Ndarja nga jeta e Kissinger/ Ish-presidenti Topi: Bota humbi një personalitet unik, ishte i interesuar për shqiptarët

30 Nëntor 2023, 11:42Politika TEMA
Ndarja nga jeta e Kissinger/ Ish-presidenti Topi: Bota humbi një

Ish-presidenti Bamir Topi ka reaguar në lidhje me ndarjen nga jeta të ish-sekretarit amerikan të Shtetit, Henry Kissinger.

Përmes një mesazhi, Topi thekson se bota humbi një personalitet unik në llojin e tij. Ish-kreu i shtetit theksoi se Kissinger ishte arkitekti i paqes në botë dhe diplomat i nivelit më të lartë.


''Ndarja nga jeta e Henry Kissinger. Bota humbi nje personalitet unik ne llojin e tij.
E kam admiruar gjithmonë ate njeri, qysh nga rinia ime.


Arkitekt i paqes ne bote dhe diplomat i nivelit me te larte.
I privilegjuar qe e kam takuar dy here Kissinger.


Ishte vecanerisht I interesuar per shqiptaret dhe njihte rolin e tyre paresor ne stabilitetin ballkanik.


Ngushellimet me te sinqerta familjes e kombit amerikan per kete burre te madh'', shkruan Topi.

15 Komente

 1. l
  lexues

  Nje bythqire anttishqiptar ka qene haleja

  1. C
   Cipini

   ..."Ishte i interesuar per shqiptaret"...per cfare? per te mos "provokuar serbet" qe nuk kane bere genocid. Hajde debila presidente e politikane.

  2. T
   Topi i Mato Grudes

   Topi i persekutuar ....linde pyetja si ka mundesi nje i persekutuar me studime ne Itali ? . Mua nuk me jepnin as shkolle e as pune pasi babai im ishte perjashtuar nga partia .

   1. P
    Pal Melyshi

    Nje figure kaq e madhe e diplomacise botroe per gati nje shekull. Por eshte turp dhe bene pise pise kete figure kur e ze ne goje nje injorant si p.sh Bamir Topi. Ky Topja i boleve te Ssli NonGrates be mire te mos duket ne treg e genjen mendja kete debil gjenetik , mashtrues ,hajdut pronash , analfabet funxinal bo bo kush ka qene President.nje Pederast si ky qe lyen floket.

    1. P
     Pal Melyshi

     Nje figure kaq e madhe e diplomacise botroe per gati nje shekull. Por eshte turp dhe bene pise pise kete figure kur e ze ne goje nje injorant si p.sh Bamir Topi. Ky Topja i boleve te Ssli NonGrates be mire te mos duket ne treg e genjen mendja kete debil gjenetik , mashtrues ,hajdut pronash , analfabet funxinal bo bo kush ka qene President.nje Pederast si ky qe lyen floket.

     1. P
      Pal Melyshi

      Nje figure kaq e madhe e diplomacise botroe per gati nje shekull. Por eshte turp dhe bene pise pise kete figure kur e ze ne goje nje injorant si p.sh Bamir Topi. Ky Topja i boleve te Ssli NonGrates be mire te mos duket ne treg e genjen mendja kete debil gjenetik , mashtrues ,hajdut pronash , analfabet funxinal bo bo kush ka qene President.nje Pederast si ky qe lyen floket.

      1. 0
       007

       Amani ore Amani doli ky injoranti Bamir Poja turp dhe vetem turp

       1. 0
        007

        Amani ore Amani doli ky injoranti Bamir Poja turp dhe vetem turp

        1. 0
         007

         Amani ore Amani doli ky injoranti Bamir Poja turp dhe vetem turp

         1. 0
          007

          Amani ore Amani doli ky injoranti Bamir Poja turp dhe vetem turp

          1. T
           Tahir Gashi

           Bamir Topi, sali berisha, qim peka, tritan shehu, jemin gjana, edmond spaho, motrat vokshi, edi rama, te gjithe te persekutume kane qene!

           1. T
            Te fala nga Suriname o "shkencetar" shqiptar

            Bamir, jam moshatar me ty. Ne vitet 1974-75 shoket e tu te gjimnazit dhe une (jo shoku yt) hapnim kanale kulluese ne Vaqar, por ti u shange stazhit sepse "kishe miq lart".... te tjerat i di vete ti. Lexo dicka me shume per Kisingerin dhe mbase kupton se ja fute kot fare kesaj here. Deshe te thuash se e ke takuar, dhe kaq.

            1. X
             XYZ

             Ky Topi mos e ka ngatarru te madhin e botes me gabelin e bregut te lumit Cim Hajdar qe ky hajvani e ka shok te ngushte gabelin dhe gjeti rastin e boni Prekuror te madh. Nuk ka mundesi te kete taku Kisigerin ky aq torllak eshte sheh enderra me sy hapur.....

             1. X
              XYZ

              Ky Topi mos e ka ngatarru te madhin e botes me gabelin e bregut te lumit Cim Hajdar qe ky hajvani e ka shok te ngushte gabelin dhe gjeti rastin e boni Prekuror te madh. Nuk ka mundesi te kete taku Kisigerin ky aq torllak eshte sheh enderra me sy hapur.....

              1. X
               XYZ

               Ky Topi mos e ka ngatarru te madhin e botes me gabelin e bregut te lumit Cim Hajdar qe ky hajvani e ka shok te ngushte gabelin dhe gjeti rastin e boni Prekuror te madh. Nuk ka mundesi te kete taku Kisigerin ky aq torllak eshte sheh enderra me sy hapur.....

               Lini një Përgjigje