Kë Berishë të besojmë? Mbron Richard Grenell dhe thotë se e ka mbështetur marrëveshjen e Shtëpisë së Bardhë

5 Gusht 2022, 19:30Politika TEMA

Kë Berishë të besojmë? Mbron Richard Grenell dhe thotë

Sali Berisha u prononcua për deklaratën e republikanit amerikan Richard Grenell, i cili e quajti fashist kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin, pas vendimit për reciprocitetin.

Berisha tha se Grenell ka një problem të njohur ndaj Kurtit, por ndërkohë e ka mbrojtur Grenellin.

“Ka një problem të njohur midis Albin Kurtit dhe Grenellit. Nuk i di hollësitë. Albin Kurti nuk është fashist. Nëse Edi Rama është sjellë si vasal i Vuçiçit, unë jam rreshtuar në krahun e qeverisë së Kosovës, ashtu si edhe komuniteti ndërkombëtar. 

Unë e kam mbështetur marrëveshjen e Shtëpisë së Bardhë, që nuk i zgjidhte të gjitha problemet, por mund të ndikonte pozitivisht për marrëveshjen përfundimtare”, tha Berisha për A2 CNN.

Tani s'merret veshë kë Berishë të besojmë, pasi ai ka muaj që thotë se u shpall non grata se ishte kundër planit për ndarjen e Kosovës.

Plan që ai thotë se ishte i Sorosit, por në fakt kjo gjë është diskutuar pikërisht në Shtëpinë e Bardhë, në marrëveshjen që ai thotë se e ka mbështetur.

12 Komente

 1. V
  VISI

  SALI PORDHA SI QEN RRUGESH DO PERFUNDOJ

  1. v
   vang

   Ky shane Thacin dhe Ramen per ndarjen e KOSOVES dhe mbron GRENELLIN qe eshte per ndarjen e KOSOVES dhe mik me koke i Serbise.Por Salen keto nuk e pengojne sepse ai,Grenell, i paska thene se Saliu skishte dosje kur ne pushtet ishin Republikanet.

   1. N
    Naim Frasheri

    Te shikojme sa Mashtrohen Kosovaret nga Berisha, Berisha eshte Armiku me i Madh i Kosovareve.

   2. A
    Arber iliri

    Po ku ka Berisha din e iman.Mos degjoni gje nga ato qe thote.Genjeshtren se ka fare problem fare cdo moment dhe as ka ndergjegje fare.

    1. N
     Nongrate Penicilina komunisti fundit ne ballkan

     Po c'thua o mere nongrata eshte i c'akorduar psiqikish ai cfare thote ne mengjez nuk thote ne mbremje frika e burgut e ka bere budalla

     1. R
      Relax

      Pse habiteni? Në Shqipëri i hanë të gjitha. Ka 30 vjet, që sa herë hap gojën gënjen. Kulmi ishte foltorja. I gënjente njerëzit sy për sy dhe nga do që shkonte sallat i kishte plotë. Prandaj jemi në këtë derexhe. Këtu mund të thuash ç'fare të duash, edhe gomarrllekun më të madhë dhe asnjëri nuk reagon. Pushime të mbara.

      1. z
       zef

       Terroristi salih fatekeqesi per te gjitha trojet shqip folese por amerika ka vendos tja fus koken ne bythe gjithe sojit ketij banditi

       1. I
        I merzituri

        Genjeshtar klasik,mashtrues ordiner,shpifes i ndyre dhe psikopat i lindur. Nuk ka asnje dyshim tani qe me keto cilesi quhesh KRIMINEL .

        1. S
         SBS

         Ç'pyetje është kjo ?! Berisha nuk ka asnjë qelizë që ruan të vërtetën dhe kjo e vërtetuar për më shumë se tridhjet vjet . Harrohen gënjestrat e tij ? Unë jo vetm se duhet kohë për t'i shkruar dhe nuk ja vlen sepse në moshën që është ai vetëm se i shumfishon ato ,dhe askujt nuk i hyjnë në punë , Ai po bëhet gati për të shkuar aty ku dhi,,t ne kanaçe dhe për...ret po aty ,do të telendiset në pleqëri sepse ajo e shkretë po i vjen me halle shumë .

         1. P
          Perseri une

          1-Grenel ishte ai qe e rrezoi Kurtin ne qeverine e pare sepse Kurti nuk donte te bisedonte. Ai ne vend te platformes amerikane shpiku recoprocitetin qe presupozonte qe te bisedohej me serbin pasi te njihte Kosoven si shtet. Pra Kurti ishte hapur kunder Amerikes dhe bisedimeve...Me vone ne takim me Borelin, Kurti e nderoi mendjen dhe tha qe "bisedimet nuk kane alternative". Qe nga ajo kohe e deri me sot Kurti hidhet here me reciprocitetin dhe here me bisedimet.... 2- Ne marreveshjen e Vashingtonit u arriten disa perparime per Kosoven...Nje nga me te mirat ishte se strategjia amerikane nepermjet "dredhise" se Trampit beri qe Vuciqi te tregohej 'idjot" dhe njohu Kosoven indirekt. Nqs ju kujtohet "dredhia" qendronte ne ate qe Vuciqi pranoi qe Izraeli te njihte Kosoven dhe Kosova te hapte ambasade ne Izrael. Vuciqi haroi se firma qe ai hodhi ne dokument ku thuhej qe Kosova te hape ambasade ne izrael, do te thoshte se ai pranonte qe Kosova ishte shtet i pavarur sepse vetem shtetet kane te drejte te hapin ambasada ne shtete te tjera...Vuciqi u pendua per kete dhe hodhi ne sulm edhe Kurtin qe dilte kunder kesaj marreveshje. Sali berisha ben sikur eshte idjot dhe i ka haruar keto, por ai mbeshteste Kurtin dhe Vuciqin per te "mbuluar" gafen qe Vuciqi kishte bere.....

          1. T
           Tik tak tik tak tik taaaaaaaaaaaaaaaa

           Këlysh kurve. Do të vari për këmbësh si Duçen. Pt'huuuu sperma e shkaut.

           1. F
            Fati yne I keq!

            O Miku! Mo's u merre kot me Berishen. Eshte krijese e lige! I ka te gjitha ligesite: mashtruese, genjeshtar, I korruptuar, vrases, hakmarres, delenxhi, karrierist, I korruptuar, spiun, zemerzi, I pacipe etj. I gjithe aktiviteti I jetes se tij eshte I mbushurme histori muti! Si qenie njerezore e meshiroj. Por ... Zoti duhet ta kete te veshtire to gjej vending. Ferri eshte lamp per keta tipa. Duhet nje ferret tjeter I personalizuarvetem per kete tip, qe ti beje shoqeri spiuni tjeter I'm.

            Lini një Përgjigje