Ilir Meta në garë me Berishën: Vajzën 7-vjeçare e vrau Edi Rama

4 Gusht 2022, 20:06Politika TEMA

Ilir Meta në garë me Berishën: Vajzën 7-vjeçare e

Ilir Meta duket se ka qenë në garë me Sali Berishën këtë të enjte, se kush bënte deklarata më të forta kundër Edi Ramës, për ngjarjen e rëndë të Himarës.

Ndërsa Berisha tha se Rama duhej të kishte shkarkuar ministrin e Brendshëm, Meta shkoi edhe më tej, duke thënë se në fakt, përgjegjës për vdekjen e vajzës 7-vjeçare në Himarë është direkt Edi Rama.

“Është ngjarje e përsëritur, ky është problem më i madh. Vetëm shpirti i protestës do vendosë në kontroll pushtetin në duart e qytetarëve.

Jo vetëm që kemi disa ministra që duhet të japin dorëheqje, por njëkohësisht Shqipëria nuk e ka luksin që në një tronditje të tillë, që të dëgjojë përrallën se mos e teproni me politikë me këtë ngjarje se po na prishni imazhin e turizmit.

Përgjegjësia është e një kryeministri të papërgjegjshëm, që e ka ligjin dhe nuk e zbaton. E ka vendimin e qeverisë por nuk e zbaton. Duhet të ndiqen për shpërdorim detyre”, tha Meta.

“Kjo është ngjarje e përsëritur. Mjafton rasti i të riut Klodian Rasha, se si mund të vritet një djalë 25-vjeçar se doli të blej cigare.

Mjafton të shohim si u manipulua ngjarja nga shteti për të paraqitur djalin si vrasës. Duhet të bëhet një hetim i plotë për ngjarjen, për të kuptuar që nuk kemi të bëjmë me shtet por me një bandë kriminale.

Për fat të mirë kemi një popull që ka vendosur të zgjohet, të ngrihet dhe të tregojë fuqinë e tij”, vijoi Meta.

25 Komente

 1. k
  kthhh

  Doli edhe ky fuksi i sigurimit te shtetit te thote idiotesine e radhes? Po Edisonin e vogel ne Gerdec kush e vrau?

  1. O
   Oliver

   Gare po ju duket fakti se po perdorni protesten si mjet per te ec para e

   1. H
    Harnold

    Ik mor vrisni veten tuj se na flliqet idjot..ceo gjo tu e kthy politike surrati juj

    1. S
     Spiuni I.M dhe Gim Gagashi

     Qe kryeministeri eshte pergjegjes ke te drejte pasi nje spiune pseudonimi ( Bualli ) me dy mbiemera vrases vjedhes nje non grata komunistit spiune me pseudonim ( penicilina) dhe parlamenti i lejone te bejne politike dezinformuese antikushtetuse gjykata si denone aaaaaaa ke te drejte kryeministri eehh Rama eshte responsable mblidhe parlamentin nxire ligje , spiune, komuniste jashte polotikes nxiri dosjet beje publike dhe ikin vete plehrat

     1. D
      Dorina

      Ca jane kto lajme palidhje si e vrau Rama ate a jeni terezi

      1. K
       Klodi

       Hajde hajde ca lajmesh po si e vrau Rama gocen e huj mor po mos flisni kot palidhje dhe ju

       1. t
        tea

        ju jeni te degjeneruar po cjane keto muhabete.Ajo familje po vuan shum ju e keni mendjen te rama

        1. a
         ardi

         o ilir o burr kurv ca llafesh nxjerr nga goja

         1. b
          beni

          Sikur ishte edi rama drejtues i skafit o budallenje se dini se cfare flisni kopila

          1. a
           ardit

           ju lumt cfar gjerash thoni mjer pinderit cfar lajmesh lexojn e cfare vuajtje kan ju filloni rama rama

           1. A
            Aron

            Shih, paska nxjerr edhe pjerdhen e tij Meta qe ecen sikur ka prone Shqiperine, sepse pa diskutim,qe ka vjedh aq i ati per te hiqet si toc kuklle i biri. Bij kurvash jeni.

