"Zëri i Amerikës" e pyet për Berishën: Çfarë bëni, pse nuk e hetoni? Arben Kraja kyç gojën

5 Gusht 2022, 19:04Politika TEMA

"Zëri i Amerikës" e pyet për Berishën:

Kreu i SPAK, Arben Kraja i është përgjigjur kritikave politike ndaj institucionit që ai drejton. Në një intervistë për Zërin e Amerikës, i pyetur nëse ai ndihet nën trysni pas deklaratave të Ramës, se po godet vetëm nga e majta, Kraja u shpreh se SPAK vepron në bazë të provave, ndërsa partitë- tha ai -flasin sipas interesit.

I pyetur se çfarë është duke bërë SPAK për Sali Berishën, i cili është shpallur non grata për korrupsion nga SHBA, Kraja tha se “çështje penale SPAK ka shumë ne hetim dhe ne jemi të vendosur ti shkojmë deri në fund dhe për ti vënë para përgjegjësisë kur provohet vepra penale.”

Ndaj Berishës janë vendosur sanksione për korrupsion, duket sikur Perëndimi po bën më shumë sesa autoritetet shqiptare, cila është përgjegjësia e SPAK, cfarë do të bëni ju pas këtij momenti, do të ketë një hetim mbi këtë çështje?

Problemi i korrupsionit në Shqipëri, por edhe në Ballkan është shqetësues. Është mungesa e ndëshkueshmëriusë së zyrtarëve të lartë. Për këtë në Shqipëri është bërë një reformë, kemi dy vite që punojnë për arritjen e rezultateve konkrete. Ne bashkëpunojmë me homologët për të luftuar këtë fenomen. Çështje penale SPAK ka shumë ne hetim dhe ne jemi të vendosur ti shkojmë deri në fund dhe për ti vënë para përgjegjësisë kur provohet vepra penale.

Ka kritika ndaj SPAK se nuk po veprohet ndaj zyrtarëve të lartë, ndërkohë kryeministri thotë se ju po godisni vetëm majtas, a ju vë kjo përballë një trysnie?

Ne veprojmë bazuar në ligje, opinioni publik dhe partitë kanë të drejtën të shprehen dhe secili e shpreh sipas interesit të tij. Problemi është që ne duhet të jemi të ndërgjegjshëm, ne nuk veprojmë sipas një listë, por veprojmë në bazë të provave që administrohen nga hetimi. Kur provohet fajësia marrim masa për gjykim. Ajo që kemi rënë dakord të gjithë është që të rrimë sa më larg këtyre opinioneve politike. Secili prej prokuroreve ka dosjet para dhe është i pavarur.

65 Komente

 1. p
  perfect

  pse nuk e pyet zeri i amerikes per ed ramen qe nuk po e heton?

  1. T
   Tironci

   Po se Berisha ta ban ftyrën ma zi se kpuca. Edi Ramës thuj ça tdush stgje gjo.....

   1. D
    DEMOKRATI

    O TIRONCI MOS U MERZIT PER SALIUN TI PER NJI KRIMINEL QELBESIRE. SA PER RAMEN KUR TE DALI NON GRADA TE GJITHE DO TA SHAJNE.

   2. S
    Sancho

    Po te hetoje nje here per non-gratat dhe ata qe kane prova te rregjisyruara dhe pastaj te merret dhe me Ramen...eshte llogjike, apo jo?

    1. S
     Ska faj Spak

     Po ja qe siç duket nuk ka prova per non garaten . Çte beje prpkurori i ngrate se me gazetat e temes nen sqetull nuk shkon dot te gjykatesi !! Edhe se amerika vendosi te mos i lejoje hyrjen , kjo seshte PROVE qe ti ndalohet hyrja edhe ne shtepine e tij.

    2. S
     Shqiptari MA

     Vec perfect nuk mund te jete dhe te jesh. Trushpelare po dhe kjo e sigurte 100%. E keqja e kancerit Berisha do ta ndjeke Shqiperine e gjore edhe dekada te tjera.

     1. n
      njoni

      Kraja nuk eshte nga ato kokrra ... dhe si u zgjodh ky me drejtu SPAK, do hetim me vete...Daj Sami po ja thot trroc qe non grata ka korrupsion te papam thjesht me i kerku provat dhe fillon hetimin e malokut...po qe se nuk ka prova ik ne Londer se ta japin qaf kuqet falas.... Per sa kohe maloku eshte i lire te bredh neper albanistan ai vend kurre nuk do bohet

      1. F
       Fjala ime

       perfect, e ben saliu ate dhe ti bashke me breket e e saliut, Kriminelin ne radhe te pare, pastaj te korruptuarin!

       1. D
        Dardan

        Nuk e pyetri sespe Edi Rama eshte nen hetim te SPAK-ut, ndersa Perbindeshi i Korrupsionit, vrasjeve dhe vjedhjeve, agjenti ruso-serb Doktor Sali Mortja ka mbrojtjen e kreut te SPAk-ut, komshiut te Lalezit, Arben Llalla.

