U kishin vendosur gjobë kompanive që drejtojnë linjat e autobusëve në Tiranë. Përgatiten padi për “Jeta osh Qef” dhe “Lolita” 

29 Mars 2023, 16:35Sociale TEMA

  U kishin vendosur gjobë kompanive që drejtojnë linjat e

Bashkia e Tiranës po përgatit disa padi dhe do do të bëhen denoncimet përkatëse në Prokurorinë e Tiranës për dy blogje të njohura si “Jeta osh Qef” dhe “Lolita”.  

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj tha gjatë një eventi ku po diskutohej për transportin publik, se dy faqe online të cilat, kohët e fundit u kishin vendosur gjobë kompanive që drejtojnë linjat e autobusëve në Tiranë. 

Stafi i Bashkisë ka publikuar foton e Erland Dalliun, drejtuesin e “Jeta Osh Qef”, faqe për të cilën shumë biznese sipas tyre, kanë shprehur shqetësimin se u duhet të paguajnë shuma të majme në mënyrë që të mos sulmohen me lajme fake nga JOQ. 
  
Fotoja tjetër i përket personit që fshihet pas faqes Lolita, e që njihet vetëm me emrin “Anisa e Vithkuqit”. 

Emri i saj i vërtetë i saj është Anisa Caka-Metka.
  
 

87 Komente

 1. K
  Komunist me Rolex

  Bizneset pse nuk denoncojne ne prokurori ??por ankohen ne mënyrë anonime ne bashki ??po sikur JOQ ose Lolita të bej padi per news 24, top qenefi etj që bëjnë propagandë për lali fikun duke mashtruar qytetarët

  1. P
   Pando

   Kush te tha ty qe skan bere bisneset denoncime kundra ketyre .Me qindra denoncime po keta nuk kan as llogari bankare i ndrojne regjistrimet cdo jave e ske ci ben . Kujto denoncimin qe i beri Hotel Plaza per termetin e 26 nentorit . Asgje si beri as bashkia ska ci ben . Per mua zgjidhja do ishte plumbi ballit qe ta kuptojne te gjitha portalet gjobvenese si eshte ta besh tjetrin te vuash se fiton me djersen e ballit . Asnje meshire per keto horra . Keta jane te gjithe Adriatik Doca

    1. G
     Gary lales

     Avash more Pandush se Adriatikun e keni tuajin. Qetesohu!

    2. D
     Dakord

     Ate rolexin saliu ta ka dhene??? Autobuzet varen nga bashkia o i paditur.

     1. S
      Sufllaqe bashkia TR

      Jane kompani private që abuzojne cdo ditë, vetëm në Tiranë pret autobuzi ne stacion per njerëz qe vendosen si sardele, pa kondicioner pa asnjë tabele që tregon oraret edhe në Kongo kane orar

    3. A
     Aron

     Cfare surratesh.

     1. S
      Sa kollaj genjeheni shqipe!

      Sa kollaj genjwhwn shqiptaret kane 33 vjet i genjejne me lajme banale. Pyesni veten sa mire jwni ekonomikisjt dhe standartin e jetes a e kwni rrut apo jeni ende duke mbijetuar me buke e uje. Veliaj ska pune fare me gjobat e bizneseve dhe kjo eshte thjesht nje genjeshter per te hequr vemendjwn nga realiteti mizerje i Tiranes e tere Shqiperise. Biznesi nese i venw gjobe ka institucione me kopetente se delinkuentet e bashkise. Tung

      1. D
       Dakord

       Te neveritshem

      2. B
       Bozhigradi

       Vazhdon presioni ndaj medias. Duhet te kemi kujdes kur komentojme. Merua na i di emrat, po nuk me bie ndermend fare. Liria e fjales se lire eshte me e shtrenjte se cdo gje tjeter.

       1. X
        Xoni

        Pse Jeta osht qejf futet ne grupin e mediave!!!!!!!!! Sa poshte paska shkuar media ne Shqiperi. Shume çudi.