            1. f
             fredi

             Ca faji ka edi rama o kokloqe po smerr vesh ti jo

             1. a
              artan

              me vjen shum keq per prinerit qe ne kete tragjedi duhet te degjojne dhe saliun me ilir

              1. O
               Orest

               O zot i madh ju jeni budallenj. Familja shkrete vuan ndersa ju e ktheni ne politike cdo gje. Tju vije turp

               1. K
                Klaus

                Po ju kriminela si keni goje me fol

                1. A
                 Aleks

                 Po flasin dy kriminelet me te medhenj ne shqiperi

                 1. I
                  Ines

                  Sa njerez te lige jeni. Si mund ta ktheni kete situate ne ceshtje politike se lat nam

                  1. V
                   Vjosa

                   Po krye kriminela e krye hajdut që s'keni lene gje pa bere ketij vendi e ketij populli. Keni 32 vjet që e vidhni e vrisni çdo dite eperdhunoni sa here flisni me hipokrizi se gjoja s'ju ze gjumi per Shqiptaret. Jo ju doni pushtetin që të ruani pasurin që keni vjedhur në keto 30vjet jeni bere sheik ju duhet të jeni në burge familiarisht.

                   1. P
                    Papi

                    Meta gar me berishen kush asht ma krimineli

                    1. h
                     hetuesi spakut

                     O loqe dashke ta besh politikan dhe ate Daunin tet bir

                     1. E
                      Edhe unë prindin

                      Shpirtlig Ty të vraftë reja /rrufeja/, djalli zoti e gjithçka që në vend të ngushëllimit akuzon tjerët dhe nuk të vrite ndërgjegjja për njerëzit në zi dhe shembje dhe akuzon të Kryeministrin që nuk asnjë faj. Mos e harro se ne e dimë sa mija vetë janë viktima TUAJA dhe NON GRATA-s. I pa shpirt e Idiot i llojit te vetë. Me vdekjen e fëmijës bënë shpifje e propagandë të fëlliqur. Ptuuuf fytyrë majmuni.

                      1. A
                       Agim kanada

                       Sala dhe ilir 007 Jane here si Kallogre. Vampire qe Nuk e lene rehat edhe ne varr ate princeshe te embel qe Ju nderpre jeta ne kete Moshe te vogel.u prefte ne paqe shpirti i saj.

                       1. J
                        Juliano

                        Ike për në të satëme o hajdut e vrases bashke. Vajza u vra nga një individ të papërgjegjëshëm që nuk është në drejtim të pa ditur dhe do dënohet në maksimumin e ligjit. Por ti mor plerë, O Ilir Meta, pse nuk shkove tek shtëpia e të vrarëve në bulevard, pse nuk shkove tek nënat e gërdecit, që janë vrasje të pastra te pushtetit tënd prej kanibali. Çfar mesazhi i jep atij djalit që kishe dje me vete, për çfar do protestonte ai dauni jot, të iki rama të vijë meta. Po daj drinin ku e kishte jy dauni, atë inxhinierin e mbaruar që se mbaroi kurrë inxhinierinë, o llum, o të pështirë, e patë që njerzit po ju largohen, se nuk mund të mashtrohen sa herë të doni ju. Ato daunët që shkollon nëpër kolegje të shtrejta të europës, finamcohen nga gjaku i fukarenjëve, që kurrë nuk do bëjnë hajër, se kanë mallkimin popullor. Plerë muti, fati yt ëdhtë të ikësh nga sytë këmbët, nga irani talebani, ose hidhu nga ballkoni, dhe themi që e shtyu rama. O mortja që s’ju ha familjarisht, i le një damkë neverie dhe familjes, kështu që ata veç pasurisë monetare të grabitur taksapaguesëve u ke lënë neverinë popullore. Mut, qelblsirë, familje që rroni me fatkeqësitë e të tjerëve. Plera.

                        1. P
                         Pollo

                         Po ky plaku me Meten cka po done? Qenka me afer varrit se politikes. Nuk ka Shqiperia ndonje te rinse, apo duhet riciklohen keta qe jane me nje kembe ne varr. Keta e vjedhen dhe plackiten Shqiperine per 30 vite, tani perseri kethehen prapshte. Pika qe sju bjene ketyre pleqeve. Hoteli Rec duke pritur

                         1. P
                          Pollo

                          Po ky plaku me Meten cka po done? Qenka me afer varrit se politikes. Nuk ka Shqiperia ndonje te rinse, apo duhet riciklohen keta qe jane me nje kembe ne varr. Keta e vjedhen dhe plackiten Shqiperine per 30 vite, tani perseri kethehen prapshte. Pika qe sju bjene ketyre pleqeve. Hoteli Rec duke pritur

                          Lini një Përgjigje