        1. L
         L

         Sepse per tani berisha eshte shpallur i korruptuar dhe non grata per minim të demokracise nga dy demokracite me të medha boteror. Kur të shoallet edhe Rama , do e pyesin edhe per Ramen sigurisht.

         1. L
          Labi

          Epo duhen gjetur MINAT , ku plasen , kush i vendosi dhe kush e ndezi fitilin? Po krisma nuk ka patur!

        2. k
         k

         Është më kollaj të gjesh një diamant në plehra,se një zyrëtar shqiptar të ndershëm dhe virtytshëm.

         1. e
          em

          Rama nuk eshte shpallur non grata dhe nuk ka bere krime

         2. T
          Tit Vasili

          Ky legen eshte tredhur perpara se te marre detyren , prandaj hane mut Meta dhe Saliu duke e ditur se ja kane hjek kokrrat keti Cjapit te Spurdhjakut

          1. T
           Tit Vasili

           Ky Legeni eshte tredhur me perpara se te marre detyren , prandaj hane mut Meta me saliun duke e ditur se ky nuk i ka kokerrat , prandaj bejne si trima ata te dy spiuna dhe te korruptuar

           1. M
            Motra

            Dmthn Spak ka karin per Berishen sa do qe te mundohet kokcepi Mero me sy shtrembren Fico

            1. s
             sapa

             Neqoftese amerikanet nuk arrestojne Krajen kot merren me kete pune!

             1. .
              .1389

              Beni e dine shume mire qe Sala ja ka dosjen e bashkepuntorit te ShIK-ut!

              1. x
               xx

               Nuk gjejne prova dot keta. Ah me qafsh moj shege.Ky pret sa te iki pa e prekur Berishen sepse me te do ta pije kafen e mengjezit si komshinj te mire.Kush e vuri kete ne krye mor aman?/Ky nuk ka jetuar ketu ,ska degjuar asgje.Keshtu jane shkodranet apo vetem per te mbrojt Berishen behen ''kaq te mire''

               1. F
                F-22 Raptor

                Te gjithe nje mut jane, ne mos ky nje tjeter si ky do ishte! Pra ngado qe ta rrotullosh, ere e qelbur vjene!

                1. L
                 Laçjani

                 Ja ktu gabon ti mer mik Nuk jeton ketu ? Ska degjuar gje? Tipike komuniste kjo menyre te analizuari . Nuk hap dot prokurori qeshtje “me te degjuar “ or mik . Sa here duhet ta degjoni kete qe te hiqni dore nga metoda te tilla . Me sa duket edhe Amerika “ me te degjuar e kishte”. Dikush i premtoi se provat “gjinden “ por deri tani sikur skane mundur te gjejne gje !!! .

                 1. D
                  Drejtesi politike

                  Ky vend nuk ka burra per drejtesine e re. Jane te shkolles se vjeter. Nuk e bejne dot pavarsine e gjyqsorit sepse jane te tredhur nga politika.

                 2. A
                  Arben kraja e zevendesoi denjesisht dhallen

                  Ky po ja kalon llalles thartuar

                  1. K
                   Koli

                   Or Legen Mashkull,prokuror qysh nga koha e Enverit.Ato te pyesin per nje Vrases si Sali Berisha,ti kalon ne teme tjeter.Ku i gjete Leket Burr Kurve,qe e ke Vilen perballe me Saliun dhe Liken.Ti Edi Rama je nje Koqe Gomari,bete lufte per Reformen,dhe ne krye vute veglen e Saliut.Te hengert e mira Edke,shume shpejt ky Kurva te gjithe krahun e se majtes,do i keni ne burgje,dhe populli nga urrejtja do Votoje prap Salen dhe Liken.Ta futen Edke,dhe Amerika e vuri kete Mut,por duke e ditur cfare ka bere dhe kush eshte.Politika eshte e thelle dhe shume Kurve.Merret me Hajdutet e Inceneratoreve,dhe nuk merret me Vrasesit e Gerdecit dhe Janarit.Kurva.

                   1. R
                    RAJMONDI

                    Koli je shumë i saktë në koment. Ndal të njëjtin mendim me Juve. Respekte i nderuar.

                   2. k
                    kthhh

                    Ky legeni eshte aty te mbroje korrupsionin e jo ta luftoje. Pas berjes se Metes president, aprovimi i Krajes si drejtues i SPAK eshte gabimi i dyte i madh i Edi Rames. Le te shpresojme qe deri ne dhjetor kur i mbaron mandati te mos sabotoje dosjet e korrupsionit te Berishes e Metes. Ne dhjetor Rama ti vere gishtin kokes e te mos lejoje me plehra ne krye te institucioneve me te rendesishme te vendit.Shqiperia nuk ka nevoje per Llalla e Kraja por per njerez patriote qe e shohin drejtesine si gjene me vitale per zhvillimin e kombit.

