Meta: Do ta shporrim këtë qeveri të pashpirt

5 Gusht 2022, 11:31Politika TEMA

Meta: Do ta shporrim këtë qeveri të pashpirt

Ilir Meta ka dalë në një konferencë për mediat, ku nuk ndalet duke hedhur akuzua ndaj qeverisë.  Meta tha se çmimet në Shqipëri nuk ulen, pasi përfituesi kryesor është Edi Rama.

"Kryeoligarku Edi Rama kuptohet se këto çmime dhe lojërat që bën me naftën është përfituesit kryesor.

Bordi është për lajme, çmimet iv endos Edi rama siç i thonë shërbëtorët e tij, përfituesi është Edi Rama këtu çmimi s’ka si të bjerë dhe jo vetëm i naftës, rruga është shporrja e kësaj qeverie të pashpirt që mendon se duke varfëruar shqiptarët do i nënshtrojë.

Ai ka akumuluar urrejtje që ka nisur të derdhet rrugëve të Tiranës dhe kudo. Mjerë ai që nuk i ka sytë në ballë", tha Meta.

 

 

38 Komente

 1. L
  LORA

  Kusar-spiuni me bllok ne dore e paska humb krejt "qetesine dhe dashurine",,,,, eshte lajm shume i mire.

  1. k
   k

   O fshatar injorant, qeveria largohet me zgjedhje.

  2. m
   monstra e lirise

   Nje qen qe leh nuk te han. Ti je si pema e arresh qe shkundesh vetem me dru dhe nuk je peme mani qe shkundesh me nje te tundur. Ti dhe Berisha jeni e keqja e ketij populli shqiptar dhe zoti ka per tju mallkuar breze pas brezi o zuzare.

   1. J
    Jari

    Fukarai Like Baxhella, sa mendon për popullin, tu afrua ngordhja o Spiuni i Çepanit, i shkreti Like, vetëm për popullin mdndon ditë e natë.

    1. L
     Lea

     Ku flet e ly llumi vendit nuk e mar vesh si ka goj

     1. M
      Miri

      Ti sa gjysma e kesaj qeverie te beje do ishe ne rregull

      1. M
       Mira

       O mete po ti ti vish anash ksaj qeverise

       1. P
        Partia e lirise

        O zoteri na trego nje here dosjen tende dhe si i bere leket qe femijet e tu studiojne ne shkollat angleze pastaj kerkoja popullit qe te shporim kete qeveri krimi.He te keqen te bejme rixha o like floriri.

        1. O
         Oli

         Kur flet e ky per qeverin qe e nje detyr qe i dhan e shkatrroj fare

         1. S
          Sali zorra

          TI TE RRUN BOLET,IK BAJI GOJORE RAMES,SE SALA KA SHKU PER LESH

          1. e
           eurologu

           Thirr Xhenin ti bjere me dore se ste ngrihet me o loqe

           1. e
            eurologu

            Thirr Xhenin ti bjere me dore se ste ngrihet me o loqe

            1. S
             SAL suma bythperpjete

             Rrini urte se mjaft të këqija i keni bere këtij vendi. Mjaft me.

             1. S
              Sul Korriku

              O Ilir Meta, O Ilir Metaj Duket qarte se je ti (me ose pa "j") mjerani qe nuk i ke syte ne balle.

              1. T
               Toni

               Shyqyr ky Meta u rizgjua tani qe iku nga presidenca????

               1. F
                Fexhi

                Jeni te pa zot ta uli kete qeverinse ju keni vetem llafe e keta kane pune

                1. K
                 Koli

                 Turp per ty Ilir Meta qe per sa kohe ishe president flije gjume tani qe u hoqe nga presidenca te eshte hapur goja e gjoja po interesohesh per vendin tend

                 1. T
                  Turi

                  Te pam ty sa i zoti je kur ishe presidente nje m*t te madh bone

                  1. h
                   hektor

                   Hajduti i floririt dhe spiuni i sigurimit e ka vendin ne burg.

                   1. K
                    Kledi

                    Nga qetesi-dashuri ka kaluar ne furka e sopata i mjeri ti or like

                    1. A
                     Andrea

                     Ti je qeveritari i vetem ne shqiperi , as sala e as rama nuk kane pasur aq poste te larta sac ke pasur ti , edhe asgje nuk i ke dhene vendit pervec video skandale

                     1. s
                      shoku zenit

                      Ik mor spijun shiko grauan se po ta punon cim peka cdo dite Likja do marrin ne qaf dhe BES KOLLAKUN qe ka shume biznese ne emerin e tij Kete koke cepin e qepanit duhet shkerdhyer ata dosat qe ka ne shtepi dhe londer Njeri i shpifur,hajdut,vrases,spijun,trafikant femijesh,kete ja ka thene salih bin laden ne parlament

                      1. J
                       Joel

                       Po iliro po akoma vazhdon shef endrra me sy hapur

                       1. N
                        Noel

                        Do te shporrim ne ty pa merak

                        1. L
                         Loni

                         Kjo ishte konferenca e mengjesit, pritet e drekes pastaj e darkes e ketij injoranti. Njeriu me i urryer i Shqiperise. Kete pune ka tani ky njeqelizori. Konferenca mengjes, dreke, darake, para buke dhe pas buke, derisa ti vene byzylyqet, pastaj ti bej konferencat tek oborri burgut kur te dali per ajerosje. Uroj te mos jeni te tre bashke, ti, sala dhe edushi ne nje vend se do plas lufta e kaposhave per audience edhe atije ku do shkoni, primitiv.