       2. L
        Latif Dreqi

        Ua mbyllet gojen edhe ketyre dy faqeve....Cfare poshtersie. Ky vend tashme eshte putinist.

        1. E
         Emiljano

         I kapen diversantet! ✊rrofte partia

         1. X
          Xhediku

          U bene bythgrisurit, te vene gjoba!!! Kush jane ata pronare qe bien vijtima te ketyre surratbytheve?! Ku u katandis Shqiperia!!! Vjen nje cope muti nga shpella ngre nje faqe dhe fillon gjobat!! Hurin ne vrime te sumes futjani.

          1. T
           Tuku

           Qelbesira..mos u ngopshin kurre..vdekshin ishallah qe gjallojne me djersen e te tjereve. Demaskoini deri ne fund qe te behen shembull per qelbesirat e tjera qe vejne gjoba si keta.

           1. C
            Cdo gje pis ne ket vend

            Hahaaa, kjo qorrja paka qene “jeta eshte te q****a qefin”, me te vene gjobe …

            1. i
             iliria

             Anisa Vithkuqi apo bythkuqi!

             1. S
              Selitasi

              Ti komunist t'a gëzosh emrin e bukur që ke.

              1. m
               mirel

               "Don Cicciot" digital shqiptar...dhemb per dhemb me forcen e ligjit, nuk ka rruge tjeter.

               1. g
                gimi

                keta jane gjobaxhinj per arsyen e thjeshte qe jane selektivë ne ate qe publikojne ....per keta eshte paraja e para ,sidomos JOQ...

                1. S
                 Sali Legeni

                 Shkerrdhejuani robte!

                 1. S
                  Sali Legeni

                  Shkerrdhejuani robte!

                  1. A
                   Andi

                   E largoi vemendjen nga deshtinet lali fiku. Hapi debat pa lidhje. Te bejne padi ata qe ankohen per gjoba! Ky te pergjigjet per pyllin orbital

                   1. I
                    Ina Ina

                    Shume mire ja ka bere, faqe qe me shume nxjerrin materiale dhe lajme fake

                    1. J
                     Jusuf S

                     Patjeter ,organet ligjzbatuese duhet marrin masa qe portale te tilla gjobevenese mos te perhapin panik dhe te perfitojne , drejtesi!!!!

                     1. I
                      Ina Ina

                      Shume mire ja ka bere, faqe qe me shume nxjerrin materiale fake

                      1. N
                       Nada Nad

                       Duhet te merren masa gjithmone per keto portale gjobvenese, qe perhapin vetem panik

                       1. A
                        Ani

                        Te ashtu quajturit "fjala e lire" gjobevenes!

                        1. E
                         Eljo eljo

                         Bravo. Te merren masa te vazhdueshme per keto portale

                         1. A
                          Ana

                          Faqet si JOQ dhe Lolita duhet te mbyllen me patjeter !

                          1. J
                           Jusuf Sahiti

                           Patjeter ,organet ligjzbatuese duhet te marrin masa qe portale tilla mos te perhapin panik dhe te perfitojne , drejtesi!!!

                           1. K
                            Kelly Shehu

                            Institucionet përkatëse të kenë reagime të menjëhershme ndaj këtyre individëve që duan të pasurohen me djersën e qytetarëve të ndershëm. Mirënjohje Bashkisë së Tiranës që denoncon këto raste????????????

                            1. K
                             Kelly Shehu

                             Institucionet përkatëse të kenë reagime të menjëhershme ndaj këtyre individëve që duan të pasurohen me djersën e qytetarëve të ndershëm. Mirënjohje Bashkisë së Tiranës që denoncon këto raste????????????

                             1. K
                              Kelly Shehu

                              Institucionet përkatëse të kenë reagime të menjëhershme ndaj këtyre individëve që duan të pasurohen me djersën e qytetarëve të ndershëm. Mirënjohje Bashkisë së Tiranës që denoncon këto raste????????????

