bën “të ndihen si jashtë shteti”.

Kjo pashpirtësi e tyre, na angazhon sot të gjithëve së bashku, të ngremë zërin dhe t’i dalim përballë këtij regjimi që bën fajtor viktimën dhe jo vrasësin, që nuk njeh as ligj dhe as moral.

Sa më shumë ta lemë të keqen, aq më keq do të jetë nesër për të gjithë shqiptarët dhe për mbarë vendin!

Ky krim shtetëror meriton ndëshkimin më të ashpër të autorit nga drejtësia dhe mbajtjen e përgjegjësisë morale dhe ligjore nga Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, Ministrja e Turizmit, Mirela Kumbaro, Kryetari i Bashkisë Himarë, Jorgo Goro, si dhe Drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, që nuk duhet të qëndrojnë as edhe 1 sekondë më shumë në këto funksione.

Masivisht në përkrahjen e protestës qytetare për t’i treguar kësaj Qeverie që varfëron, grabit, dhunon dhe vret fëmijë, se populli shqiptar është Zot i fateve të veta", shkruan ai.

21 Komente

 1. K
  KASEM

  PO PER GERDECIN SI KRIM SHTETEROR KENI NONJE FJALE PER TE THENE APO ATE E BERI I ''LAVDERISHMI ''SIPAS PADRONIT TEND O KARABUSH I METES

  1. D
   Diti

   Turp te kesh ilir meta qe perfitoni ga te tilla fatkeqesi per tnxjerr njerezit protest turp.

   1. F
    Flori

    Ti je tuori shqipris. Spiun i dreqit. Mbylle halen mbylle se familja fmis po vajtojn ti nga kjo gjo del e bo thirrje qytetareve oer protest njeri pa dinjitet

    1. T
     Tedi byqiri

     Bravo Tedi , e nxore koromanen me te tilla nxitje .....ska me palle arriu ne presidenc , tani e tutje ka te tilla nxitje , dhe nxjerje bythen tende te bardhe neper qoshe .....kush e di , mbase ta valon njeri ....

     1. s
      shoku ilir pidhari

      blushi eshte blush, kokerr rrush dhe bibilush. do ta mbush o blush qe ta kesh plot me karush. ilirushi po ta qin mamin o bledushi. shpresoj vetem mamin pidh tirone dhe jo gruan tate te bukur. se grun tate po ta punon bodigardi iirushit dhe ti fle gjume.

      1. k
       k

       O fshatar injorant hajdut i korruptuar,dorëzo gjënë e vjedhur.

       1. K
        Korcari

        Ti Blush vjen nga familje e mir panvarsisht se lekun e keni patur qef ckerkon qe ngatroesh me pislleqet e Ilir mafiozit .Nekete ruge pervecse do behest vrases nuk fiton gje prandaj largo u. nga ay. kriminel ishe mir gazetar

        1. R
         Ropi Komunisti

         Bravo Orgocke. U poqe dhe dore nuk hoqe.

        2. N
         Nga fshati titit

         O bibilush para disa vitesh te binin ere kembet nga corapet e palara keshtu thone shoket e tu studentetani qe u bere sekre......k te partia e lekut ka nja pese vjete te vjene goja here te ka zene zullumi nuk ke te drejte te besh moral apo thirje per te drejtat e shqiptareve ngjarja eshte e rende dhe te denohet personi ne fjale sipas ligjit.po ne 21 janar ku ishe kur u vrane kater persona te pa fajshem e plagosen dhjetra te tjere per liken tend apo ata ishin zogj o thuthuq.

         1. H
          Haaa Bibilushi spiune i iranit

          Haaa bashkpuntore i bashkpuntorit te sigurimit I.M me pseudonimin ( Bualli ). Haaa na kenaqi ky lehesi i spiunit . Ehhh aksidente ndodhin kudo ne bore dhe ai qe prodhoje aksidentin te denohet c'pune ka qeveris ketu ? O karre njerin, kuptohet babi femijes do jete ne cope katunderi se po te ishte i civilizuar nuk do lejonte kriminelin Berrisha spiunon Meta qe te perdornin vdekjen e vajzes per perfitime politike .

