Bledi Çuçi reagon pas akuzave të familjes Berisha, se ka një biznes skafesh

5 Gusht 2022, 10:13Politika TEMA

Bledi Çuçi reagon pas akuzave të familjes Berisha, se ka

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi ka reaguar pas akuzave nga gazetarët e portalit të Sali Berishës, se ai ka një biznes skafesh.

Ministri thotë se i hedh poshtë me neveri këto shpifje.

“Ka një përpjekje për të prodhuar fakte që të ilustrojnë akuzat e gatshme të Sali Berishës ndaj meje pas tragjedisë së fundit në Himarë.

Për respekt të opinionit publik, që me të drejtë është i ngarkuar nga tragjedia e vajzës 7-vjeçare dhe dhimbja e familjes së saj, dua të sqaroj se sajesat me emrin tim dhe një shoqatë velierash sportive që kam krijuar me miq pasionantë të tyre, nuk kanë lidhje me asnjë biznes dhe aq më tepër me skafe apo gomone.

I hedh poshtë me neveri këto sajesa, pasi duan të keqpërdorin në mënyrë të neveritshme këtë ngjarje tragjike, për ta mbajtur gjallë për hallet e tyre politike.

Gjatë këtyre ditëve të rënda për çdo shqiptar, por veçanërisht për familjen e vajzës dhe për ne që jemi përgjegjës për sigurinë e jetës së tyre, jam përpjekur të flas me veprime konkrete kundër fajtorëve të asaj tragjedie, të cilët tani janë para drejtësisë, përfshirë gjithashtu dhe të gjithë zinxhirin komandues të Policisë Kufitare Vlorë.

Mendoj se kjo është rruga e duhur për të respektuar dhimbjen e familjes së vajzës dhe të afërmve të saj.

Rruga për t’u përballur me baltën e Sali Berishës është 30- vjeçare dhe nuk më sfidon. Thjesht e kemi detyrim ndaj shqiptarëve të ndajmë fatin e Shqipërisë nga fati dhe balta e tij”, shkruan ai.

32 Komente

 1. M
  Miri

  Komplet i paafte, Rama te marre dike tjeter, ky eshte i paafte.

  1. A
   Artemis

   Po prndaj e kanë zgjedhur o Miri se është i tillë, a thua se nuk njeh Rama. Ramën për vete e kanë zgjedhur ustallarët se për pak pushtet shet gregun aneten e Kristaqin...

   1. A
    Alniku

    Ja të marri ty se je i aftë ????????????????

    1. b
     ben.

     Çuço. 1. Ne ekstarktin e QKB eshte e shkruar e zeza mbi te bardhe qe ti je pronar. E theksoj shkruhet PRONAR, Bledi Çuci.Dhe me sa di une dhe njerezia shoqatat nuk kane pronar. Prandaj po genjen pafytyresisht, sic dhe jeni. 2. Çuço cfare i duhet ministrit te brendshem , qe te jete pronar i nje bisnesi jahtesh, gomonesh, velierash etj etj. Ti nuk ke lindur as buze detit, notin po e ke mesuar tani ne pleqeri. 3. Per kete zoterine qe thote se Çuçi eshte i paafte dhe duhet ta shkarkoje rama, haron 1 hollesi , gruan e cucit. 4. Kur kjo bande nuk do jete me ne pushtet dhe do hapen letrat ka per tu shokuar njerezia.

     1. F
      Fjala ime

      More kaq sperme te forte paska pase ky dobçi Sheqeres sa ka rreth vetes gjithe keta AA? Duket qe eshte sperme serbe dhe keta jane gjak i tyre se shqiptaret kane gjak tjeter, por paska penetruar veri-jug

     2. Q
      Qamushi

      Shume dakort qe Cuci eshte i paafte. Do zevendesohet menjehere me Nul Moken, se ai ishte adapt per kete post:}

      1. M
       Mal Cori

       E kuptoni çfarë thotë? ---- Kam një shoqatë velierash- Po mirë mor ministër, me çfarë merresh ti, me anijet me vela, apo detyrën që të ka besuar kryeministri......... . Po prandaj ndodh kështu në Shqipëri............................. . Të gjithë ministrat, të gjithë drejtorat, të gjithë punonjësit e administratës kanë nga një biznes me të cilin merren dhe nuk e kanë mendjen ti shërbejnë popullit.................................................. . Po kështu dhe shefat e policisë........... . Merren me punë të tjera, dhe punët e shtetit shkojnë për lesh.................... . Kaq mjafton që kryeministri ta shkarkojë këtë shëmbëlltyrë të paaftësisë...

       1. K
        Kalec Dega

        Aha! Nje tjeter zagar i qeverise me te korruptuar ne historine e Shqiperise, pjelle dhe ushqyer nga karagjozi mafjoz Ramushka

       2. A
        Alban Luma

        Po ku je ti per minister i Brendshem. Kete duhet ta dije qe ne fillim, pra qe kur te vune. Te gjithe e dinin qe je deri ne zgjedhje, por nuk e di kush pse te vazhdoj mandati. Ti minister i Brendshem?!. Ty te rrah gruaja( Delina) me shpulla. Nese lufton ti ndonje gje, atehere une do them se ka mish derri ne Teheran. Berisha mund te jete i baltosur, por nuk po hedh balte per momentin, pasi e ke policine totalisht jashte loje. Nuk eshte policia vetem me vendose gjoba ne rruge.