                    1. n
                     nje mik nga Vlora

                     Spaku ka deshtuar ne menyre spektakolare crudités me Ambasadoren Kim si e duron kete deshtak te peshtire te koruptuar

                     1. L
                      Lame Duka

                      Padurimi i disave ketu, gjuha e pakulturuar, etiketimet e turpshme, deshirat ekstreme per ndeshkime djathas e majtas, nuk jane argumente. Drejtesia punon me dosje. Dosjet jane hapur. Ato nuk mund te mbyllen. Pegjigjet e kreut te SPAk-ut i cmoj korrekte.

                      1. J
                       Jari

                       Po ky ka Vilë në Gji të Lalzit e është komshi me Like Floriri, Sali Non Gradën e ne presim drejtësi nga ky, i cili duhet të bëji trasparent me ça e ka bë Vilën e tij. Ky është nën urdhërat e Saliut, Mul Nokës, Like Agushi, ne presim drejtësi, Jazëk.

                       1. T
                        Titi

                        Shpallja "Non grada"...quhet denoncim dhe ky legeni e ka per detyre tju kerkoje prova USA-s. Turp per kombin shqiptar qe nuk nxjerr dot nje figure te denje patriotike nga sistemi I drejtesise qe tu tregoje vendin ketyre politikaneve mafioze si djathtas dhe majtas.

                        1. R
                         Realpolitika

                         Arben Kraja ne krye te SPAK eshte deshtimi me i madh i Reformes ne Drejtesi ! Saliu e Likja jane te sigurt qe SPAK sa te jet A.kraja atje nuk u ben gje. A.krajes i mbeti goja te Incenetatoret. Mire le ti denoj edhe te korruptuarit, por Kriminelet si Saliu e Likja qe kan vrar njerez duhet te jene te paret qe te denohen. Faktet jane ulerites , provat t' i gjej z.kraja. Thone se ka vile ne Lalez perball viles se Saliut e Likes. Ne se eshte e vertete A.Kraja nuk duhet te rrije me adnje dite ne krye te SPAK. LE TA PERGENJESHTROJ Z.KRAJA. PRESIM .

                         1. N
                          Nga une

                          Le ta sjelle SHBA - ja kryetarin e SPAK!

                          1. T
                           Teksas

                           Kyc gojen? Pse ka gone z. Kraja ?

                           1. s
                            spata

                            Kjo pyetje kaq e thjeshte ka nje pergjigje spas tradites popullore .Eshte sikur ti thuash lepurit pse nuk e kafshon cakallin .Ju zoterinje amerikan e dini qe Shqiperija ska burra por hajdut, kriminela dhe vampir per popullin dele .Populli ua ka dhene te gjitha.Ju vazhdoni me eksperimente ne kopshtin zoollogjike . Nuk i mesuat se cperfaqsojne keta kaubojsa te politkes e shtetit shqiptare. Sa vite te tjera do te kalojne qe ju te merrni vendimin e duhur .Nga kush druheni qe sveproni sic keni bere me kriminelet dhe diktatoret e botes .Me keta lepuj, qe keni trajnuar dhe i paguani si shkencetaret e NASAes ky popull do te zhduket nga Ballkani .E din ju qe cdo dite breza te rinjsh e kriminel te majmur largohen per te mos u kthyer me .Te paret kerkojne jeten qe duhet te dytet te garantojne parat e vjedhura e ti shpetojne ndeshkimit .Ne vitin 2050 numri i popullsise qe do te jetolje ne Shqiperi do te jete me pak se 2 miljon .E per cfare ju duhen juve mbetjet .Sdo kete fuqi punetore te pastroje halet e Shqiperise . I hiqni keta lepuj dhe mos na zhysi ne borxhe qe skane per tu shlyer ndonjehere .

                            1. Çekiçi

                             Arben Kali nuk ka guxim te merret më kriminel e më spiun si Sala dhe Iliri

                             1. B
                              Bredhi

                              Ha nje M.t te madhe edhe ti o koqe fishkur!!!Ju u ka rrahur Berisha qe kur keni lindur.Te gjithe Jane plepista.!!!