                         1. I
                          I menderosuri

                          O Qyqar ! I pari qe nuk I ka syte ne balle, por qe edhe truri I ka fluturuar se di se ku = je ti o I shkrete!? I perlyer deri ne fyt ,ke paturpsine e na prallis ne cdo ore te dites. Me faktin qe nuk ke kurajon te kerkosh urgjent verifikimin e dosjes tende, tashme te njohur nga te gjithe, deshmon se je spiun I ndyre.

                         2. a
                          amo

                          aman sa turpp te flasi ky kshu

                          1. l
                           lea

                           je shum njeri i peshtir o mete

                           1. H
                            Haaa dosja e spounit

                            Cerdhe spiunes spiune i udb spiune i greqise i iranit dhe i sigurimit trego pak kur shkove ne kavaje me mikrofone te fshehur te kujtohet ne stadium ( Bualli )haaaa shko tako (Penicilina) Berrisha dhe mos harro ( stilolapsi )Prec Zogaj

                            1. b
                             besi

                             i pari qe duhet te zhduket nga ky vend je ti o plere

                             1. l
                              luis

                              fole ti o ilir qe sa here te eshte dhene mundesia e ke genjyerr dhe vjedhur kete popull

                              1. j
                               jari

                               ti mo me kto trru do heqesh ramen ti ti je per tu vrar dhe per tu fut ne burg se ske bere asgje te hajrit ne vend

                               1. k
                                kleo

                                ik o mbushu ti do heqesh ramen mbush barkun me flori ti ate bej dhe ik loz ne lalz volejboll

                                1. G
                                 GEZUAR BAFTJAR

                                 I SHKOJNE PAS PRA KA MBESHTETJEN E DISA KRIMINELEVE PRANDAJ BEN KESHTU. PO KY E SAKEH KUFOMA JANE ME TE PASHPIRTET E SHQIPETAREVE JANE BERE SI ZOMBI GATI TE HANE CDONJERIN QE SESHTE NE ANEN E TYRE. VALLE KESHTU DO VAZHDONI JU SHQIPETARET E MIRE DO TI LINI TE BEJNE LEME ??? NUK BESOJ SE DO TI LINI. FILLONI SE NE QE JEMI JASHTE VENDIT JEMI GATI TE VIJME DERI NE LARGIMIN NGA POLITIKA E KÈTYRE KRIMINELEVE ME DHUME OSE ME REFERENDUM

                                 1. G
                                  GEZUAR BAFTJAR

                                  I SHKOJNE PAS PRA KA MBESHTETJEN E DISA KRIMINELEVE PRANDAJ BEN KESHTU. PO KY E SAKEH KUFOMA JANE ME TE PASHPIRTET E SHQIPETAREVE JANE BERE SI ZOMBI GATI TE HANE CDONJERIN QE SESHTE NE ANEN E TYRE. VALLE KESHTU DO VAZHDONI JU SHQIPETARET E MIRE DO TI LINI TE BEJNE LEME ??? NUK BESOJ SE DO TI LINI. FILLONI SE NE QE JEMI JASHTE VENDIT JEMI GATI TE VIJME DERI NE LARGIMIN NGA POLITIKA E KÈTYRE KRIMINELEVE ME DHUME OSE ME REFERENDUM

                                  1. B
                                   Berberi

                                   Me para të vjedhura nga qytetarët - shteti shqiptar mund të blesh rrugaqët për protesta por Kryeminstrit Rama mundesh vettëm t'ia rruash K..t .

                                   1. E
                                    ENTSOE

                                    Kombinacioni Spiun Nongrata= Kriminel

                                    1. K
                                     Kerrici i Faros Klevi jam.

                                     Qe je kusar bandit , kriminel dhe sumqires e dine te gjithe , por qe qenke dhe dhe spiun i ndyre ,tani e morem vesh. Tani besohen te gjithcka pse ky kusar i lepinte koqet gjithmone mostres Sali kriminelit i cili e kercenonte me dosjen .Keta te dy jane fytyrat me te ndyra qe per te qe ndruar ne pushtet qe e kane perdorur per te vjedhur kane vrare bshkepunetetoret e tyre per te zhdukur provat dhe kundershtaret politike.

                                     Lini një Përgjigje