                              1. K
                               Kelly Shehu

                               Institucionet përkatëse të kenë reagime të menjëhershme ndaj këtyre individëve që duan të pasurohen me djersën e qytetarëve të ndershëm. Mirënjohje Bashkisë së Tiranës që denoncon këto raste????????????

                               1. K
                                Kelly Shehu

                                Institucionet përkatëse të kenë reagime të menjëhershme ndaj këtyre individëve që duan të pasurohen me djersën e qytetarëve të ndershëm. Mirënjohje Bashkisë së Tiranës që denoncon këto raste????????????

                                1. K
                                 Kelly Shehu

                                 Institucionet përkatëse të kenë reagime të menjëhershme ndaj këtyre individëve që duan të pasurohen me djersën e qytetarëve të ndershëm. Mirënjohje Bashkisë së Tiranës që denoncon këto raste????????????

                                 1. K
                                  Kelly Shehu

                                  Institucionet përkatëse të kenë reagime të menjëhershme ndaj këtyre individëve që duan të pasurohen me djersën e qytetarëve të ndershëm. Mirënjohje Bashkisë së Tiranës që denoncon këto raste????????????

                                  1. K
                                   Kelly Shehu

                                   Institucionet përkatëse të kenë reagime të menjëhershme ndaj këtyre individëve që duan të pasurohen me djersën e qytetarëve të ndershëm. Mirënjohje Bashkisë së Tiranës që denoncon këto raste????????????

                                   1. D
                                    Dan Iel

                                    Te gjithe duhet te paguajne perpara drejtesise per te gjithe demet qe kane shkaktuar , ne duam median e lire dhe te padeformuar , jo portale gjobvenes!!!!

                                    1. E
                                     ELA

                                     Kur ka instanca te cilat jane pergjegjese dhe secili mund te bej ankimime. Perse valle zgjidhen disa faqe ne internet per ankesa?! A mos valle aty gjendet zgjidhje ?? Kush jane keta individe qe vendosin ne emer te popullit ????‍♀️????‍♀️

                                     1. M
                                      Meri Shani

                                      Bravo , demaskojini deri ne fund me forcen e ligjit dhe te behen shembull !!!!!

                                      1. A
                                       Adi.

                                       Nese eshte e vertete, mire tu behet ketyre b...grisurve gjobvenes. Qenkan me te vertete llum qe meren dhe shantazhojne bizneset me lajme fake. Jazek ta kene.

                                       1. K
                                        KH

                                        Dy faqe te neveritshme qe nuk lene me gje pa hedh ne to ,duke cenuar cdo te drejte njerezore por dhe ligjore ????????

                                        1. E
                                         Eljo Eljo

                                         Turp tu vije portaleve gjobvenes , besojme qe drejtesia do japi denimin e merituar , drejtesi !!!

                                         1. M
                                          Magy

                                          Keni gjetur nje dhe perhere "Presioni Medias". Po ca media ?! Cfare media more ?! Nje media qe fshihet pas laptopit dhe denigron pa piken e problemit figuren e kujdo ,djali apo vajze ,vetem se ka kundeshtuar zjarrin "galopand" qe paska kapluar Urbanin ,ne mes te dites dhe askush se paska pare ... Se individet qe punojne ne Bashki nuk paskan te drejte te komentojne ca shikojne ,se perndiqen dhe hidhen ne faqen e tyre si kriminele .. Ska rendesi se foto profili ka nje femije 5 vjec ,rendesi ka qe te shihet zjarri ,zjarri I madh . Prandaj them me bindje ,jeni "Kase e mbetjeve urbane "

                                          1. K
                                           Kelly Shehu

                                           Institucionet përkatëse duhet të kenë reagim të menjëhershëm ndaj këtyre individëve që duan të pasurohen me djersën e qytetarëve të ndershëm! Mirënjohje Bashkisë Tiranë që denoncon individë të tillë????????

                                           1. A
                                            Aldo

                                            Te.marin ate qe meritojn!

                                            1. O
                                             Ola

                                             Eshte patolerueshme per vet misionin e faqeve.