                              1. A
                               Alban Dega

                               WASHINTONI KUSHTRON SPAKU LETARGJION…! - HAJDE DREJTESI E SPAK HAJDE !? - Denoncim publik edhe per SPAK tek SPAK-U – A mos valle duhet nje riveting edhe per SPAK- un!? – Gojet e liga thone se edhe kryetari i tij ka nje resort ne Gjirin e Lalezit!? – Ishalla nuk eshte e vertete!? Por Sovrani thote: Ku ka ze nuk eshte pa gje! Amén! – SPAK ligjzbatimi … rrogat e privilegjet si harron e cironka perdite peshkon - Mos valle presin qe Joe Biden e Antony Blinken te leshojne Shtepine e Bardhe e DASH e te bejne detyrat e tyre ligjore te shtepise!? - Si veprimi kriminal edhe mosveprimi ndaj krimit jane krime - As SPAK as Sali Berisha, as Ilir Meta, as Edi Rama… ASKUSH NUK ESHTE MBI LIGJIN ! Shqiperine dhe cdo lemi te jetes politike,mbrojtjes kombetare, ekonomise, financave, shendetesise, shkollimit, moralit, jetes e solidaritetit shoqeror e njerezor i ktheu në skrap dora e zeze e Beogradit, Moskes e Athines në Tirane me Sali Berishen ne krye. Ne ndryshim rrenjesor nga cdo vend tjeter ish- komunist ne Lindje e Perendim “ Ceku i Bardhe” dhe “ Kuota Zero” e Salí Berishes, Genc Rulit, Gramoz Pashkos… e inspiruar nga Beogradi dhe Athina rrenoi gjithcka. “Njeriu i Ri” i Enverit u kthye në Njeriun Faqezi te Saliut. Deri në ate shkalle vetshkaterruese sa edhe Reformen Agrare mbare boterore qe kishte lindur perpara komunizmit “Toka i takon atij qe e punon” e degjeneroi ne ”Toka i takon atij qe e zapton!” Sali Berisha dhe “Banda e Gangstereve” kane kryer me vetedije te plote, me qellim, me zerin e figuren e tij e te tijeve krime kombetare e nderkombetare te mirefillta kunder njerezimit Konkretisht: 1- Shkelja flagrante e embargos se armeve dhe Naftes e vendosur nga OKB- ja kunder regjimeve kanibale te Ruandes, Somalise dhe “Hitlerit te Ballkanit” ne Bosnje e Kosove Sllobodan Milloshevic, qe per pak coi në perjashtimin e Shqiperise nga OKB-ja në vitet 1994-1996. 2- Rrembimi, marrja peng, torturimi dhe zhdukja e kufomes se atdhetarit shqiptar Remzi Hoxha 3- Katrahura mbareshqiptare e Piramidave me 10 mije viktima, prej te cileve gati 4000 te vrare, dhe 4 miliarde dollare te plackitura e bera shkrumb e hi te shqiptareve duke i dhene goditje nokauti Kapitalit fillestar te shqiptareve, cka solli nderhyrjen e forcave paqeruajtese evropiane per te shpetuar Shqiperine nga zhberja pasi shteti kishte rene plotesisht 4- Urdheri Makaber i Sali Berishes per te derguar mercenaret e tij dhe avionet luftarake per te bombarduar Jugun e Shqiperise 5- Grushti paramilitar fashist I 14 shtatorit 1998 qe perdhosi kufomen e e perdori arkivolin e Azem Hajdarit si dash jeniceresh turq per te shqyer dyert e Kryeministrise dhe ishte nje thike mbas shpine per vellezerit tane shqiptare në Kosove në kulmin e genocidit Serb. 6- Kercenimi me zerin e figuren e Sali Berishes per ekzekutimin pa gjyq te Shkelqim Haklajt “ E dua ate djale gjalle a vdeke në Tirane” ne mitingun e tij në Bajram Curri per nje thirrje kunder tij qe hapi siparin e masakrave te Tropojes me mbi 175 viktima në vitet 1998-2000 ose mbi pesefishin e ekzekutimeve me vendime gjykate per krime te renda ose ne perleshje me arme me bandat diversioniste te Beogradit, per 46 vjet dekrature. 7- “ Hiroshima”- Gerdeci me 26 te vrare, qindra te plagosur dhe nje fshat te tere te rrafshuar, por qe Sali Berisha nuk e dinte as ku binte e as qe i biri ishte në krye te tij, as se vellai i tij ligjor ishte vrare aty, por ama e dinte edhe ne cfare motelesh shkonte e motra e Taulant Balles, sikur t’ia kishte mbajtur pishen, bishtukun, sic themi andej nga Vendlindja jone e perbashket 8- Tragjedia e 21 janarit 2011 hoqi edhe iluzionin e fundit per antikomunistin 24 karat komunist Sali Berisha. Ekzekutimi pa vendim gjykate i 4 protestuesve krejt paqesore, plagosja, rrembimi dhe torturimi qindra te tjereve nga “xhuponet e zinje” te tij hoqi edhe masken e fundit te Sali Berishes si nje diktator qe per sundim e Pushtet vret edhe nenen e vet, 9- Kercenimi, shantazhi i hapur, fyerje publike ndaj Presidentit nga Partia e tij dhe kryeprokurores se Shqiperise deri tek orvajtjet per te rrembyer, marre peng e zhdukur Bamir Topin, sic shkruan vete ky në librin “ Nocturn” 10- Kercenimi publik per te ekzekutuar pa gjyq qindra protestues paqesore dhe ish- liderin e opozites Edi Rama i perseritur me dhjetra here me zerin e figuren e tij eshte fakt e prove e