        1. U
         Ulqinaku me breke ne kembe.

         Pa e politizuar ngjarjen moralisht ju duhej te jepnit doreheqjen z minister,ky do ishte veprimi me i drejte,krimineli ishte pjese e strukturave tuaja dhe u pa se pervec krimit qe beri tregoi dhe nje fodullek dhe halabakdhek qe tregon se menyra e juaj e drejtimit favorizon keto monstra te cilet nuk duhet te kene vend ne policine e shtetit.

         1. p
          popull

          O Rrusho nese je i paster qiu nenen e hidhi ne gjygj,parat qe do marresh prej ketyre llapaqenve jepja familjes se vajzes,nese sje ha m..t kot e bej gam gam neper media

          1. T
           Tosi

           Normal që nuk ka, se edhe këtij të ziut ja ka shtyp gruan një i çmendur në breg të detit

           1. T
            Taulant

            Ik o kerric fik zjarret me kova e lopata.

            1. A
             Altin

             Me fal cfare logjike eshte kjo. Presim ca budallalleku te thote Berisha dhe dalim e pergenjeshtrojme. Zoteri je Minister i Brendshem, ka ndodh nje tragjedi e paralajmeruar disa here kete vere dhe nuk ke marre masa. Tani esgte shume pak, shume vone! E dyta shkaktari i tragjedise eshte punonjes me pergjegjesi ( i akuzuar per trafuk) ne forcat e policise. E kuptoj deri diku qe Rama nuk ju le as te hapni gojen, por kur ke marre postin e min te brendshem duhet te dije qe kjo dite do vinte. Me vjen keq ku eshte katandisur kjo parti e kjo qeveri, po keto te dyja ne djall shkofshin,por po i beni nje dem te madh ketih vend.

             1. S
              Semi

              Ktu ku jetoj une per 2 vjet jane nderruar nga 3 here pothuajse te gjithe ministrat....dorehiqen per gjera te parendesishme. Por nuk iken asnje tjeter bile as zv ministrat.....ndaj shteti eshte shtet. Ne Shqiperi nuk njihet kjo edukate. Mikistrat atje mbahen me thonj mbas karriges sepse fitojne shume.

              1. d
               devi

               jep doreheqjen, ndiq shembullin e sander lleshit, ka edhe doreheqje morale qe rrisin pike tek cdo individ.

               1. P
                Pilurioti

                O Çuçi, nga mjekra, ti ia kalon Ramës. Nga mendja duket se je, afërsisht, si Berisha.

                1. Q
                 Qytetari Tiranes

                 Berisha ka qene Prof. Dr. e ka shpetuar jete njerezish kur ti i bije gomarit ne Pilur!

                 1. T
                  Të Mjerët

                  Varet ça kupton me shpëtim ti tironco... Nqs ikjen në botën tjetër ti e quan shpëtim. Pa dyshim që Saleh-u êshtë kampion dhe nuk e di nqs ja merr dhe Dullës. Madje dhe Saleh-u si thua ti Tironso o me dhe me grada shkencore. PROF. Dr. Burri i huj nga Viçidoli. Ai ti Tironso "shpëtoi" Remzi Hoxhën, nja 3000 në 97, Nja ca në 98, Gërdec, 21 Janar, Trebickën, Olldashin. Madje dhe gjithë shqiptarët e tjerë si prof.dr kardiolog I boni me zemër. Por nga ti dinte ai pilutioti I shkretë me sipër kur I binte gamorit. Se viçidoli na qenkësh më i fisëm se piluri i këtij....(me të dëgjuar e kam se është vend i respektuar).

                2. V
                 Vito mashtruesi, shoku i Nikos

                 Deputetet e Gjirokastres : Arben Ahmetaj, Blendi Fico dhe Mirela Kumbaro Furxhi ( Pika e Vockel E Butrintit ), qe drejtuan tre ministri te rendesishme financat, rendin dhe turizmin fytyra e vertete e nje qeverie qe drejtohet nga nje kryeminister LEGEN

                 1. F
                  FGG

                  ky eshte ministri me daun i qeverise. nuk ben dot pune ky. ky ri aty vetem per shkak te gruas. eshte koplet i paafte.

                  1. Q
                   Qemali

                   Sa kompetentë je Miri! Të paktën thuaj sipas mendimit tim.

                   1. L
                    Latif Dreqi

                    Kjo eshte nje qeveri skafistesh. E gjithe rilindja eshte nje amalgame ish skafistesh, hajdutesh, trafikantesh, kriminelesh, drogaxhinjsh, burgaxhinjs, falsifikatoresh , mafiozesh te strukur neper OJQ-ra. Mos harroni, ish ministra te Rames te perfshirw ne trafik droge, kanabisi. Ish deputete te burgosur per turlisoj krimesh, delinkuente, ish-bashkiake kriminele dhe trafikante vajzash, ish-drejtore me te shkuar si hajdute ordinere. Nje felliqesire me petkun lejla nen llagapin Rilindje qe sundon Shqiperine.

