Si ndryshon jeta e një Presidenti? Rrëfehet Bamir Topi: Bukën tani e blej vetë, kupton se disa gjëra të kanë munguar vërtetë

21 Prill 2024, 10:45Politika TEMA
Si ndryshon jeta e një Presidenti? Rrëfehet Bamir Topi: Bukën

Ish-presidenti Bamir Topi ka përshkruar jetën e tij në kohën kur mbante këtë post dhe periudhën pas. Ai e cilëson hyrjen në politikë një hap për të bërë disa ndryshime vetë.


“U bëra ministër i Bujqësisë dhe Ushqimit dhe iu dedikova dhe atyre gjërave që duheshin bërë”, tha ish-presidenti, ndërsa shprehet se “politika është e bukur, dhe është instrument për të zgjidhur probleme”, tha Topi në emisionin “S’e luan Topi”.

Bamir Topi shprehet se momenti ku u shpall president i Republikës së Shqipërisë është një moment ku kupton që e gjithë jeta ka ndryshuar, ndërsa tregon edhe një histori të shkurtër gjatë atij momenti.


“Është një moment tjetër, që aty e kupton që jeta merr një hov tjetër. Është një përzierje emocionesh, sigurisht me atë që pret dhe kjo ndodh brenda pak sekondash. Kjo detyrë të bën të ndihesh tjetër njeri.

Futesh në një format tjetër. Tentova të shkoj drejt grupit të miqve, erdhi garda dhe më futën me detyrim në makinë. Kjo të jep një ndjesi të një jete që ka ndryshuar. E kupton brenda pak çastesh”, tregon Topi.

Pasi largohesh nga ai post, jeta vazhdon normalisht, rrëfen ish-presidenti, dhe kupton se disa gjëra të kanë munguar vërtetë.

“Kur nuk je më president, jeta merr kuptimin e vërtetë të normalitetit që të ka munguar dikur. Fatmirësisht edhe për shkak të asaj që shteti shqiptar nuk kujdeset për presidentin post, në zyrën që ka qenë në presidencë.

Ka një periudhë tre vjeçare dhe pastaj vazhdon jetën që ke pasur. Unë jam vetë në makinë, gjithmonë jam vetë në timon. Dal bëj pazare me time shoqe, bukën e blej vetë”, thotë ai.

26 Komente

 1. L
  Lymi Tutit

  Edhe kjo eshte nje nga te dukurite negative te shoqerise shqiptare ....... njerez ne poste te larta,i largohen jetes normale,natyrisht ne ate kohe qe kane,sepse nuk punojne 24 ore ........ Edhe blerja e "bukes" te afron me realitetin,merr vesh se ku je,shikon cfare ka mundur te "fuse" ne qese nje njeri i zakonshem,etj.etj. ........ Keto "muhabete" me Garda,jane jasht mode ...... Cdo zyrtar i ketyre niveleve,duhet te demostroje qe eshte me "kembe ne toke" ...... Ndryshoni mentalitet !! Lymi Tutit

  1. p
   pilo Lala

   Keto 34 vjet Shqiperia ka pasur vetem nje President: Alfred Moisiu. Bamir Topi ka qene noter i Argita Berishes, ajo vendoste ne poste Prokurore, Gjyqtare, KLD. Ky merrte ndonje lek rryshfet me Kreshnik Spahiun.

  2. A
   A.G.

   E mori malli edhe Presidentin për një pllakë bukë misri me djathë e qepë?

   1. V
    Vranakonti

    Sa me larte te jesh aq cekan te medhenj do kesh. Kurse punetori ka vetem nje cekan,ate te brigadierit.

    1. $
     $antiago-@-Chil€

     Bukë me pre...

     1. B
      Bamke Vi Aj Pi-ja

      Po paçen ta sjellin akoma me tenxhere, apo shkon e ha ne restorant?! Gojet e liga thone qe je bere shok paçeje, tasqebapi e rakie me Alfred Çakon, te sheh filxhan a do kapesh ndonje post! Kujdes syzet ore, aman se i ke te shtrenjta!

      1. T
       Tironsi

       O Pacexhi mashtrues!!! Nuk le leke pa vjedhur!! O qylaxhi ordiner

       1. S
        Selim

        Dashke roje dhe shërbyese ti? Bëj shrrën një herë pastaj e shohim këtë punë.

        1. B
         Beni

         Por një gjë nuk e tregon. I bëre president dhe more gjysmën e zonës së freskut. Je bërë si sheik ti dhe vajzat e tua. Njerëzit kanë vështirësi të kalojnë në rrugën " që tashmë të përket ty". Ndaj lëri këto hartime,cse të njohim çfarë monstre je.

         1. e
          ermal

          Sa rrote kari je o bome, le qe ku ka tironc te qut

          1. A
           Ajo

           Kokelope ti!

           1. L
            Labi qe banon ne izrael

            I madh je ti ore burre Si president cfare te tha saliu bere, vetem se qejf per konditat e mira si dhe jeta si mashkull Thone qe pi shume, lere te ruash shendetin

            1. R
             Rabid Left

             Si buçe e "demokarcise"..bisht qeni, perjete....lol

             1. N
              Një kalimtar pa çadër

              Obobo c'hall të paska rënë mbi supe Hajde ex president hajdeeeeee

              1. P
               Pal Melyshi

               C'fare thote ky debil dhe analfabet funxional , mashtrues ordiner , hajdut pronash i pa skrupullt ; merre me mend o njerz c'fare monstre ka qene President. Turp per mediat qe e paraqesin se dihet nga te gjthe qe eshte trap , po na hap barkun me shpikjen e Bamkes se blinka buken vete , benka pazar me gruan ; po per Cinijet qe jane hobi i tije i vjeter....! Ik Bamke Qylaxhiu ,Qoftexhiu , futi nje pace tek ish Expozita , pa harrar pjaten e preferuar per koke tula si ti Tenxheren e Hasudes....Turp ..Turp...Turp... i Zotit per...o Bamke injoranti....