                                             1. A
                                              Ar

                                              Me te drejte padia sepse shpifin lloj e lloj gjeje ca dëgjojnë dhe modifikojne

                                              1. K
                                               K!

                                               Te paditen e te gjobiten mire fare keto portale se ngelen duke shpifur e sajuar lajme per klikime

                                               1. A
                                                A.L

                                                Te gjith jemi te barabart para organeve te drejtesis!

                                                1. N
                                                 Neda

                                                 Tirana jone eshte zhvilluar cdo dite e me teper ne cdo drejtim zhvillimi ne aspektin e nje qyteti EUROPIAN , nuk duhet te hedhim balte pa pare si eshte e verteta...

                                                 1. M
                                                  Mira

                                                  Shume mire i behet shushunjave gjobevense, qe abuzojme me lirine e fjales.

                                                  1. A
                                                   Albi

                                                   Te merren masa sa me shpejte per keto portale.

                                                   1. N
                                                    Neda

                                                    Tirana jone po zhvillohet cdo dite e me teper nuk duhet te shpikim kundrejt gjerave te pa verteta

                                                    1. A
                                                     Adenisa

                                                     Te gjithe duhet te paguajne perpara drejtesise per te gjithe demet qe kane shkaktuar!

                                                     1. A
                                                      Ada

                                                      Te pa skrupullt ????, turp!

                                                      1. A
                                                       Arield

                                                       Emëri i gjobëvënëses Anisa Caka -Metka. Mu kujtuan fjalët e një plaku të urt e të mençur...Lanet toka që të mban pjellë e keqe. E kujt më shumë se kësaj do ti shkonin përshtat këto fjalë ?! Ngelemi me shpres se këtë " Sorrën " do ta shikojmë në kafazin që vetë e ka zgjedhur !

                                                       1. D
                                                        Dori

                                                        Shikoni e vettet

                                                        1. I
                                                         INA

                                                         Ankesat behen ne instancat perkatese shteterore ! Mbi keta individe duhet te kete reagime nga INSTANCAT LIGJORE!

                                                         1. M
                                                          Mario

                                                          Bandat e padukshme "online" , shume te rrezikshme qe ne zanafille si Joq dhe Lolita , kane arritur deri ne piken e vendosjes se gjobave pa sens ! Nuk mjafton qe jane gjate gjithe kohes ne kerkim dhe shpikje patetike te lajmeve fake , informacionit te rreme dhe keq informimit te publikut duke nxitur vetem gjuhen e urrejtjes dhe negativitetit por tani kane kaluar ne nivele shantazhi te deshperuar !! #fakeportHALE

                                                          1. B
                                                           Besi

                                                           Ca jane keto gjobvenes aman. Hajde kazan hajde

                                                           1. G
                                                            Geni

                                                            Drejtesia duhet vendosur ne vend

                                                             1. K
                                                              Kosta

                                                              Denoncime ne portale sharlatanesh pa asnje vlere! Mos dezinformoni me qytetaret!

                                                              1. N
                                                               N n

                                                               Shyqyr te vihet drejtesi per kete portal te flliqur

                                                               1. S
                                                                Sokol Gj.

                                                                Te merren masa per keto portale qe perhapin panik.

                                                                1. E
                                                                 Eleni

                                                                 Institucionet perkatese duhet te ngrene zerin per kto lajme te rreme dhe ska rendesi se ku punojme ne bashki apo ministri apo pastruese te shprehim koment diku per dicka qe sesht e vertet dhe te hapim panik te njerzit.

                                                                 1. B
                                                                  Bledar

                                                                  Joq gjithmone mashtrime dhe shpifje kane. Duhet bllokuar si faqe.

                                                                  1. E
                                                                   Ela

                                                                   Keto jane dy portalet me te felliqura dhe skandaloze qe ekzistojne ne kete vend, sepse vetem genjejne dhe manipulojne qytetaret. Punonjesit e Bashkise Tirane, se bashku me Kryetarin Erion Veliaj, do bejne shume shume mire qe ti padisin ne Prokurori dhe do ua tregojne vendin ketyre palaçove te portaleve.

