Albin Kurti flet pas takimeve në Tiranë: Ja çfarë bisedova me Edi Ramën!

26 Mars 2023, 20:30Rajoni TEMA

Albin Kurti flet pas takimeve në Tiranë: Ja çfarë bisedova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka folur pas takimeve që pati këtë të diel në Tiranë, me krerët e politikës shqiptare.

Në një prononcim të shkurtër për mediat, Kurti u shpreh se gjatë takimeve, u diskutua për progresin demokratik dhe ekonomik të Kosovës në 2 vitet e fundit dhe për marrëveshjet me Serbinë, në Bruksel dhe në Ohër.

Ndër të tjera, Kurti nënvizoi se për marrëveshjet, donte t’i informonte nga afër dhe në hollësi politikanët shqiptarë.

“Jam takuar sot me krerët e institucioneve të Republikës së Shqipërisë. Vizitë pune në Tiranë, e fillova me presidentin Bajram Begaj, për të vazhduar me kryetaren e Kuvendit të Republikës, zonjën Lindita Nikolla. Pastaj një drekë pune me kryeministrin Edi Rama dhe ish-presidentin Meta.

Gjatë këtyre takimeve unë theksova dy gjëra kryesore. E para është suksesi dhe progresi demokratik e ekonomik i Kosovës në këto 2 vite të qeverisjes sonë, që është një progres i pashembullt në Kosovën e pavarur. Në anën tjetër, i informova për detajet e përmbajtjes së marrëveshjeve që kemi realizuar së pari në Bruksel dhe më pas edhe aneksin e zbatimit në Ohër për normalizmin e marrëdhënieve me Kosovës dhe Serbisë. Dëshirova që t’i njoftoj për së afërmi dhe në hollësi me procesin e dialogut, por gjithashtu me elementët përbërës të marrëveshjes që tashmë duhet të realizohet”, theksoi Kurti.

3 Komente

 1. F
  Fevziu artopoland i familjes kriminale Berrisha

  Bibini i Vetfundosjes qe politikani genjen pak dihet por nje genjeshtar ordiner si ty ralle gjene ke bere te gjitha ato qe ke kundershtuar . Bibini Vetfundosjes ne kishim besim te ju se do regulloje rendin boteror ti na bere bashim kombetar flamurin me lara lara e dhjeve e hodhe ne kanal me Serbin asnje mardhenie me Vuçiçin asnje takim per Ballkan i hapur jo se ju kishit doktrinen i hapur me Serbin e i mbyllur me Shqiperinsi ka mundesi te realizosh ate qe ke kundershtuar je tipik provinciale je Sali Berrisha i viçidolit vetem te mungone non grata

  1. F
   Fevziu artopoland i familjes kriminale Berrisha

   Bibini i Vetfundosjes qe politikani genjen pak dihet por nje genjeshtar ordiner si ty ralle gjene ke bere te gjitha ato qe ke kundershtuar . Bibini Vetfundosjes ne kishim besim te ju se do regulloje rendin boteror ti na bere bashim kombetar flamurin me lara lara e dhjeve e hodhe ne kanal me Serbin asnje mardhenie me Vuçiçin asnje takim per Ballkan i hapur jo se ju kishit doktrinen i hapur me Serbin e i mbyllur me Shqiperinsi ka mundesi te realizosh ate qe ke kundershtuar je tipik provinciale je Sali Berrisha i viçidolit vetem te mungone non grata

   1. a
    askujt s'i intereson derdellitjet e ktij rropsie

    hik er plehr serbie shko ne beograd

    Lini një Përgjigje

    Blog Tema