Protesta për vrasjen e 7-vjeçares, qytetarët kërkojnë largimin e Berishës: Largohu, mos bëj politikë me vdekjen

4 Gusht 2022, 19:57Politika TEMA

Protesta për vrasjen e 7-vjeçares, qytetarët kërkojnë

Sali Berisha dhe Ilir Meta kanë tentuar të përfitojnë politikisht nga protesta e thirrur këtë të enjte, për ngjarjen e rëndë të ndodhur në Himarë.

Por qytetarët, jo militantët e PD dhe LSI që kanë shkuar në protestë, kanë kërkuar largimin e tyre nga protesta.

Qytetari: Largohu nga këtu. Ik politika.

Berisha: Mos i luaj. Janë ata të cilët që sa herë bien ngushtë, kërkojnë të largohet politika nga problemi, por politika është dhe do jetë në epiqendër të problemit”.

27 Komente

 1. k
  kthhh

  Keshtu ndodh kur Berisha vrasesi i Edisonit 7 vjecar ne Gerdec eshte bere i paprekshem nga drejtesia.

  1. b
   bira lencit

   shkerdhejani fisin ketij terroristi salih bin ladn duhet ta vari. ata protestues se bashku me ilir al zaharin

   1. L
    Loni

    Ju bastarda e beni pis protesten, i lini njerzit te protestojne vertet. Ju jeni bashkautor te ketij degradimit te shteti shqipetar bashke me ate psiqikun me xhaket roze, ju e sollet ne pushtet ( sala me ndryshimet kushtetuese 2008 dhe likja me bashkqeverisje 2013), per mos te fol pastaj per bemat tuaja gjate 32 vjet ne te asht te quajtur trazicion qe nuk ka fund ne kete vend. Kur do na qeroheni nje here e pergjithmone qe te gjithe ordinera.

    1. P
     Pilo Lala

     Tujte re Loni prej betoni, qenke trim i madh. Saliu nuk po ben gje i shkreti, rri aty ne cep...

    2. Z
     Zagare rrugesh

     Njerez me nivele te ulet intelektual bajga nuk shkojne te punojne po meren me nongraten dhe spiunin meta qe kane vjedhur sa per 16 breza viti 2022 keta thone poshte qeveria nuk dine si funksionone shteti te njejten kane bere edhe me enverin si qen besnik zagare rrugesh .

     1. G
      GEZUAR BAFTJAR

      KRIMINELET QE I SHKOJNE PAS GATI PER TE VRARE ATA QE KUNDERSHTOJNE POLITIKEN E SALEH KERMES. NJE KUFOME QE MBROHET ME KRIMINELE.

      1. P
       Pilurioti

       Aq kohë sa kryekrimineli i kombit tonë, Sal Berisha do të qendrojë në politikë, Shqipëra është në rrezik.

       1. Çekiçi

        Aferim oj SHQIPTARI Jeni vetdijsu nuk i leni kriminelet më ua prishë protesten Kriminelet nuk dalin per JONADEN por dalin per bythen e vet he ZOTI i vraft mbasi nuk ka drejtsi më i varë në litar ate qe i kan merituar Sala dhe Iliri

        1. L
         Loni pe betoni

         Loni..sakte fare!!!

         1. J
          Jari

          O Non Grada, o Ilir Metaj, largohuni nga ata që kanë kauzën e janë në të drejtën e tyre të protestës, boll me ty e Like Floririn se boll keni vrarë e keni vjedhur Ju të dy mostra, o ndyrësyra që s ju bën derman as burgu Ju të dyve, zhdukuni o të pa cipë, o Mortje e Spiun.

          1. .
           ....

           Eh mor Sali GERDECI . ishte Medi GERDECI ne proteste ?!

           1. P
            PeDe-ja e Salih-ut

            Kokrra e legenit... Çdo mort 30 vjet, ku t'a shfrytëzoj... Po kartë e djegur se s'ja vë më njeri k... Por fajet i ka ai palla e gjatë Ja fali, Trebickën, Olldashin, Gërdecin. De facto i ka fal dhe 21 Janarin...(që dhe të duash, nuk parashkruhen se është vrasje).

            1. E
             Edison80

             Astrit patozi merr pd-ne ne dore se ky ka vendosur ti veje kazmen pd-se. Jemi gati por vetem me ty, te tjeret po dalin shashka , i madhi ka vendosur ta shkaterroje pd-ne. Nuk ka mbeshtetje nga jashte me, nga ata qe VENDOSIN, prandaj o tani o kurre. Jug- veri e di mire qe vetem emri jot vjen i pari ne liste, po humbem dhe me ty , atehere do presim sa te dale nje emer serioz ne liste, por boll prite.