               1. P
                Pal Melyshi

                C'fare thote ky debil dhe analfabet funxional , mashtrues ordiner , hajdut pronash i pa skrupullt ; merre me mend o njerz c'fare monstre ka qene President. Turp per mediat qe e paraqesin se dihet nga te gjthe qe eshte trap , po na hap barkun me shpikjen e Bamkes se blinka buken vete , benka pazar me gruan ; po per Cinijet qe jane hobi i tije i vjeter....! Ik Bamke Qylaxhiu ,Qoftexhiu , futi nje pace tek ish Expozita , pa harrar pjaten e preferuar per koke tula si ti Tenxheren e Hasudes....Turp ..Turp...Turp... i Zotit per...o Bamke injoranti....

                1. P
                 Petrit.

                 Per fatin tend te keq nuk arrive te ngjitesh kurrë ne nivelin e posteve qe ke mbajtur. Politika te sherbeu vetem sa per tu pasuruar duke abuzuar me pushtetin qe kishe. Per tjeter gjë nuk mbahesh mend

                 1. v
                  vajmedet

                  Kokrra e maskarait që i vodhi pronën familjarëve të vet. Tani pa pikë turpi del e jep mend e bën moral ky këllirë njeri. Sa gjyqtarë të korruptuar rifuti në sistem pasi i mirrte nje thes me lekë bashkë me Kreshnik Spahiun që tani ligjëron nga Gjermania.

                  1. K
                   Koli

                   Ky eshte bere si ato pickat e BB

                   1. G
                    Gardist roje

                    O Tope ti ske lidhje me asgje je medioker dhe shume i pa bese. Sado te dalesh neper tv dhe te bejne reklama mediat prap se prap ngelesh ai matrapazi tirons pa shtylle kurrizore e pa moral

                    1. Çomi

                     Burre shume i dobet dhe injorant

                     1. P
                      Po

                      As nje koment i mire per ju ish président No comment

                      1. K
                       Kreshnik Spahiu

                       Politikan i pafytyre. Binjak i Lul Bashes. Vetem keto fytyra te bejne te urresh Sal Berishen. Ishin zgjedhjet e tij. Njerez pa asnje kontribut dhe qe u shiten te paret. Topi mbahet mend per kater gjera: 1. Per pacen e perditshme 2. Per llotot qe vinte 3. Per dashnoren qe e conte ne pune me makinen e presidences 4. Per korrupdionin ne Drejtesi ku merrte 200 mije euro per nje emerim prokurori dhe 400 mije euro per emerim gjykatesi.

                       1. T
                        Tironsi i Vorrit Bomit

                        Ky Torollaku Presidhejere i boleve te Saliut , eshte shume injorant , aftesia e tije jane veset e dobeta , genjeshtar i madh , hajdut i madh , mashtrues i madh , kurvar ordiner qe tregohet me gisht ne Tirone , ska qene asnje dite me P.D -ne , asnjehere ska marre dokument antarsie. Beridha e peshkoi si torollak per ta perdorur , ky qe ben trimin sot nuk guxonte t'ia zinte emrin me goje Saliut. Kur i thonin te kerkon Doktorri rrinte nje jave me raport pa dale nga shtepia se kishte frike. Berisha e beri President qe ta komandonte vete Presidencen ; shko Bomir futi ndonje pilaf me qofte me spiunat e sigurmit Ruzhdi Keci

                        1. T
                         Tironsi i Vorrit Bomit

                         Ky Torollaku Presidhejere i boleve te Saliut , eshte shume injorant , aftesia e tije jane veset e dobeta , genjeshtar i madh , hajdut i madh , mashtrues i madh , kurvar ordiner qe tregohet me gisht ne Tirone , ska qene asnje dite me P.D -ne , asnjehere ska marre dokument antarsie. Beridha e peshkoi si torollak per ta perdorur , ky qe ben trimin sot nuk guxonte t'ia zinte emrin me goje Saliut. Kur i thonin te kerkon Doktorri rrinte nje jave me raport pa dale nga shtepia se kishte frike. Berisha e beri President qe ta komandonte vete Presidencen ; shko Bomir futi ndonje pilaf me qofte me spiunat e sigurmit Ruzhdi Keci

                         1. T
                          Tironsi i Vorrit Bomit

                          Ky Torollaku Presidhejere i boleve te Saliut , eshte shume injorant , aftesia e tije jane veset e dobeta , genjeshtar i madh , hajdut i madh , mashtrues i madh , kurvar ordiner qe tregohet me gisht ne Tirone , ska qene asnje dite me P.D -ne , asnjehere ska marre dokument antarsie. Beridha e peshkoi si torollak per ta perdorur , ky qe ben trimin sot nuk guxonte t'ia zinte emrin me goje Saliut. Kur i thonin te kerkon Doktorri rrinte nje jave me raport pa dale nga shtepia se kishte frike. Berisha e beri President qe ta komandonte vete Presidencen ; shko Bomir futi ndonje pilaf me qofte me spiunat e sigurmit Ruzhdi Keci

                          Lini një Përgjigje