                                                                   1. E
                                                                    Ermal

                                                                    Qënka çuar Bashkia në këmbë dhe po komenton me patos. Boll se na hapët zorrët sa të lexueshëm që jeni. Dhe ne që votojmë majtas na vjen për të vjell kur shohim këto komentet në seri nga ekipi i propagandës në bashki. JOQ nuk e ndjek dhe s’e di sa real janë, ndërsa Lolita është cool dhe ka humor të hollë edhe kur kritikon. Edhe shumë mirë nuk ndahet kjo punë se bizneset e “shantazhuara” nuk janë të pastra si loti. Dinë pse paguajnë patjetër, tjetërgjë a është e drejtë për këta që i pranojnë.

                                                                   2. M
                                                                    Melina

                                                                    Te pergenjeshtrosh nje lajm qe nuk eshte real ska rensi se ku punon dhe cfare posti ke??Bravo qe demaskoni kto lloj njerezish.

                                                                    1. j
                                                                     jori

                                                                     Vetem Media nuk jan keto, meritojne vetem ne prokurori sepse jane mesuar me gjoba per te gjitha bizneset ,ato qe nuk paguajn i shantazhojn me lajme te montuara, shpresojme qe sa me shpejt ti jepet zgjidhje ktyre grabitsave.

                                                                     1. A
                                                                      Artan Kamberi

                                                                      Keta fytyre flliqurit paskan qene JOQ ,,, keta qenkan te degjeneruar qe ne surrat. Duhet ta zhveshim lakiriq e ta lidhim ne shesh kurven

                                                                      1. O
                                                                       Orjola Demi

                                                                       ....dhe pertej lajmeve "fake" qe publikojne, kane nje gjuhe ofenduese dhe mjaft arrogante ndaj gjithe atyre qe kane mendim ndryshe ne komente .....

                                                                       1. B
                                                                        Blerta

                                                                        Kush ushqehet duke prishur imazhin e dikujt tjeter meriton te marre denimin e duhur ????

                                                                        1. E
                                                                         Eriola

                                                                         Gjithmone genjeshtra dhe mashtrime kane. Turp!!!

                                                                         1. B
                                                                          Bruna

                                                                          Te merren masa te menjehershme per njerez te tille

                                                                          1. B
                                                                           Burgje

                                                                           Gjobaxhinj

                                                                           1. L
                                                                            Lui

                                                                            Mendoja se kjo lolita do ishte ndonje far vajze por qenka si dreq

                                                                            1. f
                                                                             farmacisti

                                                                             kriminel të "liçensuar" dhe maskarenj...para 2 vitesh keta kriminel kerkuan të vinin gjobe farmacistëve për maskat.

                                                                             1. M
                                                                              Mbeshtetesi...

                                                                              Nuk e kapin kte anisen,tja bejn bythet e kuqe,,,dhe ta therrasin anisa bythkuqja,,,shkerdhejani fisin ktyre zhabave qe ven gjoba bisneseve

                                                                              1. A
                                                                               Armand Sudi

                                                                               Filloi aksioni i aktivisteve ne komente. Bashkia eshte bere si nje sete satanike ku kryetari eshte idhulli per tu admiruar. I shpreh te solidarizimin tim dy personave te cileve iu publikua fotoja per tu lincuar.

                                                                               1. D
                                                                                Draper dhe Çekan

                                                                                Rrnoft medja e lire qy bo pare me hile. Rrnofshin kamunistat me Rolex ose Pobjeda, rrnofshin Dreqnit e latuar apo me gunga. Rrnofte Salihi, perbindshi i dashtun per gjithe hajvanet me dy kame.

                                                                                1. A
                                                                                 Askushi

                                                                                 Kjo ojqi-ja ate pun ka varet nga truri njeriut a ja vlen te meresh me keta lloj plehrash dhe keta lloj kazanesh mashtrues .

                                                                                 1. S
                                                                                  Semi

                                                                                  Po Vesh e Adriatiku kur e ksne radhen?

                                                                                  Lini një Përgjigje