             1. B
              BD

              Ka ndonje lidhje qe sa here acarohet situata ne kosove qe nga 1990 ,acarohet situata ne Shqiperi qe te dobesohet mbeshtetja per Kosoven.A eshte kjo nje koincidence qe perseritet.Mundet njeri ta shpjegoje kete.

              1. S
               Shqipe

               Medet,medet si qent pas kockave

               1. K
                Kalec Dega

                Sa mire , njerezit po e kuptojne se asnje ndryshim nuk ka nga Rama( globali gamor)Berisha( vrastari shtaz shpellar) Meta( presidenti me i mire i Shqiperise)…. Lol

                1. d
                 dila manatis

                 kushe e don kete pershtire ne protest,ky eshte fatekeqesia e ketij vendi, por tani i erdhi koha te dorzoj gjene vjedhur dhe te dnihet oer krimet qe ka bere

                 1. S
                  Shushunjat qeveritare

                  Ai në protest eshte si qytetar o kfshri me gene perversiteti. Eshte tjeter gjë perse e politizojne gazetarët dhe patronazhistet e infiltruar te Ramës. Engjëllin e vogël e vrau mafia e shtetrore që sundon, perdhunon dhe vret sa herë tê dojë popullin e vet

                  1. 1
                   123

                   ik ti ore rrot kari...

                   1. t
                    tetovari2

                    Çka duash të thuash,Saliu e l.Meta-Metaj nuk kanë vrarë e vjedhur!?

                   2. D
                    DRENICA E KUQE

                    Berishes ia bejne pak… Nuk eshte dashte ta pranojne per ngushellime as familjaret. Ate dhe familjen e tij duhet perjashtuar nga jeta e shqiptareve… As logjike, as njerezore! As proteste per Jonaden. Keqardhje per humbjen e jetes se vogelushes. Per kete humbje jete, qe opozita po e shfrytezon politikisht, nuk mund te fajesohet as shteti, as policia, as kryeministri… Por, fajet i ka komisari i policise, i cili duhet te pergjigjet per vepren qe e rendon dyfish, pasi qe komisari, sipas detyres, edhe kur eshte civil, duhet te vihet ne mbrojtje te jetes se çdo qytetari, e, lere me te nje femije te pafajshme… DRENICA E KUQE

                    1. P
                     Pa emer.

                     Eshte e gjitha pasoje e sistemit tend o Shpellar I pagdhendur...o morrtje qe kudo nga vete shtrin rrenjet dhe mbjell dhe korr vetem mortje o mos pafsh drive dielli ti dhe gjithe soji yt I peshtire...MORRTJEEEEE

                     1. e
                      emigranti

                      kete duhet ta beje babai i vajzes

                      1. b
                       biçim peka

                       O shushunjë familjare. Pse nuk doli në protestë krimineli i viçidollit kur i biri vrau me dashje Edisonin e vogël 7 vjeçar dhe 25 të tjerë në Gërdec, por del në protestë, jo si qyqetar, por si vrasës pikërisht në vendin e përgjakur prej tij më 21 janar.

                       1. g
                        gjergji

                        Turp o faqezinj.Ne cdo vend te botes te tilla ngjarje ne sezonet verore ndodhin vazhdimisht.Shqiperia eshte vendi i pare ne bote per numrin minimal te ngjarjeve si ajo e Himares e as nuk mund te krahasohet per ngjarje te tilla me asnje shtet ne bote. Ushtaret e haxhiqamilit,banda tropojane terroriste Salukjane se bashku me banden e ish spiuneve komuniste te lidhur me e financuar nga Meta(medemek partia e Lirise) qenkan trondit e po protestojne,se per cfar vetem ato e dine. Po ju o vrases faqezi ,qe vrate se bashku ne Gerdec e ne mes bulevardit Tiranes plot 30 vete a keni minimalisht moral qytetar apo politik te organizoni proteste te tille???? Pse beni politik me gjakun o edepsyz?????

                        1. g
                         goni

                         O njerez alarm:sportistet shqiptare po behen gati te marrin pjese ne lojrat ilamike.E kuptoni cfar po na bejne po na damkosin fare.

                         1. A
                          Ali Senjefi

                          Semundja me e madhe e shqipKAREVE PATRONAZHISTE asht RELATIVIZIMI i ngjarjeve te renda te shkaktuara nga papergjegjshmeria e shtetit.Sipas tyre per cdo ngjarje te tille duhet qe te gjithe edhe POLITIKA te mbylle gojen. Dhe mynxyrat perseriten dhe perseriten pa pushim. Ju shkerdhefsha komplet robt ju PATRONAZHISTEVE! Pa harru’ mjero gelbazen.

                          Lini një Përgjigje