"Po ikin palaçot", Açka përplaset me deputetët në mbledhjen e Kryesisë së PD-së. I kthehet Korreshi: Si nuk të vjen turp ty moj?!

7 Qershor 2023, 14:10Politika TEMA

"Po ikin palaçot", Açka përplaset me deputetët

Mbledhja e Kryesisë së Partisë Demokratike është shoqëruar me debate dhe përplasje të shumta ditën e djeshme.

Teksa një grup deputetësh do largoheshin nga mbledhja, pasi nuk po dëgjoheshin, deputetja Flutura Açka i ka quajtur ata palaço. 

Ndërkohë që i menjëhershëm ka qenë edhe reagimi i Saimir Korreshit, i cili e ka pyetur se si nuk i vjen turp.

Flutura Açka: Ja u çuan dhe ikën këta palaçot.

Korreshi: Po si flet kështu, si nuk të vjen turp ty moj?

14 Komente

 1. R
  Raimond vlonjati

  Ca fytyre e ndyre kjo plehra Acka, . Bastarde femer , tamam rugace femer , surrat bajga e qelbur

  1. X
   Xham Ajka

   Pse mo, Raimond? Si është puna? Qe dihet qe kjo Açka nuk e sheh Ramën dot me sy, kjo dihet. Po ty kunte ka shkelur. Kaq shumë e do Ramën or byrazer? Apo je tifoz i ketij lalucit qe me heq mallin e Erion Braçes se PS-së. Çdo parti e ka nje çërr. PS-,ja ka çerrin e Berat/Divjakës, ndersa PD-ja ka kete çërrin e Lushnjes. Po ti ç'hyn ketu, se ti je nga Vlora? Uh po, me fal. E kuptova. Berisha. Po fol pra. Berisha është pika e bashkimit, edhe e ndarjes. Unë jam dakord qe kete Fluturën ta bëjmë edhe kryeministre, mjafton qe të ikë Saliu. Po do thoni ju nuk është per kryeministre ajo. Jo more. Nuk ishit ju që thonit se Trump nuk bente per President i SHBA? Epo ja, ai u bë, qëndroi kater vjet dhe iku. Tani po i vjen Radha edhe Joe Biden të ikë, por ju doni akoma Saliun. Po pse jo Açka? More, edhe zv,-kryeministre. E çfare do beje kjo më keq nga Arben Ahmetaj dhe Erion Braçe? Ndoshta me mire. Po edhe po s'beri gjë, po e heqim more, e heqim. Si t'ja bëjmë ketyre qe nuk ikin more, kjo është puna. Meta dhe Berisha do riciklohen sikur nuk ka të tjere. Edhe Rama, por nuk themi dot gje per Ramën akoma sepse është kryeminister. Kur të humbë zgjedhjet, do ta tregoje se kush është. Do na çaje trapin si Saliu, apo do ikë si Nano!!?? Ndersa ty rri mendja të Içka apo Açka, si e ka kjo. Kaq keq qenke katandisur?

  2. M
   Milo

   Si mund te kesh turp kur eshte fjala per palacot, karagjozet, servilet dhe zvaraniket e Saliut!

   1. B
    Barbaross

    Moj Rajmonda hiqe ate Vlonjati ,se ti moj buçe je cecene ,shko te shqupi mer racionin per shkrimin sot ( byrrek )

    1. A
     Arbeni

     O Rajmond o i shëmtuar o rakitik Flutura është një grua serioze dhe një poete e mirë.Ajo ka reaguar në atë mënyrë sepse shikon që disa deputet leshi po kruhen të shkojnë në obrellën e malokut nongrata.Habitem si del në faqe të dheut një shëmtirë si puna jote.

     1. P
      Pal Melyshi

      Flutura respekte per kulturen qe rrezaton , je vertetr intelektuale , por inntelektjuali mes injoranteve eshte injorant ne katror. Aty ke analfabet , stalljere , debila gjenetike se ato jane promovuar per 33 vjet.

      1. P
       Pal Melyshi

       Flutura respekte per kulturen qe rrezaton , je vertetr intelektuale , por inntelektjuali mes injoranteve eshte injorant ne katror. Aty ke analfabet , stalljere , debila gjenetike se ato jane promovuar per 33 vjet.

       1. E
        Eni

        Me bo si I forte dhe Luliii.....hapu dhe mban ne leke ca 2 leksha e kercenon...normal cdo gje e ben per 3 deputete se me pas PD do katandiset si Aleanca Demokratike...o Sal shko bej parti me emer tjeter...

        1. T
         Tironsi i Vjetër

         Flutura është një larvë helmuese e cila, nuk bëhet kurrë flutur. Edhe ata të tjrët janë banditë. Janë krijesat e kryekriminelit të kombit tonë, Sali Shpellar Berisha.

         1. N
          Noci

          Flutura dhe Alibeaj jane dy deputetet me demokrat qe kane te dy palet dhe jane persona konsekuent qe nuk tradhetojne duke shëtitur dege me deve.Te gjithe ata te PD se biles duhet te kene kujdes nga puçet e krahut tjeter se edhe ata mund te organizojne te tilla maskaradë per t'i ngaterruar

          1. t
           tosi

           Të ngelet PD në dorë të Shoqes se Shane Mudës (Flutura Açkës) dhe ortakut të Kajollit (Enkeldit) vaj medet

           1. S
            SADIU

            Ky është njeri rrugaç, se të them deputet më vjen zor se injoron zgjedhësit e popullit. Ky, Murizi, Saliani e disa të tjerë të vjenë turp të dëgjosh idiotizmat e tyre të "mënçura". Duket që janë këlysh të Berishës, se dhe në fushatën e PD nuk morën pjesë dhe nuk ndihmuan. Atë Bardhin Saliu e ka vënë nën këmbë si kec duke i hedhur në tavolin vrasjen e Elbasanit, prandaj si i tmerrshëm ndaj nongratës është kthyer si qengj ndaj tij. Turp që e katandisen këta të pacipë PD në këtë situatë.

            1. F
             Fatmur Lohja

             Me gjuhe rrugacesh vetem pajtim nuk vjen.

             1. L
              Luli 4 vjec lexonte tolstoin

              Ja keta dhjeputet zgjodhi luli me aprovimin e saliut,edhe sot po shqyejn njeri tjetrin si koreshi qe e shqyen fluturen si lepuri

              Lini një Përgjigje