Sulm me eksploziv në ambasadën shqiptare në Athinë, zbulohet dokumenti sekret

19 Shtator 2022, 13:41Rajoni TEMA

Sulm me eksploziv në ambasadën shqiptare në Athinë, zbulohet

Mes dokumenteve të publikuara nga hakerat që janë marrë nga e-maili personal i ish-drejtorit të Përgjithshëm të Policisë, Gledis Nano është dhe një informacion sekret në lidhje me një sulm të mundshëm ndaj ambasadës shqiptare në Athinë.


Në këtë informacion të klasifikuar si tepër sekret për një periudhë 15 vjeçare, Drejtoria e policisë së Shtetit dhe pikërisht njësia e antiterrorit i dërgon një letër zyrës për çështjes rajonale në ambasadën e SHBA ku njoftohet se ka marrë të dhëna për sulmin e mundshëm ndaj selisë diplomatike në kryqytetin grek.

Në dokument shfaqen dhe emrat e 4 personave që sipas të dhënave po organizonin sulmin me lëndë eksplozive në prill të vitit 2021. 

 7 Komente

 1. A
  AC/DC

  Po ca bombe ne ambasade? Albanistanit i ka rene bomba(atomike) qe kur u pushtuan nga bythengritesit e anadollot. Qe atehere,aha, toke e shkrete qe rrit vetmem monstra.

  1. Roberto

   Ke te drejte AC/DC. Ta mbeshtes deri ne kerthize. Bomba te ka rene ty ne koke prandaj flet keshtu. Je nje nga monstrat e kesaj toke qe perqesh dhe percmon vendin tend.

  2. A
   AC/DC

   Po ca bombe ne ambasade? Albanistanit i ka rene bomba(atomike) qe kur u pushtuan nga bythengritesit e anadollot. Qe atehere,aha, toke e shkrete qe rrit vetmem monstra.

   1. V
    Vangjel dule

    Do ket qene ndonje pidh motre 300 euros si AC /DC qe ka ka dashur te veri bomben

    1. U
     Undefined

     Me siguri....bith-tangat...e vorio p.....skuthet e ndyre qe vetem mbrapa kraheve dhe Naten dine te veprojn....si gjithe ai llum i asaj bordelloje.....

     1. U
      Undefined

      Me siguri ...bithe-tangat e vorio p....skuthet qe dine te veprojn vetem Naten dhe mbrapa kraheve.....pabesine....nje veti dalluese e atij llumi qe jeton ne ate bordello....

      1. v
       vdeekje greqirave Terroristet e Lashtesise

       Grek o Maskara . hjat so po afron o qen bir bushtre

       Lini një Përgjigje