pakundershtueshme per Sali Berishen si vrases e diktator i pakorrigjueshem…. Secili e te gjitha keto krime kunder njerezimit nuk mungojne por teprojne per denimin e shumefishte te tij me burgim te perjetshem. Shtoi atyre edhe korrupsionin masiv te Qeverise, familjes se tij biologjike e politike dhe barren e krimeve madhore te atij vete, qe po zbulohet cdo dite e me shume, dhe masa e ndeshkimit ligjor shumefishohet. Aq i madh eshte ky korrupsion sa ai dhe familja e tij biologjike dhe pllitike e ka sterkorruptuar edhe vete fjalen korrupsion. Nderkohe SPAK, Prokuroria e Pergjithshme, ligjzbatimi shqiptar flene gjume mbi malin e larte te provave dhe fakteve me zerin e figuren e tij. A e dine SPAK e Prokuroria e Pergjitheshme te pakten ti perdorin Google Search apo YouToube e te kerkojne rregjistrimet live te Top Chanal, Klan Tv, Vizion Plus e te dhjetra televizioneve te tjera, ndersa bejne thirrje publike per denoncime krimesh ordinere e cironka, arrestojne ndonje sardele lokale per te thene se jane gjalle me megarroga qe nuk harrojne ti marrin cdo jave pa asnje vonese, nderkohe qe mbyllin syte e veshet e flene gjume perballe megadosjesh krimesh teper te renda deri kunder njerezimit me zerin e figuren e shkaktareve te tyre dhe kerkojne edhe zgjatje afati per karriket e tyre e vetingut, qe po ecen jo me hapin e breshkes por te kermillit. Mos valle SPAK-u e Prokuroria presin qe Presidenti i Amerikes Joe Biden, e krahu i tij i djathte Antony Blinken te leshojne Shtepine e Bardhe dhe DASH-in e te vine e bejne kryetarin e SPAK dhe kryeprokurorin e Shqiperise !? Washingtooni e dha qarte e sakte kushtrimin shpetimtar per shqiptaret e Shqiperine. Denoncoi hapur e fuqishem korrupsionin masiv, shkeljen dhe dhunimin e parimeve demokratike ne sherbim e ne dobi te families se tij biologjike e politike dhe e shpalli Salí Berishen dhe familjen e tij Nongrata, te padeshirueshme per SHBA- me. Jo veten kaq por si Sekretari i Shtetit Blinken edhe vete Presidenti i SHBA-se Joe Biden e vleresoi kete korrupsion dhe antidemokraci te Berishes si “ NJE KERCENIM SERIOZ PER SIGURINE KOMBETARE TE SHBA-SE” duke permendur acik Shqiperine. E kur Sali Berisha me korrupsionin e tij kercenon Sigurine Kombetare te superfuqise boterore, mikut dhe aleatit kryesor strategjik te Shqiperise, Kosoves dhe kombit shqiptar, SHBA-se cfare duhet te themi e cfare duhet te bejme perballe ketij rreziku shumefish me te madh per nje shtet e popull te vogel si Shqiperia!? Zot ruajna mendte e krese ! Cfare po ben ligjzbatimi e drejtesia shqiptare perballe ketij kercenimi serioz kur faktet, provat, deshmite per krimet e tij teper te renda jane me zerin e figuren e tij e ai ka cinizmin deri në cmenduri te kerkoje prova e fakte nga Blinken e Washingtoni qe dine shume e shume me teper se Sali Berisha di per veten e vet e te vetit biologjike e politike! A thua ky ishte qellimi dhe suksesi i Reformes ne Drejtesi dhe Vetingut !? Ligj e Drejtesi qe te behet Shqiperi! Shkruar dhe Publikuar ne “ Facebook” On Tuesday, November 30, 2021, 3:31:22 AM, Alban Dega Pas shkrim: 1- Analizen e mesiperme ia dergova si Ekskluzive kryeredaktorit te gazetes me te lexuar shqiptare “Dita”, por si duket nuk e ka marre…!? 2- Edhe vet i derguari i posacem i Washingtonit per Ballkanin Perendimor Eskobar deklaroi e denoncoi qarte në Tirane te njejten gje per mefshtesine e gjumin mbi megadosjet e korrupsionit te ligjzbatimit shqiptar me në krye SPAK, 3-4 dite mbrapa ketij denoncimi publik. 3- I pari publicist shqiptar qe e ka cilesuar Sali Berishen “Fatkeqesia dhe Katrahura Kombetare” qysh ne pranveren e vitit 1997 eshte autori i kesaj analize ala maja e ajzbergut me fakte te gjalla. 4- … Nuk eshte vetem Sali Berisha. Mbi 70 per qind e politikaneve dhe qeveritareve shqiptare tash 30 vjet i kane perlyer duart deri në shpatulla në korrupsion e hajni masive… Sheh rrushi rrushin e piqet e Shqiperia digjet! 5- Po e rjepin per se gjalli ate popull e ate vend qe Zoti ia ka dhuruar gjithe te mirat e kesaj Toke, e Dreqi ia ka vervitur politikanet e qeveritaret me xhahila, me kusare, me te degjeneruar jo vetem në Evrope por edhe në gjere! 6- Por nuk eshte krej i tyre !? Pse? Sepse sic ka thene nje nga baballaret e demokracise amerikane Abraham Linkoln : CDO POPULL KA QEVERINE QE MERITON dhe do shtoja edhe politikanet qe i duron. 7- Cdo popull ka aq begati, aq pasuri, aq mireqenie, aq lumturi, aq te drejta aq liri e demokraci … sa c’ punon e lufton per to,

