Hakerat publikojnë të tjera dokumente: Plan për vrasjen e Albin Kurtit, i dyshuari ekspert në përdorimin e snajperit

19 Shtator 2022, 12:20Rajoni TEMA

Hakerat publikojnë të tjera dokumente: Plan për vrasjen e Albin

Hakerat kanë publikuar të tjera dokumentet të rrjedhura këtë herë nga emaili i Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit në vitin 2021, Gledis Nano.

Mes dokumenteve të publikuara është edhe një email, i cili ka ardhur nga Policia e Kosovës për një plan për të vrarë 3 persona, mes të cilëve edhe Albin Kurtin, dhe autor i tyre dyshohet të ishte një shtetas nga Shqipëria, raporton A2 CNN. 

Njësia Kundër Terrorizmit në Kosovë ka zbuluar një plan për vrasjen e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, të Ismet Haxhës, ish-anëtar i Shërbimit Informativ të Kosovës dhe i afërm i Kadri Veselit dhe Xhavit Halitit, anëtar i Partisë Demokratike të Kosovës dhe ish-deputet.

Në një dokument theksohet se Njësia Kundër Terrorizmit ka marrë informacione për atentat ndaj këtyre tre personave. I dyshuari është Prek Kodra, shtetas shqiptar, i datëlindjes 01.05.1976.

Në dokument theksohet se ai ka aftësi të mira në përdorimin e snajperëve dhe armëve të tjera. Ai dyshohet se është përfshirë në disa vrasje në Kosovë dhe Mal të Zi. Ndërkohë, Kodra dyshohet se jeton në Shkodër, ndërsa lëviz në Tropojë, Ferizaj dhe Deçan të Kosovës.

Njësia Kundër Terrorizmit në Kosovë ka zbuluar një plan për vrasjen e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, të Ismet Haxhës, ish-anëtar i Shërbimit Informativ të Kosovës dhe i afërm i Kadri Veselit dhe Xhavit Halitit, anëtar i Partisë Demokratike të Kosovës dhe ish-deputet.

Në një dokument theksohet se Njësia Kundër Terrorizmit ka marrë informacione për atentat ndaj këtyre tre personave. I dyshuari është Prek Kodra, shtetas shqiptar, i datëlindjes 01.05.1976. Në dokument theksohet se ai ka aftësi të mira në përdorimin e snajperëve dhe armëve të tjera.

Ai dyshohet se është përfshirë në disa vrasje në Kosovë dhe Mal të Zi. Ndërkohë, Kodra dyshohet se jeton në Shkodër, ndërsa lëviz në Tropojë, Ferizaj dhe Deçan të Kosovës.

7 Komente

 1. C
  C'jan kto Brockulla qe Fabrikoni Medies !

  si nuk ju vjen turpe se ku jeni katandisur me kto medie plehrash qe shpikin e shpifin lajme cdo dite thjeshte me fitu Klikime nga opinioni etj qellime me i mbajt ne sherr shqiptaret ,duke i larguar mendjet nga realiteti me te cilat duhet te perballet opinioni shqiptare nderkohe qe gjarperinjte Antishqiptare perparojne drejt Sofres se Shqiptareve te zene vend . Ptuuuuuu Bordello shpifesish qe nuk dini cfar te beni me marrezine tuaj e cmendet ate milet cdo dite

  1. E
   E verteta

   Tani mund te kemi te njetin mendim si medja sepse e atille eshte sponcorizohet nga partia e ca thot ajo ben.Po kjo eshte e vertet qe ka dal nga imailet e ish drejtorit te policis kjo shkrese.

  2. F
   Fisnik

   Dora e Zezë e Serbisë vepron.

   1. j
    jevgu

    Mero mo majr me na thon ku me i fut n pun qato minjerat e xhymyrit se me qto sene t tllahtarshme

   2. J
    Jimi

    Cfare dreq redaksie qe keni !? Si nuk ju vrete syrin kompozimi i ketij lajmi, ku nder te tjera nuk mungon perseritja e herepashereshme e tekstit !? E lexon dhe nuk kupton se c'thuhet ne te, detyrohesh ti kthehesh leximit me shpresen se mbase do ta deshifrosh, se ashtu sic serviret, te duket si nje mesazh i koduar konspoiracionistesh !

    1. j
     jane FakeNews te Shtetit Bythqimave Gr.

     tentojne me te tilla Lajme qe Fabrikojne ne shtetit e pederasteve ,te corodisin shqiptaret hahahahahahaha Erdogan shtrija shpaten ne byth pederastve qe po perhapin SIDEn ne gjithe bOten

     1. P
      Pithionelvs Obvalvs

      Shto edhe Safon se mbase behen çift nga kërthixa e la' .

     Lini një Përgjigje