Socialistët e goditur nga drejtësia, Rama: Ahmetaj i ka bërë punët që i kam kërkuar

6 Dhjetor 2023, 22:19Politika TEMA
Socialistët e goditur nga drejtësia, Rama: Ahmetaj i ka bërë

Në Debat në A2 CNN, kryeministri Edi Rama foli dhe për zyrtarët e lartë të Partisë Socialiste dhe maxhorancës që janë goditur nga drejtësia e re, mes të cilëve dhe për Arben Ahmetajn.

Rama u shpreh se Ahmetaj i ka kryer të gjitha detyrat e kërkuara teksa ishte në qeveri, teksa nëse ai ka pasur një agjendë të fshehtë për të përfituar, duhet të mbajë përgjegjësi personale për këtë gjë.

“Unë njerëz të mi kam Lindën, Grekun, Zahon, të gjithë të tjerët janë anëtarët e një familje politike, që e kanë kokën mbi supe dhe janë adult.

Punët që i kam kërkuar Arben Ahmetajt i ka bërë. E vërtetë që e kam zgjedhur unë.

Unë njerëzit i marr, i mbështes për qëllimet e shpallura. Përgjegjësia ime është që të garantoj që ky vend të ketë drejtësi që shqiptarët të mos goditen pas shpine nga njerëz që iu japin votën”, tha Rama.

6 Komente

 1. k
  k

  Po sikur edhe gjithe ata tjerët ti kesh zgjedhur të njëjtës cilësi si hametajn ,si i bëhet puna ? Kujt do i kërkojmë llogari ? Rastësise ? Fatit të keq ? Apo fatalitetit kozmik ?

  1. E
   ERTV

   Po mo artist po! Po dhe ka vjedhur si dreqi !!! Kur të thonim shiko se "i ke var në qafë mëlçitë e qengjit, ujkut" Jooo ti. (Shiko, shiko hap dhe letrat e fondeve të tërmetit)... Ik bëj ndonjë skicë tani, se për avokat nuk ke shanc...

   1. I
    Ilir

    Gregun... o gazetar, as germat nuk dalloni nga njera-tjetra! Ku i keni bere ato shkolla... nese i keni bere?!

    1. t
     tetovari2

     Te plepat o llir,te plepat.Pastaj habiten për rezultatet e PISA testimit!

    2. D
     Demokrati idealist

     Para dy vjetësh në mos gaboj Zv kryeministri i Austrisë u kap me korrupsion.Kryeministri dha dorëheqjen dhe shpalli zgjedhje të parakohëshme.Po ju zoti Rama mbani përgjegjësi për qeverinë që ke krijuar vet !!!??? Ti thua përgjegjësia është personale,ndërsa unë mendojë se është edhe përgjegjësia jote

     1. P
      Poli

      Po Beni bente muuu qe ishte per punet e veta....se kishe kuptuar zotrotem...po uroj te flase .....

      Lini një Përgjigje