                               1. ?
                                ????????????????????????

                                poshtersi shtet frikacak ...spak na haksh kaken

                                1. ?
                                 ????????????????????????

                                 poshtersi shtet frikacak ...spak na haksh kaken

                                 1. J
                                  Jimi

                                  SPAK-u i Krajes ka kaq shum pune, sa qe Saliut dhe Ilirit nuk i vjen rradha gjate mandatit te Krajes !

                                  1. Çekiçi

                                   Aj qe ka pranuar më marrë kompetenca më i hetuar kriminelet dhe hajnat dhe nuk i heton Është më kriminel e më hajnë se kriminelet dhe hajnat e vertetë

                                   1. A
                                    Artur

                                    Ju te zerit te amerikes , jeni shume te zgjuar , po mire more rrotak te zerit te karit tim kush e komandon shqiperine nga 1990 e deri tani, kush ua jep karrigen dhe ua heq politikaneve tane ne shqiperi qe nga 1990 e deri tani qe flasim , a nuk eshte amerika more ropsha. Tani sipas juve qe kerkoni te na beni debila me pahir , saliun kush e ka vene , kush i ka dhene urdhrat , kush i ka thene kete do e besh, kete sdo e beshe , po nga 1990 keta jane te gjithe sherbetore te amerikaneve, more pragun e deres ku ta keni, qe kerkoni te na beni qorra dhe debila me pahir. Derisa ketyre politikaneve qe ne kemi keto 32 vjet nuk ju hyn gjemb ne kembe , dihet qe amerika nuk do qe ketyre tju ndodh gje, se ka nevoje per keta sherbetore. Kur do kuptoje ky popull , sidomos keta te rilindjes qe saliut dhe familjes se tije nuk u hyne gjemb ne kembe, se gjithe keto vite i kane sherbyer amerikes shtetit me te fuqishem ne bote, se e dinin qe si kap njeri me dore, o naiva te rilindjes qe besoni se berisha dhe shoket e tije do vene vertete ne burg, nongrata eshte thjesht nje show, per tu tallur me njerzit, amerika nuk ka nevoje te beje nongrata kush ja sjelle ne maje te hundes, e zhduk brenda 5 min e ben, hi me gjithe familje dhe te aferm. Po amerika ka 32 vjet qe eshte ulur kembekryqe ne shqiperi , dhe cdo gje qe aprovohet vjen vetem me pelqimin e tyre. Me ter mend mendoni se komandojne keta qe kemi ne politike , jo or te mjere jo , ketu ka 32 vjet qe komandon vetem amerika, per cdo gje , ne jemi nje shtet satelit, i amerikes, nje kukull , dhe cdo gje qe behet qe nga politika e deri te gjerat me te thjeshta , do thote amerika behet apo sbehet. Dhe mos u beni debila duke i bere qejfin vetes sikur jemi gjoja aleat me amerikanet, ne jemi nje vend satelit qe perdoret nga amerikanet per interesat e saja, sic bene ne vende te botes se trete, te njejte jemi dhe ne.

                                    1. X
                                     XhaJaho

                                     Me duket se e pashka honger edhe Kraja se nuk me duket shenje e mire vizita qe po ben ne USA ????????

                                     1. T
                                      Tironsi

                                      Cfare hetimi thotr ky i tredhuri. Dosjet e Berishes jane te kopsitura. Per 21 janarin dje ne proteste dha nje deklarate e cila mjafton si fakt per ta arrestuar…. tha i vrame 4 protestuesit se donin te na merrnin pushtetin me dhune. Hetuesit e SPAK ta therrasin e ti tregojne vidion qe ata u qelluan kur protesta ishte drejt perfundimit e njerezit po largoheshin e viktimat ishin me duar ne xhepa. Po mesa duket Arben Kraja keshtu don ta shtyje deri ne dhjetor qe i mbaron mandati.

