SPAK po përdor dëshminë e gjeneralit? Mediu: Nuk e di ku ndodhet Luan Hoxha, unë s’ika, s’iu shmanga drejtësisë

30 Nëntor 2023, 17:52Politika TEMA
SPAK po përdor dëshminë e gjeneralit? Mediu: Nuk e di ku ndodhet

A po përdoret dëshmia e Luan Hoxhës si provë e SPAK kundër tij?

Në një prononcim për median në përfundim të seancës ish ministri i Mbrojtjes Fatmir Mediu tha se në dallim nga ish- shefi i Shtabit të Përgjithshëm, ai nuk u largua.

"Nuk e di ku është Luan Hoxha. Di që ka vendim penal dhe parashkrimi të ekzekutuarit të dënimit. Unë kam qenë këtu, nuk i jam shmangur drejtësisë", tha Mediu.

16 Komente

 1. D
  Drejtesia nuk egzistonte.

  Drejtesia ishte prone Saliut dhe nuk kapte hajdutin asnjehere.Te gjithe e dine shume mire qe plepat e Saliut egzistonin vetem per te mbushur xhepat nga fukarenjte ose kur i tjetersonin pronen tjetrit .Kulmi arrinte kur vrasesi lirohej dhe vazhdonte zanatin.

  1. k
   k

   Ai u largua te mbrohej nga mafjozët e korrptuar dhe kriminelë,kurse ti ishe në shërbim të tyre dhe nuk kishe arsye të largoheshe dhe se e kishe të sigurtë se gjykata e korruptuar do të nxirrte të pafajshëm qelibar siç ishte zakoni i non gratës. Degjeneratë ,legen dhe i korruptuar deri në grykë.

  2. F
   Fatmir Gerdeci

   Fatmir Gerdeci eshte trime nuk iken haaa ti je bythelepiresi me i madhe . 32 vjet deputet pa parti me mbeshtetjen e kriminelit Berrisha.

   1. K
    Koli

    Luan Hoxha iku se donin ta Zhduknin Saliu me Ju.E nxorri AmbasadavAmerikane shpejt se ju donit ta Vrisnit.Kurse ti nuk ike se ishe i Paprekshem,kush do te denonte ty ne kohen e Sales,ti ishe vete Saliu.I binte qe Saliu te denonte vetveten.Bej ca Vite Burg Medi,boll ngrifesh Kriminel.

    1. U
     Ushtaraku

     Po ore po ti nuk ike se kishe ustajnë që i rregullonte gjërat se prokurorët dhe gjygjtarët asaj kohe kishin komandant Sali Ramë Sheqere Berisha se për këte i ka dhënë provat 70000 Erot e Ilir floririt një natë para gjygjit kështu që dhe ty si bythë lëpirës i tij nuk të tradhëtonte

     1. A
      Arbeni

      Jo 70000 por 700000 miku im.

     2. P
      Pse e fsheh USA këtë dëshmitar

      Nuk ike more pis sepse kishe Saliun,sypeshkaqenin,dhe drejtësin që të mbronte.Luan hoxhën USA duhet ta ekstradoj në Shqipëri se është i dënuar,faj ka edhe drejtësia që nuk e kërkon dhe të dëshmoj,e të mos fshihet si mi

      1. I
       Indinjata

       Po te ikje ti se bashku me gjemtaret e tjere padyshim qe Luan Hoxha nuk do ikte!Ishit Ju qe e kercenuat disa here ate ore kastravec i ndyre !Po u fute brenda te jesh i bindur qe nuk del me,jo vetem per Gerdecin por edhe per tjetersimin e pronave nga Partiçka jote !Apo mendon se nuk ka deshmimtare. Fytyra te tradheton ashtu si Saliun ,ashtu si Liken dhe koompani!jeni nje prerrje ,mostra qe e shkerdhyet kete vend sikur ta kishit nen inventarin familjar.Ke nje te drejte duke shpresuar se ne fakt po te kishte drejtesi ti sot minimalisht duhet te vuaje denimin se bashku me langot e tjere!

       1. P
        Populli

        Fate ti kishe baba salehun kurse Luani skish njeri.Prandaj Fate ziu mba pergjegjesi si gjithe populli i thjeshte qe e ha per mos hic gje dhe jo ti dhe babai jot salehu dhe shkerdheni keni ne kuriz 26 te vrare.Fate mer dhe sapunin me vete se do te dhembi shume heren e pare.Jo per gje se ske dhe drejtoreshe Elin per te te ndihmuar tani ne veshtiresi.

        1. p
         pilo Lala

         Mos u bej merak, ne Amerike eshte. Deshmia e tij, do ju perveloj si ty , edhe Shkelzen Berishen.

         1. U
          U shofshin zagaret e Lexhendes M.Gerdeci

          To skishe pse se ishe Autori I tragjedise.

          1. N
           Ndyresira e Vicidolit

           Pis i ndyre,nuk Ike se te mbronte qelbesira e Vicidolit,kurse ate do ta eleminonit me menyrat tuaja te ndyra

           1. N
            Noci

            Krahasim te zgjuar po ben,ti ishe i mbrojtur si nga shefi i madh edhe nga drejtesia qe nuk guxoi te te therrase nje here,kurse Shefi i Shtabit Luani mund te shkonte si Trebicka,se ishte deshmitare potencial

            1. D
             Dhembeli

             Po more mut po ke qenur ketu dhe nuk i ke ikur drentesise Sepse Saliu yt dhe ti pa elektrorat e kishit drejtesine po tani Saliu Qeni ngordhur nuk te mbulon do

             1. S
              Shpendi

              Gjeneral Luani iku se krimineli Sali desh ta eleminonte si Trebicken . Mediun nuk e kercenoi njeri , prandaj mos kapardiset si gjeli maje plehut , se eshte bashkepunetor ne krimin e Gerdecit . Ka krijuar kushte , ne kundershtim me ligjin , per biznesin e sypeshkaqenit te Sali Berishes . Mediu mbase nuk fitoi leke ne Gerdec , po fitoi besimin e Saliut dhe siguroi mandatin e deputetit , prandaj mos na shese dengela kastraveci .

              1. D
               Demokrati idealist

               Nuk ka ngelur pa gjë edhe çami.Po të mos kish para nuk e bënte rrugën e Amerikës si Kinostudio-Kombinat.

               Lini një Përgjigje