          1. o
           o zot

           Eshte bre dhe ilir meta me zara privat o zot o zot

           1. e
            eri

            Ik o ilir se ke ik per lesh ti sje me per kete pune

            1. E
             Emilio

             H.A.J.D.U.T me ze dhe figure, tashme dhe S.P.I.U.N shkerdhate. Ju te shtyni me zor drejt Rames (deshtak qe nuk po ja qi rrobt spiunit hajdut dhe shtazes se Vucidolit)

             1. G
              GEZUAR BAFTJAR

              JENI TE MBARUAR! PO FSHINI BYTHEN ME GJETHE FIKU ,sic thote populli

              1. K
               Kushtrimi

               Mblidhuni Shqiptarë Një orë e më parë Si një grusht rreth Tedit Rrup-sup t’ja bëjmë Edit Rrëmbeni sopata Se na prin “Non grata” Me të dhe Liria Çupa nga Serbia Me të dhe Iliri Ai më i miri Me të edhe Mona Ylli vetë- Madona Vasili me Nokën Gridën, Neshon, Ndokën O çfarë fati ke Moj Shqipëri e Re! Të gjithë të larë Gur- margaritarë Ndaj tani në gusht Rreth Tedit - një grusht Mos prisni shtatorin Të hani lakrorin Rrëmbeni dyfekun Të hani byrekun Tedi ju bën zë Ju çfarë prisni më?!

               1. Q
                Qy qy qy qy

                Nuk e kuptoj se si mund ti shkojne nga mbrapa dy personave qe I pari vrau 4 persona ne mes te bulevardit shkatroi dhe dogji gjithe vendin dhe se fundi i shpallur non grata nga Amerika dhe Anglia.Dhe u kap me ze dhe figure qe vidhte dhe mashtronte haptas arken e shtetit.Ishte ky i dyti qe I quajti shqiptaret koke palare duke mbeshtetur komplet vrasesin Sali Rame Berisha.Kaq popull budalla jemi qe tju shkojne mbrapa ketyre dy Antiamerikaneve te perbetuar per interesat e tyre personale.kjo duket haptasi dhe ben mu qe keta te dy po luajne fort me fatekeqesine e kesaj familie duke shfrytezuar momentin tragjik per te mashtruar popullin dhe per te kthyer situaten per veten e tyre politike

                1. K
                 Koli

                 Me vjen shume keq per fatkeqesine e asaj familje,per vdekjen e vajzes:Por keto Funderrima politike,nuk duhet te merrnin guximin te shkonin per Ngushellim politik.E di qe Babai i vajzes se gjore,eshte ne Shok,por nuk duhet ti priste per ngushellim keta Mavije politike.Ti hapesh deren dhe te presesh ngushellime nga nje Vrases gjakftohte i Gerdecit si Sali Qeni,qe edhe sot dhe kesaj dite nuk i permend kurre femijet e vrare ne Gerdec,apo nga Ilir Kerrma,qe femijet vete i mban ne Angli,duke pasur sherbys dhe Roje ,me duket pak si shume. Ngushellime per vajzen e gjore,por mos i jepje doren ketyre Vrasesve,sepse duket sikur Peshtyhet ne Qindra te Vrare nga kjo dyshe Kriminelesh.Sa per ate qe shkruhet ne gazeta E Qim Pekave:Eshte e vertet Malok Kuksi:Polici duhet te marre denimin me te rende,por ngjarje te tilla,qe jane te tmerrshme te ndodhin,por ama ndodhin,dhe ndidhin cdo dite ne gjithe Boten.Nuk eshte faji Kryeministrit qe nje Kafshe,i jep Motorrit te ujit,sikur ka Gomarin e fshatit,nga e ka origjinen.Mjaft me politike me vdekjet Shkerdhata,ju Zente ne shpiat tuaja talljet qe beni me te vdekurit,per nje Karrige te qelbur.

                 1. S
                  Sigurimsi

                  Te dalim per breket e Mones Ilirit Sales, Brisides, hajdute kalibri? Mjere ju qe beni politike me nje rreze dielli!

                  1. U
                   Unë

                   Kape bubi- thirri Meta . Ham ham- lehu Qeni bilushi.

                   1. S
                    SBS

                    E po kemi parë e skemi parë po rrypa të këtij lloji kurrë s'kemi parë. Këta i bën lolo dhe loz me ta e zbavitet një çoban Dukati apo myzeqar fushe, kaq idiotë janë që me ç'bëjnë e ç' nxjerrin nga goja u duhet një epokë nuk mjafton për t'i regjeneruar biçim partitë e tyre dhe i gënjen mëndja se populli do i lërë si qeverite e Berishë merhumit qoftë i xhenemit, po ae se e kruajnë me forcë lëkura e atyre do ripet si kec.

                    1. s
                     shpiragu

                     Sinjor tedi sa bukur dukesh ne krah dhe pran shkelqesis se tij zotit Ilir metaj.Ezbulurohetdhe bulevardi tjter pamje ,ndricon dhe zbukurohet sepse aty po kalojn dy difat e demokracis shqipetare ,krietari dhe sekretari i partise ......seliris te shqiptareve.Mos harroni te merni dhe shkelqesin e tij zotin abasador neshon se eshte nen krietar ai .sa per thirjen qe ju bene shqipetareve te keshilloj leri mbas turit turistik me macet qent domatet dhe .... fruta te tjera .gezuar pushimet tedi .

                     Lini një Përgjigje