                    1. P
                     Ppsh

                     Komplet zinxhiri komandues vlore??? A jeni ne vete E gjith kjo vetem per te maskuar qe pushteti mbahet me njerez si tase Sepse ndryshe si shpjegohet qe u pushua ceshtja e hetimit te parcelave kunder tij kush nderhyri? Kush nderhyri qe ai me precedente penale te kthehej ne polici? Kjo e nervozoi opinion publik Po tani ... ka kekuar padishahu denim ekstrem ouuu!!! Nga kush ka mesuar nga vrasja e bardhok bibes mbase ishte nje histori qe i pelqente ne vegjli ku ja tregonte i ati Zotri nqs do zbatosh zinxhirin komandues shkoi deri ne fund pra te vetja Ishe ti qe bllokove vetingun ne polici ku 95% te doli mut nga ana tjeter nuk i heq dot se jan keta qe ta japin pushtetin pa keta je i mbaruar Jeni ju pergjegjes qe ne polici kemi njerez si ky

                     1. L
                      Loni

                      Po ky mavria te verteten po thote, vec emri eshte i tij ne dokumenta se ky nje leshte ka ne pronesi. Ky eshte thjeshte nje cope kukulle me kurdisje e babloku me xhakete roze. I tha babloku te mirte dashoren e tij per nuse se ishte e virgjere edhe e ndershme e mori mvaria, do te vem ne kete post se te pershtatet me inteligjencen tend te larte, prape mire thote mavria, do te levize tek ky tjeter post se eshte me i mire akoma, prape mire thote mavria. Do dalesh ne konference per shtyp me letra te shtypura nga endrushi se ti cuc lexon shume bukura per audiencen, prape mire thote mavri qe skuqet para pronarit te tij me xhaket roze. Mos i bin me qaf kot ketij mavris, se ky nuk shkon dote as ne banjo pa lejen e padroni se per te tjera gjera as qe behet fjale te bej pa lejen e padronit.

                      1. B
                       Bylykbashi

                       Ky është ministri më kot i kësaj Qeverie. Ky merr rrogën kot fare nga taksapaguesit shqiptarë. Këtë punë mund ta bëjë shumë mirë Elisa Spiropali, allias Mamica, prandaj Rama duhet ta zvëndësojë këtë minister koti me Mamicën.

                       1. E
                        Emigranti i paligjshem

                        Me falni por nuk po arrij ta kuptoj se çfare i duhet nje vendi nje qeveri kur nuk arrin te kontrollojë krimet qe po ndodhin perditë rrugeve te shqiperise. Nuk arrin te kontrolloje 20 gomone dhe jet-ski te pakten per 2 muaj. Nuk arrin te verë nen kontroll 3 qendra zjarri. Çfare bejne mor vlla. Çfare duhet te ndodhi me teper qe dikush te marrë minimumin e pergjegjësisë. K/ministri anglez dha doreheqjen vetem se nje pjestarë i qeverise tentoj te puthte nje burrë. Ju qofshi

                        1. M
                         Ministria e Çi(u)çit

                         Çiçi o fare e thjeshtë. V...K... Salehut dhe çfarë thotë. E ke probleme shko hidhe në gjyq. Por moralisht duhet të ikësh. Pak problem ka sa e demton Rilindjen apo Edin. Duhet te ikësh se dështove. Pse dështove, fillon me se si u trampolove aty ku je, dhe se nuk ishe I aftë për këto poste. IK me nder. Sa do kapital politik te fitoj Salehu. Ai në AL nuk fiton më dhe nuk riciklohet. Por pse ju ka marr dishes juve. Mos e kërkoni fajin tek Salehu. Pordhët e forta, grisin brekët e çelikta. Ju pare keni bo boll. Tani njerëzit ju dukemi si milingona. Çiçi IK, je bërë i uryer për socialistët e jo më për Shqiptarët. IK sot me nder dhe human!

                         1. M
                          Ministria e Çi(u)çit

                          O Çiç, akoma nuk ike ?! (Ore lere Ramën dhe Saleh-un). Ik për vete, shpëto dhe një fije cipë burrnore (Le që ça burnie ke ti)!!

                         2. O
                          O shtetttttt

                          Ti je komplet RK me keq se Rama. Po kujt i qahesh o derdimen? E di qe shpifja eshte krim? Je ne pushtet e nuk dergon nje polic ta pyese Saliun dhe koklopen per krimet qe kane bere? Shohim kriminelin te vendose qirinj ne vendin qe vrau 4 njerez. Edhe ti bashke me ate RK kryeminister bejne deklarata ne twitter dhe ne media. Ti duhet te kishe dhene doreheqjen.

                          1. N
                           Nik

                           Cuci jep doreheqjen te ikesh i nderuar nga ndermarrja e ndyre ku te futi gruaja.

                           1. T
                            Toni

                            Lereni kete te shkretin,ky eshte minister nga nostalgjia e Rames per ish gruan...

                            Lini një Përgjigje