                                      1. A
                                       Aleksander Thana

                                       Aspaku dhe krajani nga Kraja jane zagare te saliut. Krajani smund te gjej Prova per Saliun sepse kind te haj ndonje plumb ose aksident automobilistik.

                                       1. A
                                        Aleksander Thana

                                        Aspaku dhe krajani nga Kraja jane zagare te saliut. Krajani smund te gjej Prova per Saliun sepse kind te haj ndonje plumb ose aksident automobilistik.

                                        1. V
                                         Vranakonti

                                         Edhe Adriatik Llalla keshtu thoshte,punojme ne baze te ligjeve dhe ne fakt punonte per Berishen.

                                         1. C
                                          Ceco

                                          Sepse Nuk ka prova o loqe… se kuptoni qe po mundoheni ti pjellin provat po ska pas akoma sukses lali Vrroma

                                          1. f
                                           fukaraji22

                                           Ky ndoshta thote :" Mua me gjetet te me veni kryetar te SPAK nuk ka te tjere..??!!!" Ha ...ha..... Keta jane vetem per te dale me kollare ne televizion dhe te duken se jane te rendesishem e merren me punera te medha ...!!!!!! Mjere ku ka rene ai vend..!!!

                                           1. p
                                            perfect

                                            ed rama koka korrupsionit, te tjeret jan vagonet

                                            1. E
                                             Eno

                                             ky Kraja duhet arrestuar sa me shpejt pasi ne SPAK ky eshte kollona e Peste dhe i sherben Berishes e Metes

                                             1. H
                                              Himarioti

                                              Me këtë Krajën, kryekrimineli Sali Berisha, hedh vallen me dekada, deri në vdekje. Ky, ose është i shitur ose i kompromentuar nga Berisha dhe Meta. SPAK është i tradhtuar. Kot shpreson populli për drejtësi.

                                              1. B
                                               Bobi

                                               Po a nukve kishte Edi Arten perpara Krajes , mqs ky spo ju pelqen ? Pse nuk e arrestoi Berishen per ato krime monstruoze siç thone disa ketu!! Thjesht e vetem se nuk ka fakte!

                                              2. Z
                                               Zambaku ne debore

                                               Po ju akoma prisni qe te denohet saliu edi apo nano me ilirin kurre kjo eshte nje loje per ti hedhur hi syve popullit.Ketu vazhdon dhe zbatohet katovica kete duhet ta dije cdo shqiptar.Dhe amerka ben kot se po te donte na bente brenda 10 viteve po krijohet shtresa kapitaliste me hajdute komuniste me pronen e te tjereve dhe komunistet te na sundojne gjith jeten.prandaj poju them amerika tall bythen me ne popullin ethjeshte he u denua llalla po ben burk jo keshtu do shkojne te gjitha deri sa te harroen.Dhe nje fakt tjeter per ameriken kam jetuar 8 vite dhe ne kete kohe nukdegjova nga ata qe njihja dhe ishin te persekutuar dhe te vojtur nga sistemi qe te fitonte letrat jo vete komuniste spihunet asnje prej popullit te thjeshte prandaj mos mbani shpresa kot si atehere do nderhyje amerika lot teater me ne fukarane te vellane e edit atje e pati si rryp me tutore Olta xhacken qe eka bere dhe ministre kjo eshte qeveri e prostitutave.

                                               1. P
                                                Patoku

                                                Komunistet ndenjes ne pushtet 45 vjet dhe 32 gjoja pluralizem ose demokraci si te doni quajeni.77 te gjitha bashke le te me thote nje i zgjuar po te kishte dashur serjozish amerika do kishin ndenjur keta me keto qe kane bere dhe bejne akoma Na ve ministre shoqen e vajzes te linda rames ve olten tutoren e vellait ve burrat e ish grave ve dhe dashnoret dhe kjo eshte qeveri burdello ne nje shtet kurve.Dhe kujtoni se amerkanet po presin se seshte bere tamam.Parimi Amerikan qenka mua mos ma prish se me popullin bej cte dush.Ky MAndati itrete i keti palles qenka llaftari fare.Sa mire dhe e vertete thenia te komedia prefekti Sa fare e keqe qenka ky komunizmi.

                                                1. M
                                                 Mero gelbaza

                                                 Nuk po e kuptoj zoti mero komunisti pse nuk po dalin komentet apo te eshte ofenduar partia hajt se zdo te dije hlja pe nje pordhe

                                                 1. m
                                                  mona

                                                  Arben Kraja - alias Adriatik Llalla i ri, meriton të dënohet për shpërdorim drtyre duke mos dënuar të pandëshkueshmit.

