Takimi me Begajn, ambasadorja Yuri Kim: Roli i Presidentit, thelbësor për demokracinë dhe sigurinë kombëtare të Shqipërisë

29 Shtator 2022, 14:35Politika TEMA

Takimi me Begajn, ambasadorja Yuri Kim: Roli i Presidentit, thelbësor

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka reaguar pas takimit me presidentin Bajram Begaj.

Në një postim në Twitter, Kim shkruan se në takim u diskutua mbi çështjet kyçe në marrëdhëniet mes dy vendeve, teksa thekson rolin institucional të Presidentit në demokracinë dhe sigurinë kombëtare

“Faleminderit Presidenti Begaj për bisedën e sotme mbi çështje kyçe në marrëdhëniet shqiptaro-amerikne . Roli institucional i Presidentit, sipas Kushtetutës, është thelbësor për demokracinë dhe sigurinë kombëtare të Shqipërisë”, shkruan Kim.

1 Komente

  1. h
    hec bromo mblidhe mir e shkundja thell mendimin

    baja Baromo amon dhe s'dum gjo tjeter nga tyna njomja njiher ato vende me na nderu komin

    Lini një Përgjigje