                                                  1. X
                                                   XhaJaho

                                                   Nje shejne e mire qe Kraja eshte thirur ne Washington sepse po jep llogari para DASH se po tallet me taxapaguesit Amerikane. Mbasi te mbaroj viziten se shpejti do te degjoni qe Kraja do te perfundoje si Llalla por me nje ndryshim se ky nuk do shkoj tek vila e lazit apo ne drejtim te paditur Ai do qendroje ketu qe te firmosi me doren e tij me hir apo pahir arrestimin e udheheqsve shpirteror te tij

                                                   1. I
                                                    Igor

                                                    Cfare pritni nga Amerikanet atyre nuk i intereson populli per vetem shitja armeve dhe forcimi i tyre ne bote si nji superfuqi,krejt e dine se Amerikanet punojne dhe hane se bashku me te koruptuarit ,me urdher te Amerikaneve Berisha shkateroj ushtrine keshtu qe te blente arme Amerikane dhe popullin ta zhytyn ne borxhe ,a e dini se Amerikanet dhe BE ma te lidhur jane me armiqte e kombit Shqiptare se sa me Shqiptaret,por Shqiptaret jane popull injorante Gomeret e BE qe nuk e kuptojne dhe ju besojne se keta dote ju mbrojne ne nji rezik ,keta dote ikin para se te ndodhe dicka si ne Afganistan.

                                                    1. P
                                                     Partia e Lirise

                                                     Ky do varur pe gjuhe thot populli,ketij do sekustruar te gjitha cfare ka.Me legen bure ska.

                                                     1. X
                                                      Xhovalini

                                                      Sillu e nga sillu, eja në kunj e lidhu, gomar kraja. E ça me prit pri ktij zog gomarit. A asht i ky shoku i Llalls, a ash i ky si po del natën me kapele me u taku me metën ke vilat nlalz. He pra, ça po prisni prej ktija, i ky i tha Llalls me ik vrap e me kalu si zotni në aeroport, ku asht Llalla sot?, tu ba turizëm, sepse asht marrveshje mes tyne, ku ai vitet e burgut me i ba nliri, manej ishalla po fiton meta thot kraja, e ta po vjen prokuror prap Llalla i plepave. SPAK po ban punë me demek, kur nën hunën e krajës, berisha ta po mer stadiume me qira, jo ma ambjente tjera, si po kushton qiraja stadiumit me të lujt mend e kres, ku jan o krraj i kto lek, nga dalin nga syt e tuj qi tplasin si nuk ke fakte. Keke burr i poshtën, qi thyve besimin e shqiptarve. Nuk di pse amerika nuk po merret me ty, se kush po je ti si vilat i paske njisoj me metën e berishën, keke muti burrit, krejt krejt legen. A ke denancim për Remzi Hoxhën or faqezi, njashtu tu tretshin dhe ty kockat, ku mos me ti gjet familja. O ça t’tham keke ma i keq sa po dum me çu para drejtsis te keqet e ktij veni. Tash po ta knojn edhe ty, mos ki hall. Se kupton se berish e met për popull shqiptar nuk ka ma, ti po andrron me sy hapun se po bajn noj protest, e po tduket vedi në qeverin e mets dhe berishs. Ju krrajat ju njofin si tpa bes, njashtu dhe ti, nga feja sams ke me dal. Shpirtnat e tvramët prej berishs ta po zgjojn natën, tan jetën ske me fjet, se luga çorbs prishun ta po vjell noj ditë. Paç mallkimin e nji atyne nanave si kan hup, fmijt nga berisha e meta, kurre zoti mos me ta prue mar ke fmijt e tu.

                                                      1. .
                                                       ....

                                                       Na bashkoi GJIRI I LALZIT.

                                                       1. M
                                                        Mihali

                                                        C'far ndyshim Kraja nga Llalla ? Te dy jane njejta materje "as mish as peshke .Ata jan pa ngjyre,pa forme , pa radhe,pa fytyre,pa e respektper popullin e vjedhur te rahur,te perdhunuar,te fyer,te vjedhur ne menyren me te hapur.Jan mbrojesit me te medhenj te qelbesirave politike,te hajduterive te hapura qe i di cdo shqiptar.Me e udhes te mos ishte fare.

                                                        1. A
                                                         Askushi

                                                         PROVAT PER NON GRATEN JAN DHE JAN ME SHUMIC POR JAN TE GJITH BASHK MOS U LODHNI ME SHKRUJT GJAT SE MBROJN NJERI TJETRIN AMERIKA DHE ANGLIA PRANDAJ I VURI SANKSIONE QE TE LAJMERONTE SPAKUN VEPRO POR NUK VEPRON DO ARRIJM SI RUSI DO NA VEN SANKSIONE PER KETA FUNDERRINA.

                                                         1. a
                                                          alphade

                                                          Nuk mund te gjesh ne Glob nje autoritet Gjyqesor me mizerabel se sa Ky Krajani ! Eshte i korruptuar deri ne gen ! Vidi qe Amerika e mbron dhe nuk e shpall edhe kete oportunist “Non Grata”…….!

                                                          Lini një Përgjigje